Jak podłączyć Dysk Google do Slacka

Slack integruje się ze wszystkimi aplikacjami G Suite, w tym z Dyskiem Google. Połączenie konta Dysku Google ze Slackiem upraszcza udostępnianie plików i umożliwia otrzymywanie natychmiastowych powiadomień o żądaniach plików i komentarzach. Wymyśliliśmy, jak połączyć te dwie aplikacje, więc nie musisz tego robić.

Jak podłączyć Dysk Google do Slacka

W tym przewodniku wyjaśnimy, jak połączyć Dysk Google z aplikacją Slack na dwa sposoby. Ponadto dostarczymy instrukcje dotyczące tworzenia i udostępniania plików na Dysku Google w Slack oraz odpowiemy na niektóre z najczęstszych pytań związanych z korzystaniem z aplikacji Slack i G Suite.

Jak podłączyć Dysk Google do Slacka?

Aby połączyć swoje konto Google ze Slackiem, wykonaj poniższe czynności:

 1. Wejdź na stronę Slack, zaloguj się i przejdź do strony Dysku Google w katalogu aplikacji.
 2. Kliknij „Dodaj do Slack”.

 3. Kliknij „Dodaj aplikację Dysk Google”.

 4. Kliknij „Zezwól”.

 5. Kliknij „Uwierzytelnij swoje konto Dysku Google”.

 6. Zaloguj się na swoje konto Google i kliknij „Zezwól”.

Opcjonalnie możesz połączyć swoje konto Dysku Google ze Slackiem, udostępniając łącze do pliku. Aby to zrobić, wykonaj poniższe czynności:

 1. Zaloguj się do Slacka i wklej w wiadomości link do pliku z Dysku Google.

 2. Wyślij wiadomość, a Slackbot zapyta Cię, czy chcesz połączyć swoje konto Dysku Google ze Slackiem.

 3. Wybierz „Połącz” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jak udostępniać pliki z Dysku Google w Slacku?

Po połączeniu konta Dysku Google ze Slackiem możesz zacząć tworzyć i udostępniać pliki. Oto jak to zrobić:

 1. Otwórz Slack, zaloguj się na swoje konto i otwórz dowolną rozmowę.

 2. Kliknij ikonę błyskawicy obok pola wprowadzania wiadomości.

 3. Znajdź Dysk Google i wybierz typ pliku. Utwórz plik.

 4. Nazwij swój plik. Opcjonalnie wprowadź wiadomość, aby przejść z plikiem.

 5. Otwórz menu rozwijane poniżej „Udostępnij ten dokument” i wybierz rozmowę.

 6. Jeśli nie chcesz od razu udostępniać pliku, odznacz pole wyboru „Udostępnij ten dokument”, a następnie kliknij „Utwórz”.

Jeśli chcesz udostępnić istniejący plik z Dysku Google w Slacku, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz Slack, zaloguj się na swoje konto i otwórz rozmowę, której chcesz udostępnić plik.

 2. Kliknij ikonę spinacza do papieru po prawej stronie pola wprowadzania wiadomości.

 3. Znajdź „Dodaj plik z” i kliknij „Dysk Google” pod nim.

 4. Wybierz plik i kliknij „Wybierz”, a następnie wyślij wiadomość, klikając ikonę strzałki.

Jak zarządzać powiadomieniami na Dysku Google w Slacku?

Domyślnie będziesz otrzymywać powiadomienia, gdy ktoś poprosi o dostęp do pliku, udostępni Ci plik lub skomentuje Twój plik. Możesz zarządzać powiadomieniami z Dysku Google w Slack, wykonując następujące czynności:

 1. Otwórz Slack i zaloguj się na swoje konto.

 2. Kliknij nazwę swojego obszaru roboczego w lewym górnym rogu ekranu.

 3. Na pasku bocznym wybierz "Aplikacje", aby wyświetlić listę połączonych aplikacji. Jeśli nie widzisz Dysku Google na liście, kliknij ikonę z trzema kropkami, aby zobaczyć więcej aplikacji.

 4. Kliknij „Dysk Google”.

 5. Kliknij „Wiadomości” w górnej części ekranu.

 6. Wpisz „on” lub „off” w polu wprowadzania wiadomości i wyślij ją, aby włączyć lub wyłączyć powiadomienia.

Możesz zarządzać powiadomieniami o komentarzach do określonych plików na Dysku Google. Aby to zrobić, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami:

 1. Zaloguj się na swoje konto Dysku Google i otwórz plik, którego powiadomieniami chcesz zarządzać.
 2. Wybierz "Komentarze" w prawym górnym rogu ekranu.

 3. Kliknij „Powiadomienia” i wybierz powiadomienia, które chcesz otrzymywać.

Często Zadawane Pytania

Przeczytaj tę sekcję, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o łączeniu i korzystaniu z aplikacji Slack i G Suite.

Jak połączyć aplikacje z Dyskiem Google?

Do Dysku Google możesz podłączyć wiele różnych aplikacji – w tym Slack. Wejdź na stronę Dysku Google i zaloguj się na swoje konto. Następnie kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu ekranu, aby otworzyć Ustawienia.

Wybierz „Zarządzaj aplikacjami”, a następnie „Połącz więcej aplikacji”. Zobaczysz listę aplikacji, które można połączyć z Dyskiem Google. Wybierz aplikację i kliknij „Połącz”.

Aby usunąć połączone aplikacje z Dysku Google, otwórz Ustawienia i kliknij "Zarządzaj aplikacjami". Pojawi się lista połączonych aplikacji. Kliknij prawym przyciskiem myszy ikonę aplikacji. Wybierz "Opcje" z menu rozwijanego aplikacji, którą chcesz usunąć, i kliknij "Odłącz od Dysku".

Czy mogę używać Dokumentów Google ze Slackiem?

Tak – możesz połączyć Dysk Google ze Slackiem, aby znacznie ułatwić udostępnianie Dokumentów Google. Można to zrobić za pośrednictwem katalogu aplikacji witryny Slack. Kliknij „Dodaj do Slacka”, a następnie „Dodaj aplikację Dysk Google” i udziel pozwolenia.

Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby uwierzytelnić swoje konto Google. Po skonfigurowaniu Dysku Google dla Slacka możesz udostępniać pliki Dokumentów Google, klikając ikonę spinacza po prawej stronie pola wprowadzania wiadomości w dowolnej rozmowie.

Jak połączyć się ze Slackiem?

Aby połączyć się ze Slackiem, musisz utworzyć kanał. Najpierw wejdź na stronę Slack lub pobierz aplikację mobilną. Zarejestruj się, a następnie kliknij ikonę plusa obok „Kanały” na lewym pasku bocznym. Wpisz nazwę kanału i kliknij „Utwórz”.

Zobaczysz swój nowy kanał w sekcji „Kanały” na pasku bocznym. Kliknij go i wybierz „Udostępnij”, a następnie wpisz adres e-mail osoby, którą chcesz dodać do swojego kanału. Opcjonalnie dodaj tekst zaproszenia i kliknij „Wyślij”.

Osoba ta będzie musiała zaakceptować zaproszenie i zarejestrować się w Slacku. Następnie przejdź do menu Administracja, klikając nazwę swojego obszaru roboczego. Kliknij „Zarządzaj udostępnionymi kanałami”, aby wyświetlić oczekujące prośby, a następnie kliknij „Zatwierdź”.

Jak połączyć się z moim Dyskiem Google?

Otwórz witrynę Dysku Google na swoim urządzeniu. Zaloguj się na swoje konto Google lub kliknij „Utwórz konto”, jeśli go nie masz. Następnie kliknij „Dalej” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby się zarejestrować.

Po zalogowaniu Dysk Google zostanie podłączony automatycznie. Aby utworzyć nowy plik, kliknij ikonę plusa w prawym górnym rogu ekranu i wybierz typ pliku.

Jak połączyć Dysk Google z Gmailem?

Dysk Google jest automatycznie łączony z Twoim kontem Gmail po zalogowaniu się na Dysk Google. Aby udostępniać pliki z Dysku Google za pomocą Gmaila, zaloguj się na swoje konto Gmail i kliknij "Utwórz" w lewym górnym rogu ekranu. Wybierz „Dysk Google” i wybierz pliki z chmury. Wybierz „Link do Dysku” lub „Załącznik”, a następnie kliknij „Wstaw”.

Czy Slack integruje się z Google?

Tak, aplikacja Slack integruje się z Google Workspace i innymi aplikacjami G Suite. Po połączeniu konta Google ze Slackiem będziesz mógł łatwo udostępniać pliki Dokumentów Google i ustawiać uprawnienia do plików, otrzymywać natychmiastowe powiadomienia o nowo udostępnionych plikach na Dysku Google, zarządzać organizacją w chmurze, łączyć kalendarz Google ze Slackiem i nie tylko.

W katalogu aplikacji możesz wybrać aplikacje G Suite, które mają łączyć się z Twoim kontem Slack. Kliknij „Pobierz aplikację” obok żądanej aplikacji i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jak dodać Dysk Google do Slacka?

Dysk Google można połączyć ze Slackiem na dwa sposoby – przez katalog aplikacji na stronie internetowej Slack i udostępniając łącze do pliku bezpośrednio do rozmów na Slacku. Aby połączyć dwie aplikacje za pośrednictwem katalogu aplikacji, przejdź do witryny Slack i zaloguj się na swoje konto. Przejdź do katalogu aplikacji, a następnie do strony Dysku Google.

Kliknij „Dodaj do Slack” i wybierz „Dodaj aplikację Google Drive”, a następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby autoryzować swoje konto Google i połączyć je ze Slack. Aby połączyć swoje konto Dysku Google ze Slack za pomocą rozmów, wklej link do pliku jako wiadomość i wyślij go do dowolnego odbiorcy. Następnie zostaniesz zapytany przez Slackbota, czy chcesz połączyć Dysk Google ze Slackiem. Kliknij „Połącz” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Jak odłączyć moje konto Google od Slacka?

Jeśli z jakiegoś powodu chcesz odłączyć swoje konto Google od Slack, możesz to zrobić za pośrednictwem katalogu aplikacji Slack. Przejdź na stronę Dysku Google i kliknij ikonę krzyżyka obok „Uwierzytelnianie”. Potwierdź, klikając „Rozłącz”.

Jak korzystać ze skrótów Google w Slacku?

Skróty aplikacji w Slacku umożliwiają wykonywanie różnych czynności za pomocą kilku kliknięć bez wychodzenia ze Slacka. Po podłączeniu aplikacji do Slacka zobaczysz wszystkie dostępne skróty w menu skrótów. Najłatwiejszym sposobem wykonania akcji z menu skrótów jest otwarcie konwersacji w Slack i kliknięcie ikony błyskawicy obok pola wprowadzania wiadomości.

Tam zobaczysz wszystkie aplikacje z ich skrótami. Na przykład Kalendarz Google umożliwia tworzenie wydarzeń bezpośrednio w aplikacji Slack. Wystarczy kliknąć nazwę skrótu i ​​wypełnić formularz.

Jak wyświetlić i odpowiedzieć na komentarze do moich plików na Dysku Google w Slack?

Oprócz udostępniania plików, Dysk Google umożliwia komentowanie ich bezpośrednio przez Slack. Będziesz otrzymywać powiadomienia o wszelkich komentarzach pozostawionych w Twoich plikach.

Aby je wyświetlić i odpowiedzieć na nie, zaloguj się na swoje konto Slack i kliknij nazwę swojego obszaru roboczego w lewym górnym rogu ekranu. Kliknij „Aplikacje”, a następnie „Dysk Google”. Wybierz „Wiadomości” w górnej części ekranu. Zobaczysz listę komentarzy. Najedź kursorem na komentarz i wybierz „Rozpocznij wątek”, a następnie napisz odpowiedź.

Udostępniaj pliki z Dysku Google za pomocą kilku kliknięć

Teraz, po połączeniu konta Google ze Slackiem, udostępnianie plików zespołowi powinno stać się znacznie wygodniejsze. Dostosuj powiadomienia i uprawnienia aplikacji G Suite do swoich preferencji i ciesz się nowo ulepszonym obszarem roboczym Slack. Radzimy również pobrać aplikację mobilną Slack, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. Jest dostępny zarówno dla systemów iOS, jak i Android i umożliwia łączenie się z zespołem w podróży, dzięki czemu cała przestrzeń robocza mieści się w kieszeni.

Czy wypróbowałeś już aplikację mobilną Slack? Podziel się swoimi opiniami na ten temat w sekcji komentarzy poniżej.