Jak słuchać iTunes za pomocą Amazon Echo

Kiedy Amazon wypuścił linię asystentów domowych Echo, konsumenci na całym świecie byli podekscytowani możliwością otrzymywania swoich wiadomości, ulubionych przepisów i list zakupów na żądanie. Muzyka to kolejna zaleta setek funkcji Alexy. Jako produkt Amazon można się zastanawiać, czy muszą mieć subskrypcję Amazon Music, aby cieszyć się idealną harmonią muzyczną.

Jak słuchać iTunes za pomocą Amazon Echo

Oto dwie dobre wiadomości. Po pierwsze, tylko dlatego, że używasz Echa, nie oznacza, że ​​musisz porzucić swoją kolekcję iTunes. Po drugie, Amazon i Apple całkiem dobrze ze sobą współpracują. Dlatego przesyłanie strumieniowe biblioteki przez głośniki Alexa będzie działać bez opóźnień, bez spadku jakości i bez zbytniego wcześniejszego przygotowania.

Jak skonfigurować Alexa

iTunes nie jest domyślnie włączony. Aby działał z głośnikiem Echo, musisz skonfigurować swoją aplikację Alexa w określony sposób.

Uruchom aplikację Alexa na swoim urządzeniu.

Wybierz „Połącz usługi muzyczne” u góry

Stuknij w „Połącz nową usługę”.

Przejrzyj listę i wybierz Apple Music jako nową usługę.

Dotknij „Włącz w użyciu”

Wybierz „Włącz użycie” w menu umiejętności. Musisz zalogować się za pomocą swojego Apple ID, ale jeśli korzystasz z urządzenia z systemem iOS, telefon powinien automatycznie monitować o zalogowanie.

Zezwól urządzeniu Alexa na dostęp do biblioteki Apple Music, a następnie naciśnij Gotowe.

Jak grać w iTunes na Alexa

Wróć do menu Muzyka.

Stuknij w menu „Usługi domyślne”.

Dotknij „Apple Music”

Wybierz Apple Music jako domyślną usługę i zaloguj się do swojej subskrypcji Apple Music.

Teraz użyj poleceń głosowych Alexa, aby uruchomić swoje ulubione utwory.

Jak przesyłać strumieniowo iTunes z pamięci offline

Nie zawsze potrzebujesz połączenia z Internetem, aby słuchać ulubionego iTunes. Załóżmy, że nadal masz dużo kupionych utworów na niektórych urządzeniach mobilnych lub komputerach Mac lub PC. Możesz także użyć Alexy do odtwarzania tych iTunes.

Czego potrzebujesz? Połączenie Bluetooth między głośnikiem Echo a urządzeniem, w którym przechowywane są utwory. Oczywiście kilka drobnych konfiguracji aplikacji Alexa.

Upewnij się, że oba urządzenia obsługują technologię Bluetooth, przechodząc do menu Ustawienia na komputerze Mac lub w systemie Windows. W menu wyszukaj Bluetooth i upewnij się, że jest włączony.

Zdobądź telefon i wydaj Alexa następujące polecenie: Powiedz – „Połącz z nowym urządzeniem Bluetooth”.

Po wyświetleniu monitu włącz połączenie Echo na swoim urządzeniu.

Dzięki temu możesz odtwarzać iTunes z drugiego urządzenia i odtwarzać dźwięk z głośnika Echo. Dzięki temu nie będziesz ograniczać się do słuchania ulubionej muzyki w jednym pomieszczeniu. Oczywiście o ile połączenie jest wystarczająco stabilne.

Możesz także podłączyć iPhone'a lub urządzenie z Androidem do swojego Echo, wykonując te same czynności.

Czy istnieje alternatywa?

Urządzenia Amazon Echo najlepiej współpracują z Amazon Music. Nie ma co do tego wątpliwości. Jeśli więc zauważysz spadek jakości podczas przesyłania strumieniowego z innej platformy muzycznej, wiedz, że istnieje inna droga, którą możesz obrać. Jeśli jesteś subskrybentem Amazon Prime, masz już dostęp do milionów utworów za darmo, bez konieczności rejestrowania się w celu uzyskania dodatkowej subskrypcji. Chociaż nie możesz przenieść swojej biblioteki iTunes do Amazon Music, możesz przesyłać strumieniowo wiele swoich ulubionych utworów bez żadnej pracy po Twojej stronie.

Więcej opcji, o których możesz nie wiedzieć

Chociaż jasne jest, że Echo i iTunes mają dla siebie natywne wsparcie i dobrze współpracują ze sobą, istnieją inne alternatywne drogi, które możesz obrać. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo z jednej platformy na urządzenie zaprojektowane dla innej, możesz skorzystać z usług innych firm, które również mogą pomóc.

Takie alternatywy nazywane są serwerami mediów i są oferowane przez Drobo, Plex, Seagate i inne. Możesz ich użyć do przechowywania plików iTunes, a następnie połączyć serwer z głośnikami obsługującymi Alexa i używać poleceń głosowych, aby uzyskać dostęp do listy odtwarzania i manipulować nią.

To interesująca opcja, jeśli chcesz zachować swoje pliki iTunes i jednocześnie anulować subskrypcję iTunes. Ponadto może to być świetna alternatywa, jeśli nie chcesz zawsze ograniczać się do korzystania z komputera lub laptopa. Ale będzie to również wiązało się z dodatkowymi kosztami.

Oto Amazon, dzięki któremu niektóre rzeczy są łatwe

Nie wszyscy są gotowi na zmianę platform muzycznych tylko po to, by pomieścić nowe urządzenie. Na szczęście w przypadku głośników iTunes i Amazon Echo tak naprawdę nie musisz. Możesz zachować wszystko tak, jak jest i cieszyć się transmisją międzyplatformową bez rzeczywistej utraty jakości dźwięku.