Jak zainstalować wtyczki na Plex

Plex to potężny system odtwarzacza multimediów klient-serwer, który zapewnia dostęp do wszystkich treści multimedialnych na wszystkich urządzeniach. Serwer multimediów działa na niemal każdym komputerze, od Windows, przez Maca, po Linuxa, dostarczając treści klientowi. Strona klienta, która odbiera treści z serwera mediów, działa na telewizorze, urządzeniu mobilnym lub po prostu na komputerze stacjonarnym lub laptopie.

Jak zainstalować wtyczki na Plex

Przepustka Plex

Usługa premium Plex, o nazwie Plex Pass, udostępnia wiele przydatnych funkcji, w tym synchronizację między urządzeniami, co oznacza, że ​​możesz zacząć oglądać film na jednym urządzeniu, a następnie kontynuować na innym urządzeniu bez utraty rytmu. Miłośnicy muzyki wykopią usługę dopasowywania muzyki Plex Plus, dzięki czemu możesz szybko zidentyfikować wszystkie utwory, które słyszysz podczas oglądania dobrego filmu lub programu. Plex Pass oferuje również kontrolę rodzicielską, obsługę płyt DVD i nie tylko.

Oficjalne wtyczki Plex i wtyczki innych firm

Jeśli to nie wystarczy, świetna funkcjonalność, istnieje szeroka gama wtyczek dla Plex, aby rozszerzyć moc aplikacji. Wtyczki do Plex dodają do podstawowej platformy i oferują dostęp do nowych kanałów lub dodają dodatkowe narzędzia do oprogramowania.

Kiedyś istniały dwa rodzaje wtyczek: wtyczki oficjalnie obsługiwane przez Plex i nieoficjalne wtyczki, których Plex oficjalnie nie obsługiwał. Oba typy oferowały różne funkcje i były warte sprawdzenia, jeśli korzystasz z platformy. Jednak w 2018 roku Plex zdecydował się zakończyć oficjalną obsługę wtyczek i teraz wszystkie wtyczki są nieoficjalne. Oto jak zainstalować wtyczki na Plex.

Instalowanie nieoficjalnych wtyczek na Plex

Instalowanie nieoficjalnych wtyczek w Plex nie jest łatwe, ale nie jest też trudne. Kanały nieoficjalne nie zostały zweryfikowane ani sprawdzone przez Plex i zwykle są rozwijane przez członków społeczności. Nie oznacza to, że będą problematyczne lub powodują awarię serwera, po prostu Plex nie obsługuje już oficjalnie wtyczek.

Aby zainstalować nieoficjalną wtyczkę na Plex, musisz najpierw znaleźć repozytorium. Znam dwa dobre, Unsupported Appstore v2 i stronę Plex GitHub. To stąd instalujesz nieoficjalne wtyczki. Są dostarczane jako pliki .zip i wystarczy je pobrać i zainstalować w Plex.

Aby to wszystko działało, będziesz potrzebować wtyczki WebTools z GitHub. Wybierz WebTools.bundle.zip ze strony i rozpakuj go na swój komputer. Upewnij się, że wyodrębniony plik nazywa się WebTools.bundle. Teraz musisz przenieść ten plik.

 • Jeśli używasz systemu Windows do hostowania Plex Media Server, umieść WebTools.bundle w %LOCALAPPDATA%Plex Media ServerPlug-ins.
 • Jeśli używasz komputera Mac, umieść plik w ~ / Library / Application Support / Plex Media Server / Plug-ins.
 • Jeśli używasz systemu Linux, umieść plik w $ PLEX_HOME / Library / Application Support / Plex Media Server / Plug-ins.

Gdy plik jest już na miejscu, musimy wykonać kilka dodatkowych kroków, aby zainicjować nieobsługiwany AppStore. Instrukcje są zawarte w pliku, ale:

 1. Otwórz serwer multimediów Plex i wybierz Wtyczki na pasku bocznym.
 2. Wybierz WebTools z wymienionych wtyczek.
 3. Spowoduje to wyświetlenie adresu URL; wpisz ten adres URL w przeglądarce internetowej. (Zazwyczaj coś w stylu „//10.1.19.2:33400”)
 4. Wybierz Nieobsługiwany AppStore na stronie głównej. Powinieneś zostać przeniesiony na stronę aplikacji.
 5. Wyszukaj i wybierz kanały, które chcesz dodać.
 6. Wybierz opcję Zainstaluj pod aplikacją, aby je zainstalować.

Jeśli brzmi to jak dużo kłopotów, możesz także ręcznie zainstalować nieoficjalne wtyczki w Plex. Będzie to działać w dowolnym systemie operacyjnym.

 1. Użyj jednego z repozytoriów, do których linki znajdują się powyżej, aby znaleźć kanał lub wtyczkę.
 2. Pobierz plik .zip i rozpakuj go na swój komputer. Nazwa pliku musi kończyć się na .bundle, aby działała z Plex.
 3. Skopiuj plik do folderu wtyczek wymienionego powyżej.
 4. Otwórz Plex, a nowa wtyczka powinna pojawić się na liście wtyczek.

Nie wszystkie nieoficjalne wtyczki oferują kanały. Niektóre dodatkowe funkcje, takie jak śledzenie multimediów, lepsze zarządzanie profilami i inne zgrabne narzędzia. Oba repozytoria, do których linki znajdują się powyżej, mają duży wybór dodatków, które mogą okazać się przydatne. Możesz je dodawać i usuwać według własnego uznania, usuwając lub przenosząc plik .bundle z folderu wtyczek na serwerze Plex Media Server.

Plex to bardzo przydatna platforma multimedialna, która została spopularyzowana dzięki swojej użyteczności i łatwości użytkowania. Dodawanie oficjalnych kanałów jest proste i trwa kilka sekund, a nawet dodawanie nieoficjalnych kanałów jest dziecinnie proste. Jeśli o mnie chodzi, to znak naprawdę skończonej platformy!

Masz jakieś niezbędne wtyczki Plex lub kanały, które polecasz czytelnikom TechJunkie? Opowiedz nam o nich w komentarzach poniżej!