Jak edytować swoje zdjęcie po opublikowaniu na Instagramie

To zdjęcie, które właśnie udostępniłeś na Instagramie, wyglądało idealnie, zanim je opublikowałeś. Ale teraz, kiedy na to spojrzysz, nie wygląda już tak dobrze. Może, gdybyś użył innego filtra, byłoby o wiele lepiej.

Jak edytować swoje zdjęcie po opublikowaniu na Instagramie

Nie jesteś pierwszą osobą, która chciała edytować zdjęcie po opublikowaniu go na Instagramie. Wyrzuty sumienia plakatu to powszechny problem, a z tego artykułu dowiesz się, jak wprowadzać zmiany w swoich zdjęciach. Istnieje kilka zmian, które możesz wprowadzić do opublikowanych zdjęć, więc przyjrzymy się im pojedynczo.

Zmiana filtra

Zawsze najlepiej zacząć od złych wiadomości. W ten sposób będzie tylko lepiej. Tak więc złą wiadomością w tym przypadku jest to, że nie możesz zmienić filtra na zdjęciach, które zamieściłeś na Instagramie. Prawdopodobnie nie jest to to, co chciałeś usłyszeć, ale to niefortunna prawda.

Dla moderatorów Instagrama w tego rodzaju scenariuszu należy wziąć pod uwagę wiele czynników. Jakakolwiek edycja zdjęć po ich opublikowaniu miałaby wpływ na wszystkie osoby, które wchodziły w interakcję ze zdjęciem. Nawet coś pozornie nieistotnego, jak zmiana filtra, może znacząco zmienić kontekst zdjęcia. Pomyśl tylko: jeśli miałbyś polubić lub skomentować zdjęcie, na pewno nie pasowałoby to do ciebie, gdyby treść tego zdjęcia miała się w przyszłości zmienić.

Istnieje jednak kilka zmian, które możesz wprowadzić. Możesz zmienić podpis zdjęcia i edytować lokalizację. Możesz także zmienić osoby, które w nim oznaczysz.

Zmiana napisów

Możesz zmienić podpis na zdjęciach po ich opublikowaniu. Jeśli to jest to, co chcesz edytować, masz szczęście. Wykonaj następujące kroki:

Stuknij w trzy kropki u góry

Otwórz post, który chcesz edytować, i dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu.

instamenu

Wybierać Edytować z menu.

Dodaj swój podpis

Automatycznie zobaczysz pole tekstowe. Wpisz podpis, który ma mieć zdjęcie.

podpis

Gdy będziesz zadowolony z podpisu, dotknij znacznika wyboru w prawym górnym rogu.

Spowoduje to zmianę podpisu zdjęcia. To może nie wydawać się dużo, ale jeśli jesteś kreatywny, może to mieć znaczący wpływ.

Zmiana lokalizacji

Zmiana lokalizacji również jest dość prosta. Przeważnie przyjmiesz to samo podejście. Wejdź do menu edycji i dotknij jednego lub Dodaj miejsce lub w otagowanej lokalizacji. Znajdziesz to w lewym górnym rogu obrazu i będzie się dynamicznie zmieniać w miarę aktualizacji.

Lokalizacja

Warto pamiętać, że na Instagramie nie da się oznaczyć zdjęcia bardzo daleko od miejsca, w którym się znajdujesz. Jednak z pewnością możesz ponownie otagować swoje zdjęcia podczas podróży, jeśli uważasz, że będzie to miało wpływ.

Zmiana osoby oznaczonej

W tym momencie powinieneś zapoznać się z procesem. Przejdź do Edytować menu i wybierz Oznaczać ludzi w lewym dolnym rogu obrazu. Zostaniesz poproszony o dotknięcie dowolnego miejsca na zdjęciu, a następnie przeszukanie kontaktów, aby oznaczyć osoby. Po wybraniu osób, które chcesz oznaczyć na zdjęciu, możesz przeciągnąć tagi i edytować je później.

etykietka

Nie do końca to, czego chcesz

OK, więc trzeba przyznać, że niewiele można zrobić, aby zmienić zdjęcie po jego opublikowaniu. Jeśli naprawdę jesteś taki niezadowolony, jedyną opcją jest po prostu całkowite usunięcie zdjęcia i rozpoczęcie od nowa. Zanim jednak to zrobisz, oto kilka uwag.

Jeśli Twoje zdjęcie nie wzbudza takiego zaangażowania, jakiego oczekujesz, inny filtr prawdopodobnie nie zrobi ogromnej różnicy. Być może będziesz musiał po prostu zaakceptować, że to nie jest zwycięzca. Z drugiej strony, jeśli Twoje zdjęcie jest bardzo zaangażowane i chcesz je fragmentarycznie poprawić, może przemyśl to od nowa. Jeśli osiągnąłeś dobry poziom ekspozycji, może powinieneś zostawić to wystarczająco dobrze w spokoju i zaakceptować, że może zmiana może to pogorszyć.

Rozważając to w ten sposób, możesz po prostu zdecydować, że niezmienianie zdjęcia jest najlepszą rzeczą, jaką możesz zrobić.

Niektóre rzeczy nigdy się nie zmienią

Trudno stworzyć idealny post na Instagramie. Istnieje wiele kwestii dotyczących tego, co powiedzieć i jak przemówić do odbiorców. Niestety, po fakcie niewiele możesz zrobić, więc zanim zdecydujesz się opublikować, powinieneś dołożyć należytej staranności. Jeśli jesteś bardzo niezadowolony ze swojego zdjęcia, na koniec dnia możesz się go po prostu pozbyć i spróbować ponownie. Poza tym możesz zmienić podpis i tagi, ale niewiele więcej.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę dodać lub usunąć zdjęcie do mojego posta na Instagramie po jego opublikowaniu?

Niestety nie. Po przesłaniu posta nie ma możliwości dodania ani usunięcia obrazu lub filmu. Zamiast tego musisz usunąć cały post i ponownie go opublikować. u003cbru003eu003cbru003eJeśli nie jesteś zadowolony z postu, ale nie masz już zdjęć, możesz zmienić widoczność tego posta, klikając trzy poziome kropki i wybierając opcję „Archiwizuj”. Spowoduje to przeniesienie Twojego posta z głównego kanału informacyjnego do folderu archiwum znajdującego się w ustawieniach Instagrama. Możesz ustawić ten folder jako prywatny, zapisać zdjęcia w telefonie (aby móc je ponownie opublikować) lub usunąć.

Czy po opublikowaniu mogę dodać lub usunąć hashtagi?

Tak, edytując tekst w sposób opisany powyżej, możesz dodawać lub usuwać hashtagi. Po prostu kliknij pole tekstowe i wpisz lub usuń jak zwykle.

Czy mogę edytować relację na Instagramie po opublikowaniu?

Chociaż nie możesz edytować relacji na Instagramie, możesz zapisać ją w rolce z aparatu i przesłać ponownie tak, jak chcesz. Kliknij historię i wybierz „Więcej” w prawym dolnym rogu. Stamtąd dotknij „Zapisz”. Prześlij go z powrotem z rolki aparatu, tak jakby był to nowy post, i wprowadź niezbędne zmiany przed opublikowaniem.u003cbru003eu003cbru003eInstagram Story Highlights zapewnia nieco większą elastyczność w edycji. Jeśli chcesz zapisać swoją Historię, aby inni mogli ją oglądać przez dłużej niż 24 godziny, możesz zmienić swoją Historię w Najciekawsze i edytować w ten sposób zawartość.

Czy często usuwasz zdjęcia? Gdybyś mógł udzielić porady osobom, które dopiero zaczęły korzystać z Instagrama, co by to było? Daj nam znać w komentarzach poniżej.