Wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak kibicować na Twitchu

Wbrew temu, co może sugerować nazwa, kibicowanie Twitchowi to coś więcej niż tylko okazywanie uznania dla streamerów. Jest to właściwie jeden ze sposobów, w jaki streamerzy mogą trochę zarobić na swojej pracy. Ta strona zawiera wszystko, co musisz wiedzieć o kibicowaniu na Twitchu.

Wszystko, co musisz wiedzieć o tym, jak kibicować na Twitchu

Twitch to interaktywna usługa transmisji wideo online, która rozpoczęła się w 2011 roku, a społeczność graczy wideo rozwinęła się znacznie dalej w kolejnych latach. Teraz Twitch ma co miesiąc ponad dwa miliony unikalnych streamerów, którzy przesyłają strumieniowo wideo na niemal każdy temat, jaki możesz sobie wyobrazić. Dopingowanie filmów, które Ci się podobają, jest częścią doświadczenia Twitcha, umożliwiając około 17 000 użytkowników Twitcha zarabianie pieniędzy na swoich filmach.

Cheer jest zasadniczo wskazówką i jest liczony w Bitach. Jeden Bit jest kupowany za 1 cent i można go wysłać do streamera. Streamer otrzymuje Bity, które następnie można zamienić na gotówkę. Osoba, która kibicowała, otrzymuje unikalną emotkę lub odznakę na czacie wskazującą, że kibicowała (tj. wysłała Bitsy).

Ten system wzajemnego nagradzania jest zgrabny i zachęca streamerów do dalszego tworzenia wysokiej jakości transmisji, a widzów do okazywania wdzięczności. Ten system działa dobrze dla ciężko pracujących streamerów tworzących unikalne treści i dla tych z nas, którzy po prostu zatrzymują się na odrobinę rozrywki.

Konfigurowanie Cheers jako streamera

Jako streamer musisz włączyć doping. Jako widz, musisz doładować swoje konto Bitsami, aby móc korzystać z Cheer. Towarzysze Twitcha i wielu Partnerów ma domyślnie włączone dopingowanie, ale jeśli nie jesteś jednym z nich, musisz to zrobić ręcznie.

 1. Przejdź do ustawień partnera na pulpicie nawigacyjnym Twitcha.
 2. Wybierz sekcję Cheer i wybierz opcję Włącz cheerowanie za pomocą Bits.
 3. Podpisz formularz podatkowy i zapoznaj się z poprawką do umowy partnera treści.
 4. Przewiń do opcji Ustawienia progu bitów i ustaw opcję Minimalna wartość bitów na cheer na wartość powyżej 1.
 5. Ustaw emotkę „Minimalny bit” na wartość wyższą niż 1.
 6. Wybierz Ustawienia odznaki na czacie cheerowania, aby Twoi widzowie również otrzymali miłość.
 7. Opublikuj wpis na swojej stronie, aby poinformować wszystkich, że teraz akceptujesz Cheers.

Ustawienie minimalnej liczby bitów na cheer powyżej jednego bita powinno powstrzymać większość spamerów. Jest to niezbędne, ponieważ w witrynie jest wielu spamerów. Ustawienie tej kwoty wymaga trochę prób i błędów. Mniejsze kanały będą musiały ustawić go niżej. Większe lub bardziej popularne kanały mogą ujść na sucho z wyższymi kwotami. Będziesz musiał poeksperymentować z tym, co ujdzie ci na sucho. Lepiej jest otrzymać 500 dwóch Bitowych Cheerów niż dziesięć 50 Bitowych Cheerów, więc odpowiednio ustaw swoją kwotę.

Konfigurowanie Cheers jako widz

Jako widz wideo na Twitchu nie musisz się martwić konfiguracją swojego kanału. Wystarczy załadować swoje konto Bitsami, a następnie zaoferować je wybranym streamerom. Bity są kupowane za prawdziwe pieniądze i ładowane na Twoje konto. O ile wiem, nie podlegają one zwrotowi, więc nie kupuj więcej, niż prawdopodobnie użyjesz.

W tej chwili 100 bitów = 1,40 USD i 25 000 bitów = 308 USD. Możesz je kupić w ilościach 100, 500, 1500, 5000, 10 000 i 25 000.

Łatwiej jest kupować Bitsy za pomocą strony na komputery, ale można też kupować na urządzeniu mobilnym.

 1. Zaloguj się na swoje konto.
 2. Wybierz przycisk Pobierz bity u góry ekranu nad odtwarzaczem wideo lub w oknie wiadomości na czacie.
 3. Wybierz Kup i wybierz metodę płatności.
 4. Zaloguj się i autoryzuj płatność.
 5. Wybierz Kontynuuj, aby sprawdzić zakup.
 6. Wybierz Zapłać teraz, aby to zrobić.

Zakupy są natychmiastowe, a na Twoim koncie powinna pojawić się odpowiednia ilość Bitów. Istnieje górny limit 25 000 Bitów, które mogą być przechowywane na Twoim koncie Twitch w dowolnym momencie.

Jeśli nie chcesz płacić, nadal możesz cheerować na Twitchu, korzystając z Bitsów za reklamy. Jest to niedawno wprowadzona nowa usługa, która nagradza Cię Bitsami w zamian za oglądanie reklam. Jest dostępny za pośrednictwem aplikacji już teraz, a wkrótce na komputerze.

 1. Zainstaluj aplikację Twitch lub zaktualizuj ją do najnowszej wersji: Twitch na Androida tutaj i Twitch na iOS tutaj.
 2. Wybierz okno czatu i wybierz Pobierz bity z okna czatu.
 3. Wybierz opcję Obejrzyj reklamę u góry.
 4. Twoje bity powinny zostać automatycznie zaksięgowane na Twoim koncie.

Musisz obejrzeć całą reklamę, aby kwalifikować się do zapłaty, ale gdy to zrobisz, podana ilość Bitów zostanie automatycznie przelana na Twoje konto. System jest nadal ulepszany, a dostarczenie może trochę potrwać, ale wydaje się, że działa dobrze.

Jak kibicować na Twitchu?

Teraz wszystko gotowe, jak kibicujesz na Twitchu?

 1. Wybierz pole czatu w strumieniu.
 2. Wybierz ikonę Bits w polu i wybierz cheermotikon Twitch.
 3. Dodaj liczbę Bitów, które chcesz cheerować. Możesz użyć menu lub wpisać „cheer500”, aby cheerować 500 bitów.
 4. Zmień ilość bitów według własnego uznania.

To wszystko, co naprawdę musisz wiedzieć o kibicowaniu na Twitchu. To prosty system, który nie kosztuje dużo, ale może mieć duże znaczenie dla streamera. Jest to jeden z powodów, dla których platforma jest domem dla tak wielu najwyższej jakości streamów i będzie tak długo, jak długo będziemy wspierać tych streamerów.

Jeśli uznałeś ten artykuł TechJunkie za pomocny, może Ci się również spodobać ten artykuł z instrukcjami Jak aktywować lub włączyć bity na Twitchu.

Czy masz jakieś wskazówki i triki, jak kibicować na Twitchu? Jeśli tak, zostaw komentarz poniżej!