Jak pobrać wideo z Vimeo

Jeśli jesteś jednym z wielu milionów subskrybentów Vimeo, dowiesz się wszystkiego o wysokiej jakości treści na platformie. Profesjonalni twórcy i entuzjaści wideo uwielbiają dostępne opcje sterowania i dostosowywania. Ale co się stanie, jeśli chcesz pobrać film, aby obejrzeć go później lub w trybie offline?

Jeśli chcesz wiedzieć, czy to możliwe, trafiłeś we właściwe miejsce. W tym artykule wyjaśniono, jak pobierać z Vimeo na DOWOLNE urządzenie. Dodatkowo odpowiemy na niektóre często zadawane pytania dotyczące tego tematu.

Jak pobierać filmy z Vimeo

W przeciwieństwie do wielu platform do hostingu wideo, Vimeo pozwala na dość łatwe pobieranie filmów i bez żadnych sztuczek. Ale to ma pewne zastrzeżenie.

Niestety opcja pobierania nie jest dostępna dla każdego filmu na Vimeo. Dzieje się tak, ponieważ przesyłający musi mieć konto Business, Plus lub Pro, aby umożliwić pobieranie swoich filmów. Dobrą wiadomością jest to, że ten status mają najpoważniejsi twórcy treści. Oto, jak uzyskać tę zawartość na dowolnym posiadanym urządzeniu.

Jak pobrać wideo z Vimeo na Maca

Na szczęście pobieranie wideo dla Vimeo na komputer Mac jest naprawdę proste. Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać te proste kroki:

 1. Odwiedź stronę główną Vimeo i kliknij „zarejestruj się”, aby rozpocząć. Spowoduje to przekierowanie na stronę zawierającą kilka płatnych opcji. Istnieje jednak również opcja „kontynuuj z podstawowymi” na dole strony. Umożliwi to przeglądanie i pobieranie, ale nie przesyłanie filmów – idealne do tego celu.

 2. Następnie odwiedź film, który chcesz pobrać.
 3. Pod filmem, po prawej stronie, zobaczysz przycisk „pobierz”. Kliknij to.

 4. Wybierz jakość, w jakiej chcesz pobrać wideo, jeśli opcja jest podana.

I to wszystko! W zależności od połączenia internetowego, wideo powinno być dostępne w ciągu kilku sekund.

Jak pobrać wideo z Vimeo na iPhone'a?

Jeśli chcesz zachować film na później, gdy nie masz połączenia z siecią Wi-Fi ani nie korzystasz z danych, możesz to zrobić w prosty sposób. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać film, a następnie możesz go oglądać w dowolnym momencie, gdy jesteś poza zasięgiem, w samolocie lub bez danych. To naprawdę proste. Oto jak to zrobić:

 1. Pobierz aplikację Vimeo na swojego iPhone'a lub iPada.

 2. Znajdź film, który chcesz pobrać, w samej aplikacji.

 3. Po zlokalizowaniu wideo wystarczy nacisnąć przycisk „synchronizacja offline”, aby rozpocząć pobieranie.

 4. Po zakończeniu pobierania filmu możesz rozłączyć się z Wi-Fi lub wyłączyć transmisję danych.

 5. Aby obejrzeć to, co pobrałeś, kliknij przycisk menu, a następnie „filmy offline”

Jak pobrać wideo z Vimeo na Androida

Aplikacja Vimeo jest intuicyjna i łatwa w użyciu, więc wskazówki są takie same, jak w przypadku iPhone'a. Wykonaj te proste kroki, a będziesz mógł oglądać swoje ulubione filmy w dowolnym momencie:

 1. Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to pobrać aplikację Vimeo na urządzenie z Androidem.

 2. Następnie znajdź film, który chcesz pobrać za pośrednictwem samej aplikacji, a nie witryny na komputery.

 3. Po znalezieniu filmu, który chcesz pobrać, wystarczy kliknąć przycisk „Synchronizacja offline”. Rozpocznie się pobieranie.

 4. Gdy tylko film zostanie pobrany na urządzenie z Androidem, możesz bezpiecznie odłączyć się od Internetu.

 5. Aby obejrzeć lub usunąć to, co pobrałeś, po prostu kliknij w „menu”, a następnie w „filmy offline”. Aby usunąć film z biblioteki, kliknij przycisk X.

Jak pobrać wideo z Vimeo do systemu Windows

Przed próbą pobrania na urządzenie z systemem Windows warto zwrócić uwagę na dwie rzeczy. Po pierwsze, filmy, które mają status wypożyczenia lub subskrypcji, nie są dostępne do pobrania za pośrednictwem komputera.

Po drugie, „sprzedawca” może również wyłączyć pobieranie filmów, które wystawił do zakupu. Poza tymi wyjątkami proces jest stosunkowo prosty i wygląda następująco:

 1. Na stronie Przeglądaj lub Produkt wystarczy kliknąć film, który chcesz pobrać.
 2. Następnie przewiń stronę wybranego filmu.
 3. Gdy zobaczysz opcję „pobieranie wideo”, kliknij ją, aby otworzyć menu rozwijane.

 4. Następnie wybierz rozdzielczość, w której chcesz pobrać wideo.

 5. Po wybraniu preferowanej rozdzielczości rozpocznie się pobieranie filmu na komputer stacjonarny lub laptop.

Jak pobrać film z Vimeo na Chromebooku

Na Chromebooku najlepszym sposobem pobierania filmów z Vimeo jest zainstalowanie niezawodnej aplikacji, która zajmie się Twoim biznesem. Spośród wielu aplikacji, które wykonują to zadanie, FBDown Video Downloader ma najlepsze oceny. Jak sama nazwa wskazuje, początkowo został zaprojektowany do pobierania filmów z Facebooka. Jednak ma o wiele więcej zastosowań niż tylko to – i jest bezpłatny!

Po pobraniu aplikacji na urządzenie wystarczy kliknąć strzałkę pobierania na pasku zadań. Aplikacja wyświetli menu pełne wszystkich filmów do pobrania na stronie, którą aktualnie przeglądasz. Po prostu kliknij jeden lub te, które chcesz pobrać, a aplikacja zajmie się resztą za Ciebie.

Jak pobrać wideo z Vimeo na telefon?

Ogólnie rzecz biorąc, pobieranie wideo z Vimeo bezpośrednio na telefon jest łatwe. To także świetny sposób na oglądanie filmów, gdy spodziewasz się, że nie będziesz mieć zasięgu lub w najbliższej przyszłości będziesz w samolocie. Aby uzyskać żądane filmy, po prostu wykonaj następujące proste czynności:

 1. Najpierw musisz pobrać aplikację Vimeo na swój telefon.

 2. Następnie wyszukaj i otwórz wideo, które chcesz pobrać.

 3. Powinieneś wtedy zauważyć, że w prawym górnym rogu odtwarzacza wideo lub w prawym dolnym rogu znajdują się trzy kropki (zależy to od urządzenia, którego używasz).
 4. Kliknij trzy kropki.

 5. Z wyświetlonego menu wybierz opcję „dodaj do playlisty offline”.

I to wszystko! Ten film będzie teraz dostępny w Twojej bibliotece multimediów i będzie można go oglądać nawet bez połączenia z Internetem.

Często zadawane pytania

Jak pobrać wiele filmów z Vimeo?

Niestety nie ma możliwości pobierania zbiorczego z Vimeo bez użycia oddzielnego downloadera. Tak więc, jeśli nie jesteś zainteresowany pobieraniem filmów jeden po drugim, istnieje kilka programów pobierających, które mają lepszą reputację niż ich konkurenci.

GetFLV działa niesamowicie dobrze z Vimeo i pozwala na zbiorcze pobieranie filmów bezpośrednio na komputer, iPada, telefon i całą masę innych urządzeń. Jako dodatkowy bonus, GetFLV umożliwia konwersję formatu z Vimeo na mp4, AVI, FLV… prawie każdy format, jaki możesz wymyślić.

Jak pobrać prywatne wideo z Vimeo?

Pobieranie prywatnych filmów może być nieco trudne, ponieważ nie ma opcji pobierania bezpośrednio przed tobą.

Oto jak to się robi:

• Załaduj stronę z filmem, który chcesz pobrać.

• Kliknij plik wideo prawym przyciskiem myszy.

• Z wyskakujących opcji wybierz „wyświetl źródło strony”.

• Szukaj najlepszej jakości mp4.

• Skopiuj ten adres URL z pełnymi danymi tokena.

• Wklej ten adres URL do nowej karty.

• Następnie naciśnij ten przycisk odtwarzania.

• Gdy tylko rozpocznie się odtwarzanie wideo, kliknij prawym przyciskiem myszy, a następnie zapisz je.

Czy pobieranie filmów z Vimeo jest legalne?

Pobieranie wideo z Vimeo jest technicznie niezgodne z prawem, chyba że sam przesyłający udostępnił link do pobrania.

Filmy w Twoim Beck and Call

Teraz możesz oglądać filmy z Vimeo, nawet jeśli jesteś daleko od połączenia internetowego. Możesz nawet bawić się lub dzieci podczas lotów długodystansowych dzięki najwyższej jakości rozrywce w podróży.

Czy regularnie pobierasz filmy z Vimeo? Czy zdarza Ci się przy tym napotkać jakieś problemy? Jeśli tak, chcielibyśmy o tym usłyszeć w sekcji komentarzy poniżej.