Jak włączyć tryb ciemny przy powiększeniu

Dzięki funkcji trybu ciemnego na komputerach i urządzeniach mobilnych ludzie mogą wreszcie zmniejszyć zmęczenie oczu spowodowane jasnymi ekranami. Jest to szczególnie ważne podczas korzystania z urządzenia w nocy, w niemal całkowitej ciemności. Podążając za tym trendem, wiele aplikacji również zintegrowało tę funkcję, tworząc ekosystem ze zmniejszonym odblaskiem na ekranie.

Jak włączyć tryb ciemny przy powiększeniu

Jeśli chodzi o aplikację Zoom, tryb ciemny pojawił się na urządzeniach mobilnych dopiero od niedawna. Dzięki natywnej obsłudze trybu ciemnego tylko na komputerach z systemem Mac OS X użytkownicy systemu Windows musieli czekać. Na szczęście istnieją sposoby na włączenie trybu ciemnego w prawie każdym systemie, z którego możesz korzystać.

Jak włączyć tryb ciemny dla powiększenia na iPhonie?

Do niedawna aplikacja mobilna Zoom nie posiadała funkcji włączania trybu ciemnego. Dotyczyło to zarówno urządzeń z Androidem, jak i iOS. Dzięki aktualizacji z sierpnia 2020 r. możesz teraz włączyć tryb ciemny za pomocą ustawień systemowych telefonu.

Robienie tego na urządzeniach iPhone i iPad jest łatwiejsze niż kiedykolwiek.

Otwórz aplikację Ustawienia na swoim urządzeniu z systemem iOS.

Stuknij opcję Wyświetlacz i jasność.

W górnej części menu Wyświetlacz i jasność zobaczysz opcje Wygląd.

Dotknij „Ciemny”

Domyślnie tryb światła jest włączony. Po prostu dotknij Ciemny, a cały wygląd Twojego iPhone'a na chwilę stanie się ciemniejszy.

Teraz, gdy otworzysz aplikację Zoom na swoim urządzeniu, zobaczysz, że również zrobiła się ciemna. Jeśli chcesz powrócić do trybu światła, po prostu powtórz powyższe kroki i wybierz Światło.

Jeśli wolisz często przełączać się między trybami Jasny i Ciemny, możesz to zrobić jeszcze wygodniej.

Rozwiń menu Centrum sterowania, przesuwając palcem od prawego górnego rogu ekranu.

Dotknij i przytrzymaj kontrolkę jasności z centrum sterowania.

Zauważysz ikonę wyglądu, która pozwala przełączać się z wyglądu jasnego na ciemny i odwrotnie. Wystarczy dotknąć tej ikony i gotowe.

Oczywiście te zmiany automatycznie wpłyną również na aplikację Zoom iOS.

Jak włączyć tryb ciemny dla powiększenia na urządzeniu z Androidem?

Podobnie jak w przypadku aplikacji Zoom na iOS, urządzenia z Androidem mogą teraz korzystać z trybu ciemnego aplikacji. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć tryb ciemny na swoim urządzeniu, a Zoom automatycznie zastosuje się do tych ustawień.

Otwórz menu Ustawienia na swoim urządzeniu z Androidem.

Stuknij opcję Wyświetlacz i jasność.

U góry menu Wyświetlacz zobaczysz opcje Jasny i Ciemny.

Stuknij Ciemny, aby włączyć tryb ciemny i to wszystko.

Gdy otworzysz Zoom na smartfonie lub tablecie z Androidem, użyje trybu ciemnego w zależności od preferencji systemowych.

Jeśli chcesz jeszcze bardziej dostosować działanie trybu ciemnego, możesz dotknąć opcji Ustawienia trybu ciemnego w menu Wyświetlacz. Daje to trzy opcje.

  • Włącz zgodnie z harmonogramem umożliwia ustawienie czasu, w którym system powinien automatycznie przełączać się między trybami ciemnym i jasnym.
  • Zastosuj do tapety jest dość oczywiste, ale działa tylko z domyślnymi tapetami systemu.
  • Wreszcie dostępna jest opcja Adaptacyjnego filtra kolorów. Spowoduje to automatyczne włączenie funkcji filtra światła niebieskiego na czas między zachodem a wschodem słońca. Dzięki temu możesz jeszcze bardziej zmniejszyć zmęczenie oczu, szczególnie w godzinach wieczornych. Aby skorzystać z tej opcji, musisz również włączyć opcję Lokalizacja. W ten sposób filtr Niebieskie światło zsynchronizuje się z Twoją strefą czasową, dzięki czemu będzie wiedział, kiedy w Twojej lokalizacji zachodzi zachód i wschód słońca.

Jak włączyć tryb ciemny dla powiększenia na komputerze Mac?

W przeciwieństwie do aplikacji mobilnych, podczas korzystania z komputera Mac możesz włączyć tryb ciemny bezpośrednio z aplikacji Zoom. Ponieważ jest to wbudowana funkcja, jest całkowicie niezależna od ustawień systemowych. Oczywiście istnieje możliwość automatycznego dostosowania trybu ciemnego aplikacji do trybu aktywnego w systemie.

Aby włączyć tryb ciemny w powiększeniu, wykonaj następujące kroki:

Otwórz aplikację Zoom na Macu.

Kliknij ikonę Ustawienia w prawym górnym rogu interfejsu aplikacji.

W menu po lewej stronie kliknij Ogólne.

W sekcji Motyw wybierz Ciemny i to wszystko.

Wybierając motyw Zoom, jak wyjaśniono w kroku 4 powyżej, zauważysz, że jest jeszcze jedna opcja oprócz Jasny i Ciemny. Opcja Użyj ustawień systemowych pozwala zrobić dokładnie to, co mówi. Jak wspomniano powyżej, jest to przydatne, gdy chcesz dopasować motyw Zoom do wyglądu komputera.

Następnie za każdym razem, gdy używasz trybu ciemnego na komputerze, Zoom również stanie się ciemny. Jest to szczególnie przydatne, jeśli ustawiłeś motywy na komputerze tak, aby automatycznie zmieniały się w zależności od pory dnia. W ciągu dnia komputer będzie korzystał z motywu światła, a po zachodzie słońca przełączy się na ciemność.

Jeśli nie masz pewności, jak włączyć automatyczne przełączanie motywów w ustawieniach komputera Mac, po prostu wykonaj poniższe czynności:

  1. Kliknij logo Apple w lewym górnym rogu ekranu.

  2. Kliknij Preferencje systemowe.

  3. Kliknij Ogólne.

  4. Pierwsza opcja to Wygląd. Tuż obok zobaczysz trzy opcje: Jasny, Ciemny i Auto.

  5. Wybierz Auto. Gdy tylko to zrobisz, cały interfejs komputera Mac dostosuje się do dowolnego motywu, którego powinien w tej chwili używać.

  6. Zamknij menu Ogólne i gotowe.

Teraz za każdym razem, gdy komputer dostosowuje swój wygląd w oparciu o porę dnia, Zoom podąży za nim w trybie ciemnym.

Jak włączyć tryb ciemny dla powiększenia na komputerze z systemem Windows 10?

W przeciwieństwie do aplikacji Zoo na komputery Mac, aplikacja Windows 10 nie ma zintegrowanej opcji trybu ciemnego. Chociaż może to wydawać się złą wiadomością, istnieje obejście tego problemu. Raczej.

Oprócz korzystania z aplikacji komputerowej Zoom możesz również korzystać z wersji online za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Jeśli korzystasz z Google Chrome, będziesz mógł włączyć tryb ciemny przeglądarki w aplikacji online. Jedynym minusem jest to, że podczas spotkania nie będziesz mógł korzystać z trybu ciemnego w trybie Zoom.

Aby zmienić wygląd powiększenia online na ciemniejszy kolor, wykonaj następujące czynności:

Otwórz Google Chrome na swoim komputerze. Przejdź do //zoom.us.

Kliknij Zaloguj się w prawym górnym rogu ekranu.

Zaloguj się za pomocą swojej nazwy użytkownika i hasła Zoom.

Teraz otwórz nową kartę w Google Chrome i skopiuj ten link do paska adresu:

chrome://flags/#enable-force-dark. Po skopiowaniu naciśnij Enter na klawiaturze.

„Wymuś tryb ciemny dla treści internetowych”

Spowoduje to otwarcie strony z eksperymentalnymi opcjami przeglądarki Google Chrome. Tutaj zobaczysz, że opcja Force Dark Mode for Web Contents jest podświetlona na żółto.

Kliknij „Domyślne”

Tuż obok tej opcji znajduje się menu rozwijane, które jest obecnie ustawione na Domyślne. Kliknij to.

Z rozwijanych opcji wybierz Włączone z wybraną inwersją wszystkiego.

Teraz nadszedł czas na ponowne uruchomienie Chrome. Robisz to, po prostu zamykając wszystkie aktywne okna Chrome. Zanim to zrobisz, zapisz wszelkie prace, które możesz mieć w otwartych oknach i kartach.

Gdy wszystko się zamknie, ponownie uruchom Google Chrome.

Przejdź do strony Zoom i zaloguj się na swoje konto. Teraz powinieneś zobaczyć, że interfejs Zoom zmienił się również na tryb ciemny.

Aby powrócić do normalnego trybu dla Zoom i innych witryn, po prostu wykonaj powyższe kroki. Jedyna różnica tym razem będzie w kroku 9. Tutaj musisz zmienić wartość Enabled z wybraną inwersją wszystkiego na Default.

Jak włączyć tryb ciemny dla powiększenia na Chromebooku?

Niestety aplikacja Zoom dla systemu operacyjnego Chrome nie obsługuje trybu ciemnego. Z drugiej strony interfejs aplikacji jest w większości ciemnoszary, więc nie przytłoczy twoich oczu jasnymi kolorami. Jedyną jasną rzeczą w jego interfejsie jest menu Ustawienia.

Oczywiście, jeśli chcesz, możesz użyć Zoom bezpośrednio w Google Chrome i wymusić tryb ciemny. Aby to zrobić, po prostu wykonaj kroki opisane w poprzedniej sekcji, aby włączyć to w systemie Windows 10.

Powiększanie w ciemności

Mamy nadzieję, że wiesz już, jak włączyć tryb ciemny w aplikacji Zoom. W zależności od urządzenia, z którego korzystasz, odniesiesz większy lub mniejszy sukces w swoim zamiarze. Niezależnie od tego na pewno ulepszysz interfejs Zoom, oszczędzając w ten sposób oczy przed niepotrzebnym zmęczeniem. Zwłaszcza podczas pracy w warunkach słabego oświetlenia.

Czy udało Ci się włączyć tryb ciemny na zoomie? Na jakim urządzeniu go używasz? Podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy poniżej.