Jak ukryć lokalizację w MapCrunch

MapCrunch został uruchomiony we wrześniu 2010 roku. Witryna korzysta z usługi Street View udostępnianej przez Google Maps, aby wirtualnie teleportować Cię do losowej lokalizacji na świecie. Dzięki obszernym obrazom udostępnianym przez flotę samochodów wyposażonych w aparaty Google, w połączeniu ze zdjęciami udostępnianymi przez członków społeczeństwa, możesz zostać przetransportowany do oszałamiającego wachlarza potencjalnych miejsc.

Jak ukryć lokalizację w MapCrunch

Od kawiarni w małym miasteczku w Toskanii, przez drogę w dżungli w Tajlandii, po autostradę pośrodku pustyni Nevada, nigdy nie wiesz, gdzie możesz skończyć.

Gra MapCrunch

W lutym 2012 roku użytkownicy anonimowej tablicy z obrazkami /v/ na 4chan stworzyli grę MapCrunch. Korzystając z pewnego zestawu zasad, nowa gra skłoniła graczy do wyobrażenia sobie, że obudzili się w nieznanym miejscu. Aby wygrać, gracz musiał przedostać się z miejsca startu na najbliższe lotnisko.

Nie jest to takie proste, jak mogłoby się wydawać, a gra szybko stała się znana z tego, jak trudna i frustrująca może być. Mimo to zyskał ogromny wzrost popularności, gdy użytkownicy Tumblra dowiedzieli się o tym i zaczęli dokumentować swoje doświadczenia, gdy próbowali dostać się na najbliższe lotnisko.

Ponieważ pierwotna, oparta na mieście wersja gry zyskała na popularności, gracze opracowali szereg różnych dobrowolnych poziomów trudności. Najłatwiejsza wersja umożliwia rozpoczęcie pracy we własnym kraju i pozostawienie włączonej lokalizacji. Ale większość z nich wymaga usunięcia takich wskazówek, co oznacza, że ​​musisz wyłączyć informacje o lokalizacji.Ghana

Włączono tryb ukrycia

Aby zagrać w większość trybów gry sugerowanych przez społeczność, musisz upewnić się, że informacje, z których zaczynasz grę, są ukryte. To znacznie zwiększa wyzwanie, ponieważ możesz zacząć myśleć, że jesteś w zaniedbanej części Wielkiej Brytanii, tylko po to, by odkryć, że faktycznie przez ostatnie pół godziny chodziłeś po mieście w środku Ukrainy.

Aby wyłączyć informacje o lokalizacji, musisz wykonać te proste czynności:

  1. Kliknij przycisk Opcje w lewym górnym rogu strony MapCrunch.
  2. Po lewej stronie ekranu pojawi się okno Opcje. Zaznacz pole obok słowa Stealth.

Informacje o lokalizacji tuż nad oknem Opcje powinny zniknąć.

Tryb ukrycia

Tryby trudności

Istnieje wiele różnych trudności, których możesz spróbować. Wahają się od najłatwiejszego lub Wussy Mode, aż do bardzo wymagającego S.T.A.L.K.E.R. tryb nazwany na cześć klasycznej serii gier komputerowych. Najtrudniejsza proponowana wersja, tryb Stranded, wydaje się już nie być obsługiwana przez MapCrunch. Polega na zaznaczeniu pola „Wyspy”, które nie jest już dostępne.

Oto lista wszystkich różnych trudności, które możesz wypróbować:

Tryb Wussy: Kliknij swój kraj, zaznacz pole wyboru Tylko miejskie i naciśnij N, aby rozpocząć.

Tryb swobodny: Wybierz swój kraj i naciśnij N.

Tryb odkrywcy (zalecany): Wybierz swój kraj, zaznacz tylko Stealth i Urban, a następnie naciśnij N.

Tryb poszukiwacza przygód: Wybierz swój kraj, zaznacz Ukrycie i naciśnij N.

Tryb /V/eteran: Sprawdź tylko Stealth i Urban, a następnie naciśnij N.

PRZEŚLADOWCA. Tryb: Sprawdź Stealth i naciśnij N.

Chiny

Różne style gry

Istnieją również różne sposoby prowadzenia gry, które mogą zmienić zarówno twój cel końcowy, jak i sposób, w jaki możesz do niego dotrzeć. Oto zestawy reguł sugerowane przez społeczność:

Łatwo: Znajdź lotnisko lub port morski, a stamtąd możesz polecieć lub popłynąć do domu.

Normalny (zalecany): Znajdź lotnisko i możesz lecieć do domu.

Hardcore: Udaj się na lotnisko, leć na inne lotnisko i kontynuuj, aż wrócisz do domu.

Legendarny: Lotniska nie są dozwolone. Musisz przejść całą drogę do domu.

Warto zauważyć, że zarówno tryby hardcore, jak i legendarny mogą być potencjalnie niemożliwe. Oba polegają na tym, że Twoją ulicę odwiedził samochód Google Street View, a Legendary polega na tym, że nie masz oceanu między Tobą a miejscem docelowym.

tumblrtumblr

Co to za język?!

Jeśli masz trochę czasu do zabicia i masz ochotę na zabawę/frustrowanie podczas odkrywania świata, dlaczego nie spróbować gry MapCrunch? Jeśli miałeś jakieś godne uwagi przygody lub znalazłeś niesamowite widoki, śmiało podziel się nimi z nami w sekcji komentarzy poniżej.