Jak wyłączyć Windows Defender

Windows Defender, popularnie nazywany Microsoft Defender, to pierwsza linia obrony Twojego komputera. Ta bezpłatna funkcja jest dostarczana z systemem operacyjnym Windows i nie wymaga dodatkowego ręcznego pobierania, poprawek ani konfiguracji. Chociaż program Windows Defender całkiem dobrze radzi sobie z wykrywaniem podstawowych zagrożeń, czasami wykrywa fałszywe alarmy. Może to stanowić pewną niedogodność.

Jak wyłączyć Windows Defender

Z tego powodu ważna jest wiedza, jak wyłączyć program Windows Defender. Ale w pewnym momencie będziesz chciał go ponownie włączyć. W tym artykule nauczymy Cię, jak wyłączyć program Windows Defender, włączyć go ponownie i ogólnie poznasz kilka fajnych wskazówek na ten temat.

Jak wyłączyć Windows Defender

Nie wszyscy ludzie są w porządku z ochroną przez Microsoft Defender. Niektórzy znaleźli lepsze alternatywy i nie chcą cały czas napotykać fałszywych alarmów. Inni pracują w bezpieczeństwie internetowym i mogą chcieć przetestować niektóre protokoły złośliwego oprogramowania, w przypadku których potrzebują wyłączonej zapory sieciowej i oprogramowania antywirusowego systemu Windows.

Niezależnie od przypadku, możesz chcieć wyłączyć funkcję Microsoft Defender — tymczasowo lub na stałe. Na szczęście możesz go wyłączyć zarówno na stałe, jak i tymczasowo, jeśli sobie tego życzysz. Oto jak to zrobić.

Tymczasowo wyłącz program Windows Defender za pomocą zabezpieczeń systemu Windows

Możliwe, że jesteś jedną z osób, które chcą tymczasowo wyłączyć tę funkcję. Możesz chcieć przepuścić fałszywy alarm z jakiegokolwiek powodu. Najlepiej zrobić to za pomocą aplikacji Zabezpieczenia systemu Windows, w której znajdują się najbardziej widoczne ustawienia programu Microsoft Defender.

 1. Kliknij na Początek menu.

 2. Teraz wpisz „Bezpieczeństwo systemu Windows” i otwórz go.

 3. Po otwarciu aplikacji Zabezpieczenia systemu Windows zobaczysz całą gamę ustawień, od Zapora i ochrona sieci do Opcje rodzinne. Aby uzyskać dostęp do ustawień Microsoft Defender, wybierz pierwszy wpis na liście – Ochrona przed wirusami i zagrożeniami. Z tego ekranu możesz wykonywać skanowanie, sprawdzać dostępność aktualizacji i uzyskiwać dostęp do różnych ustawień.

 4. Możesz także zarządzać ustawieniami programu Microsoft Defender. Aby to zrobić, przejdź do Ochrona przed wirusami i zagrożeniami ustawienia i kliknij Opcje programu antywirusowego Windows Defender.

 5. Tutaj możesz włączyć różne funkcje ochrony Na lub Wyłączony.

 6. Aby jednak wyłączyć Microsoft Defender, przejdź do pierwszej pozycji na liście opcji – Skanowanie okresowe. Następnie przestaw przełącznik Wyłączony. Pamiętaj, że możesz zostać poproszony o potwierdzenie tego.

Pamiętaj, że nie jest to trwałe rozwiązanie. Program Microsoft Defender wyłączy się automatycznie po ponownym uruchomieniu urządzenia. Jest to jednak zdecydowanie najlepsze rozwiązanie, jeśli wystarczy przepuścić kilka aplikacji.

Trwale wyłącz program Microsoft Defender za pomocą lokalnego edytora zasad grupy

Niektórzy ludzie po prostu nie chcą zawracać sobie głowy Microsoft Defenderem. Jak wspomniano, mogą mieć lepszą opcję ochrony. Chociaż trwałe wyłączenie zastrzeżonej funkcji bezpieczeństwa firmy Microsoft nie jest tak łatwe, jak tymczasowe, nie jest to naprawdę skomplikowane, o ile dokładnie postępujesz zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Aby zacząć, będziesz musiał skręcić Ochrona przed naruszeniem integralności wyłączony. Ochrona przed naruszeniami zapewnia, że ​​intruz nie zmieni żadnych ustawień zabezpieczeń komputera, aby uzyskać do niego dostęp. Cóż, Tamper Protection nie pozwala na trwałe wyłączenie programu Microsoft Defender. Nawet jeśli zmienisz ustawienia za pomocą zasad grupy, funkcja antysabotażowa ponownie włączy system bezpieczeństwa po ponownym uruchomieniu.

Jeśli chcesz wyłączyć funkcję Tamper Protection.

 1. Przejdź do Ochrona przed wirusami i zagrożeniami tak jak wcześniej.
 2. Następnie pod Ustawienia ochrony przed wirusami i zagrożeniami Kliknij Zarządzaj ustawieniami. Ustawienia Windows Defender 2
 3. Następnie przewiń w dół do Ochrona przed naruszeniem integralności i przestaw przełącznik na Wyłączony i potwierdź, że jako administrator systemu chcesz go wyłączyć.

Ale to nie znaczy, że skończyłeś. Fakt, że wyłączyłeś ochronę przed naruszeniami, nie oznacza, że ​​program antywirusowy Microsoft Defender jest wyłączony.

 1. Teraz będziesz musiał zająć się trochę technicznymi zagadnieniami. Zacznij od otwarcia Start i wyszukania „gpedit.msc”. To otworzy Edytor lokalnych zasad grupy menu.
 2. Zobaczysz menu ścieżki po lewej stronie. Śmiało i przejdź do konfiguracja komputera, a następnie Szablony administracyjne, następnie przejdź do Składniki systemu Windows i na koniec kliknij dwukrotnie wpis Microsoft Defender Antivirus. Pamiętaj, że na niektórych komputerach ten wpis będzie określany jako Program antywirusowy Windows Defender. Nie martw się, to jest to samo.
 3. W ścieżce programu Microsoft/Windows Defender Antivirus przejdź do prawej, głównej części ekranu. Zobaczysz listę i Wyłącz program antywirusowy Microsoft/Windows Defender opcja. Kliknij go dwukrotnie.
 4. Teraz domyślnie opcja będzie wyłączona, co oznacza, że ​​Defender jest włączony. Jeśli włączysz tę opcję, wyłączy to funkcję. Więc wybierz Włączony w polu Wyłącz program antywirusowy Microsoft/Windows Defender i wybierz ok.

Proszę bardzo, pomyślnie na stałe wyłączyłeś funkcję Microsoft Defender. Nawet po ponownym uruchomieniu urządzenia zastrzeżona funkcja antywirusowa firmy Microsoft nie włączy się ponownie. Oczywiście, postępując zgodnie z tymi samymi wskazówkami, możesz ponownie włączyć tę funkcję w dowolnym momencie.

Korzystanie z rejestru

Jeśli nie wiesz dokładnie, co robisz, nie powinieneś zadzierać z Edytorem rejestru systemu Windows. Jeśli jednak kiedykolwiek wyłączyłeś funkcję Windows Defender w starszych iteracjach systemu Windows, prawdopodobnie wiesz, że Edytor rejestru był jednym z najskuteczniejszych sposobów na zrobienie tego. Więc co się z nim stało?

Cóż, było to dostępne, ponieważ nie masz możliwości wyłączenia funkcji bezpieczeństwa systemu Windows w ten sposób. Niektóre ustawienia zostały wbudowane w system operacyjny i do uzyskania do nich dostępu zastosowano tylko bardziej techniczne podejście. Stąd funkcja Edytora rejestru i wszystkie ustawienia typu „HKEY_LOCAL_MACHINE”.

Jednak Microsoft Defender oferuje teraz rozwiązania zarówno do tymczasowego, jak i trwałego wyłączania funkcji bezpieczeństwa. Jak widać, są one stosunkowo łatwo dostępne.

Tak więc system Windows zdecydował się usunąć dostęp Edytora rejestru do tej opcji – nie jest już potrzebny i nadal stanowi ryzyko. Jeśli zrobisz tutaj jeden zły krok, ryzykujesz problemy z całym systemem. A dzięki wyżej wymienionym opcjom nie musisz robić rzeczy z funkcji Edytora rejestru.

Jak ponownie włączyć Windows Defender?

Niezależnie od tego, czy funkcje zabezpieczeń zostały wyłączone tymczasowo, czy na stałe, warto włączyć je ponownie. Tak, ponowne uruchomienie zajmie się rozwiązaniem tymczasowym, ale możesz potrzebować programu Microsoft Defender bez ponownego uruchamiania. I oczywiście możesz w dowolnym momencie przywrócić stałe ustawienia programu Microsoft Defender.

Włączenie funkcji bezpieczeństwa jest tak proste, jak ich wyłączenie. Po prostu wykonaj powyższe kroki i zrób coś przeciwnego – za każdym razem, gdy mówią, że powinieneś coś włączyć lub wyłączyć. Tak, to takie proste.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Czy powinienem używać innego oprogramowania antywirusowego?

Windows/Microsoft Defender to często niedoceniana i cenna funkcja bezpieczeństwa. Może nie jest to najpotężniejsze oprogramowanie antywirusowe na rynku, ale z pewnością jest to linia obrony, która spowalnia różne działania cyberprzestępców.

To powiedziawszy, Microsoft Defender rzadko wystarcza do ochrony komputera przed różnymi zagrożeniami, które czają się w Internecie. Cyberprzestępczość to prawdziwa sprawa, a jest wielu hakerów, którzy tylko czekają na doskonałą okazję do ataku. Uzyskanie godnego zaufania, wysokiej jakości i popularnego oprogramowania innych firm oraz używanie go oprócz funkcji Microsoft Defender to zdecydowanie sprytny ruch.

Mimo to wyłączenie programu Microsoft Defender nie jest zalecane, chyba że jest to konieczne, aby przepuścić fałszywy alarm. Jeśli masz pewność, że wiesz, co robisz, możesz to wyłączyć na stałe.

2. Czy wyłączenie systemu Windows/Microsoft Defender jest bezpieczne?

Czy świat internetu jest bezpieczny? Oczywiście tak nie jest. Tak więc wyłączenie funkcji bezpieczeństwa Microsoftu na twoim urządzeniu również nie jest do końca bezpieczne. Czasami jednak jest to konieczne. Microsoft Defender wygeneruje fałszywe alarmy i może uniemożliwić Ci robienie całkowicie bezpiecznych i certyfikowanych rzeczy online.

Wiedza, jak go wyłączyć i od czasu do czasu wyłączać, jest bezpieczna. Tak długo, jak wiesz, co robisz i masz pewność, że to, przez co przechodzisz, jest godną zaufania treścią online.

3. Czy to Windows Defender czy Microsoft Defender?

Najnowsza iteracja zabezpieczeń systemu Windows odnosi się do oprogramowania jako Microsoft Defender. Do niedawna nazywał się Windows Defender na wszystkich platformach Windows. Mimo to nie martw się, jeśli funkcja nadal nosi nazwę Windows Defender na twoim komputerze.

Nawet jeśli wykonałeś wszystkie aktualizacje, twój komputer mógł zachować starą nazwę Defender. Ale jeśli nadążasz za najnowszymi aktualizacjami, wszystkie funkcje programu Microsoft Defender będą dostępne w programie Windows Defender.

Wniosek

W ten sposób wyłączasz Microsoft/Windows Defender. Jak widzisz, możesz to zrobić tymczasowo lub na stałe, według własnych upodobań. Mimo to nie zaleca się trwałego wyłączania tej funkcji – zawsze warto mieć dodatkową warstwę ochrony na komputerze, nawet przy użyciu oprogramowania zabezpieczającego innej firmy.

Czy udało Ci się wyłączyć Microsoft Defender? Czy robiłeś to tymczasowo czy na stałe? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Aha, i nie powstrzymuj się od wystrzeliwania pytań, które możesz mieć w związku z tym tematem.