Jak szybko awansować postacie w Genshin Impact

Genshin Impact stał się niezwykle popularny i ma teraz bazę graczy liczącą ponad milion użytkowników. Częścią atrakcyjności otwartej gry jest zestaw angażujących funkcji, które utrzymają aktywność graczy. Przy tak ogromnym napływie nowych graczy, wielu z nich poszukuje sposobów, aby zrobić postęp w tej grze i zbadać jej możliwości.

W tym celu gracze wykonują różnego rodzaju aktywności, aby zdobyć dwa rodzaje punktów doświadczenia: Adventure Rank i punkty za awansowanie postaci. Te dwa systemy idą w parze, a im szybciej je podnosisz, tym większy obszar możesz zbadać w grze.

W tym wpisie wymienimy kilka sposobów na awans w Genshin Impact.

Jakie są najszybsze sposoby na awansowanie postaci w Genshin Impact?

Możesz szybko awansować swoje postacie w Genshin Impact na różne sposoby:

Podążaj za fabułą

Klasycznym i najbardziej oczywistym sposobem na awansowanie w Genshin Impact jest wykonywanie zadań. Jest to również jedna z najbardziej ekscytujących metod zwiększania zarówno indywidualnego poziomu, jak i Adventure Rank (AR). W większości przypadków zdobędziesz ponad sto punktów doświadczenia w Przygodzie, wykonując zadania.

Jednak większość z nich może zająć ci trochę więcej czasu niż inne sposoby zdobywania doświadczenia i zdobywania kolejnych poziomów. Nie możesz też powtarzać swoich zadań po ich ukończeniu, a są szanse, że zabraknie Ci zadań, jeśli nie robisz nic innego.

Mimo to zazwyczaj zawierają fascynujące historie i zadania. Dlatego misje pomogą ci awansować i zapewnią ci zabawne doświadczenia po drodze.

Pełne prowizje

To może być najłatwiejszy sposób na zdobycie dużej liczby punktów Przygody bez inwestowania zbyt dużej ilości czasu. Wykańczanie codziennych prowizji wydawanych przez organizację o nazwie Gildia Poszukiwaczy Przygód może ułatwić zdobycie doświadczenia niż wykonywanie zadań głównych lub pobocznych.

Gdy udasz się do Mondstadt i porozmawiasz z Katheryne, otrzymasz Podręcznik poszukiwacza przygód, do którego można uzyskać dostęp, naciskając klawisz „F1” na klawiaturze. W drugiej zakładce Podręcznika znajdziesz sekcję „Prowizje”.

Każdego dnia będziecie mogli wykonać cztery zlecenia na całej mapie. Jeśli odblokowałeś już wiele swoich teleportacyjnych punktów orientacyjnych, dotarcie do lokalizacji będzie znacznie prostsze. Zlecenia polegają na wykonywaniu różnych zadań, takich jak zbieranie składników, gotowanie posiłków czy pokonywanie różnych wrogów.

Zadania są proste i warte zachodu, ponieważ za każde z nich otrzymasz 200 punktów doświadczenia w Przygodzie. Otrzymasz 500 punktów więcej, jeśli ukończysz wszystkie cztery zadania. Biorąc pod uwagę niewielki wysiłek potrzebny do ukończenia prowizji, są one świetnym wzrostem poziomu w porównaniu z niektórymi innymi metodami.

Wyczyść domeny

Możesz zdobyć dobrą liczbę punktów rankingowych, wypełniając domeny. Ilość doświadczenia, które otrzymujesz w domenach, jest różna, więc upewnij się, że wcześniej zapoznałeś się ze zleceniami z Podręcznika poszukiwacza przygód.

Pierwsza jednorazowa domena jest dostępna po osiągnięciu 12 poziomu. Są doskonałym miejscem na start, ponieważ mogą zdobyć nawet 500 punktów doświadczenia Przygody. Ale jak sugeruje nazwa Domeny, nagrodę można otrzymać tylko raz.

Dlatego powtarzające się Domeny są bardziej opłacalne dla doświadczenia rolniczego. Pierwszą taką domeną jest Cecilia Garden, a dostęp do niej uzyskasz po osiągnięciu poziomu 16. Za każdym razem, gdy ukończysz domenę, na twojej drodze może pojawić się do 100 punktów doświadczenia. Może to być trochę czasochłonne, ale Domeny oferują wiele innych nagród oprócz punktów doświadczenia.

Pokonaj bossów

Jeśli Prowizje stają się zbyt powtarzalne lub wykonałeś je wszystkie przez jeden dzień, dobrym pomysłem jest przejście na polowanie na bossów. Aby znaleźć taki, który przyniesie ci punkty doświadczenia przygodowego, przejrzyj sekcję „Bossowie” w Podręczniku przygód.

Na przykład polowanie na bossa Ley Line Outcrop w Mondstadt jest mądrą decyzją, szczególnie dla nowicjuszy w grze. Jest to jednostka niskiego poziomu, a jej pokonanie może dać ci 100 punktów rankingowych. Jeśli posunąłeś się dalej w grze, wybierz elitarnych i tygodniowych bossów, którzy nagradzają cię odpowiednio 200 i 300 punktami.

Jedną z najlepszych rzeczy w pokonywaniu bossów jest możliwość robienia tego wielokrotnie, pod warunkiem, że masz wystarczającą ilość oryginalnej żywicy, aby zdobyć nagrody. Boss Ley Line Outcrop wymaga 20 Żywicy i odrodzi się w pobliżu. Jeśli zużyjesz 120 Original Resin pokonując tych bossów, możesz zdobyć do 600 punktów doświadczenia.

Doświadczenie z podręcznika poszukiwacza przygód

Podobnie jak w przypadku questów, wykonywanie zadań związanych z doświadczeniem w Podręczniku poszukiwacza przygód jest jednorazową metodą zdobywania poziomów. Dobrą wiadomością jest to, że nagrody są znaczne i nie wymagają poświęcania dużej ilości czasu. Są również bardzo proste i nawet początkujący gracze nie będą mieli trudności z ich ukończeniem.

Zadania te są podzielone na kategorie według rozdziałów. Dopiero po ukończeniu wszystkich zadań związanych z doświadczeniem z jednego rozdziału możesz przejść do następnego. Wraz z dalszymi postępami zwiększa się ilość doświadczenia, które otrzymujesz z zadań.

Eksploracja mapy

Wędrowanie po mapie to staromodny sposób na zbieranie punktów doświadczenia. Możesz odkryć wiele różnych obiektów dla niektórych EXP przygodowych, takich jak Teleport Waypoints lub Statues of the Seven. Co więcej, możesz szukać kul Geoculus lub Anemoculs i oferować je posągom, aby uzyskać jeszcze więcej punktów rankingowych. Chociaż nie jest to szybki sposób na zdobywanie kolejnych poziomów, odkrywanie cudów mapy z pewnością dostarcza dużo frajdy.

Materiały uprzęży

Co nie mniej ważne, wykorzystanie materiałów znajdujących się w okolicy Teyvat przyniesie ogromną ilość punktów doświadczenia. Następujące trzy przedmioty znajdują się w skrzyniach skarbów i są zwykle zdobywane jako nagroda za wykonanie zadań i domen:

  • Rada Wędrowca – 1000 punktów
  • Doświadczenie poszukiwacza przygód – 5000 punktów
  • Dowcip bohatera – 20 000 punktów

Innym sposobem na farmienie Doświadczenia Poszukiwacza Przygód jest aktywacja Wychodni dla Kwiatów Objawienia rozsianych po całym świecie gry. Są to niebieskie kule, które pojawiają się w kilku miejscach. Po aktywacji wygenerują wielu wrogów, których musisz pokonać. Następnie możesz odebrać nagrodę w postaci około 13 punktów doświadczenia poszukiwacza przygód.

Po zebraniu materiałów musisz nacisnąć „poziom w górę”, który pojawia się na ekranie twojej postaci, aby je aktywować. Gdy osiągną określone poziomy, będziesz musiał wspiąć się na nie dzięki materiałom uzyskanym od różnych bossów, aby osiągnąć jeszcze wyższy poziom.

Nie zapominaj, że awansowanie postaci za pomocą tych materiałów wymaga Mory (uniwersalnej monety Genshina). Możesz zarobić dużo, awansując więcej postaci, ale jeszcze więcej możesz zdobyć, jeśli zmierzysz się z Blossom of Wealth Ley Line Outcrops.

Dodatkowe często zadawane pytania

Omówimy teraz więcej szczegółów związanych z wyrównywaniem postaci w Genshin Impact.

Jakie są najlepsze postacie do awansu?

Postacie, na których powinieneś się skupić, aby w pełni wykorzystać swoje wysiłki w zakresie gromadzenia doświadczenia, to:

• Postacie pięciogwiazdkowe – Jeśli udało ci się zdobyć jedną z tych jednostek na wczesnych etapach gry, postaraj się je wyrównać. Pochodzą z potężnymi specjalnymi zdolnościami i statystykami, które sprawiają, że są poszukiwane. Takie jednostki to Mona, Klee, Diluc i Venti.

• Własna postać – Postać, z którą zaczynasz grę, jest również świetną opcją. Chociaż gracze nie wymagają ich w swoich drużynach, pojawiają się one w niektórych przerywnikach filmowych i segmentach historii, co oznacza długi czas spędzony w fabule. Chociaż posiadanie tej postaci w drużynie jest opcjonalne, awansowanie jej jest doskonałym sposobem na opanowanie gry.

• Noelle – to postać defensywna, która posiada zdolność Ziemi. Jest świetnym wyborem, ponieważ jej umiejętność pozwala przenieść tarczę na wybraną postać. Chociaż porusza się powoli, jej ogólne możliwości są dość potężne.

Jaki jest limit poziomu?

Dopóki nie osiągniesz 15. rangi Adventure Rank (AR), limit twojej postaci będzie wynosił 20. Gdy wspinasz się w rankingach przygód, limit wzrasta:

• AR 15 – Limit poziomu skacze do 40

• AR 25 – Limit poziomu skacze do 50

• AR 30 – Ogranicznik poziomu skacze do 60

• AR 35 – Ogranicznik poziomu skacze do 70

• AR 40 – Ogranicznik poziomu skacze do 80

• AR 45 – Limit poziomu skacze do 90

Jakie są niektóre z zalet zdobywania kolejnych poziomów?

Główne korzyści płynące z awansowania postaci sprowadzają się do zwiększania statystyk. W szczególności, gdy twoje jednostki osiągają wyższe poziomy, ich atak, obrona i HP wzrastają. Dzięki wzmocnionym atakom zadasz więcej obrażeń i znacznie szybciej wyeliminujesz wrogów. odwrotnie, dzięki większej liczbie HP i większym zdolnościom obronnym będziesz w stanie wytrzymać więcej ataków.

Przekraczaj swoje granice

Chociaż Genshin Impact to świetna gra sama w sobie, szybkie awansowanie postaci pozwoli ci szybciej cieszyć się tym rozległym światem. Daliśmy Ci wiele sposobów na zbieranie punktów doświadczenia. Od Ciebie zależy, ile czasu chcesz poświęcić na uzyskanie wyższej pozycji w rankingu i która strategia najbardziej Ci odpowiada. Wybierz więc swoich faworytów i zacznij się wspinać.

Czy znasz inne sposoby zdobywania kolejnych poziomów w Genshin Impact? Jak przyjemne są? Powiedz nam w sekcji komentarzy poniżej.