Jak naprawić opóźnienie wejścia i niską wydajność w Google Chrome?

Dla wielu Chrome może czasami działać wolniej niż trochę. Chociaż strony mogą nadal ładować się stosunkowo szybko i bez incydentów, kursor może nie pojawiać się w odpowiednim miejscu na ekranie lub tekst będzie wprowadzany wolniej niż wpisywany. To od jakiegoś czasu nęka użytkowników Chrome.

Jak naprawić opóźnienie wejścia i niską wydajność w Google Chrome?Komputerowa nuda

Niezależnie od tego, czy cierpisz z powodu niewłaściwych ustawień przeglądarki i systemu operacyjnego, nadętych aplikacji i rozszerzeń pochłaniających zasoby, czy też potrzebujesz nowej instalacji Chrome, rozwiązanie jest w zasięgu zaledwie kilku kliknięć. W końcu przyspieszenie Chrome to najlepszy sposób na poprawę jakości przeglądania, a naprawienie opóźnień wejściowych jest koniecznością.

Naprawianie opóźnienia wejścia i wolnej wydajności Chrome w systemie Windows 10

Zanim przejdziemy do dostosowywania ustawień przeglądarki i ponownej instalacji Chrome, omówmy kilka podstawowych wskazówek dotyczących rozwiązywania problemów.

 • Zamknij otwarte karty i inne uruchomione programy, które nie są używane.
 • Wyczyść pamięć podręczną i pliki cookie przeglądarki. Rodzaj Ctrl + Shift + Del i kliknij Wyczyść dane. Usuwanie historii Chrome

Wyłącz przyspieszenie sprzętowe Chrome

Mimo że został zaprojektowany w celu zwiększenia wydajności przeglądarki, podczas korzystania z akceleracji sprzętowej mogą pojawić się problemy.

 1. Otwórz Chrome, kliknij menu, a następnie wybierz Ustawienia. Menu Chrome
 2. Następnie kliknij Zaawansowane > System aby otworzyć nowe okno. Menu systemu Chrome
 3. Teraz kliknij przełącznik, aby Wyłączony dla Użyj przyspieszenia sprzętu komputerowego, gdy jest to możliwe. Ustawienia systemu Chrome

Zainstaluj ponownie Chrome

Jeśli żadna z powyższych sugestii nie zadziałała, możesz ponownie zainstalować Chrome.

 1. Kliknij na Menu startowe lub Pasek wyszukiwania, rodzaj "Dodaj lub usuń programy“ i kliknij lub naciśnij Wchodzić. Pasek wyszukiwania
 2. Teraz przewiń w dół i zlokalizuj Chrome, kliknij go, a następnie wybierz Odinstaluj. Odinstaluj Chrome
 3. Następnie ponownie zainstaluj najnowszą wersję.

Naprawianie opóźnienia wejścia i wolnej wydajności Chrome w systemie Windows 7

Okazuje się, że są dwie rzeczy, które powodują tę irytującą małą usterkę. Jeden z nich jest powiązany z samym Google Chrome, drugi to ustawienie w systemie Windows 7 (zakładam, że jest to system operacyjny, którego używasz). Aby rozwiązać problem, musiałem zająć się obydwoma. Przeprowadzę Cię przez cały proces. Zaczniemy od Chrome, ponieważ już go masz otwarte.

 1. Pop otwórz Ustawienia menu (kliknij ikonę w prawym górnym rogu, która wygląda jak trzy poziome paski i wybierz ustawienia w menu rozwijanym.
 2. Gdy już tam będziesz, kliknij Pokaż ustawienia zaawansowane u dołu strony.
 3. W tym momencie pojawi się długa lista opcji. Jedna z tych opcji nosi tytuł wstępne pobieranie zasobów, aby szybciej wczytywać strony . Jest to funkcja znana jako wstępne pobieranie DNS. Chociaż z pewnością poprawia to czas ładowania stron, wiadomo również, że od czasu do czasu powoduje sporadyczne opóźnienie wejściowe, oprócz wysyłania śladu pamięci Chrome bezpośrednio przez dach. Możesz bez tego żyć.
 4. Następnie będziesz chciał się otworzyć opcje internetowe w Panel sterowania.
 5. Stamtąd przejdź do połączeń i kliknij ustawienia sieci LAN.
 6. Jedna z dostępnych opcji ustawienia automatycznego wykrywania. Z jakiegoś powodu ta opcja powoduje skrzyżowanie niektórych przewodów z Chrome jako domyślną przeglądarką. Jeśli pole jest zaznaczone, usuń zaznaczenie. Przy odrobinie szczęścia powinien to być bilet do naprawienia rzeczy.

Naprawianie wydajności i opóźnień Chrome na komputerze Mac

Istnieje wiele powodów, dla których Chrome może mieć słabą wydajność na komputerze Mac, omówimy niektóre z bardziej prawdopodobnych winowajców, zaczynając od podstaw.

 • Zamknij uruchomione programy i karty, które nie są używane.
 • Wyczyść pamięć podręczną i pliki cookie Chrome.
 • Wyłącz rozszerzenia przeglądarki i odśwież stronę.

Wyłącz przyspieszenie sprzętowe Chrome

Jak wspomniano w sekcji Windows 10, możesz wyłączyć przyspieszenie sprzętowe Chrome, aby poprawić jego wydajność. Biorąc pod uwagę podobieństwo Chrome na różnych urządzeniach, możesz postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami, aby wykonać zadanie.

Naprawianie opóźnienia przeglądarki Chrome

Jest kilka rzeczy, które mogą powodować niską wydajność Chrome i opóźnienie wejścia. Niezależnie od problemu istnieje rozwiązanie.

Czy udało Ci się rozwiązać problem? Czy znasz inny sposób na poprawę opóźnienia wprowadzania danych i wydajności w Chrome? Podziel się swoimi przemyśleniami z poniższą społecznością.