Jak pozbyć się czatu w Valorant

Jeśli kiedykolwiek grałeś w grę wieloosobową online, wiesz, że system czatu w grze jest integralną częścią rozgrywki. Nie tylko pomaga koordynować pracę z kolegami z drużyny, ale także pozwala graczom wziąć udział w dobrej, staromodnej rozmowie o śmieciach.

Jak pozbyć się czatu w Valorant

Każda funkcja globalnego czatu IP działa jednak trochę inaczej, więc nawet jeśli znasz systemy obejmujące wszystkie czaty, możesz potrzebować wprowadzenia na temat działania Valorant.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak rozmawiać w grze lub jak ją wyłączyć, jeśli chcesz po prostu grać w spokoju.

Jak rozmawiać w Valorant

Jeśli znasz inną grę Riot, „League of Legends”, wiesz już, jak uruchomić system czatu:

Naciśnij jednocześnie przyciski „Shift + Enter”.

To polecenie przenosi Cię bezpośrednio do okna czatu, dzięki czemu możesz zacząć wysyłać wiadomości na całym świecie.

Jeśli chcesz tylko wysyłać wiadomości do swoich kolegów z drużyny, naciśnij klawisz „Enter”. Alternatywnie, wpisz” /Wszystko" przed wiadomościami, aby wysłać je do światowej czołówki. To zmienia poprzedni prywatny czat z członkami drużyny jako publiczny w grze.

W systemie all-chat dostępne są trzy rodzaje wiadomości czatu:

  1. Drużyna – rozmowa między kolegami z drużyny
  2. Wszyscy – globalny czat
  3. Transmisja – automatyczne wiadomości z gry

Możesz zobaczyć wszystkie trzy typy czatu w tym samym meczu, więc jeśli kiedykolwiek nie wiesz, kto do ciebie mówi, poszukaj prefiksu w nawiasach. Każda linia wiadomości zawiera w nawiasach tag określający typ wiadomości.

Jak pozbyć się czatu w Valorant

Rozmowa jest integralną częścią rozgrywki online dla wielu graczy, ale czasami może to być za dużo. Tak więc, jeśli jesteście wrogami lub kolegami z drużyny, przekraczacie granice, istnieje proste rozwiązanie; Wyłącz czat. Sprawdź poniższe kroki, aby rozpocząć:

  1. W trakcie gry naciśnij klawisz „ESC”, aby wyświetlić menu opcji.
  2. Naciśnij przycisk „Czat tekstowy” dla wroga (lub kolegi z drużyny), którego chcesz wyciszyć.
  3. Wyjdź z menu.

Wyłączenie czatu dla poszczególnych członków meczu nie spowoduje całkowitego usunięcia systemu czatu. Po prostu nie będziesz otrzymywać wiadomości od wybranych członków.

Gracze czasami napotykają problem polegający na tym, że okno czatu blokuje się na ekranie. Zwykle dzieje się tak, jeśli naciśniesz klawisz „ESC” podczas pisania na czacie. Jeśli tak się stanie, to rozwiązanie może pomóc:

  1. Kliknij w pole tekstowe, tak jakbyś miał zamiar pisać wiadomość.
  2. Kliknij w dowolnym miejscu poza polem tekstowym.

Spowoduje to zresetowanie pola tekstowego i powolne jego zanikanie.

Jak naprawić niedostępną usługę czatu w Valorant?

Komunikacja jest niezbędna, gdy grasz online w trybie wieloosobowym. Awaria systemu czatu może utrudnić sesje, zwłaszcza gdy koledzy z drużyny nie mają mikrofonu do czatu głosowego.

Riot’s Valorant nie jest obcy tym błędom czatu, a jeśli grałeś w grę przez dłuższy czas, być może napotkałeś przerażający błąd „Usługa czatu niedostępna”. Od aktualizacji 1.02 Riot nie rozwiązał jeszcze błędu systemu czatu, który nęka wielu graczy. Na szczęście społeczność graczy znalazła kilka możliwych rozwiązań tego problemu:

  1. Wyloguj się z gry, uruchom ponownie i zaloguj się ponownie.
  2. Zainstaluj grę ponownie.

Niestety w tej chwili nie ma oficjalnych poprawek tego błędu, ale wraz z łatką 1.03 na horyzoncie gracze, miejmy nadzieję, wkrótce zobaczą oficjalną poprawkę.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak zmienić czat na All in Valorant?

Przejście z czatu prywatnego na globalny jest proste. Wystarczy wpisać „/all” przed wiadomością i wysłać ją w świat. Prefiks „/all” otwiera czat globalnie.

Jak otworzyć czat zespołu w Valorant?

Okno czatu w Valorant można otworzyć na kilka sposobów:

• Czat globalny – naciśnij jednocześnie klawisze „Enter + Shift”

• Prywatny czat zespołowy – Naciśnij klawisz „Enter”

Jeśli chcesz przełączyć swój prywatny kanał z powrotem na wszystkich uczestników meczu, po prostu wpisz „/all” przed wiadomością i wyślij ją.

Jak odpowiadasz na szept w Valorant?

Jak odpowiadasz na szept w Valorant?

Szepty to wersja czatów lub wiadomości bezpośrednich w grze online dla wielu graczy.

Oznacza to, że możesz wysyłać wiadomości do graczy prywatnie. Aby szeptać do kogoś w meczu, wykonaj poniższe czynności:

• Naciśnij jednocześnie klawisze „Ctrl + Enter”

• Wpisz imię gracza, do którego chcesz szeptać, oraz wiadomość

Pamiętaj tylko, że możesz tylko szeptać do graczy, których dodałeś.

Możesz także natknąć się na monit w grze, który każe nacisnąć klawisz „TAB”, aby zakończyć szept. Oznacza to po prostu, że już zacząłeś wpisywać nazwę, a gra chce ją automatycznie uzupełnić.

Możesz na to zezwolić, naciskając klawisz „TAB”, ale obowiązuje ta sama zasada: musisz dodać gracza do swojej listy, zanim będziesz mógł szeptać lub wysłać do niego prywatną wiadomość.

Jak odinstalować Valorant?

Niezależnie od tego, czy chcesz odinstalować Valorant, aby naprawić komunikat o błędzie czatu, czy po prostu grasz, odinstalowanie go jest prostym procesem.

• Przejdź do „Menu Start

• Wybierz ikonę ustawień lub koła zębatego

• Naciśnij przycisk Aplikacje

LUB

• Wyszukaj „Dodaj lub usuń programy”

• Wybierz Valorant

• Naciśnij przycisk „Odinstaluj”

Riot ma program zapobiegający oszustwom, który może być również potrzebny do odinstalowania, jeśli chcesz uzyskać czyste konto i całkowicie usunąć wszelkie ślady Valorant.

Aby odinstalować program zapobiegający oszustwom:

• Przejdź do menu Ustawienia

• Wybierz Aplikacje lub wyszukaj „Dodaj lub usuń programy”

• Kliknij Riot Vanguard (program przeciwdziałający oszustwom)

• Naciśnij przycisk „Odinstaluj”

Jeśli odinstalowujesz grę, aby naprawić błędy czatu, usunięcie Riot Vanguard również nie będzie konieczne. Najpierw spróbuj usunąć główną grę, aby sprawdzić, czy naprawi komunikat o błędzie, zanim przejdziesz przez dodatkowe kroki usuwania wszystkich śladów gry.

Położyć kres irytującym spamerom na czacie

System czatu w każdej grze wieloosobowej online jest ważnym elementem zapewniającym wciągające wrażenia, ale niektórzy gracze nadużywają tego systemu i sprawiają, że gra jest niewygodna dla wszystkich.

Jeśli doświadczasz irytujących spamerów na czacie lub po prostu chcesz porozmawiać z kolegami z zespołu na kanale prywatnym, istnieje proste rozwiązanie. Moc jest na wyciągnięcie ręki, więc nie krępuj się przeskakiwać od szeptów do prywatnych czatów przez cały mecz.

Czy podczas gry w Valorant używasz wszystkich rodzajów czatów? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.