Jak zrobić folder w Dokumentach Google

Dokumenty Google to świetny, darmowy edytor tekstu, a dzięki temu, że jest częścią ekosystemu Google, doskonale nadaje się również do łatwej współpracy z innymi użytkownikami Google.

Jak zrobić folder w Dokumentach Google

Jednak podczas pracy w Dokumentach Google ważne jest, aby zachować niesamowitą organizację. Jeśli tego nie zrobisz, ryzykujesz utratę ważnych dokumentów i marnowanie czasu na szukanie rzeczy, które mogłeś znaleźć od razu.

Aby pomóc w organizacji w Dokumentach Google, chcesz korzystać z folderów. Możesz ich używać do organizowania według miejsca pracy, koncepcji, kategorii i nie tylko. Jednak Dokumenty Google nie mogą same tworzyć folderów. Zamiast tego faktycznie tworzysz je na Dysku Google.

W tym przewodniku pokażemy, jak utworzyć folder na Dysku Google, aby uporządkować swoje Dokumenty Google.

Jak zrobić folder w Dokumentach Google

dokumenty google

Możesz utworzyć folder bezpośrednio z dokumentu w Dokumentach Google lub przejść do Dysku Google, aby utworzyć nowy folder. Obie opcje wymagają tylko kilku kroków, więc lepsza opcja zależy wyłącznie od twoich osobistych preferencji.

Utwórz folder w Dokumentach Google

Jeśli jesteś w dokumencie Dokumentów Google, możesz przejść do klucza folderu obok tytułu dokumentu. Stamtąd masz możliwość nazwania nowego folderu lub dodania dokumentu do istniejącego. Jeśli chcesz dodać do istniejącego, kliknij wyznaczony folder i wybierz „Przenieś”, a dokument zostanie umieszczony w cyfrowej przestrzeni przechowywania.

Aby utworzyć nowy folder, kliknij ikonę folderu w lewym dolnym rogu okna, wprowadź nazwę nowego folderu, potwierdź, naciskając pole wyboru, a następnie kliknij „Przenieś tutaj”.

Utwórz folder na Dysku Google

Kiedy jesteś na Dysku Google, ale nie w żadnym konkretnym dokumencie, będziesz na liście wszystkich swoich plików. Aby je uporządkować, przejdź w lewym górnym rogu i wybierz przycisk „Nowy”. Z tej listy rozwijanej wybierz "Folder". Nazwij folder, a pojawi się na liście dokumentów.

Lista umieszcza foldery wyżej niż pliki, więc miej to na uwadze. W tym menu masz kilka różnych opcji organizacji. Możesz przeciągnąć swoje dane na foldery i tam je umieści. Możesz też kliknąć plik prawym przyciskiem myszy i wybrać "Przenieś do", aby wyświetlić listę folderów, do których możesz przenieść dokument.

Oba są niezwykle szybkie, a każdy sposób zrobi dokładnie to, czego potrzebujesz: uporządkowanie plików i dokumentów.

Zarządzanie folderami Dysku Google

Możesz przenosić foldery do podfolderów, usuwać je i nie tylko. Aby zarządzać folderem, po prostu kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz dowolną opcję z wyświetlonego menu rozwijanego.

Foldery ułatwiają również udostępnianie grup dokumentów innym użytkownikom. Zamiast udostępniać każdy plik samodzielnie, możesz utworzyć folder, w którym będą umieszczane różne dokumenty i umożliwić innym zarządzanie nimi. Udostępniając ten link, użytkownicy z dostępem mogą przesyłać nowe dokumenty, uzyskiwać dostęp do innych i nie tylko.

Końcowe przemyślenia

Teraz, gdy już wiesz, jak uporządkować pliki na Dysku Google, poświęć trochę czasu na znalezienie najlepszego dla siebie procesu. Niektórzy lubią różne foldery na wszystko, podczas gdy inni wolą łączyć duże grupy w jeden folder z podfolderami.

Tak czy inaczej, fantastyczny system organizacji Dysku Google zapewni Ci narzędzia do kontynuowania pracy, zamiast spędzać czas na szukaniu różnych dokumentów i plików.