Jak sprawić, by Echo Show pozostało na zegarze

Echo Show to wygodne małe urządzenie, które idealnie wpasuje się w każde gospodarstwo domowe. Dzięki wszechstronnemu wzornictwu komponuje się z wystrojem, oferując jednocześnie szeroką gamę różnych funkcji.

Jak sprawić, by Echo Show pozostało na zegarze

Możesz zmienić to urządzenie w ramkę do zdjęć, sprawdzić pogodę lub zobaczyć najnowsze wiadomości. Jednak niektórzy ludzie chcą po prostu, aby urządzenie pozostało na ekranie zegara i nie obracało się na wszystkie inne karty graficzne.

Chociaż nie ma możliwości, aby Echo Show stale wyświetlał zegar, istnieje metoda, która sprawi, że ta karta będzie pojawiać się znacznie częściej niż wcześniej. Dowiedzmy się, jak.

Pierwsza metoda: ogranicz obrót kart graficznych

Twój Echo Show jest ustawiony na ciągłe obracanie kart graficznych. Chociaż nie możesz na stałe wyłączyć rotacji, możesz ustawić rotację tylko raz.

Gdy ekran wyświetlacza przełączy się na wszystkie różne karty graficzne, powróci on do ekranu zegara i pozostanie tam do momentu ponownej aktywacji.

Możesz ograniczyć obrót ekranu za pomocą menu ustawień na urządzeniu. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Przesuń palcem w dół od górnej części ekranu Echo Show, aby wyświetlić pasek szybkiego dostępu.
 2. Wybierz ikonę „Ustawienia” (koła zębatego) w prawym górnym rogu paska.

  ustawienia

 3. Wybierz menu "Ekran główny" z listy.

  pulpit

 4. Wybierz "Preferencje ekranu głównego".
 5. Dotknij "Obróć raz" w sekcji "Obrót".

Gdy to zrobisz, przewiń w dół i upewnij się, że wszystkie elementy w sekcji „Wyświetlane karty główne” są wyłączone. Gwarantuje to, że żaden inny ekran wyświetlacza poza zegarem nie będzie się wielokrotnie obracał.

Teraz wróć do ekranu głównego i poczekaj, aż karty graficzne będą się przełączać, aż wrócą do zegara. Wyświetlacz powinien się tam zatrzymać i nie ruszać, dopóki nie uruchomisz go palcem lub poleceniem głosowym.

Druga metoda: aktywuj „Nie przeszkadzać”

Funkcja „Nie przeszkadzać” w programie Echo Show uniemożliwi wszystkie powiadomienia i alerty pochodzące z Amazon Alexa. Oznacza to, że nie będziesz wiedzieć o żadnych połączeniach przychodzących ani o nowych wiadomościach, ale co najważniejsze, Twój wyświetlacz się nie zmieni.

Po włączeniu tego trybu wyświetlacz natychmiast powróci do ekranu zegara i pozostanie w tym stanie, dopóki go nie wyłączysz. Oczywiście ma swoje ograniczenia, ale jest to najlepszy sposób, aby upewnić się, że Echo Show pozostanie na ekranie zegara.

Aby włączyć tę funkcję, możesz powiedzieć „Alexa, nie przeszkadzaj mi” lub „Alexa, nie przeszkadzać”, a wyświetlacz powinien natychmiast się zmienić. Alternatywnie możesz to zrobić z samej aplikacji Alexa:

 1. Uruchom aplikację Alexa na swoim urządzeniu inteligentnym.
 2. Stuknij ikonę "Menu" znajdującą się w lewym górnym rogu.
 3. Wybierz „Ustawienia”.

  ustawienia echa

 4. Przejdź do menu „Ustawienia urządzenia”.

  ustawienia urządzenia

 5. Wybierz swój Echo Show z listy urządzeń.
 6. Dotknij "Nie przeszkadzać".

  nie przeszkadzać

 7. Włącz przełącznik.

  nie przeszkadzać

Na tym ekranie możesz zaplanować tryb „Nie przeszkadzać” na określony okres dnia. Może to być wygodne w godzinach odpoczynku, kiedy nie chcesz otrzymywać żadnych alertów. Z kolei zawsze możesz śledzić czas z wyświetlacza Echo Show.

Czy irytuje Cię ciągłe przewijanie?

Czy frustruje Cię ciągłe przewijanie kart graficznych? Czy to dlatego chcesz, aby Echo Show pozostało na ekranie zegara? Niestety oprócz dwóch powyższych opcji nie ma innego sposobu na zatrzymanie przewijania. Musi się co najmniej raz obrócić, a tryb „Nie przeszkadzać” ogranicza wszystkie inne funkcje.

To powiedziawszy, możesz po prostu wyłączyć wyświetlacz Echo Show i zająć się swoją firmą, podczas gdy nadal otrzymujesz wszystkie ważne wiadomości i połączenia. Po prostu powiedz „Alexa, wyłącz wyświetlacz”, a ekran stanie się całkowicie ciemny.

Możesz nie trzymać ekranu tylko z zegarem na urządzeniu, ale przynajmniej obracające się karty nie będą ci przeszkadzać, gdy będziesz musiał skupić się na innych rzeczach. Co więcej, nadal możesz słuchać muzyki i wydawać polecenia, gdy ekran jest ciemny.

Brak trwałego rozwiązania dla ruchomego zegara

Jak widzisz, nie ma prostego ani trwałego sposobu, aby Twój Echo Show pozostał na zegarze. Nie oznacza to jednak, że nie możesz obejść problemu za pomocą jednej z opisanych powyżej metod.

Dopóki urządzenie pozostaje bezczynne, możesz cieszyć się ekranem tylko z zegarem. Nawet jeśli korzystasz z urządzenia przez jakiś czas, pozostaw je do obracania, a w końcu powróci do ekranu zegara. Ogólnie rzecz biorąc, dopóki Amazon nie uruchomi funkcji, która umożliwia wyświetlanie tylko ekranu zegara, będziesz musiał zadowolić się tymi opcjami.

Który byś wybrał? Podziel się swoimi opiniami w sekcji komentarzy poniżej.