Jak zbanować kogoś w niezgodzie?

Discord to świetne miejsce do komunikowania się z ludźmi na całym świecie za pośrednictwem czatu tekstowego lub głosowego. To, jak go użyjesz, zależy od Ciebie. Niektórzy wolą zanurzyć palce tylko w bezpośredniej i grupowej części wiadomości, co ma do zaoferowania Discord. Inni mogą chcieć tworzyć własne serwery i budować społeczność podobnie myślących członków do rozmów i dobrej zabawy. Rozważając to drugie, możliwość zbudowania czegoś wspaniałego może wiązać się z niewielkimi kosztami. Jednym z tych, którzy są niechcianym motłochem, który wybiera deszcz na przysłowiową paradę swojej społeczności.

„To brzmi jak każda społeczność w historii. W przypadku online jest to dwojakie. Ale co naprawdę możesz zrobić?

Czasami dostaniesz irytującego gościa, członka lub ekipę rajdową, która wpada na twój serwer Discord i powoduje różnego rodzaju problemy. Możesz przyjąć dyplomatyczne podejście do problemu, prosząc go, aby go odrzucił, postawił ultimatum „albo inaczej” lub ciężko westchnął z twojej strony monitora i odpuścił. Istnieje również bardziej oczywisty wybór, który ma na celu radzenie sobie z wielokrotnymi przestępcami lub najgorszymi z najgorszych, a to jest trwałe zablokowanie ich z serwera.

Jak zbanować użytkowników z serwera Discord?

Wszystkie bany są automatycznie oparte na IP. Oznacza to, że jak tylko zablokujesz kogoś na swoim serwerze Discord, nikt korzystający z tego konkretnego adresu IP nie będzie mógł wejść. Niestety, istnieją sposoby na obejście zakazu IP przy użyciu VPN, ale obecnie to wszystko, co zapewnił Discord. Od dawna wiedzieli o tym naruszeniu bezpieczeństwa, ale jeszcze nie zorientowali się, jak temu zapobiec. Dopóki przestępcy nie są zaznajomieni z technologią ani nie rozumieją, jak korzystać z VPN, Twój serwer powinien być bezpieczny przed wszelkimi przyszłymi atakami.

Zakaz jest podobny do kopnięcia, po prostu ma za sobą nieco większą wagę. Wyrzucenie kogoś z kanału lub serwera nie jest uważane za trwałe. Każdy, kto ma możliwość zaproszenia na Twój serwer, może ponownie wysłać zaproszenie do wyrzuconego członka. Gdy dochodzi do bana, członek jest usuwany z serwera, a jego adres IP jest zapisywany w pamięci. Dopóki Twój serwer Discord utrzymuje zbanowany adres IP, członek nie może wrócić przy użyciu tego samego adresu IP.

Zrozum, że to również eliminuje możliwość uzyskania dostępu do Twojego serwera Discord przez kogokolwiek innego w gospodarstwie domowym tego użytkownika. Oznacza to, że jeśli masz współlokatorów, którzy często odwiedzają Twój serwer Discord, ale jeden zawsze powoduje problemy, blokując jednego, technicznie zbanujesz oba. Upewnij się, że to Ci odpowiada, zanim przejdziesz do zakazu. Możliwe jest, aby „dobry” porozmawiał ze sprawcą o problemie w celu rozwiązania problemów bez konieczności tak trwałego rozwiązania.

Aby zbanować kogoś z serwera Discord:

 1. Uruchom Discord z aplikacji komputerowej, mobilnej lub //www.discordapp.com .
  • Każda przeglądarka może uruchomić Discord. Bardziej popularnymi opcjami byłyby Google Chrome, Mozilla Firefox i Microsoft Edge.
 2. Aby uzyskać dostęp do serwera, musisz zalogować się przy użyciu swoich danych logowania.
  • Przycisk logowania znajduje się w prawym górnym rogu ekranu, jeśli używasz Discord w przeglądarce.
 3. Po zalogowaniu wybierz serwer po lewej stronie ekranu. Zostaną tam wymienione, zaczynając tuż pod ikoną Discord u góry.
 4. Znajdź użytkownika, którego chcesz zablokować na serwerze, klikając kanał, na którym aktualnie się znajduje.
  • Kanały znajdują się w panelu głównym i składają się z kanałów czatu tekstowego z prefiksem # lub kanałów VoIP z ikoną głośności.
 5. Powinieneś być w stanie zobaczyć członków, którzy są w kanałach VoIP, po prostu zaglądając do głównego panelu. Aby znaleźć członków w kanałach czatu tekstowego, musisz ich kliknąć.
  • Spowoduje to wyświetlenie wszystkich członków aktualnie online (oraz offline) po prawej stronie ekranu.
 6. Gdy znajdziesz użytkownika, w kanale VoIP lub w tekście, kliknij prawym przyciskiem myszy nazwę tego użytkownika, aby wyświetlić menu.
 7. Z menu na dole powinieneś zobaczyć Ban (nazwa użytkownika) . Kliknij lewym przyciskiem myszy, aby wyświetlić kolejne okno dialogowe.
 8. Wyskakujące okienko poprosi Cię o potwierdzenie decyzji o zablokowaniu użytkownika.
 9. Kliknij Zakaz aby potwierdzić i trwale usunąć adres IP tego użytkownika z dostępu do Twojego serwera Discord.

Jeśli nadal jesteś bombardowany przez naloty lub członków, którzy powinni zostać trwale zbanowani, sugeruję skontaktowanie się z obsługą Discord i zgłoszenie ich. Powinieneś także podnieść poziom weryfikacji, aby umożliwić nowym użytkownikom dostęp do serwera. Istnieją boty zapobiegające raidowi, takie jak Lock Bot , którymi możesz się przyjrzeć, aby stworzyć bezpieczniejsze środowisko dla wszystkich członków społeczności serwerów.

Możliwość blokowania użytkowników za pomocą ich identyfikatora Discord została podniesiona jako wsparcie, ale nie została jeszcze wprowadzona w ramach środków bezpieczeństwa Discord. Taki pomysł powinien przynajmniej dać Discordowi kilka pomysłów na to, jak radzić sobie z obchodzeniem IP w przyszłości.