Jak zalogować się do routera Linksys E1200 na wypadek zapomnienia hasła?

Linksys E1200 ma domyślnie ustawione hasło logowania. We wszystkich modelach domyślne hasło to Administrator. Jest rozróżniana wielkość liter, co oznacza, że ​​nie będzie działać z dużymi literami.

Jak zalogować się do routera Linksys E1200 na wypadek zapomnienia hasła?

Jednak prawdopodobnie będziesz chciał zmienić to hasło. Ale co się stanie, jeśli to zrobisz, a potem o tym zapomnisz? Co się stanie, jeśli router zostanie dostarczony z wcześniej zmienionym hasłem? Może przejąłeś jeden lub ktoś w sklepie się tym pobawił? Jak więc uzyskać dostęp do routera?

Jak się okazuje, jest to stosunkowo łatwe.

Resetowanie routera

Niezależnie od tego, czy zapomniałeś ustawionego nowego hasła, czy Administrator hasło nie działa, nie ma potrzeby kontaktowania się z pomocą techniczną firmy Linksys ani dzwonienia do dostawcy. Możesz samodzielnie zresetować hasło.

W rzeczywistości jest to tak proste, jak ustawienie routera na ustawienia domyślne. Innymi słowy, musisz zresetować urządzenie E1200 do ustawień fabrycznych.

Oto jak zresetować router Linksys E1200.

Najpierw podłącz router i włącz go. Po uruchomieniu odwróć urządzenie, aby uzyskać dostęp do dna. Za pomocą małego i ostrego przedmiotu (wystarczy szpilka lub spinacz) zlokalizuj Resetowanie przycisk i włóż i przytrzymaj przez około 5-10 sekund.

W tym momencie możesz swobodnie obrócić router do zamierzonej pozycji. Router powinien się zresetować automatycznie (około 30 sekund). Po upływie 30 sekund odłącz router od źródła zasilania i poczekaj kilka sekund. Następnie podłącz go ponownie.

Poczekaj około 30 sekund, aż router włączy się prawidłowo. Teraz musisz zalogować się przy użyciu domyślnej nazwy użytkownika i Administrator hasło. Aby uzyskać dostęp do routera, użyj adresu //192.168.1.1.

Użyj menu, aby zmienić hasło routera na nowe bezpieczne hasło. Upewnij się, że pamiętasz hasło, aby nie musieć przechodzić przez kolejny reset.

Co oznacza reset do ustawień fabrycznych

Należy pamiętać, że router, który został zresetowany, ma wszystkie ustawienia przywrócone do domyślnych ustawień fabrycznych. Zasadniczo ustawienia będą tymi, które wyjmiesz z pudełka.

Wszelkie wprowadzone wcześniej dostosowania znikną, więc będziesz musiał je ponownie ustawić. Obejmuje to ustawienia sieci bezprzewodowej, opcje przekierowania portów i ustawienia serwera DNS.

Możesz utworzyć kopię zapasową konfiguracji routera w pliku, jeśli chcesz uniknąć konieczności robienia tego za każdym razem, gdy resetujesz router E1200 do ustawień fabrycznych.

Logowanie do routera Linksys E1200 — na wypadek zapomnienia hasła

Brak dostępu do routera E1200

Jak wspomniano wcześniej, //192.188.1.1 jest domyślnym adresem używanym do uzyskiwania do niego dostępu. Jednak brak dostępu do niego przy użyciu tego adresu może oznaczać, że adres został zmieniony.

Co więcej, nie musisz resetować routera, aby uzyskać dostęp do informacji o adresie. Bramę domyślną można przeglądać i konfigurować za pomocą komputera podłączonego do routera Linksys E1200. Użyty tutaj adres IP jest taki sam, jak nowy adres IP routera.

Instrukcja i oprogramowanie układowe

Jeśli nie masz instrukcji obsługi i chcesz zainstalować nowe oprogramowanie, możesz uzyskać dostęp do tych informacji i oprogramowania online. Googlowanie „instrukcja linksys e1200" lub "Oprogramowanie układowe linksys e1200” powinno Ci to, czego potrzebujesz.

Zmiana danych logowania routera Linksys E1200

Jak widać, wszystko, co musisz zrobić, aby zmienić dane logowania do E1200, to przywrócić urządzenie do ustawień fabrycznych. Pamiętaj jednak, że przywrócenie ustawień fabrycznych spowoduje usunięcie wszystkich niestandardowych zmian wprowadzonych na routerze.

Czy pomyślnie zmieniłeś hasło na routerze? Czy uważasz, że proces jest łatwy? Zapraszam do przyłączenia się do dyskusji w sekcji komentarzy poniżej. Dodaj swoje przemyślenia, wskazówki i pytania.