Jak zrobić łóżko w Terraria?

Jeśli grałeś w Terrarię przez jakiś czas, prawdopodobnie założyłeś nową bazę z zapasami i stacjami rzemieślniczymi z dala od głównego punktu odradzania. Jeśli jednak zginiesz, odrodzisz się naturalnie w głównym punkcie odrodzenia, a nie w nowej bazie.

Jak zrobić łóżko w Terraria?

Aby zmienić punkt odrodzenia i sprawić, że noce będą trochę szybsze, musisz pościelić łóżko. Dostępnych jest ponad dwa tuziny rodzajów łóżek, z których wszystkie mają te same możliwości i różnią się jedynie wyborami estetycznymi.

W tym artykule wyjaśnimy, jak wykonać najpopularniejsze rodzaje łóżek i wykorzystać je na swoją korzyść.

Jak zrobić łóżko w Terraria?

Na pierwszy rzut oka zrobienie prostego łóżka wydaje się dość łatwe. Wszystko czego potrzebujesz to 15 drewna i 35 pajęczyn. Jednak tworzenie przedmiotów w Terrarii może się nieco skomplikować.

W skrócie, oto wszystkie stanowiska rzemieślnicze, których będziesz potrzebować, aby stworzyć jedno zwykłe łóżko:

 • Dziesięć drewna na stół warsztatowy
 • Trzy pochodnie, 20 kamiennych bloków i cztery drewno do pieca
 • Pięć żelaznych lub ołowianych prętów na kowadło
 • Dziesięć drewna, dwie żelazne pręty i łańcuch do tartaku
 • 12 drewna na Krosno

Żelazne i ołowiane pręty muszą być wytworzone w piecu, a łańcuch z żelaznych prętów można wykonać w kowadle. Jeśli masz już wszystkie te stacje rzemieślnicze, możesz pominąć tę część artykułu. Aby stworzyć wszystkie te stacje rzemieślnicze, musisz wykonać określony zestaw kroków:

 1. Wykonaj ręcznie stół warsztatowy z dziesięciu drewna.

 2. Twórz pochodnie, wykopuj kamienne bloki i ścinaj więcej drewna, aby stworzyć piec podczas korzystania ze stołu roboczego.
 3. Wytop rudę żelaza w piecu, aby stworzyć żelazne sztabki.

 4. Stwórz kowadło, korzystając ze stołu roboczego.

 5. Użyj żelaznego pręta, aby zrobić łańcuch na kowadle.

 6. Stwórz tartak w warsztacie, używając łańcucha, żelaznych prętów i więcej drewna.

 7. Użyj Tartaku, aby stworzyć Krosno.

Po zakończeniu czynności przygotowawczych i zebraniu wszystkich niezbędnych składników można rozpocząć tworzenie:

 1. Użyj Krosna, aby zrobić jedwab z pajęczyn. Potrzebujesz siedmiu pajęczyn z jednego jedwabiu i pięciu jedwabiu do ścielenia łóżka.

 2. Użyj 15 drewna i nowo wytworzonego jedwabiu, aby zrobić łóżko w Tartaku.

Jeśli chcesz zmienić wygląd swojego łóżka, możesz użyć różnych gatunków drewna, takich jak bambus, kaktusy czy palma. Wynik końcowy nie będzie miał zmian funkcjonalnych.

Zdobywanie jedwabiu

Jednym z istotnych punktów postępu nowego gracza jest rozwój rzemiosła i produkcja jedwabiu. Ponieważ do wytworzenia jedwabiu potrzebne są pajęczyny, gracz musi zejść pod ziemię, aby znaleźć odpowiednią liczbę pajęczyn do zebrania.

Musisz uważać na wrogów, ponieważ warstwy pod powierzchnią mają znacznie więcej wrogów i stają się coraz trudniejsze, gdy zagłębisz się głębiej.

Po znalezieniu 35 pajęczyn wymaganych do zrobienia łóżka radzimy wrócić i stworzyć łóżko, aby zapewnić bezpieczniejszy punkt odrodzenia. t Zapewni ci to bazę macierzystą, do której zawsze możesz wrócić, jeśli zginiesz podczas ekspedycji.

Jak zrobić szklane łóżko w Terrarii?

Jeśli chcesz zrobić łóżko ze szkła (czy to w ogóle wygodne?), będziesz potrzebować innej stacji rzemieślniczej, aby rozpocząć przetapianie szkła na przedmioty. Do wytworzenia Szklanego Pieca potrzebne jest kowadło, 18 żelaznych sztabek i osiem pochodni.

Proces tworzenia prawdziwego łóżka nie różni się zbytnio od oryginalnej formuły. Zamiast używać drewna, będziesz potrzebować 15 kawałków szkła, a łóżko przygotujesz w Piecu zamiast w Tartaku. Nadal będziesz musiał przygotować pięć jedwabi do procesu tworzenia.

To, jak zdobędziesz szkło, zależy wyłącznie od Ciebie, ale najłatwiejszą metodą jest umieszczenie w piecu 30 bloków piasku (każdy piasek wystarczy) w celu wytworzenia wymaganych 15 szklanek.

Szklane łóżko nie ma specjalnych mocy w porównaniu do zwykłego łóżka, ale jest nieco bardziej błyszczące.

Jak zrobić łóżko z grzybami w Terrarii?

Do wykonania łóżka nie trzeba mieć drewna ani drogich materiałów rzemieślniczych. Grzyby będą akceptowalną alternatywą. Co więcej, grządka grzybowa nie wymaga tartaku, ale zamiast tego warsztatu.

Nadal musisz dostarczyć jedwab, który wymaga Krosna, który wymaga Tartaku, więc nie ma znaczących oszczędności rzemieślniczych przy wytwarzaniu alternatywnego rodzaju łóżka.

Aby uzyskać grządkę z grzybami, musisz zebrać 15 grzybów i wspomniane pięć jedwabiu.

Jak zrobić szlamowe łóżko w Terraria?

Jeśli masz ochotę na przygodę, możesz stworzyć łóżko ze śluzem, gdy przejdziesz przez grę na tyle, by znaleźć Króla śluzu. Podczas gdy samo łóżko wymaga 15 kawałków żelu, co nie jest rzadkością, stanowisko rzemieślnicze, które przygotowuje meble na bazie śluzu, to Solidifier. Jedynym sposobem na zdobycie Solidifier jest pokonanie King Slime.

Na szczęście King Slime można znaleźć, jeśli przeszukujesz wystarczająco długo, ale nie pojawia się on nigdzie w pobliżu środka mapy, zamiast tego preferuje skrajne prawe lub lewe szóste mapy. W ciągu dnia pojawia się również nad ziemią i w pobliżu trawy, więc odpowiednio zaplanuj wyprawę.

Alternatywnie, możesz użyć Slime Crown, aby natychmiast przywołać jednego King Slime, ale zdobycie go jest samo w sobie wyzwaniem i powinno być ćwiczeniem dla czytelnika. Nie polecamy tej metody nowym graczom, ponieważ wymaga ona większego doświadczenia i dużo więcej czasu.

Gdy pokonasz King Slime, upuści w pełni działający Solidifier.

Będziesz musiał wielokrotnie użyć Solidifier, aby stworzyć łóżko:

 1. Z 15 żelu zrób 15 bloczków śluzu.
 2. Użyj bloczków śluzu i pięciu jedwabiu, aby stworzyć prawdziwe łóżko.

Jeśli grasz na 3DS-ie lub używasz starej konsoli, możesz kupić Solidifiera od Steampunkera za dziesięć złotych, co jest przyzwoitym wydatkiem. King Slime nie upuszcza tej stacji rzemieślniczej w tych wersjach gry.

Jak zrobić łóżko z dyni w Terraria?

Legowisko dyniowe to ciekawa alternatywa dla zwykłego łóżka. Dynie muszą być hodowane i zbierane, ale poza tym można je znaleźć na powierzchni ziemi w trawiastych łatach podczas wydarzenia sezonowego Halloween.

Aby rozpocząć hodowlę dyni, musisz kupić nasiona od Driady. Nie są szczególnie drogie, ale dojrzewanie do w pełni dojrzałej rośliny zajmuje trochę czasu.

Będziesz potrzebować łącznie 15 dyń, pięciu jedwabiu i stołu roboczego, aby stworzyć łóżko z dyni.

Dynie mają różne zastosowania, w tym inicjowanie rajdu, ale nie będziemy oceniać, czy użyjesz ich do stworzenia wygodnego łóżka na bazę na Halloween.

Jak zrobić złote łóżko w Terraria?

Złote łóżko różni się od innych rodzajów łóżek (ale nie jest całkowicie wyjątkowe), ponieważ nie można go wykonać. Jedynym sposobem na zdobycie całego łóżka jest pokonanie piratów podczas Inwazji Piratów.

Inwazja piratów to wydarzenie w trybie Hardmode, więc tylko gracze, którzy grali przez jakiś czas, założyli bazę i pokonali bossa Wall of Flesh, będą mieli dostęp do złotego łóżka.

Jeśli uda ci się pokonać piratów podczas nalotu, zyskasz mnóstwo łupów i znaczną szansę na znalezienie złotego łóżka.

Złote łóżko nie różni się funkcjonalnie od zwykłego łóżka rzemieślniczego, ale symbolizuje, że gracz dobrze rozwinął się w grze. Powinieneś być dumny z osiągnięcia jednego.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co robią łóżka w Terrarii?

Łóżka to niezbędny mebel. Każde łóżko ma dwa punkty interakcji; strona poduszki (głowa) i strona stóp (stopa).

Czy możesz spać w Terrarii?

Korzystając z poduszki, gracz może iść spać, dzięki czemu czas mija pięć razy szybciej niż zwykle. Godzina w grze minie tylko w 12 sekund, dzięki czemu łóżko będzie skutecznym sposobem na szybkie poruszanie się w dzień lub w nocy, w zależności od twoich potrzeb. Stojąc obok łóżka, ikona „Zzz” oznaczająca sen poinformuje Cię, czy możesz spać w łóżku. Nie możesz przespać wydarzeń.

Spanie w łóżku nie wpływa na czas trwania wzmocnienia ani czas odnowienia mikstur. Dodatkowo podczas snu otrzymasz niewielką regenerację zdrowia. W grze wieloosobowej wszyscy gracze muszą spać jednocześnie, aby czas gry przyspieszył.

Jak ustawić punkt odradzania w Terraria?

Jeśli użyjesz strony stóp, możesz zmienić łóżko w nowy punkt odrodzenia, nadpisując w ten sposób poprzedni. Domyślny punkt odrodzenia nie jest chroniony i będziesz prawie bezbronny na otwartej przestrzeni. Gdy stoisz obok łóżka, ikona „łóżka” wskazuje, że możesz zmienić punkt odrodzenia na to łóżko.

Łóżka nie działają, jeśli pokój nie ma ściany w tle i jeśli mogą się w nich odradzać potwory. Niektóre naturalne szczeliny mogą stać się prowizorycznymi podstawami po niewielkich modyfikacjach, ale zwykle będziesz musiał postawić ściany, aby stworzyć odpowiednie pomieszczenia. A "?" Ikona poinformuje Cię, że łóżko nie nadaje się do użytku, a gra wyświetli, jakie zmiany należy wprowadzić, jeśli wejdziesz z nim w interakcję.

Śpij spokojnie w Terraria

Łóżko to doskonały punkt postępu dla nowego gracza, ponieważ pokazuje, że ma materiały rzemieślnicze i zagłębił się w podziemie, aby zdobyć pajęczyny. Chociaż możesz wybierać spośród ponad 30 różnych łóżek (przynajmniej na PC), nie mają one żadnych różnic funkcjonalnych i wystarczy zwykłe łóżko.

Jakiego łóżka używasz w Terrarii? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.