Jak wyczyścić historię wyszukiwania w YouTube

Wielu z nas z łatwością zejdzie do króliczej nory YouTube i zacznie przeszukiwać wszelkiego rodzaju ciekawe i zabawne filmy. Wszystko, co wyszukujesz i oglądasz w YouTube, jest zapamiętywane. Platforma wykorzystuje te dane, aby polecać inne filmy i kierować Cię w stronę określonych kanałów, które według nich mogą Ci się spodobać.

Jak wyczyścić historię wyszukiwania w YouTube

Ale może to być problematyczne, jeśli nie chcesz otrzymywać rekomendacji na podstawie historii wyszukiwania. Lub po prostu nie chcesz, aby ktokolwiek inny widział rzeczy, których szukałeś w YouTube. Dlatego wyjaśnimy, jak wyczyścić historię wyszukiwania w YouTube z dowolnego urządzenia.

Jak wyczyścić historię wyszukiwania w YouTube na iPhonie, iPadzie i Androidzie

Aplikacja YouTube jest dostępna na urządzenia z systemem iOS i Android. Dobrą wiadomością jest to, że jest identyczny na różnych urządzeniach, więc proces czyszczenia historii na każdym z nich będzie taki sam. Oto, co musisz zrobić, aby usunąć historię wyszukiwania w aplikacji mobilnej YouTube:

 1. Uruchom aplikację YouTube na swoim urządzeniu i dotknij zdjęcia profilowego w prawym górnym rogu. Upewnij się, że jesteś zalogowany na swoje konto.

 2. Stuknij w „Ustawienia”, a następnie „Historia i prywatność”.

 3. Stuknij w „Wyczyść historię wyszukiwania”.

 4. Pojawi się wyskakujący ekran i musisz potwierdzić swój wybór, dotykając „Wyczyść historię wyszukiwania”. Lub „Anuluj”, jeśli zmieniłeś zdanie.

Pamiętaj, że historia wyszukiwania związana z Twoim kontem zostanie usunięta ze wszystkich urządzeń.

Jak wyczyścić historię wyszukiwania w YouTube w systemie Windows, Mac i Chromebook

Użytkownicy systemów Windows, Mac i Chromebook mogą korzystać z YouTube, uzyskując do niego dostęp za pośrednictwem jednej z wybranych przez siebie przeglądarek. Wszystkie trzy obsługują przeglądarki Chrome i Firefox.

Ale niezależnie od używanej przeglądarki czynności związane z wyczyszczeniem historii wyszukiwania pozostają takie same. Oto jak trwale usunąć historię wyszukiwania w dowolnej przeglądarce w dowolnym systemie operacyjnym.

 1. Otwórz YouTube w dowolnej przeglądarce i zaloguj się na swoje konto.
 2. Po prawej stronie ekranu w sekcji „Typ historii” wybierz „Historia wyszukiwania”.

 3. Następnie wybierz opcję „Wyczyść całą historię wyszukiwania”.

Jeśli nie chcesz usuwać całej historii na raz, możesz sprawdzić listę historii wyszukiwania i usunąć poszczególne wyszukiwania, klikając „X” obok nich.

Youtube

Jak wyczyścić historię wyszukiwania w YouTube na telewizorach, Roku, Fire Stick, Xbox i PS4?

W przypadku aplikacji YouTube na telewizory Smart TV, konsole do gier lub urządzenia do strumieniowego przesyłania multimediów proces jest identyczny. Niezależnie od tego, którego z tych urządzeń używasz do oglądania YouTube, zastosowanie mają następujące kroki:

 1. Uruchom aplikację YouTube.
 2. Przewiń w dół ekranu i wybierz tryb Ustawienia.
 3. Z wyskakującego menu wybierz „Wyczyść historię wyszukiwania”.
 4. Potwierdź swój wybór.

I tak po prostu historia wyszukiwania połączona z Twoim kontem zostanie wyczyszczona.

Wyczyść historię wyszukiwania w YouTube

Jak wyczyścić historię oglądania w YouTube

Jeśli chcesz zacząć od nowa z kontem YouTube, możesz również wymazać historię oglądania. Być może jest tam już za dużo rzeczy i trudno ci to przeczesać.

Kroki są bardzo podobne do procesu czyszczenia historii wyszukiwania. W aplikacji YouTube musisz przejść do Ustawienia> Historia i prywatność i wybrać „Wyczyść historię oglądania”.

Jeśli korzystasz z YouTube przez przeglądarkę, wybierz "Historia" w lewym okienku po lewej stronie ekranu, a następnie "Historia oglądania", a następnie "Wyczyść całą historię oglądania". Obok znajduje się również mała ikona kosza na śmieci.

W aplikacji YouTube na konsole do gier, telewizory Smart TV i urządzenia do przesyłania strumieniowego czynności są takie same, z wyjątkiem wybrania opcji „Wyczyść historię oglądania” zamiast „Wyczyść historię wyszukiwania”.

Jak wstrzymać historię wyszukiwania w YouTube

YouTube daje możliwość wstrzymania zarówno historii wyszukiwania, jak i oglądania. Oznacza to, że po włączeniu tej funkcji każdy wyszukiwany lub oglądany film nie zostanie zarejestrowany w Twojej historii. A platforma nie użyje go do udzielania rekomendacji.

Opcja „Wstrzymaj historię wyszukiwania” w Internecie i przełącznik w aplikacji YouTube znajdują się w tym samym miejscu, w którym wcześniej wyczyściliśmy historię wyszukiwania i historię oglądania. Gdy zechcesz zezwolić YouTube na dalsze rejestrowanie Twojej aktywności, możesz wyłączyć tę funkcję.

Historia wyszukiwania w YouTube

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak odzyskać usuniętą historię wyszukiwania z YouTube?

Niestety nie ma możliwości odzyskania usuniętej historii wyszukiwania z YouTube. Po skorzystaniu z opcji wyczyść całą historię wszystkie wyszukiwania znikną na zawsze.

2. Co to jest tryb incognito YouTube?

Jeśli kiedykolwiek korzystałeś z trybu incognito w przeglądarce, prawdopodobnie wiesz, jaki jest cel tej funkcji w YouTube.u003cbru003eu003cbru003eUmożliwia użytkownikom wyszukiwanie i oglądanie filmów bez pozostawiania śladów tej aktywności. Możesz oglądać jak najwięcej zawstydzających filmów, tak aby nikt się o tym nie dowiedział. Na razie ta funkcja jest dostępna tylko w aplikacji YouTube na Androida. Możesz ją włączyć, wykonując następujące czynności:u003cbru003eu003cbru003e• Uruchom aplikację YouTube i zaloguj się na swoje konto.u003cbru003e• Stuknij swoje zdjęcie profilowe iz menu wybierz „Włącz incognito”.u003cbru003e• Otrzymasz wiadomość że „Jesteś w trybie incognito” i możesz kliknąć „Rozumiem”, aby kontynuować.u003cbru003eu003cbru003eWszystkie filmy na stronie głównej nie będą miały nic wspólnego z Twoim kontem, ani rekomendacja nie będzie z nim powiązana. Pamiętaj, że jeśli nie będziesz aktywny, tryb incognito wyłączy się po 90 minutach.

Porządkowanie historii w YouTube

Są chwile, kiedy chcesz wymazać całą historię YouTube i zacząć od nowa. Innym razem wystarczy usunąć kilka pozycji z listy. Być może ktoś korzystał z Twojego urządzenia i nie chcesz, aby jego historia wyszukiwania lub oglądania miała wpływ na Twoje przyszłe rekomendacje.

Zrozumienie algorytmu YouTube jest wystarczająco skomplikowane, ale mamy nadzieję, że masz teraz wszystkie kroki potrzebne do zarządzania historią wyszukiwania w YouTube, niezależnie od urządzenia, z którego korzystasz.

Jakiego urządzenia używasz do oglądania YouTube? Czy często czyścisz historię wyszukiwania? Daj nam znać w komentarzach poniżej.