Jak wykonać kopię lustrzaną telefonu, komputera Mac lub komputera na karcie Fire TV Stick?

W dzisiejszych czasach przesyłanie lub tworzenie kopii lustrzanych różnych urządzeń na inteligentny telewizor stało się stosunkowo powszechne. Jednak zwiększona liczba producentów stwarza problemy z kompatybilnością, które zwykle pojawiają się.

Jak wykonać kopię lustrzaną telefonu, komputera Mac lub komputera na karcie Fire TV Stick?

Przykładem może być Firestick firmy Amazon, który nie jest łatwo synchronizowany z innymi urządzeniami od razu po wyjęciu z pudełka. Z tego artykułu dowiesz się, jak wykonać kopię lustrzaną systemu Android, iOS, Mac, Windows i Chromebook na Firestick i przesyłać z tych urządzeń.

Najpierw utwórz początkowe ustawienia sieci bezprzewodowej

Zanim zaczniemy, upewnij się, że Twój Amazon Firestick jest podłączony do tej samej sieci Wi-Fi, co urządzenie, które chcesz dublować. Aby sprawdzić nazwę sieci, wykonaj następujące czynności:

 1. Ze strony głównej przejdź do Ustawienia w górnym menu.

 2. Teraz przewiń i wybierz Sieć.

 3. Wyświetlona zostanie lista dostępnych połączeń Wi-Fi. Urządzenie oznaczone jako Połączone powinno być takie samo, jak urządzenie, które próbujesz skopiować do Firestick. Jeśli tak nie jest, podłącz Firestick lub inny gadżet do tej samej sieci.

Po wykonaniu powyższych kroków postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami w zależności od urządzenia, z którego chcesz wykonać kopię lustrzaną Chrome.

Jak wykonać kopię lustrzaną Androida na Amazon Firestick?

Używanie urządzenia z Androidem do dublowania lub przesyłania do Firestick jest stosunkowo prostym procesem, zwłaszcza teraz, gdy Amazon złagodził ograniczenia dotyczące Chromecasta dla swoich produktów. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Na pilocie Fire TV przytrzymaj przycisk Dom aż pojawi się menu, a następnie wybierz Ustawienia.

 2. Teraz w ciągu Ustawienia menu, które się otworzy, wybierz Wyświetlacz i dźwięki.

 3. Następnie wybierz Włącz wyświetlanie kopii lustrzanej.

 4. Pojawi się ekran pokazujący stan bezprzewodowego mirroru oraz urządzenie, które odbiera lustrzany wyświetlacz. Pozostaw Fire TV na tym ekranie, aby urządzenie mogło się z nim połączyć. Zapamiętaj nazwę Fire TV Stick.

 5. Następnie na telefonie z Androidem przesuń palcem od góry w dół, aby wyświetlić Rzucać Ikona. Jeśli nie widzisz ikony, przejdź do telefonu Ustawienia opcja i szukaj Połączenia bezprzewodowe i Bluetooth lub Projekcja bezprzewodowa. Powinien się tam znajdować, większość urządzeń ma to domyślnie włączone w menu przesuwania w dół.

 6. A Szukam urządzeń… pojawi się komunikat.

 7. Poszukaj nazwy swojego Fire TV i dotknij tego.

 8. Twój Fire TV powinien po kilku sekundach wykonać kopię lustrzaną ekranu telefonu. Jeśli chcesz przesyłać strumieniowo filmy z Androida do Fire TV, stuknięcie w obsadę powinno zrobić to automatycznie.

Jak wykonać kopię lustrzaną systemu Windows 10 na Amazon Firestick?

Windows 10, najnowsza wersja systemu operacyjnego Windows, ma domyślnie włączoną funkcję Miracast. Jest to ważne, ponieważ to właśnie połączy Cię z Fire TV. Kroki są dość podobne do przesyłania za pomocą Androida w odniesieniu do ustawień Fire TV, z kilkoma różnicami w porównaniu z połączeniem z komputerem.

 1. Przejdź do Wyświetl ekran dublowania jak pokazano powyżej na Firestick, zapamiętaj nazwę Fire TV.

 2. Następnie kliknij Powiadomienia w systemie Windows 10, to jest najbardziej po prawej ikona na twoim pasek zadań.

 3. Następnie kliknij Zwiększać.

 4. Teraz kliknij Projekt a następnie wybierz preferowany typ projekcji, który możesz zmienić w dowolnym momencie, aby dopasować go do swoich potrzeb.

 5. Kliknij Połącz się z wyświetlaczem bezprzewodowym.

 6. Następnie kliknij nazwę Fire TV, aby rozpocząć tworzenie kopii lustrzanej. Jeśli nie możesz znaleźć nazwy swojego telewizora, kliknij Znajdź inne typy urządzeń i poszukaj go tam. Jeśli nadal nie możesz znaleźć Fire TV, sprawdź, czy jesteś podłączony do tej samej sieci.

 7. Powinieneś teraz rozpocząć tworzenie kopii lustrzanej ekranu komputera.

Jak wykonać kopię lustrzaną iPhone'a na Amazon Firestick?

Korzystanie z Firestick na urządzeniach z systemem iOS, takich jak iPhone, nie jest tak proste, jak korzystanie z systemu Android, ale nadal można to zrobić za pomocą kilku dodatkowych kroków. Firestick i iOS nie połączą się od razu, tak jak Android. Aby to osiągnąć, wykonaj następujące czynności:

 1. W Fire TV przejdź do Szukaj ikona, jest to opcja znajdująca się w skrajnej lewej części menu.

 2. Następnie wyszukaj „Ekran powietrzny.

 3. zainstalować Ekran powietrzny, jest to bezpłatna aplikacja, która pozwoli Twojemu iPhone'owi połączyć się z telewizorem Firestick. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o aplikacji przed jej zainstalowaniem, przejdź do strony internetowej Airscreen.

 4. Po zainstalowaniu otwórz Ekran powietrzny, jeśli używasz aplikacji po raz pierwszy, wyświetla małe okienko samouczka. Kliknij na Jak używać jeśli chcesz zobaczyć samouczek, w przeciwnym razie wybierz Zacząć teraz.

 5. W menu przejdź do ustawień, klikając Ikona zębatki, upewnij się, że AirPlay opcja jest włączona.

 6. Wróć do pierwszego menu, a następnie przejdź do Początek, a następnie kliknij Ikona startu.

 7. Na iPhonie przesuń palcem w dół, aby otworzyć główne ikony ustawień i dotknij Dublowanie ekranu.

 8. Poszukaj nazwy swojego Fire TV, a następnie dotknij go.

 9. Twoje urządzenie powinno być teraz zdublowane w Fire TV.

Jak wykonać kopię lustrzaną Maca na Amazon Firestick?

Nic dziwnego, że iPhone i Mac mają podobne kroki podczas łączenia się z urządzeniem Fire TV. AirScreen jest nadal główną aplikacją potrzebną do przesyłania strumieniowego do Firestick. Wykonaj poniższe czynności, aby to osiągnąć:

 1. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, pobierz i zainstaluj Airscreen, jak pokazano w powyższych krokach.

 2. Sprawdź Airplay opcje w ustawieniach Fire TV.

 3. Przejdź do Pomoc menu.

 4. Wybierz System operacyjny Mac ikonę i kliknij na nią.

 5. Następnie wybierz AirPlay.
 6. Kliknij na swój AirPlay na Macu Dock. Jeśli ikony nie ma, możesz ją włączyć, otwierając menu Apple, klikając Wyświetlacz, a następnie wybierając Układ patka. Upewnij się, że zarówno Wyświetlacze lustrzane oraz Pokaż dublowanie opcje pól wyboru na pasku menu, jeśli są dostępne, są zaznaczone.

 7. Wybierz nazwę Fire TV z menu AirPlay na komputerze Mac.
 8. naciskać ok na pilocie Fire.

 9. Twój ekran powinien być teraz zdublowany.

Jak wykonać kopię lustrzaną Chromebooka na Amazon Firestick

Przesyłanie czegokolwiek za pomocą Chromebooka bardzo różni się od korzystania z innych urządzeń, takich jak Android, iOS, Mac czy PC. Dzieje się tak, ponieważ Chromebook jest zablokowany w systemie operacyjnym Chrome.

Chromebook został zaprojektowany do działania bez żadnych dodatkowych aplikacji lub przynajmniej żadnej, która nie została zatwierdzona przez Google. Oznacza to, że domyślnie przesyłanie na Chromebooka jest możliwe tylko przy użyciu kabla HDMI. Istnieją sposoby na obejście tego, ale nie ma gwarancji, że zadziała.

Obejściem byłoby: włącz sklep Google Play na Chromebooku. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki:

 1. Kliknij panel szybkich ustawień w prawym dolnym rogu ekranu Chromebooka.

 2. Kliknij ikonę koła zębatego, aby otworzyć Ustawienia.

 3. Przewiń w dół i znajdź kartę Sklep Google Play, kliknij Włączyć, a następnie zaakceptuj Warunki korzystania z usługi.

 4. Teraz otwórz Sklep Google Play.

Tutaj możesz wyszukiwać aplikacje do przesyłania, aby połączyć się z Firestick. Niektóre z bardziej popularnych aplikacji to AllCast, Cast TV i Cast Videos. Pobierz i zainstaluj je na swoim Chromebooku i postępuj zgodnie z instrukcjami dla każdej aplikacji.

Jak już wspomniano, nie są to pewne sposoby rzucania. Ponieważ różni producenci mają różne ustawienia urządzeń, Twój konkretny model Chromebooka może, ale nie musi, obsługiwać przesyłanie.

Czekam na integrację

Do czasu, gdy wszystkie urządzenia przesyłające będą działały zgodnie z jednym protokołem, zawsze będzie trudno zmusić je do współpracy. Chociaż Amazon Firestick pozwala teraz Chromecastowi na swoje produkty, nadal nie jest w pełni zintegrowany i wymaga kilku dodatkowych kroków, aby umożliwić prawidłowe tworzenie kopii lustrzanych. Na razie jedyne, co możemy zrobić, to poczekać, aż różni producenci uzgodnią standard.

Często zadawane pytania dotyczące Firestick

Oto kilka często zadawanych pytań dotyczących używania Amazon Firestick do przesyłania na konkretne urządzenie:

Dlaczego mój strumień lustrzany do Firestick jest niestabilny?

Z powodu wcześniejszych nieporozumień między Google i Amazon Chromecast i Firestick zostały zaprojektowane do działania w różnych protokołach przesyłania. Oznacza to, że należy się spodziewać problemów ze zgodnością między Chrome a Firestick. Jeśli doświadczasz niestabilnego przesyłania strumieniowego, może to wynikać tylko z tej niezgodności.

Możesz również odczuwać opóźnienia z powodu wolnych prędkości Internetu lub braku przepustowości. Sprawdź, czy inne urządzenia korzystają z Twojego połączenia internetowego. Może to być problem z usługodawcą internetowym i nie tylko Ty doświadczasz niskich prędkości połączenia.

Mój kij Fire TV nie wyświetla się, co się dzieje?

Jeśli nie widzisz swojego Fire TV w opcjach przesyłania innego urządzenia lub odwrotnie, oba urządzenia mogą nie współdzielić tej samej sieci. Zarówno Fire TV, jak i urządzenie, z którego chcesz przesyłać, muszą mieć tę samą nazwę Wi-Fi. Sprawdź zarówno Firestick, jak i ustawienia Wi-Fi gadżetu, aby upewnić się, że znajdują się w tej samej sieci domowej.

Jakie są przydatne programy ułatwiające tworzenie kopii lustrzanych urządzeń?

Jak wskazano powyżej, komputery PC i Android mają domyślnie włączone Miracast. Ten protokół przesyłania jest zwykle jedyną rzeczą, której potrzebujesz, aby móc przesyłać za pomocą tych dwóch urządzeń. Jeśli nie możesz sprawić, by działały, wskazane powyżej Aplikacje Google, a mianowicie AllCast, Cast TV i Cast Video, mogą działać dla Ciebie.

W przypadku Apple iOS i macOS aplikacja AirScreen dostępna z samego menu Fire TV umożliwia całkiem dobre dublowanie.

Odbicie lustrzane do Fire TV Stick

W zależności od urządzenia kopiowanie ekranu na Amazon Firestick będzie się nieznacznie różnić, ale łatwość użycia jest prawie gwarantowana.

Czy udało Ci się wykonać kopię lustrzaną ekranu? Czy podczas wykonywania odpowiednich czynności napotykasz jakieś problemy? Daj nam znać poniżej.