Jak zdobyć więcej stron z runami w League of Legends?

Jeśli grasz w League of Legends, zdajesz sobie sprawę, że jest wiele do rozwikłania, zanim nawet dołączysz do meczu. Gra rozpoczyna się w głównym kliencie, gdzie ustawiasz swoje strony na runy i przygotowujesz się do potencjalnych pojedynków. Runy są istotną częścią gry i mogą odwrócić losy na twoją korzyść, zapewniając różne korzyści w miarę postępów w grze.

Jak zdobyć więcej stron z runami w League of Legends?

Załóżmy, że chcesz mieć łatwiejszy czas podczas krótkiego procesu wyboru bohatera, możesz użyć dodatkowych stron z runami, aby uzyskać szerszą gamę bonusów bez konieczności ich edytowania.

W tym artykule wyjaśnimy, jak zdobyć więcej stron z runami oraz najlepsze opcje i nawyki związane z używaniem run w League of Legends.

Jak zdobyć więcej stron z runami w League of Legends?

Większość graczy zaczyna z trzema stronami z runami, z dodatkowymi pięcioma stronami z góry ustalonymi przez twórców, których nie można zmienić. Nowi gracze nie mogą w ogóle edytować stron na runy, a trzy strony, które otrzymują, są odblokowywane dopiero na 10. poziomie przywoływacza. Jeśli chcesz zdobyć więcej stron, aby mieć szerszą pulę personalizacji, oto co musisz zrobić:

 1. Zaloguj się do klienta League of Legends.

 2. Kliknij ikonę „Sklep” w prawym górnym rogu. Wygląda jak trzy stosy monet i znajduje się bezpośrednio na lewo od aktualnych sald walutowych w grze.

 3. Kliknij w zakładkę „Akcesoria” w menu głównym sklepu.
 4. Wybierz „Strony runiczne” z menu po lewej stronie.

 5. Możesz wybrać pomiędzy zakupem dodatkowej strony za Niebieską Esencję lub RP. Alternatywnie możesz kupić siedmiostronicowy zestaw za RP.
 6. Po zakupie strony z runami możesz uzyskać do niej dostęp poprzez menu kolekcji:
  • Kliknij ikonę plecaka na górnym pasku.

  • Wybierz zakładkę „Runy”.

  • Wybierz przycisk „Utwórz nowy”, aby utworzyć nową stronę z runami.

Jeśli grasz na serwerze Garena, istnieje inna opcja, aby uzyskać dodatkowe strony z runami, obracając kołem w aplikacji mobilnej Garena „Garena Spin”. To móc stworzyć stronę runiczną. Jest to również jedyny sposób na zdobycie strony z runami bez wydawania żadnej waluty, ale jest ograniczony do jednego serwera.

Ile kosztuje strona na runy?

Jeśli kupujesz strony na runy pojedynczo, będzie cię to kosztować 6300 Niebieskiej Esencji (BE) lub 590 RP. Alternatywnie możesz kupić zestaw siedmiu stron na runy za 2600 RP, uzyskując efektywną zniżkę 37%.

Niebieska Esencja to podstawowa (i bezpłatna) waluta w grze. Codziennie zdobywasz NE, wygrywając grę i otrzymując odpowiednią nagrodę za misję (obecnie 200 NE) lub możesz stworzyć NE, odczarowując odłamki bohaterów lub inne przedmioty w sekcji łupów.

Z drugiej strony RP (wcześniej znane jako Riot Points) to waluta premium, którą musisz kupić za prawdziwe pieniądze. Ceny zmieniają się w zależności od serwera, kraju, kwoty zakupu i metody płatności (na przykład płatności mobilne są mniej wydajne niż karty kredytowe).

Aby zdobyć 590 RP, użytkownicy z Ameryki Północnej (w tym USA) mogą zapłacić 5 USD za 650 RP. Alternatywnie mogą zapłacić 20 USD za 2800 RP, co wystarczy na zakup pakietu stron na runy.

Ile stron run można mieć w League of Legends

Każde konto ma maksymalny limit 25 stron na runy. Ten limit nie obejmuje pięciu gotowych ustawień run, co daje w sumie 30 stron run dostępnych w menu wyboru run.

Jak zmienić nazwę stron runicznych

Kiedy utworzysz nową stronę z runami, zostanie ona nazwana domyślnie, na przykład „Nowa strona z runami X”. Jednak w trakcie selekcji bohaterów większość graczy woli, aby runy były nazwane zgodnie z bohaterem lub rolą, którą grają, lub strategią, której używają w nadchodzącym meczu.

W tym celu zmiana nazw stron z runami pozwoli ci być bardziej wydajnym i zapobiec przypadkowym wyborom, gdy wejdziesz do meczu z niewłaściwą stroną z runami.

Oto jak zmienić nazwę strony z runami w kliencie:

 1. Otwórz zakładkę „Kolekcja”, klikając ikonę plecaka na górnym pasku.

 2. Wybierz zakładkę „Runy” w górnym menu.

 3. Kliknij stronę z runami, której nazwę chcesz zmienić.

 4. Kliknij przycisk „Edytuj” w lewym górnym rogu. Wygląda jak długopis (lub kredka) z linią obok.

 5. Wpisz nową nazwę w polu tekstowym, a następnie naciśnij klawisz Enter, aby potwierdzić zmianę.

Alternatywnie możesz zmienić nazwę strony z runami w środku wyboru bohatera, chociaż zazwyczaj lepiej zostawić takie drobiazgi poza grą:

 1. Otwórz menu wyboru run.
 2. Wybierz stronę z runami, którą chcesz edytować.
 3. Kliknij przycisk „Edytuj” w lewym górnym rogu.
 4. Zmień nazwę na tę, którą chcesz, a następnie naciśnij Enter, aby ją potwierdzić.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co robią runy w League of Legends?

Runy wzmacniają twojego bohatera, zapewniając premie, które mogą nakierować cię na konkretny styl gry lub wyrównać szanse w trudniejszym pojedynku. Na przykład delikatni bohaterowie (ci z mniejszą pulą zdrowia) mogą skorzystać z run, które zapewniają wzmocnienia obronne, takie jak większy pancerz lub odporność na magię. Z drugiej strony, bohaterowie, którzy skupiają się na szybkim usuwaniu wrogów, mogą wybrać runy, które zwiększają ich potencjał obrażeń lub pozwalają im na większą swobodę ruchu.

Keystone może mieć znaczący wpływ na to, jak grasz bohaterem. Wybór runy kluczowej zwykle kieruje pozostałymi wyborami run, a bohaterowie zazwyczaj mają jedną lub dwie runy kluczowe, które zapewniają najwięcej korzyści dla ich optymalnego wzorca gry.

Czy strony na runy są ważne?

Strony na runy to jeden z najważniejszych aspektów przygotowania strategii do gry. Niewielka zmiana w wyborze run może mieć ogromny wpływ na wynik gry. Większość witryn statystycznych LoL ma dostęp do API Riot, w tym do bazy danych stron z runami używanych przez bohaterów i ich odpowiednich współczynników wygranych. Zmiana z niezoptymalizowanych stron z runami na bardziej uproszczoną może znacznie zwiększyć procent zwycięstwa nad bohaterem.

Różne runy wpływają na grę w różnych momentach. Większość run jest dostosowana tak, aby dać ci niewielką korzyść na początku gry, ale te bonusy mogą szybko się kumulować, jeśli usprawnisz stronę, aby zapewnić wiele takich bonusów. Na drugim końcu spektrum niektóre runy dają prawie zerowe korzyści na początku i zajmują trochę czasu, aby przyspieszyć, ale stają się znacznie bardziej zauważalne w miarę postępu gry.

Uczenie się, które runy działają z różnymi bohaterami, jest naturalnym postępem gracza, który bardziej angażuje się w grę.

Ile stron na runy masz w League of Legends?

Strony na runy mają wiele możliwości dostosowania. Przy obecnie dostępnym wyborze run (luty 2021 r.) istnieje łącznie 1 333 584 możliwych unikalnych konfiguracji stron z runami, w tym wszystkie możliwe kluczowe runy, pomniejsze runy i odłamki.

Czy powinienem kupować strony na runy w League of Legends?

Decyzja o zakupie stron na runy może sprowadzać się do twojego doświadczenia z grą i znajomości możliwych opcji. Jeśli nie chcesz kłopotów ze zmienianiem stron na runy w trakcie procesu wyboru bohaterów, kupowanie dodatkowych i ładowanie ich ulubionymi opcjami jest realną strategią. Więcej stron z runami oznacza również, że możesz wstępnie wczytać niektóre ogólne wybory i wprowadzać drobne zmiany w miarę postępów, zamiast tworzyć nową stronę od zera dla każdego wyboru bohatera.

Czy potrzebuję więcej niż 1 strony z runami?

Najlepsze w przypadku stron runicznych jest to, że naprawdę potrzebujesz tylko jednej strony! Tak, dobrze to usłyszałeś. Pierwsze trzy strony, które otrzymasz, to wszystko, czego kiedykolwiek będziesz potrzebować. Może być nawet lepiej, jeśli nie kupisz dodatkowych stron na runy.

Wszyscy gracze mają możliwość zmiany wyboru run w fazie wyboru bohaterów.

Doświadczeni gracze znają najbardziej wydajne strony z runami i mogą po prostu dokonać szybkich zmian na aktualnie wybranej stronie. Możliwość dostosowywania strony z runami w ruchu zapewnia dodatkową korzyść polegającą na zwracaniu większej uwagi na proces i zapobieganiu pomyłkom związanym z wyborem niewłaściwych run na początku meczu. Szybko jednak zmieniaj runy, ponieważ wybór bohaterów nie będzie na Ciebie czekał!

Przekuj swoją rozgrywkę w LoL za pomocą run

Mając do dyspozycji wydajne runy, możesz mieć pewność, że uzyskasz przewagę, której potrzebujesz, aby wygrać mecz w League of Legends. Dodatkowe strony na runy przyspieszają wprowadzanie rozległych zmian. Jednak nadal jest wskazane, aby zajrzeć na wybraną stronę z runami, aby sprawdzić, czy możesz dokonać mniejszej zmiany, która może mieć znaczący wpływ na wczesną fazę gry.

Jakie są twoje ulubione runy LoL-a? Ile masz stron na runy? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.