Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Roblox

Wiele osób, które rejestrują konto w Roblox, nigdy nie zajmuje dużo czasu, aby wymyślić nazwę użytkownika. Niektórzy robią to tylko po to, aby coś przetestować, a niektórzy są zbyt podekscytowani, aby zacząć tworzyć lub grać w gry, aby się tym przejmować.

Wiedza o tym, jak zmienić swoją nazwę użytkownika w Roblox, to przydatna informacja. Jeśli z tego czy innego powodu twój stary już go nie tnie. Poniżej pokażemy Ci wszystkie niezbędne kroki, aby to zrobić, niezależnie od platformy, na której się znajdujesz.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika w Roblox na komputerze z systemem Windows lub Mac?

Jeśli używasz komputera, zmiana nazwy użytkownika będzie taka sama, niezależnie od tego, czy używasz systemu Windows, czy macOS. Twoja nazwa użytkownika będzie powiązana z Twoim kontem, dlatego musisz wejść na stronę Roblox, aby ją zmienić. Nie ma znaczenia, z której przeglądarki korzystasz, o ile możesz otworzyć witrynę Roblox. Kroki zmiany nazwy użytkownika są podane poniżej:

 1. Przejdź do strony Roblox, a następnie zaloguj się na swoje konto.

 2. Kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu przeglądarki. Spowoduje to otwarcie menu rozwijanego Ustawienia.

 3. Kliknij Ustawienia.

 4. Upewnij się, że jesteś w zakładce Informacje o koncie. Jeśli nie, kliknij Informacje o koncie w menu po lewej stronie. Kliknij ikonę edycji znajdującą się po prawej stronie Twojej nazwy użytkownika.

 5. W wyświetlonym oknie wprowadź nową żądaną nazwę użytkownika, a następnie hasło Roblox.
 6. Pamiętaj, że zmiana nazwy użytkownika będzie kosztować 1000 Robuxów. Jeśli posiadasz wymagane środki, kliknij Kup. Twoja nazwa użytkownika powinna teraz zostać zmieniona. Możesz teraz wyjść z tego okna.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika w Roblox na urządzeniu z Androidem?

Instrukcje dotyczące zmiany nazwy użytkownika w Roblox mobile są dość podobne. Rejestracje kont nie są tak naprawdę zależne od platformy, więc proces jest bardzo podobny. Aby zmienić swoją nazwę użytkownika na urządzeniu z Androidem, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz aplikację Roblox na swoim telefonie.

 2. Zaloguj się na swoje konto.

 3. Stuknij ikonę ustawień w prawym dolnym rogu ekranu. Ikona wygląda jak trzy kropki w okręgu.

 4. Przewiń menu w dół, aż zobaczysz Ustawienia. Jego symbolem byłby duży bieg. Stuknij w to.

 5. W wyświetlonych menu dotknij Informacje o koncie.

 6. Stuknij ikonę edycji, która znajduje się po prawej stronie Twojej nazwy użytkownika.

 7. Wprowadź nową żądaną nazwę użytkownika, a następnie hasło Roblox.
 8. Podobnie jak w wersji na PC, będziesz musiał zapłacić 1000 Robuxów, aby móc zmienić swoje imię. Jeśli masz dostępną kwotę, dotknij Kup.

 9. Twoja nazwa użytkownika powinna teraz zostać zmieniona. Możesz wyjść z tego ekranu.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika w Roblox na iPhonie?

Mobilna wersja Roblox jest podobna zarówno dla iPhone'a, jak i Androida. Proces zmiany nazwy użytkownika jest również podobny. Jeśli chcesz zmienić swoją nazwę użytkownika, postępuj zgodnie z instrukcjami opisanymi powyżej dla wersji aplikacji na Androida.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika w Roblox na Xbox One?

Jeśli używasz konsoli Roblox, musisz również uzyskać dostęp do swojego konta, aby móc zmienić nazwę użytkownika. Proces jest podobny do innych platform i tylko z niewielkimi różnicami. Kroki są szczegółowo opisane poniżej:

 1. Otwórz aplikację Roblox na konsoli Xbox.
 2. Jeśli nie jesteś jeszcze zalogowany, zaloguj się teraz. Po uruchomieniu programu zobaczysz dwa przyciski. Jednym z nich jest logowanie się za pomocą swojego tagu gracza, a drugim użycie swojej nazwy użytkownika. Pamiętaj, że jeśli używasz swojego tagu gracza Xbox jako swojej nazwy, musisz zmienić tag gracza, jeśli chcesz, aby zmieniła się również nazwa użytkownika. Odbywa się to za pośrednictwem strony internetowej Microsoft, a nie przez Roblox. Zaloguj się przy użyciu swojej nazwy użytkownika i hasła.
 3. Musisz otworzyć okno ustawień. Aby to zrobić, przesuń kursor na ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu.
 4. Wybierz i kliknij Ustawienia.
 5. Otwórz informacje o koncie.
 6. Kliknij ikonę edycji znajdującą się po prawej stronie Twojej aktualnej nazwy użytkownika.
 7. Wprowadź nową preferowaną nazwę użytkownika, a następnie hasło Roblox.
 8. Zmiana nazwy kosztuje 1000 Robuxów. Jeśli masz tyle dostępnych i chcesz kontynuować, kliknij Kup.
 9. Twoja nazwa użytkownika powinna zostać zmieniona. Możesz teraz opuścić ten ekran.

Jak zmienić nazwę użytkownika w Roblox na PS4?

W wersji Roblox na PS4 możesz zmienić swoją nazwę użytkownika podobnie do zmiany jej na Xboksie, jak opisano powyżej, tj. otwierając aplikację, lub możesz to zrobić za pomocą strony internetowej. PlayStation 4 ma wbudowaną przeglądarkę internetową, która może wykonać to zadanie. Jeśli chcesz korzystać z przeglądarki internetowej, otwórz ją, a następnie wpisz Roblox. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w wersji PC, jak podano powyżej.

Jeśli wolisz korzystać z aplikacji, postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi na konsoli Xbox. Proces jest podobny.

Zmiana adresu e-mail Roblox dla wszystkich platform

Jeśli zamiast zmieniać nazwę użytkownika, chcesz zmienić swój adres e-mail, możesz postępować zgodnie z tymi instrukcjami.

 1. Postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi powyżej dla Twojej platformy, aż dojdziesz do okna Informacje o koncie.
 2. Zamiast klikać lub dotykać przycisku edycji obok swojej nazwy użytkownika, zamiast tego dotknij lub kliknij Aktualizuj e-mail.
 3. W wyskakującym oknie wprowadź swój nowy adres e-mail i hasło Roblox.
 4. Kliknij lub dotknij Aktualizuj e-mail.
 5. Na podany przez Ciebie adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z potwierdzeniem. Otwórz tę wiadomość i postępuj zgodnie z instrukcjami podanymi w e-mailu.
 6. Po potwierdzeniu nowego adresu e-mail powinien on być teraz ustawiony jako domyślny adres e-mail.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto kilka najczęściej zadawanych pytań dotyczących zmiany nazw użytkowników Roblox.

Czy istnieją jakieś ograniczenia lub ograniczenia związane ze zmianą nazwy mojego użytkownika w Roblox?

Czy istnieją jakieś ograniczenia lub ograniczenia związane ze zmianą nazwy mojego użytkownika w Roblox?

Nie ma oczywistych ograniczeń dotyczących zmian nazw ustalonych przez twórców Roblox. Chociaż można powiedzieć, że wymóg płatności jest sam w sobie ograniczeniem. Jest jednak kilka wskazówek, na które należy zwrócić uwagę podczas zmiany nazwy użytkownika:

1. Chociaż wszystkie Twoje stare posty na forum nadal będą dostępne, starsze posty pozostaną pod Twoją starą nazwą użytkownika. Ale twoja nowa nazwa użytkownika zostanie zaliczona do całkowitej liczby postów tak samo.

2. Data utworzenia konta nie zostanie zresetowana po zmianie nazwy użytkownika. Każdy, kto osiągnął status Weterana, zachowa tytuł.

3. Osoby, które znają Cię pod Twoją starą nazwą użytkownika, nadal będą mogły Cię znaleźć, używając tej nazwy. Nazwa jest dla Ciebie zablokowana i nawet po zmianie nazwy użytkownika nadal będziesz z nią połączony.

4. Powrót do starej nazwy użytkownika będzie wymagał kolejnej zmiany nazwy dla 1000 Robux.

5. Wszystkie nowe nazwy użytkowników podlegają zwykłym ograniczeniom nazewnictwa, które są następujące:

a. Nazwy użytkowników nie powinny zawierać nieodpowiednich słów ani fraz.

b. Nazwy użytkowników nie powinny naruszać marek ani nazw chronionych prawem autorskim.

C. Nazwy użytkowników nie mogą składać się z samych cyfr.

D. Nazwy użytkowników nie mogą zawierać spacji.

mi. Dozwolony jest tylko jeden znak podkreślenia.

F. Podkreślenie nie może znajdować się na początku ani na końcu nazwy użytkownika.

g. Nie może przekraczać 20 znaków.

h. Musi mieć co najmniej trzy lub więcej znaków.

i. Zduplikowane nazwy użytkowników są niedozwolone. Jeśli wpiszesz nazwę, która jest w użyciu, zostaniesz poproszony o ponowną próbę.

J. Zakaz używania specjalnych znaków.

k. Ponieważ wszystkie nazwy użytkowników pozostają połączone z graczami, w tym zbanowanymi graczami, zbanowanych nazw nie można ponownie użyć.

l. Każde konto zarejestrowane lub należące do osoby w wieku 13 lat nie może zawierać żadnych informacji umożliwiających identyfikację.

m. Jak wspomniano, stare nazwy użytkowników innych kont są zablokowane i niedostępne.

n. O ile nie korzystasz z wersji mobilnej, nie możesz użyć nazwy Robloxian, po której następują cyfry.

6. Jeśli zmieniłeś swoją nazwę użytkownika, możesz znaleźć listę wszystkich swoich poprzednich nazw, przechodząc do strony Profil lub Ustawienia konta.

Jak często można zmienić moją nazwę użytkownika w Roblox?

Ponieważ zmiana nazwy jest usługą płatną, tak naprawdę nie ma ograniczeń co do częstotliwości zmiany nazwy użytkownika. Tak długo, jak masz wystarczająco dużo Robux, aby zmienić swoje imię, możesz je zmieniać tak często, jak chcesz. Ale jak wspomniano, inni użytkownicy mogą nadal wyszukiwać Twoją starą nazwę użytkownika i uzyskać nową nazwę użytkownika.

Stromy koszt

Bez względu na powód, wiedza o tym, jak zmienić nazwę użytkownika w Roblox, będzie przydatna, jeśli kiedykolwiek poczujesz taką potrzebę. Koszt może być wysoki, biorąc pod uwagę, że jest to prosta zmiana nazwy, ale jeśli uważasz, że warto, posiadanie dostępnej opcji jest dobrą rzeczą.

Czy kiedykolwiek zmieniłeś swoją nazwę użytkownika Roblox? Czy miałeś problemy z jego edycją, czy znasz inne sposoby na zrobienie tego? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.