Jak sprawdzić, które porty są otwarte na komputerze z systemem Windows 10?

Być może rozwiązujesz problem z łącznością sieciową dla określonego programu i musisz sprawdzić, czy jego dostęp do portu jest otwarty, lub zastanawiasz się, czy urządzenie NAS może komunikować się z komputerem z systemem Windows 10, niezależnie od przyczyny. otwarte porty.

Jak sprawdzić, które porty są otwarte na komputerze z systemem Windows 10?

W tym artykule przedstawimy szczegółowe instrukcje sprawdzania otwartych portów w systemie Windows 10 za pomocą kilku łatwo dostępnych narzędzi, wbudowanych lub bezpłatnych do pobrania i używania.

Jak sprawdzić, które porty są otwarte na komputerze z systemem Windows 10?

Istnieje kilka przydatnych narzędzi, których można użyć do skanowania otwartych portów w systemie Windows. Pokażemy Ci, jak to zrobić w NetStat, PortQry.exe i NirSoft CurrPorts.

Używanie NetStat do sprawdzania otwartych portów

Jednym z najprostszych sposobów jest NetStat.exe, możesz znaleźć to narzędzie w folderze „System32” w systemie Windows 10. Z NetStat, możesz zobaczyć otwarte porty lub porty używane przez określony host.

W zależności od potrzeb przydatne będą dwie komendy. Pierwsza opcja wyświetli listę wszystkich aktywnych portów i nazwę procesu, który z nich korzysta, to „netstat -ab”. Druga opcja, „netstat -aon” poda również identyfikator procesu, który można później wyszukać w Menadżer zadań.

Oto, co musisz wiedzieć, aby w pełni zrozumieć oba polecenia:

Netstat to skrót od statystyk sieciowych. Pokaże statystyki protokołu, a także bieżące

Połączenia sieciowe TCP i IP. A oto wyjaśnienie, co oznacza każda litera z poleceń:

 • „a” wyświetli wszystkie połączenia i porty nasłuchowe.
 • „b” wyświetli wszystkie pliki wykonywalne, które są zaangażowane w tworzenie każdego portu nasłuchującego.
 • „o” pokaże identyfikator procesu będącego właścicielem, który jest powiązany z każdym z połączeń.
 • „n” pokaże adresy i numery portów w postaci liczb.

Zaczniemy od prostszej formy: netstat -ab. Po prostu wykonaj następujące kroki, a będziesz gotowy do pracy:

 1. Otworzyć Menu startowe, rodzaj "Wiersz polecenia ” i wybierz Uruchom jako administrator.

 2. Teraz wpisz „netstat -ab” i hit Wchodzić.

 3. Poczekaj na załadowanie wyników, nazwy portów zostaną wyświetlone obok lokalnego adresu IP.

 4. Po prostu poszukaj numeru portu, którego potrzebujesz, a jeśli mówi SŁUCHAJĄCY w Państwo kolumna, oznacza to, że twój port jest otwarty.

Druga opcja przyda się, gdy nazwa procesu nie wystarczy do zidentyfikowania, który program ma związany określony port. W takim przypadku wykonaj następujące kroki:

 1. Jeśli jeszcze nie jest, otwórz okno wiersza polecenia jako administrator.
 2. W środku wpisz polecenie „netstat -aon” i hit Wchodzić.

 3. Zobaczysz teraz pięć kolumn: Protokoły, Lokalny adres, Zagraniczny adres, Państwo, oraz PID (Identyfikator procesu). w Lokalny adres, obok kolumny adresu IP będziesz miał numer portu. Na przykład: 0.0.0.0:135. Tutaj 135 to numer portu.

 4. W kolumnie o nazwie Państwo, zobaczysz, czy określony port jest otwarty. W przypadku otwartych portów powie SŁUCHAJĄCY.

To jest pierwsza część, która dostanie port i identyfikator procesu. Aby sprawdzić, która aplikacja go używa, wykonaj następujące czynności:

 1. W wierszu polecenia znajdź PID (numer z ostatniej kolumny) dla określonego portu.

 2. Otworzyć Menadżer zadań używając Ctrl + Shift + Esc skrótu lub kliknij prawym przyciskiem myszy otwartą przestrzeń na pasku zadań Windows i otwórz Menadżer zadań.

 3. Teraz przejdź do Detale lub Usługi patka. Zobaczysz wszystkie procesy w systemie Windows 10. Posortuj je według kolumny PID i znajdź PID należący do portu, który próbujesz rozwiązać. Możesz zobaczyć, która aplikacja wiąże port w Opis Sekcja.

Sprawdzanie otwartych portów za pomocą NirSoft CurrPorts

Jeśli rozwiązanie wiersza polecenia jest dla Ciebie zbyt trudne – przedstawiamy Ci jego prostszą alternatywę. Jest to narzędzie, które wyświetli aktualnie otwarte porty (TCP lub IP oraz UDP). Będziesz także mógł zobaczyć informacje o konkretnym procesie, takie jak nazwa, ścieżka, informacje o wersji i inne.

To narzędzie istnieje już od dłuższego czasu i jest dostępne dla systemu Windows 10. Możesz znaleźć link do pobrania na dole tej strony.

Uwaga: Upewnij się, że pobierasz odpowiednią wersję: mają wersję 32-bitową i 64-bitową, a nie musisz instalować tej aplikacji, ponieważ jest przenośna, wystarczy ją rozpakować i uruchomić.

Po uruchomieniu CurrPorts możemy zacząć od kroków, jak zobaczyć otwarte porty:

 1. Zobaczysz listę procesów komputera, posortuj je według Port lokalny aby łatwiej je przeszukiwać.

 2. Teraz znajdź i wybierz port, z którym rozwiązujesz problem.

 3. Możesz teraz zobaczyć wszystkie szczegóły, takie jak jego Nazwa procesu, Identyfikator procesu, Państwoitp.

Innym sposobem jest po prostu dwukrotne kliknięcie procesu, aby zobaczyć wszystkie jego szczegóły w jednym oknie.

Sprawdzanie otwartych portów za pomocą PortQry.exe

PortQry.exe to kolejne przydatne narzędzie, które pozwoli ci skanować otwarte porty, wystarczy pobrać i rozpakować narzędzie, aby uruchomić je za pomocą wiersza polecenia.

Dzięki portqry.exe będziesz wstawiać określone parametry, które znajdziesz w folderze pliku wykonywalnego.

 1. Na przykład, jeśli uruchomisz „portqry.exe -local”, pokaże to używane porty TCP i UDP dla hosta lokalnego. Oprócz wszystkich parametrów, które można zobaczyć w NetStat, Portqry.exe pokazuje również liczbę mapowań portów, a także liczbę portów w każdym stanie.
 2. Możesz także sprawdzić otwarte porty dla zdalnego hosta. Po prostu uruchom to polecenie w wierszu polecenia: „portqry.exe -n [nazwa hosta/IP]” Pamiętaj, aby zastąpić nazwę hosta i adres IP nazwą i adresem IP zdalnego hosta.
 3. Jeśli chcesz wyszukać określony port, możesz uruchomić to polecenie: „-e [numer_portu]”.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak sprawdzić, czy port 3306 jest otwarty w systemie Windows 10?

Jeśli przeczytasz główną część tego artykułu, dowiesz się, jak sprawdzić, czy dany port „nasłuchuje” – w tym przypadku port 3306. Aby uprościć sprawę, oto krótki przegląd:

Masz trzy opcje: pierwsza przez NetStat, a druga przez CurrPorts.

Polecamy NetStat, ponieważ nie będziesz musiał w tym celu pobierać nowego oprogramowania:

• Uruchom wiersz polecenia jako administrator.

• Uruchom to polecenie: „netstat -ab” i naciśnij Wchodzić.

• Poczekaj na załadowanie wyników. Nazwy portów będą wyświetlane obok lokalnego adresu IP.

• Po prostu poszukaj numeru portu, którego potrzebujesz, w tym przypadku 3306. Możesz nacisnąć Ctrl + F i wpisać „3306” w polu słów. Jeśli port jest otwarty, pojawi się w wynikach.

Aby sprawdzić, czy port 3306 jest otwarty przez CurrPorts, wykonaj powyższe kroki z sekcji „NirSoft CurrPorts”. W kroku 2 poszukaj portu „3306” z listy. Jeśli port jest otwarty, pojawi się na liście.

W przypadku PortQry.exe uruchom to polecenie w wierszu polecenia „-e [3306]” i naciśnij Wchodzić.

Konfiguracja otwartych portów w Windows 10

Wiedza, jak sprawdzić, czy określony port jest otwarty, czy nie, może się przydać, jeśli rozwiązujesz problemy z połączeniem sieciowym programu. Na szczęście jest na to prosty sposób.

Zalecamy korzystanie z NetStat za pośrednictwem wiersza polecenia, ponieważ jest on wbudowany i zwykle zawiera wszystkie potrzebne szczegóły. Może być wymagane kilka dodatkowych kroków w porównaniu z CurrPorts, ale nie musisz niczego pobierać.

Który sposób uważasz za najwygodniejszy do sprawdzania otwartych portów w systemie Windows 10? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.