Jak znaleźć wszystkie zdjęcia na urządzeniu z systemem Windows 10?

System Windows 10 jest wyposażony w dedykowany folder ze zdjęciami, w którym wszystkie Twoje zdjęcia powinny być prawidłowo przechowywane. Niestety, bardzo trudno jest przechowywać wszystkie zdjęcia w jednym miejscu. Na przykład zdjęcia pobrane z Internetu mogą utknąć w sekcji „Pobrane”. Innym razem zostaną zagnieżdżone w serii folderów. Czy istnieje sposób na znalezienie wszystkich zdjęć zapisanych na urządzeniu z systemem Windows 10?

Jak znaleźć wszystkie zdjęcia na urządzeniu z systemem Windows 10?

Z ulgą dowiesz się, że rzeczywiście istnieje sposób.

W tym artykule pokażemy, jak znaleźć wszystkie zdjęcia na urządzeniu z systemem Windows 10 za pomocą kilku prostych kliknięć.

Dlaczego trudno jest przechowywać zdjęcia w jednym miejscu w systemie Windows 10?

Windows 10 ma wiele funkcji, które naprawdę odróżniają go od starszych systemów operacyjnych z serii Windows. Ale pomimo wszystkich pozytywów wydaje się, że programiści w firmie Microsoft nie wymyślili sposobu na zapewnienie, że wszystkie twoje zdjęcia zostaną zapisane w jednej lokalizacji. Windows 10 przechowuje Twoje zdjęcia w różnych lokalizacjach w zależności od tego, skąd pochodzą.

Ale to nie do końca wina systemu Windows. Za ten problem częściowo odpowiadają niektóre aplikacje i usługi innych firm. Niektórzy starają się zachować porządek, ale inne, takie jak Dropbox, OneDrive i niektóre aplikacje do edycji zdjęć, mogą przechowywać zdjęcia we własnych folderach. W końcu masz zdjęcia rozmieszczone w różnych przegródkach na dysku twardym, a ich znalezienie może być trudnym zadaniem.

Ale to nie tylko zguba i mrok. Możesz znaleźć wszystkie swoje zdjęcia ręcznie, a nawet użyć aplikacji Zdjęcia systemu Windows 10. Jedynym zastrzeżeniem jest to, że proces może trochę potrwać, zwłaszcza jeśli masz setki lub tysiące zdjęć.

Jak znaleźć wszystkie swoje zdjęcia na urządzeniu z systemem Windows 10?

Aplikacja Zdjęcia systemu Windows 10 może nie być idealna, ale z pewnością jest to aplikacja do zarządzania zdjęciami na najwyższym poziomie. Na przykład aplikacja Zdjęcia zawiera algorytm analizy twarzy, który umożliwia grupowanie zdjęć jednej osoby. Nazywają to funkcją Ludzie. Funkcja przydaje się, gdy musisz znaleźć wszystkie zdjęcia konkretnej osoby. Pomyśl na przykład o próbie ręcznego zlokalizowania wszystkich zdjęć ślubnych z panem młodym.

Czy aplikacja Zdjęcia naprawdę może przechowywać wszystkie Twoje zdjęcia w jednym miejscu? Jest to bardzo mało prawdopodobne, ale z pewnością jest to najlepiej dopasowana wyszukiwarka zdjęć w systemie Windows 10. Oto, jak możesz jej użyć do wyszukiwania zdjęć przechowywanych w wielu lokalizacjach:

 1. Kliknij ikonę Windows w lewym dolnym rogu ekranu. To powinno uruchomić menu startowe. Możesz także uruchomić to menu, dotykając klawisza Windows, zwykle znajdującego się po lewej stronie klawiatury, obok klawisza "Alt".

 2. Przewiń menu startowe w dół, aż dojdziesz do „Zdjęć”.

 3. Kliknij „Zdjęcia”. Za chwilę powinna pojawić się lista zdjęć automatycznie uporządkowanych według dat. Ostatnio zrobione, zapisane lub pobrane zdjęcia powinny pojawić się jako pierwsze, a starsze powinny znajdować się na dalszej części listy.

 4. Jeśli masz szczęście zapamiętać nazwę pliku, po prostu wpisz ją w pasku wyszukiwania u góry i naciśnij ENTER.

 5. Aby zawęzić wyszukiwanie do konkretnej osoby, spróbuj użyć funkcji Osoby. Aby to zrobić, kliknij „Ludzie” w menu u góry. Po wyświetleniu monitu kliknij „Tak”, aby włączyć grupowanie twarzy.

Aby jeszcze szybciej przewijać zdjęcia, możesz zmniejszyć rozmiar miniatur zdjęć, klikając najbardziej podzieloną prostokątną ikonę w prawym górnym rogu.

Jak znaleźć wszystkie zdjęcia przechowywane na komputerze z systemem Windows 10?

Jeśli aplikacja Zdjęcia nie działa dla Ciebie, nie martw się. Jest jeszcze jedna sztuczka, której możesz użyć, aby znaleźć wszystkie zdjęcia przechowywane na urządzeniu:

 1. Kliknij ikonę Windows w lewym dolnym rogu. To powinno uruchomić menu startowe.

 2. Przewiń menu Start, aż dojdziesz do "Eksploratora plików".

 3. Kliknij „Eksplorator plików”.
 4. Kliknij „Mój komputer” w lewym okienku.

 5. Znajdź pole wyszukiwania w prawym górnym rogu i wprowadź następujący rodzaj:=obraz

 6. System Windows automatycznie przeszuka wszystkie partycje na dysku twardym.

Być może najlepszą rzeczą w tym podejściu jest to, że wyszukuje obrazy zapisane we wszystkich formatach. Obejmuje to JPEG, PNG, PDF, GIF, BMP i inne. W wynikach wyszukiwania możesz znaleźć lokalizację pliku, klikając go prawym przyciskiem myszy, a następnie klikając „Otwórz lokalizację pliku”.

Jak znaleźć wszystkie swoje zdjęcia ręcznie?

Zamiast próbować wymyślać koło w wyszukiwaniu, możesz robić rzeczy ręcznie:

 1. Kliknij ikonę Windows w lewym dolnym rogu. To powinno uruchomić menu startowe.

 2. Przewiń menu Start i kliknij „Eksplorator plików”. Możesz też po prostu wpisać „Eksplorator plików” w pasku wyszukiwania w lewym dolnym rogu, tuż obok ikony Windows.

 3. Kliknij „Obrazy” w lewym okienku. W tym momencie powinieneś zobaczyć wszystkie podfoldery w sekcji „Obrazy”. Następnie otwórz każdy podfolder, aby zobaczyć wszystkie zapisane w nim zdjęcia.

 4. Kliknij „Pobrane” w lewym okienku. Ponownie powinieneś zobaczyć listę wszystkich pobranych zdjęć.

 5. Powtórz ten proces dla wszystkich partycji na swoim komputerze.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak znaleźć ukryte zdjęcia na moim komputerze?

Aplikacja Zdjęcia systemu Windows 10 to niezwykle potężne narzędzie, gdy trzeba znaleźć ukryte zdjęcia na komputerze. Jego algorytmy wyświetlają zdjęcia z wielu lokalizacji w jednej kolekcji. Aby użyć Zdjęć, kliknij ikonę Windows w lewym dolnym rogu, a następnie wybierz „Zdjęcia” z menu Start.

Jak mogę uporządkować moje zdjęcia w systemie Windows 10?

• Zawsze oznaczaj importowane zdjęcia

Podczas importowania zdjęć z aparatu lub innego urządzenia pamięci masowej system Windows zawsze poprosi o oznaczenie plików. Zawsze powinieneś skorzystać z okazji i wpisać kilka słów, które pomogą Ci zapamiętać, o co chodziło w tej partii zdjęć.

Ręcznie oddzielaj pliki z różnych sesji zdjęciowych

Nie zrzucaj wszystkich swoich zdjęć do jednego folderu. Zamiast tego utwórz nowy folder dla każdej sesji zdjęciowej i nadaj mu unikalną nazwę.

• Zawsze zmieniaj nazwy swoich zdjęć

Zamiast zapisywać swoje zdjęcia w automatycznie generowanych nazwach aparatów, takich jak DG121, DG123, DG124 i tak dalej, spróbuj wymyślić niezapomniane, znaczące nazwy. Jeśli na przykład byłeś na wakacjach na Bahamach, możesz zmienić nazwy swoich zdjęć na Bahamy1, Bahamy2, Bahamy, 3 i tak dalej.

Proste wyszukiwanie

System Windows 10 może nie oferuje idealnego rozwiązania, ale mimo to jest wyposażony w funkcje, które, gdy są używane razem, mogą pomóc w odzyskaniu każdego zdjęcia, które kiedykolwiek zapisano na urządzeniu z systemem Windows 10. Korzystanie z aplikacji Zdjęcia działa dla większości ludzi, ale nawet jeśli nie działa dla Ciebie, znasz teraz kilka alternatywnych narzędzi – wszystko dzięki temu artykułowi. I nic nie stoi na przeszkodzie, aby natychmiast rozpocząć wyszukiwanie.

Jakiej metody używasz, aby znaleźć ukryte lub niewłaściwie umieszczone zdjęcia na swoim komputerze?

Zajmijmy się poniższą sekcją komentarzy.