Jak zarządzać napisami do Netflix [Wszystkie główne urządzenia]

Netflix ułatwia dostosowywanie napisów do własnych potrzeb. Niezależnie od tego, czy chodzi o rozmiar czcionki, język napisów, opcję wyłączenia i tak dalej. Pozwala nawet wybrać dubbing w różnych filmach i programach telewizyjnych.

Jak zarządzać napisami do Netflix [Wszystkie główne urządzenia]

Całe doświadczenie można spersonalizować według własnych upodobań. Ponadto dostęp do elementów sterujących napisami jest bardzo prosty na większości urządzeń. Korzystasz również z opcji napisów urządzenia, które zastąpią wszystkie ustawione w Netflix, co jest korzystne, gdy Netflix nie zapewnia zaawansowanych ustawień — w odniesieniu do Roku, Fire Stick itp.

Jak wkrótce zauważysz, włączanie i wyłączanie napisów Netflix wymaga podążania tą samą ścieżką na dowolnym urządzeniu. Jedyne drobne wyjątki lub różnice w krokach dotyczą tak naprawdę sformułowań, niektórych opcji i opcji urządzenia.

napisy wyłączone

Zarządzaj napisami z urządzenia Firestick

Jeśli masz pilota Fire TV, bardzo łatwo jest włączać i wyłączać napisy oraz przełączać język (ograniczone do źródła strumieniowego). Wszystkie inne opcje napisów wymagają dostępu do Twojego konta przez przeglądarkę internetową.

 1. Na stronie opisu tytułu transmisji przewiń w dół i wybierz Dźwięk i napisy lub podczas odtwarzania w serwisie Netflix naciśnij przycisk przycisk w dół na pilocie (na dole kółka), aby podświetlić DŹWIĘK I NAPISY opcja. wciśnij Wybierać (w środku okręgu) na pilocie, aby otworzyć menu napisów. Ikona znajduje się w lewej górnej części ekranu.

 2. Wybierz ustawienia napisów, w tym włączanie lub wyłączanie oraz wybór języka (w zależności od dostępności multimediów). Zmiany zostaną odzwierciedlone automatycznie. Nie ma potrzeby zapisywania lub przesyłania opcji.

Zarządzaj napisami Netflix z urządzenia Roku

Dostosowywanie opcji napisów Netflix na urządzeniu Roku nie różni się niczym od na Amazon Fire Stick. Nawigacja i wybory pozostają takie same, niezależnie od tego, czy robisz to na stronie opisu tytułu, czy podczas odtwarzania. Dlatego możesz dostosować podstawowe opcje napisów, korzystając z opcji dostępnych w aplikacji Roku Netflix. Zaawansowana kontrola musi być wykonywana na koncie Netflix za pomocą przeglądarki.

 1. Podczas odtwarzania naciśnij przycisk w górę przycisk na pilocie Roku i wybierz Dźwięk i napisy. w lewym górnym rogu. Możesz również uzyskać dostęp Dźwięk i napisy ze strony opisu mediów, przewijając w dół i wybierając Dźwięk i napisy.

 2. Wybierz język napisów i dźwięk.

Zarządzaj napisami Netflix z Androida lub iPhone'a

Podobnie jak Roku i Fire Stick, Android i iOS umożliwiają zmianę języka napisów i języka dźwięku podczas odtwarzania. Nie możesz jednak uzyskać dostępu do żadnych opcji ze strony opisu tytułu, jak w przypadku urządzeń Roku i Fire Stick.

 1. Uruchom aplikację Netflix na Androida (lub aplikację na iOS) i wybierz tytuł, w który chcesz zagrać. Podczas przesyłania strumieniowego dotknij ekranu i wybierz Dźwięk i napisy na dnie.

 2. Wybierz język napisów i język dźwięku, a następnie dotknij Zastosować.

Zarządzaj napisami Netflix z komputera PC lub Mac

 1. Uruchom aplikację Netflix lub zaloguj się na swoje konto Netflix w przeglądarce.

  Twoje konto

 2. Rozpocznij film lub program telewizyjny i ustaw kursor nad ekranem podczas odtwarzania wideo.
 3. Kliknij ikonę okna dialogowego.ikona okna dialogowego
 4. Dokonaj wyboru napisów (lub dźwięku).

Zarządzaj napisami Netflix z telewizora Smart TV

 1. Uruchom Netflix na swoim telewizorze.
 2. Wybierz odcinek lub film.
 3. Przejdź do panelu opcji.
 4. Wybierz Dźwięk i napisy opcja.
 5. Dokonaj wyboru napisów.
 6. Wróć do panelu opcji.
 7. naciskać Bawić się aby rozpocząć odtwarzanie z nowymi ustawieniami.

Pierwsza metoda działa na większości telewizorów Smart TV. Jednak w najnowszych modelach możesz zarządzać napisami Netflix nawet po rozpoczęciu odtwarzania.

 1. Uruchom aplikację Netflix.
 2. Rozpocznij odtwarzanie odcinka lub filmu.
 3. wciśnij W górę strzałka na pilocie.
 4. Wybierz Dialog Ikona.
 5. Wprowadź zmiany i zamknij menu dialogowe.

Możesz też nacisnąć strzałkę w dół, aby wyświetlić menu dźwięku i napisów.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jeśli zastanawiasz się, co jeszcze możesz zrobić z napisami do swoich tytułów Netflix, oto kilka odpowiedzi na bardziej popularne pytania użytkowników.

Czy mogę zmienić język napisów?

Zmiana języka napisów w serwisie Netflix przez większość czasu nie stanowi problemu. Ale podobnie jak wiele innych opcji wyglądu, musisz to zrobić z menu ustawień profilu.

 1. Odwiedź witrynę Netflix i zaloguj się na swoje konto. Strona logowania do Netflix
 2. Wybierz profil, w którym chcesz edytować napisy. Strona profilu Netflix
 3. Teraz kliknij menu rozwijane w prawym górnym rogu ekranu i wybierz Rachunek. Strona konta Netflix
 4. Przewiń w dół i kliknij profil, który chcesz edytować pod Profil i kontrola rodzicielska. Strona konta Netflix
 5. Następnie przewiń w dół i kliknij Język. Ustawienia konta Netflix
 6. Wybierz preferowany język z listy. Strona ustawień językowych Netflix

To nowe ustawienie pozostanie dla przyszłych odtworzeń.

Możesz także zmienić język podczas przesyłania strumieniowego wideo. Jednak Netflix oferuje wiele języków. A podczas przesyłania strumieniowego wideo Twoje opcje będą ograniczone. Chociaż Netflix twierdzi, że te języki powinny być najbardziej odpowiednie dla Ciebie w zależności od regionu, nie zawsze tak jest.

zmiana języka napisów

W przypadku pobranych filmów dostępne będą tylko dwa języki. Dlatego zmiana domyślnego języka w całym profilu może być dla Ciebie bardziej przydatna.

Napisy wciąż wracają na temat tego, co mogę zrobić?

Istnieje kilka powodów, dla których możesz nie mieć możliwości wyłączenia napisów podczas oglądania treści w serwisie Netflix. Może Twoje urządzenie jest starszej generacji. Wiadomo, że niektóre telewizory Smart TV z 2011 i 2012 roku mają problemy z zarządzaniem napisami. Niestety, jeśli tak jest, jedynym sposobem działania byłoby użycie innego urządzenia.

Innym powodem może być wprowadzenie zmian w napisach podczas oglądania czegoś z sekcji Netflix Kids.

dzieci z Netflixa

Wszelkie zmiany wprowadzone podczas oglądania tytułu dla dzieci będą zdarzeniami jednorazowymi. Te ustawienia nie zostaną zapisane i nie zostaną przeniesione do innych odcinków lub filmów.

Rozwiązaniem jest oglądanie tytułu, który mieści się w klasyfikacji Teens lub wyższej. Rozpocznij odtwarzanie, wprowadź zmiany w napisach, a zostaną one zapisane podczas przyszłych odtworzeń.

nastolatki lub starsze

Jeszcze jeden powód, dla którego możesz nie mieć możliwości wyłączenia tytułów, ma związek z licencjonowaniem. Niektóre tytuły będą zawsze miały włączone napisy podczas oglądania ich w innym regionie. Może to również zmusić Cię do wyświetlania napisów w podstawowym języku Twojego regionu.

Czy można dostosować rozmiar tekstu?

Możesz dokonać wielu zmian w napisach. Ale w przeciwieństwie do włączania lub wyłączania napisów i zmiany języka, musisz to zrobić w ustawieniach konta. Oto jak możesz to zrobić w swojej przeglądarce:

 1. Wejdź na ich stronę i zaloguj się na swoje konto Netflix. Strona logowania do Netflix
 2. Idź do swojego Rachunek stronę, klikając menu rozwijane w prawym górnym rogu ekranu. Strona konta Netflix
 3. Wybierz profil, który chcesz edytować pod Profil i kontrola rodzicielska klikając strzałkę obok niego. Strona konta Netflix
 4. Teraz kliknij Wygląd napisów z listy opcji. Ustawienia Netflix
 5. Stamtąd możesz zmienić czcionkę, rozmiar tekstu, cienie itp.

  wygląd napisów

 6. Uderz w Zapisać przycisk.

Te zmiany będą kontynuowane, ale tylko w wybranym profilu.

Podobne kroki można wykonać na telewizorze Smart TV, kluczu USB, smartfonie lub dowolnym innym urządzeniu, na którym korzystasz z serwisu Netflix. Zmiana wyglądu napisów odbywa się w ustawieniach profilu/konta, a nie w opcjach wideo podczas odtwarzania wideo.

Na przykład ścieżka jest nieco inna na iPhonie. Zamiast przechodzić przez ustawienia profilu, twoja ścieżka wyglądałaby mniej więcej tak:

 • Ustawienia > Ułatwienia dostępu > Napisy i podpisy > Włącz napisy + SDH
audiodeskrypcje

Ponownie, sformułowanie może się zmienić w zależności od używanej wersji iOS. To samo dotyczy telewizorów Apple. Po prostu upewnij się, że wyłączyłeś również opcję Nadpisania wideo w menu Styl. W przeciwnym razie Twoje ustawienia niestandardowe nie zostaną zapisane.

Czy można zmienić rozmiar czcionki?

Tak, rozmiar czcionki można zmienić. Rozmiar czcionki i rozmiar tekstu są zasadniczo takie same. Jeśli zastosujesz się do wcześniej wspomnianych wskazówek, możesz zrobić napisy tak małe lub tak duże, jak potrzebujesz.

Moje napisy nie synchronizują się prawidłowo. Co mogę zrobić?

Prawdopodobnie nie zdarza się to tak często, jak desynchronizacja audio i wideo. Niemniej jednak jest to znany problem. Niestety nie ma wielu „oficjalnych” rozwiązań. Często zdarza się, że problem nie dotyczy samego Netflixa, ale twojego urządzenia.

Jeśli więc oglądasz Netflix na komputerze PC lub Mac, możesz spróbować zagrać w inny tytuł, aby sprawdzić, czy problem nadal występuje. Jeśli tak, możesz wypróbować inną przeglądarkę lub źródło internetowe, aby sprawdzić, czy to pomaga.

zmień tytuł

Jeśli oglądasz z urządzenia mobilnego, możesz rozważyć ponowne uruchomienie urządzenia lub nawet ponowną instalację aplikacji Netflix. Możesz także sprawdzić dostępność aktualizacji systemu operacyjnego urządzenia. Niektóre nieudane aktualizacje lub nowe poprawki mogą powodować niespójności w działaniu niektórych funkcji aplikacji.

Inną rzeczą, którą możesz spróbować, jest lekkie przewinięcie wideo do tyłu lub przewinięcie do przodu o kilka sekund, a następnie przewinięcie do tyłu.

przewijanie do tyłu

Możesz także spróbować włączyć i wyłączyć napisy, a nawet raz lub dwa razy zmienić język. Możesz to zrobić, postępując zgodnie z radami przedstawionymi wcześniej w tym artykule.

Powinieneś również wiedzieć, że niektóre starsze urządzenia mogą doświadczać tego problemu częściej niż nowe. W niektórych przypadkach niektóre urządzenia, takie jak Chromecasty lub Apple TV, mogą napotykać ten problem częściej niż inne urządzenia.

Podsumowanie końcowe

Jak widzisz, niewiele możesz zrobić ze swoimi napisami na platformie streamingowej Netflix. Platforma to przede wszystkim elastyczność i dostępność dla jak największej liczby regionów świata. W związku z tym istnieje wiele możliwości dostosowania lub personalizacji, które możesz zrobić.

Bez względu na to, z jakiego urządzenia korzystasz, dostęp do ustawień napisów lub ustawień wyglądu nie powinien być trudny. Teraz, gdy znasz już wszystkie podstawy oraz kilka wskazówek i wskazówek, daj nam znać, jakie zmiany lub ulepszenia chciałbyś wprowadzić w przyszłości w serwisie Netflix? A może aktualna oferta wystarczy, aby nazwać ją królem streamingu z punktu widzenia doświadczenia użytkownika?