Jak instalować mody w Sims 4

Wielu graczy Sims 4 lubi wygląd i działanie tej gry. Jednak członkowie społeczności online Sims spędzili niezliczone godziny na opracowywaniu treści, aby wzbogacić i ulepszyć grę oraz przenieść ją na nowe wyżyny. Mody pozwalają wydobyć z gry nowe funkcje i zmienić sposób działania niektórych starych funkcji.

Jak instalować mody w Sims 4

Wspaniałą wiadomością jest to, że instalacja modów nie jest skomplikowana, ale nadal musisz zwracać uwagę na niektóre szczegóły, aby jak najlepiej je wykorzystać. Proces ten jest nieco trudniejszy dla modów niż zawartość niestandardowa (CC), ale obie są zgodne z podobnym wzorcem instalacji.

Jak zainstalować mody w Sims 4 na PC?

Instalowanie modów może wydawać się proste, ale składa się z kilku kroków i może zająć trochę czasu, w zależności od rozmiarów pobieranych plików. Kroki obejmują:

 1. Włączanie modów w grze.
 2. Pobieranie modów.
 3. Wypakowywanie plików ze spakowanego folderu (opcjonalne, nie dotyczy niektórych modów).
 4. Umieszczanie plików we właściwej lokalizacji.
 5. Uruchamianie gry z modami.

Domyślnie gra nie rozpoznaje modów, więc musisz je włączyć. Gdy gra otrzyma nową łatkę lub aktualizację, te ustawienia mogą się wyłączyć, więc musisz wrócić i ponownie je włączyć.

Po włączeniu modów w Sims 4 gra automatycznie utworzy folder Mody w folderze Dokumenty Sims 4. Folder zwykle znajduje się w tym katalogu:

 • Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/Mody

Użyj Eksploratora plików, aby bezpośrednio otworzyć folder Dokumenty.

Większość modów ma postać spakowanych plików. Będziesz potrzebował programu takiego jak WinRAR lub 7Zip, aby otworzyć te foldery i wyodrębnić nieprzetworzone pliki tam, gdzie ich potrzebujesz.

Przed pobraniem moda sprawdź, czy jest on zgodny z aktualną wersją The Sims 4, którą używasz na swoim urządzeniu. Nieaktualne mody mogą być wadliwe, w ogóle nie działać lub mogą uszkodzić inne części gry.

Instalowanie modów

Instalowanie modów jest nieco mylące, ponieważ nie musisz postępować zgodnie z procesem instalacji. Po pobraniu plików modów i otwarciu ich za pomocą programu do rozpakowywania, kroki będą się różnić w zależności od rodzaju pobieranego modu. Istnieją cztery główne kategorie:

 • Niestandardowa zawartość i ogólne mody: Te pliki kończą się na .package. Otwórz folder Mod utworzony przez grę (Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/Mods) i skopiuj wszystkie pliki modów do tego folderu. Możesz tworzyć dodatkowe podfoldery, aby lepiej organizować swoją rosnącą kolekcję modów.
 • Dużo i nowi Simowie: Jeśli chcesz, aby więcej działek było otwartych na mapie, mody, które umożliwiają korzystanie z następujących rozszerzeń: .bpi, .blueprint, .trayitem. Te pliki trafiają do folderu Tray w dokumentach The Sims 4 (Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/Tray).
 • Modyfikacje skryptów: Modyfikacje skryptów w pewien sposób zmieniają sposób działania gry (na przykład niestandardowe kariery) i wykorzystują rozszerzenie .ts4script. Mogą również korzystać z innych plików. Jeśli pobrałeś modyfikację skryptu, nie rozdzielaj plików i trzymaj je w tym samym folderze. Możesz umieścić ten folder w folderze Mods. Oczywiście będziesz musiał włączyć mody skryptów do pracy z modami skryptów. Upewnij się, że pliki ts4script mają maksymalnie jeden poziom głębokości w folderze Mods (tj. plik Mods/ModName/.ts4script).
 • Spakowany skryptMody: Jeśli otworzyłeś spakowany plik i widzisz w nim plik .pyc, nie musisz rozpakowywać folderu ani przenosić plików. Przenieś cały zip do folderu Mods.

Inne typy plików, takie jak obrazy i pliki .txt, nie są ładowane przez grę i można je odrzucić, ale można je zachować na przyszłość. Gdy już wiesz, dokąd ma trafić każdy plik, proces jest prosty:

 1. Otwórz spakowany plik.

 2. Otwórz odpowiednie miejsce docelowe w „Eksploratorze plików”.

 3. Przeciągnij pliki z archiwum do miejsca docelowego.

 4. Poczekaj, aż rozpinacz przetworzy przedmioty.

Niektóre pliki do pobrania to pliki .exe. Najczęściej jest to wirus i należy go unikać. Jeśli jednak można zaufać twórcy moda (a także stronie, z której go pobrałeś), możesz go zachować.

Aplikacja zazwyczaj instaluje wszystko automatycznie i podaje instrukcje dotyczące zakończenia procesu instalacji. Zaawansowani modderzy używają plików aplikacji do tworzenia bardziej złożonych treści, które działają z różnymi typami plików i dodają więcej funkcji, ale są one rzadkością.

Uruchamianie gry

Po zainstalowaniu modów na urządzeniu uruchom ponownie grę. Jeśli korzystasz z niestandardowych partii lub przedmiotów, musisz zaznaczyć pole „Pokaż niestandardową zawartość” podczas przeglądania galerii, partii i menu zakupów.

Jak instalować mody w Sims 4 na Macu?

Proces instalowania modów na urządzeniu Mac nie różni się funkcjonalnie od kroków wymaganych na komputerze PC:

 1. Wejdź do gry i włącz mody i niestandardową zawartość.
 2. Pobierz mod, który chcesz z Internetu.
 3. Użyj programu Finder, aby znaleźć folder Mods (Dokumenty/Electronic Arts/The Sims 4/Mods).
 4. Wyodrębnij mod z pobranego pliku i skopiuj pliki do folderu Mods. Nie rozpakuj modów skryptów, które działają w plikach zip (większość modderów powiadomi Cię o tych modach).

Zalecamy użycie „The Unarchiver” do rozpakowania pobranych plików do użycia.

Jak instalować mody w Sims 4 na PS4?

Niestety, Sims 4 nie obsługuje modów na PS4. Gry na ogół mają minimalne opcje modowania na konsolach, a gry, które pozwalają zmienić rozgrywkę, stanowią mniejszość. Deweloper nie ma obecnie planów, aby włączyć niestandardowe treści na PS4, więc nie rób sobie nadziei.

Jak instalować mody w Sims 4 na Xbox

Podobnie jak w przypadku PS4, Sims 4 nie pozwala na mody na konsoli Xbox. Ponieważ tylko kilka gier pozwala na obsługę niewielkich modów (takich jak Skyrim), gry konsolowe są stosunkowo wrogie modowaniu ze względu na różne wymagania i konfiguracje systemu operacyjnego.

Jeśli chcesz zagrać w Sims 4 z niestandardową zawartością, jedyną opcją jest granie na komputerze PC (Windows lub Mac).

Jak instalować mody w grze Sims 4 Cracked?

Zasadniczo nie obsługujemy pirackich gier graczy. Mody przenoszą to również na wyższy poziom. Ponieważ pirackie (lub złamane) wersje gier często są nieco przestarzałe lub zawierają kilka różnych plików instalacyjnych, więc nie ma gwarancji, że mody działające z legalnymi kopiami Sims 4 będą działać z pirackimi.

Jeśli chcesz wypróbować ten proces, to samo dotyczy tego, czy używasz złamanej wersji gry, czy oryginalnej kopii. Folder dokumentów Twojego Sims 4 może znajdować się w innym miejscu dzięki instalacji.

Jak instalować mody w Sims 4 w Origin?

Origin nie ma samodzielnej bazy danych modów ani sposobu na automatyczne aktualizowanie biblioteki modów. Jedyną możliwą zaletą jest to, że możesz uzyskać dostęp do plików gry z klienta Origin:

 1. Otwórz Origin, a następnie przejdź do biblioteki gier.
 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy Sims 4 w swojej bibliotece Origin i wybierz „Zlokalizuj grę”.

Jednak Origin nie będzie w stanie znaleźć folderu Dokumenty, do którego mają trafić pliki Mods, więc pomoc, jaką zapewnia, jest minimalna.

Jak instalować mody w Sims 4 na Steam?

Niezależnie od tego, czy używasz Steam, czy Origin do grania w grę, proces pobierania modów nie ulega zmianie. Ponieważ Steam nie włączył warsztatu dla gier Origin, nie możesz przechowywać listy modów bezpośrednio na platformie i musisz ręcznie pobierać każdy mod.

Przewodnik rozwiązywania problemów z modami

Po rozpoczęciu pobierania modów możesz nie chcieć przestać. Należy jednak pamiętać, że niektóre mody nie działają dobrze z innymi. W ciężkich przypadkach gra nie będzie działać poprawnie lub wcale. Oto kilka wskazówek, jak najlepiej wykorzystać mody, jednocześnie zapobiegając wpadkom:

 • Tworzenie kopii zapasowych modów przed aktualizacją: Aktualizacje gry to zmora wszystkich modderów. Niektóre mody przestają działać, podczas gdy inne pozostają bez zmian. Czasami biblioteka gier zostaje odświeżona i usuwa wszystkie mody z komputera. Za każdym razem, gdy musisz zaktualizować Sims 4, skopiuj pliki modów do innego folderu.
 • Użyj narzędzia do naprawy: Wbudowane narzędzie naprawcze w kliencie Steam lub Origin odświeży twoje lokalne pliki i usunie te uszkodzone. W niektórych przypadkach może naprawić mody, które przestały działać.
 • Usuń pliki pamięci podręcznej: W folderze Dokumenty Sims 4 zobaczysz foldery o nazwach „cache” i „cachestr”. Te foldery zawierają tymczasowe pliki i informacje. Usunięcie ich zawartości może pozwolić Sims 4 na odświeżenie modów i rozwiązanie niektórych problemów.
 • Sprawdź aktualizacje modów: Jeśli mod nie działa z powodu aktualizacji gry, prawdopodobnie twórca stworzył nową wersję, która rozwiązuje problem. Musisz usunąć poprzednią wersję modu i zacząć od zera z nową. Czasami konieczne jest również usunięcie pamięci podręcznej.
 • Sprawdź niezgodność modów: Jeśli używasz kilku modów, spróbuj używać tylko połowy z nich na raz, aby sprawdzić, czy problemy nadal występują. Zmiana wyboru modów, których używasz na raz, może pokazać, który mod jest winowajcą. W niektórych przypadkach podstawowe programowanie gier oznacza, że ​​niektóre mody po prostu w ogóle nie mogą ze sobą współpracować i musisz wybrać, które z nich zachować.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak włączyć mody w Sims 4?

Oto, co musisz zrobić:

• Uruchom grę.

• W menu głównym kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu, aby przejść do opcji gry.

• Kliknij na zakładkę „Inne”.

• Zaznacz pole „Włącz niestandardową zawartość i mody”.

• Jeśli używasz modów skryptów, zaznacz także „Dozwolone modyfikacje skryptów”. Gra wyświetli ostrzeżenie podczas używania modów skryptów. Kliknij „Akceptuj”.

• Naciśnij „Zastosuj zmiany” i wyjdź z gry.

Gdzie mogę znaleźć mody do Sims 4?

Następnie musisz pobrać mod z Internetu. Chociaż nie możemy Ci powiedzieć, gdzie szukać, istnieje wiele zasobów online dotyczących modów i CC do Sims 4. Nie powinieneś płacić za żadne mody (chociaż niektórzy modderzy przyjmą darowizny, ponieważ tworzenie treści może zająć wiele dni pracy). Popularne biblioteki treści obejmują „Mod The Sims” i „The Sims Resource”, ale można je znaleźć w mediach społecznościowych lub za pośrednictwem popularnych symulatorów YouTube.

Jak zdobyć niestandardową zawartość w Sims 4?

Zawartość niestandardowa jest podobna do modów. Będziesz mógł je znaleźć w tych samych repozytoriach modów. Główna różnica polega na tym, że mody mogą zmienić sposób działania gry podstawowej, podczas gdy zawartość niestandardowa zmienia tylko estetykę gry i nie wpływa na podstawową mechanikę gry.

Skorzystaj z zasobów The Sims” lub śledź swoich ulubionych simmersów online w mediach społecznościowych i śledź ich posty, aby uzyskać najlepszą niestandardową treść.

Jak pobierać mody do Sims 4?

Po znalezieniu modu, który Ci się podoba, pobierz go za pomocą przeglądarki. Większość przeglądarek ma domyślny folder pobierania (który możesz zmienić) oraz sekcję do wyszukiwania pobranych elementów. W przeglądarce Chrome naciśnij „Ctrl + J”, aby bezpośrednio otworzyć ekran pobierania.

Wydobądź więcej z Sims 4 dzięki modom

Mody to doskonały sposób na dalsze dostosowywanie życia swoich Simów i wprowadzanie do gry nowych wyzwań i przedmiotów. Zwykle będziesz mieć więcej problemów ze znalezieniem treści, którą lubisz i zainstalowaniem jej w grze. To część uroku Sims 4. Przy tak dużej liczbie członków społeczności nowa zawartość niestandardowa jest często dostępna.

Jakie są twoje ulubione mody do Sims 4? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.