Jak włączyć automatyczne logowanie w systemie Windows 10?

Loginy i hasła to wspaniały sposób na ochronę informacji przed ciekawskimi oczami, zwłaszcza jeśli korzystasz z publicznych miejsc pracy. Jeśli jednak korzystasz z komputera w bezpiecznym miejscu z prywatną siecią, ciągłe logowanie może być uciążliwe.

Jak włączyć automatyczne logowanie w systemie Windows 10?

Jeśli chcesz przebić się przez całą tę biurokrację i szybciej dostać się na ekran pulpitu, odpowiedzią jest automatyczne logowanie. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o automatycznym logowaniu i innych automatycznych funkcjach w systemie Windows 10.

Jak włączyć automatyczne logowanie w systemie Windows 10?

Po włączeniu automatycznego logowania w systemie Windows 10 omijasz ten irytujący ekran hasła i przechodzisz bezpośrednio na pulpit. Brzmi jak oszczędność czasu, prawda?

Najszybszym sposobem, aby to osiągnąć, jest wykonanie poniższych kroków:

Krok 1 – Otwórz okno dialogowe Uruchom

Najpierw musisz uzyskać dostęp do okna dialogowego Uruchom na swoim komputerze. Możesz to zrobić, naciskając Klawisz Windows + R lub możesz przejść do ukrytego menu szybkiego dostępu za pomocą przycisku Start. Aby przejść do menu szybkiego dostępu, kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk Start, przewiń w dół i wybierz Uruchomić.

Krok 2 – Otwórz okno Konta użytkowników

Rodzaj netplwiz w oknie Uruchom i kliknij ok przycisk.

Krok 3 – Wyłącz ochronę hasłem

W nowym oknie zobaczysz listę użytkowników zarejestrowanych do korzystania z komputera. Na samej górze dostępna jest opcja zaznaczenia/odznaczenia pola z napisem „Użytkownicy muszą wprowadzić nazwę użytkownika i hasło, aby korzystać z tego komputera”. Odznacz to pole i kliknij Zastosować przycisk.

Krok 4 – Potwierdź swoje działanie

Po wybraniu przycisku pojawi się kolejne okno ok przycisk. Ten prosi o podanie nazwy użytkownika i hasła w celu potwierdzenia. Wprowadź wymagane informacje i wybierz ok ostatni raz.

Pamiętaj, że po ponownym uruchomieniu komputera zobaczysz ekran logowania, ale nie musisz już wprowadzać hasła. Wykonanie tych kroków również omija ekran blokady.

Jak włączyć automatyczne logowanie w rejestrze systemu Windows 10?

Zmiana rejestru nigdy nie jest prostym procesem. Nieprawidłowe wykonanie kroku może mieć negatywny wpływ na system. Dlatego przed rozpoczęciem tych kroków możesz najpierw utworzyć punkt przywracania na swoim komputerze.

Krok 1 – Uzyskaj dostęp do rejestru

Przejdź do menu Start i wybierz Uruchomić. Możesz także nacisnąć Klawisz z logo Windows + R aby uzyskać to samo pole tekstowe.

Krok 2 – Otwórz narzędzie Edytor rejestru

Wpisz lub wklej „Regedt32.exe” w polu tekstowym Uruchom i naciśnij Wchodzić kiedy skończysz.

Krok 3 – Znajdź odpowiedni podklucz

Narzędzie Edytor rejestru zawiera wiele folderów w lewym okienku. Dokładna lokalizacja folderu, którego szukasz, to

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon.

Krok 4 – Zdefiniuj zmianę w rejestrze

Teraz nadszedł czas, aby rozpocząć pracę w prawym okienku okna. Kliknij dwukrotnie wpis o nazwie Domyślna nazwa użytkownika. W następnym oknie wpisz swoją nazwę użytkownika i wybierz ok.

Znaleźć Domyślne hasło wpis i kliknij dwukrotnie ten wybór. Wprowadź swoje hasło, gdy zostaniesz o to poproszony i kliknij ok Ponownie.

Niektórzy użytkownicy mogą nie mieć Domyślne hasło wejście. Jeśli tego nie zrobisz, możesz utworzyć go ręcznie, wykonując poniższe czynności:

 1. Przejdź do Edytować menu, wybierz Nowy i wtedy Wartość ciągu.

 2. Nazwij nową wartość jako DefaultPassword i kliknij Wchodzić.

Teraz możesz dwukrotnie kliknąć Domyślne hasło i wprowadź hasło, gdy zostaniesz o to poproszony.

Krok 5 – Zmień rejestr

Ten ostatni krok polega po prostu na utworzeniu nowej wartości dla systemu Windows 10, która będzie uruchamiana podczas uruchamiania. To jest część, w której tworzysz wpis do automatycznego logowania:

 1. Przejdź do Edytować menu i wybierz Nowy.

 2. Kliknij Wartość ciągu.

 3. Wchodzić Logowanie do automatycznego administratora dla nowej wartości ciągu i kliknij Wchodzić/ok przycisk.

 4. Kliknij dwukrotnie nową wartość ciągu Logowanie do automatycznego administratora, przejdź do Edytuj ciąg i wpisz cyfrę „1” w polu Dane wartości pole.

 5. Kliknij Wchodzić/ok Ponownie.

 6. Aby zmiany zostały wprowadzone, zamknij Edytor rejestru i uruchom ponownie komputer.

Jak włączyć automatyczne logowanie za pomocą konta domeny systemu Windows 10?

Włączenie automatycznego logowania za pomocą konta domeny oznacza zmianę rejestru i dodanie nowego klucza do automatycznego logowania. Ponadto do wprowadzania zmian w rejestrze potrzebne są uprawnienia administratora domeny. Jest to jednak stosunkowo prosty proces. Oto jak zacząć:

 1. Otwórz Edytor rejestru, wpisując „regedit” w polu wyszukiwania systemu Windows lub użyj Uruchomić i wpisz „Regedt32.exe", bez cudzysłowów.

 2. Znajdź następujący klucz w folderach znajdujących się w lewym panelu: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

 3. Kliknij dwukrotnie Domyślna nazwa domeny i dodaj nazwę swojej domeny.
 4. Kliknij dwukrotnie Domyślna nazwa użytkownika i dodaj nazwę użytkownika domeny.
 5. Kliknij dwukrotnie Domyślne hasło i dodaj swoje hasło użytkownika.
 6. Dodaj nowy klucz, AutoAdminLogon, przechodząc do Edytuj > Nowy >Wartość ciągu.

 7. Kliknij dwukrotnie Logowanie do automatycznego administratora i zmień wartość pola na „1”.

 8. Wyjdź z Edytora rejestru i uruchom ponownie komputer.

Jak włączyć automatyczną blokadę w systemie Windows 10?

Czy wiesz, że możesz ustawić komputer tak, aby automatycznie blokował się za każdym razem, gdy od niego odejdziesz? System Windows używa urządzeń sparowanych z komputerem, aby wykryć, kiedy wyjdziesz poza zasięg i zapomnisz ustawić ekran blokady. W ten sposób włączasz blokadę dynamiczną na swoim komputerze:

 1. Naciśnij przycisk Start i przejdź do Ustawienia.

 2. Następnie kliknij Konta. Menu ustawień systemu Windows
 3. Następnie kliknij Opcje logowania.

 4. Teraz wybierz Zezwalaj systemowi Windows na automatyczne blokowanie urządzenia, gdy jesteś poza domem pod Dynamiczna blokada.

Następnym razem, gdy odejdziesz od komputera, weź ze sobą telefon, ponieważ Dynamic Lock działa z Bluetooth. W ciągu minuty lub dwóch od znalezienia się poza zasięgiem system Windows automatycznie blokuje komputer bez żadnych dodatkowych kroków z Twojej strony.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak ominąć ekran blokady w systemie Windows 10?

Omijanie ekranu blokady w systemie Windows 10 wymaga kilku szybkich zmian w rejestrze. Oto jak zacząć:

• Szukaj "regedit.exe” na komputerze i otwórz go.

• Skopiuj i wklej tę lokalizację klucza w pasku adresu:

Komputer \ HKEY_LOCAL_MACHINE \ OPROGRAMOWANIE \ Zasady \ Microsoft \ Windows

• Kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce w prawym okienku.

• Wyróżnij Klucz i wybierz Nowy.

• Nazwij to: "personalizacja.

• Ponownie kliknij prawym przyciskiem myszy puste miejsce i wybierz DWORD.

• Utwórz nowy i nazwij go NoLockScreen.

• Wprowadź wartość jako „1” i kliknij ok przycisk.

Jeśli kiedykolwiek będziesz chciał cofnąć to wyłączenie, wróć do utworzonego DWORD i ustaw wartość na 0.

Jak włączyć konto gościa w systemie Windows 10?

Windows 10 nie ma funkcji konta gościa. Microsoft usunął tę możliwość w 2015 roku w kompilacji 10159. Korzystanie z dowolnego z samouczków online dotyczących zmian w rejestrze lub korzystanie z wiersza polecenia może zepsuć komputer.

Słowo o zmianach w rejestrze

W Internecie można znaleźć wiele zasobów, które od niechcenia doradzają wprowadzenie zmian w rejestrze komputera. Uważaj jednak, jak to zrobić, ponieważ błąd może spowodować poważne problemy w systemie operacyjnym komputera.

Jeśli musisz wprowadzić zmiany, najpierw utwórz punkt przywracania, na wypadek gdyby coś poszło nie tak. Lub poproś kogoś, kto ma doświadczenie w zmianie rejestrów, aby zrobił to za Ciebie. Funkcje automatyczne mogą ułatwić życie, ale nie kosztem komputera.

Bez jakich automatycznych funkcji nie możesz żyć? Które z nich zawsze wyłączasz? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.