Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Instagramie?

Wiele osób, które pod wpływem impulsu rejestrują się w witrynach internetowych, zwykle nie zastanawia się nad nazwą użytkownika, której używają. Może to stać się problematyczne, jeśli chcesz oficjalnie korzystać z konta, ale już nadałeś mu głupią nazwę.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Instagramie?

Na szczęście Instagram umożliwia zmianę nazwy, choć z kilkoma ograniczeniami. W tym artykule pokażemy, jak zmienić nazwę użytkownika na Instagramie, a także podamy powiązane informacje o edytowaniu nazwy profilu.

Zanim zaczniemy

Twój profil na Instagramie ma dwa różne typy nazw: nazwę wyświetlaną i nazwę użytkownika. Twoja nazwa użytkownika może być zmieniana tak często, jak chcesz, ale jest ograniczona do trzydziestu znaków i może zawierać tylko litery, cyfry, podkreślenia lub kropki. Wyświetlana nazwa ma te same ograniczenia, ale można ją zmienić tylko dwa razy w okresie czternastu dni.

Twoja nazwa użytkownika musi być unikalna, ponieważ w ten sposób Instagram może zidentyfikować Twoje konto. Na szczęście nazwy wyświetlane nie mają tego problemu; różni użytkownicy o podobnych nazwach wyświetlanych są całkowicie możliwi.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika Instagram w sieci?

Jeśli korzystasz z komputera, aby uzyskać dostęp do Instagrama, możesz edytować swój profil, łącząc się z ich stroną internetową. Możesz zmienić nazwę wyświetlaną lub nazwę użytkownika, wykonując następujące czynności:

Zmiana wyświetlania lub nazwy użytkownika na stronie internetowej:

 1. Zaloguj się na swoje konto na Instagramie.

 2. Na stronie głównej Instagrama kliknij ikonę swojego profilu w prawym menu. Alternatywnie możesz kliknąć ikonę profilu w prawym górnym rogu ekranu, a następnie kliknąć Profil w oknie rozwijanym.

 3. Po otwarciu kliknij Edytuj profil po prawej stronie swojej nazwy użytkownika.

 4. Twoja nazwa wyświetlana będzie w polu tekstowym obok etykiety Nazwa.

 5. Twoja nazwa użytkownika będzie znajdować się w polu tekstowym obok etykiety Nazwa użytkownika.

 6. Po zmianie tego, który chcesz, przewiń w dół i kliknij przycisk Prześlij na dole strony.

 7. Twoje zmiany zostaną teraz zapisane przez Instagram. Możesz teraz wyjść z tego okna.

zmień nazwę użytkownika na instagramie

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Instagramie na Androidzie?

Jeśli korzystasz z mobilnej wersji Instagrama i chcesz edytować swój profil na urządzeniu z Androidem, możesz wykonać następujące czynności:

Zmiana nazwy wyświetlanej lub nazwy użytkownika na urządzeniu mobilnym:

 1. Otwórz aplikację Instagram na swoim urządzeniu z Androidem i zaloguj się.

 2. Stuknij ikonę swojego profilu w prawym dolnym rogu ekranu.

 3. Stuknij w Edytuj profil na dole ikony swojego profilu.

 4. Twoja wyświetlana nazwa znajduje się w polu tekstowym na dole etykiety Nazwa. Twoja nazwa użytkownika znajduje się w polu tekstowym w polu tekstowym pod etykietą Nazwa użytkownika.

 5. Po zakończeniu edycji jednego z nich dotknij ikony wyboru w prawym górnym rogu ekranu.

 6. Twoje zmiany powinny teraz zostać zapisane. Możesz opuścić ten ekran.
zmień swoją nazwę użytkownika na instagramie

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Instagramie na iPhonie?

Na szczęście aplikacja mobilna Instagrama nie jest zależna od systemu, więc te same procedury zmiany ekranu lub nazwy użytkownika na Androidzie obowiązują również na iPhonie.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Instagramie bez czekania 14 dni?

Jeśli odwołujesz się do swojej unikalnej nazwy użytkownika, możesz ją zmieniać tyle razy, ile chcesz, o ile przestrzegasz zasad nazewnictwa. Jednak nazwę wyświetlaną można zmienić tylko dwa razy na czternaście dni. Niektóre obejścia są szczegółowo opisane poniżej:

 1. Usuń swoją nazwę wyświetlaną — gdy zostawisz swoją nazwę wyświetlaną pustą, Instagram użyje zamiast niej Twojej nazwy użytkownika. Ponieważ nazwę użytkownika można zmienić w dowolnym momencie, używaj jej jako nazwy tymczasowej, aż do czasu, gdy minie okres blokady edycji.

 2. Skorzystaj z Centrum pomocy — jeśli uważasz, że masz dobry powód, aby uzasadnić zmianę nazwy wyświetlanej z powrotem, możesz skorzystać z Centrum pomocy Instagrama. Aby to zrobić, na komputerze lub urządzeniu mobilnym wykonaj następujące czynności:
 3. Dla użytkowników komputerów:
 4. Otwórz Instagram i zaloguj się.

 5. Na ekranie głównym kliknij ikonę swojego profilu po prawej stronie lub kliknij ikonę swojego profilu w lewym górnym rogu i wybierz Profil z menu rozwijanego.

 6. Kliknij ikonę koła zębatego znajdującą się po prawej stronie Twojej nazwy użytkownika.

 7. W wyskakującym okienku kliknij Zgłoś problem.

 8. W wyskakującym okienku wpisz swój powód w odpowiednim polu tekstowym. Jeśli chcesz dodać zrzut ekranu, kliknij Dodaj plik, a następnie wyszukaj obraz w oknie wyszukiwania.

 9. Po zakończeniu kliknij Wyślij raport.

 10. Na urządzeniu mobilnym:
 11. Otwórz aplikację Instagram i zaloguj się.

 12. Na ekranie głównym dotknij ikony swojego profilu w prawym dolnym rogu.

 13. Stuknij ikonę trzech linii w prawym górnym rogu.

 14. Stuknij w Ustawienia na dole menu.

 15. Stuknij w Pomoc.

 16. Stuknij w Zgłoś problem, a następnie stuknij w Zgłoś problem w wyskakującym oknie.

 17. Wpisz swój powód. Gdy skończysz, dotknij Prześlij w prawym górnym rogu.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Instagramie w ciągu 14 dni?

Za każdym razem, gdy zmienisz nazwę użytkownika, Instagram zablokuje poprzednią nazwę jako zajętą ​​na okres czternastu dni. Masz do tego czasu, aby zmienić go z powrotem, w przeciwnym razie zostanie ponownie otwarty i każdy inny użytkownik może z niego korzystać dla siebie.

Jak zmienić swoją nazwę użytkownika na Instagramie po dwukrotnej zmianie?

Jeśli ostatnio dwukrotnie zmieniłeś swoją nazwę wyświetlaną, możesz poczekać na upłynięcie limitu czasu lub poprosić Centrum pomocy o zmianę tego za Ciebie. Technicznie nie ma innego sposobu, aby to zmienić, dopóki nie upłynie okres oczekiwania. Jednak nazwy użytkowników nie mają takich ograniczeń.

Jak zmienić nazwę użytkownika na Instagramie na jedno słowo?

Nazwy użytkownika mogą mieć długość od jednego do trzydziestu znaków. Dopóki jest unikalny, możesz użyć jednego słowa jako nazwy użytkownika. Jeśli nie chcesz używać podkreślenia, możesz połączyć dwa słowa w jedno.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto kilka typowych pytań, które pojawiają się w dyskusjach dotyczących nazw użytkowników na Instagramie.

Dlaczego nie mogę edytować swojej nazwy użytkownika na Instagramie?

Jeśli nie możesz zmienić swojej nazwy użytkownika, może być ona używana przez kogoś innego lub z jakiegoś powodu została zablokowana przez Instagram. Wybierz inną nazwę lub sprawdź, czy jest nieaktywna i czy wkrótce będzie można jej używać bezpłatnie.

Czy mogę zmienić swoją nazwę użytkownika na Instagramie?

Tak. Jak wspomniano, można go zmieniać tak często, jak chcesz, o ile przestrzegasz zasad nazewnictwa.

Czy możesz zmienić swoją nazwę użytkownika na Instagramie i zachować swoich obserwujących?

Zmiana nazwy użytkownika nie resetuje Twojego profilu. Wszyscy obserwujący, których masz, nadal tam będą, gdy zmienisz swoje imię.

jak zmienić nazwę użytkownika na instagramie

Prosty proces

Zmiana nazwy użytkownika na Instagramie to naprawdę prosty proces, o ile wiesz, co robić. Choć z pewnymi ograniczeniami, możesz je dowolnie zmieniać, aby odpowiednio odzwierciedlić charakter swojego konta na Instagramie.

Czy kiedykolwiek miałeś doświadczenie w zmianie nazwy użytkownika na Instagramie? Podziel się swoimi przemyśleniami w sekcji komentarzy poniżej.