Jak zrobić siodło w Minecrafcie

Jeśli masz serce nastawione na jazdę na jednej z wielu bestii w świecie Minecrafta, będziesz potrzebować siodła. A jeśli przeszukiwałeś Internet w poszukiwaniu przepisu na wykonanie siodła, możesz mieć bardzo niegrzeczne przebudzenie.

Jak zrobić siodło w Minecrafcie

Prawda jest taka, że… nie możesz już stworzyć siodła w Minecrafcie. Weterani mogą uznać to za niespodziankę, ale ludzie z Mojang postanowili usunąć tę funkcję.

Siodła można jednak znaleźć w różnych lokalizacjach w świecie Minecraft. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej o tym, jak znaleźć siodełko i najlepsze lokalizacje do wypróbowania.

Jak zrobić siodło w Minecrafcie

Jak wspomniano wcześniej, nie możesz stworzyć siodła w Minecrafcie.

To nie jest kwestia posiadania odpowiednich zasobów lub sprzętu. Minecraft nie pozwala graczom na stworzenie jednego, a w grze nie ma przepisu, aby nawet spróbować. Jednak, nie wszystko stracone. Istnieje wiele sposobów, w jakie gracz może zdobyć siodło podczas eksploracji nieskończonego świata.

Wygenerowane lokalizacje siodeł

Jednym z najprostszych sposobów na znalezienie siodła w Minecrafcie jest eksploracja świata. Są generowane w skrzyniach w różnych lokalizacjach. Musisz tylko uzbroić się w cierpliwość, aby go znaleźć.

Według wpisu o siodle Minecraft w Gamepedii, są to szanse na znalezienie siodeł w różnych lokalizacjach:

Wersja Java

 1. Wioska – Skrzynia Tannera (17,3%), Skrzynia Zbrojmistrza (16,2%), Skrzynia w Savanna house (11,3%)
 2. Pustynna Świątynia – skrzynia (23,5%)
 3. Nether Fortress – skrzynia (35,3%)
 4. Loch – skrzynia (28.3)
 5. Twierdza – Alter skrzyni (2,5%)

Edycja Bedrock

 1. Wioska – Skrzynia Tannera (17.3), Skrzynia Zbrojmistrza (16,2%), Skrzynia w Savannah house (11,3)
 2. Nether Fortress – skrzynia (35,3%)
 3. End City – skrzynia (13,3%)
 4. Loch – skrzynia (28,3%)
 5. Świątynia Dżungli – skrzynia (12,8%)

Procenty ilustrują tylko prawdopodobieństwo znalezienia siodła w określonych lokalizacjach, ale te lokalizacje nie są jedynymi miejscami, w których można znaleźć siodła. Dlatego musisz upewnić się, że wyczyściłeś każdy nowy obszar i otworzyłeś wszystkie skrzynie, zanim przejdziesz dalej, jeśli szukasz siodła. Nigdy nie wiadomo, kiedy się odrodzi.

Wędkarstwo

Siodło możesz również zdobyć łowiąc ryby w grze. Szanse są stosunkowo niskie i wynoszą zaledwie 0,8%, ale możesz zwiększyć swoje szanse na znalezienie tego „skarbu” za pomocą zaklęć wędkarskich.

Handel z wieśniakami

Handel z mieszkańcami wioski może być również opcją, jeśli szukasz siodła. Jeśli korzystasz z Bedrock Edition, masz 50% szans na zdobycie siodła za sześć szmaragdów od rymarzy na poziomie mistrzowskim. Jeśli jednak korzystasz z Java Edition, nie masz tych ograniczeń, ponieważ ta transakcja jest zawsze dostępna.

Znane spadki siodła

Upuszczanie siodła jest rzadkie w Minecrafcie, ale zdarza się, gdy spełnione są określone warunki. Spójrz na kilka znanych scenariuszy zrzucania siodełka:

 1. Jeśli zombifikowana świnia odrodzi się na striderze, istnieje 8,5% szans na to, że siodło może spaść. Ta szansa jest zwiększona w zależności od twojego poziomu grabieży. Każdy poziom plądrowania odpowiada dodatkowemu 1% wzrostowi szans na plądrowanie siodła.
 2. Wszystko, co wyposażysz w siodło, upuszcza siodło, gdy umierają, więc nie stracisz ekwipunku.
 3. Spawnowani niszczyciele z wyposażonym siodłem również upuszczają siodło, gdy umrą. Poziom łupu nie wpływa w tym przypadku na częstotliwość wypadania.
 4. Jeśli wyposażysz świnię w siodło, aby na nim jeździć, możesz zrzucić siodło tylko przez zabicie go. Nie wraca automatycznie do twojego ekwipunku, gdy nie jeździsz już na świni.

Jak zrobić siodło w grze Minecraft Survival

Ze wszystkich wymienionych powyżej sposobów na zdobycie siodła, trzy z nich są dostępne dla graczy w trybie przetrwania. To obejmuje:

 1. Łapanie skarbu/siodła podczas łowienia.

 2. Znalezienie skrzyni w lochu.

 3. Znalezienie skrzyni w fortecy Netheru.

Podobnie jak w innych wersjach Minecrafta, znalezienie siodła w tych miejscach to tylko kwestia szczęścia. Mogą nie zawsze generować się za pierwszym razem, więc być może będziesz musiał cofać się wiele razy, dopóki nie zdobędziesz siodła.

Jak zrobić siodło w Minecrafcie 1.16/1.16.4

Chociaż w rzeczywistości nie możesz stworzyć siodła w wersji Minecrafta 1.16/1.16.4, możesz je znaleźć na świecie. Twoje szanse na znalezienie wygenerowanej skrzyni na siodło w zależności od tego, gdzie jesteś na mapie.

Na przykład fortece Netheru mają najwyższy wskaźnik dropu wynoszący 35,3% w grach Bedrock Edition, podczas gdy skrzynie ołtarzowe Stronghold mają tylko 2,4% szansy na upuszczenie siodła.

Możesz także znaleźć siodła jako „skarby” podczas łowienia ryb w grze. Ale szansa na upuszczenie jest niska i wynosi tylko 0,8% bez zaklęć wędek.

Dodatkowe często zadawane pytania

Skąd bierzesz siodła w Minecrafcie?

Jedynym sposobem na zdobycie siodła w Minecrafcie jest znalezienie go w skrzyni, wymiana na jedno, łowienie ryb lub zdobycie go w kropli.

Podczas eksploracji świata natkniesz się na różnorodne skrzynie z różnymi łupami. Niektóre z tych skrzyń mogą zawierać siodła, a niektóre lokalizacje skrzyń z większym prawdopodobieństwem generują siodła niż inne. Jeśli chcesz udać się do miejsca z największą możliwą szansą na pojawienie się siodła, musisz udać się do Netheru.

Znajdź fortecę Netheru, ponieważ skrzynia w środku ma 35,3% szansy na to, że zawiera siodło. Może się wydawać, że to niewiele, ale lokacja ma jedną z największych szans na znalezienie wygenerowanego siodła.

Inną opcją jest łowienie ryb.

Zdobycie siodła nie powinno być jedynym powodem, dla którego łowisz ryby w grze, ponieważ szanse na jego znalezienie są mniejsze niż 1%, ale jeśli masz tendencję do łowienia ryb jako regularnej aktywności, możesz być mile zaskoczony.

Możesz także spróbować handlować z rymarzem na poziomie mistrzowskim w wiosce. Wymienią sześć szmaragdów na siodło, chyba że grasz w wersji PE gry. Ponieważ nie możesz handlować w Pocked Edition, nie będziesz w stanie zdobyć siodła w ten sposób.

Jak stworzyć siodło w Minecrafcie?

Gracze nie mają kontroli nad tym, kiedy siodło pojawia się naturalnie w grze Minecraft. Jeśli jednak nie jesteś ponad oszustami, możesz odrodzić siodło za pomocą prostego polecenia.

Najpierw musisz otworzyć okno czatu:

• Konsola – prawy przycisk kierunkowy na D-Pad

• Java/Windows – klawisz T

• Nintendo Switch – przycisk ze strzałką w prawo

• Edycja kieszonkowa (PE) – dotknij ikony dymka czatu

Następnie wpisz polecenie dla siodła:

/daj siodło [ilość jednostkowa]

Pamiętaj, że musisz włączyć kody w swoim świecie Minecraft, aby te polecenia działały. Po prawidłowym wpisaniu komendy siodełko(a) pojawia się bezpośrednio w twoim ekwipunku. W ten sposób możesz wygenerować tyle siodeł, ile chcesz.

Możesz także znaleźć pewne dodatki i mody, które umożliwiają generowanie siodeł dla Minecrafta. Może to jednak, ale nie musi, kosztować cię coś z twojej prawdziwej kieszeni. To zależy od używanej wersji Minecrafta.

Gracze Minecraft w wersji Java zazwyczaj mogą znaleźć mody w Internecie za darmo. Gracze edycji Bedrock będą musieli zadowolić się korzystaniem z dodatków do gry. Dodatki mogą również mieć realną cenę. Wszystko zależy od tego, gdzie znajdziesz dodatki.

Jaki jest najlepszy sposób na zdobycie siodła w grze Minecraft?

Jeśli nie chcesz oszukiwać, jednym z najlepszych sposobów na zdobycie siodła jest udanie się do Netheru i znalezienie fortecy. Mają jeden z najlepszych naturalnych generatorów do tarła siodeł w skrzyniach.

Wędkowanie to kolejny sposób na zdobycie jednego z tych „skarbów”, ale szanse na zdobycie siodła wynoszą mniej niż 1%.

Dla bardziej żądnych przygód można również znaleźć niszczyciela z siodłem. Kiedy zginą, możesz splądrować ich siodła.

Alternatywnie możesz również włączyć kody i odrodzić je w ekwipunku lub handlować z rymarzem na poziomie mistrzowskim w wiosce.

Jak zrobić siodło dla konia w Minecrafcie?

Bez względu na to, ile zasobów lub sprzętu posiadasz w grze Minecraft, nie będziesz w stanie stworzyć siodła dla konia w grze. W tej chwili nie jest to funkcja Minecrafta i żaden przepis nie jest powiązany z jego tworzeniem.

Możesz je znaleźć na świecie w różnych lokalizacjach w skrzyniach, łowić ryby, a nawet handlować z określonymi mieszkańcami. Możesz nawet znaleźć niszczycieli lub zombifikowane świnki jeżdżące na stridach. Oboje upuszczają siodła, kiedy umierają.

Czy wieśniacy w Minecraft mają siodła?

Nie wszyscy wieśniacy w Minecraft mają siodła do handlu. Jeśli chcesz iść tą drogą, aby zdobyć siodło, musisz znaleźć mistrza rymarstwa, z którym możesz handlować i mieć pod ręką sześć szmaragdów. Jeśli korzystasz z Minecraft Bedrock Edition, istnieje 50% szansa, że ​​otrzymasz tę transakcję, ale użytkownicy wersji Java zawsze mają dostęp do tej opcji.

Przygotuj się na stylową jazdę

Jazda na koniu jest popularnym, a czasem głupim sposobem na poruszanie się po świecie Minecrafta. Niestety, twórcy wyłączyli możliwość samodzielnego tworzenia siodeł. Zamiast tego musisz polegać na Lady Luck podczas eksploracji mapy.

Ludzie z Mojang Studios zawsze zmieniają jednak szanse na pojawienie się w siodle. Dlatego sprawdź najnowsze zmiany w aktualizacji, zanim zainwestujesz czas w poszukiwanie siodła. A jeśli masz wątpliwości, szukaj niszczyciela. Osiodłani jeźdźcy zawsze upuszczają siodło po śmierci.

Jaka jest twoja preferowana metoda zdobycia siodła w twoim świecie Minecraft? Opowiedz nam o tym w sekcji komentarzy poniżej.