Jak wykonać kopię lustrzaną Chrome na Roku

Można śmiało powiedzieć, że Google Chrome zrewolucjonizował przeglądanie. Oprócz tego, że jest szybszy niż inne przeglądarki, jest również prosty w obsłudze i działa z prawie wszystkimi urządzeniami, które mogą obsługiwać przeglądarkę internetową. Ale czy wiesz, że możesz wyświetlać Chrome na urządzeniu Roku, aby poprawić wrażenia z przeglądania?

W tym artykule zagłębimy się w świat dublowania ekranu i pokażemy, jak możesz cieszyć się Chrome na Roku.

Co to jest dublowanie?

Funkcja dublowania ekranu lub po prostu dublowania umożliwia bezprzewodową replikację ekranu urządzenia na ekranie telewizora. Pozwala zamiast tego zobaczyć na ekranie telewizora to, co jest na ekranie urządzenia. Działa dobrze z urządzeniami z Androidem, urządzeniami Apple, a także komputerami z systemem Windows.

Możesz używać funkcji dublowania ekranu do przesyłania stron internetowych, muzyki, filmów i prawie każdego innego rodzaju plików multimedialnych.

Dlaczego dublowanie ekranu jest tak popularne?

Dublowanie ekranu ma wiele zalet:

 • Może ułatwić współpracę między Tobą a Twoimi kolegami w pracy, zapewniając możliwość udostępniania prezentacji w sposób oszczędny.
 • W przeciwieństwie do tradycyjnego projektora monitorowanie ekranu jest bezprzewodowe. Pomaga to zmniejszyć bałagan i utrzymać porządek w sali konferencyjnej.
 • Jako narzędzie bezprzewodowe będziesz mieć całkowitą kontrolę nad tym, co udostępniasz. Nie musisz odłączać kabli ani nawet wyłączać głównego urządzenia wyświetlającego.
 • Konfiguracja jest łatwa. Nie musisz być ekspertem IT.
 • Wiele ekranów może być współużytkowanych jednocześnie. W ten sposób Ty i Twój zespół możecie zaoszczędzić czas.

Gdzie jest najskuteczniejsze dublowanie ekranu?

W domu: Dzięki dublowaniu możesz oglądać Netflix, przeglądać i słuchać ulubionej muzyki na swoim telewizorze. Dublowanie pozwala uniknąć kłopotów z podłączaniem kabli AV i adapterów HDMI/VGA.

W klasie: Nauczyciele nie muszą już być przywiązani do recepcji podczas prezentacji. Nie muszą wcześniej szukać kogoś, kto skonfiguruje sprzęt do projektora. Dzięki technologii dublowania ekranu mogą nawet spersonalizować to, co każdy uczestnik widzi na swoim indywidualnym ekranie.

W biurze: Niezależnie od tego, czy próbujesz przeprowadzić prezentację, prowadzić sesję szkoleniową, czy dać kolegom trochę przerwy w rozrywce, tworzenie kopii lustrzanych jest doskonałym rozwiązaniem, o ile jest dostępne Wi-Fi.

Teraz przyjrzymy się, jak możesz zdublować Chrome na urządzeniu Roku.

Jak wykonać kopię lustrzaną Chrome na Roku

Kopia lustrzana ekranu jest dostępna na urządzeniach Roku z systemem Roku OS 7.7 lub nowszym. Dlatego dobrym pomysłem jest upewnienie się, że urządzenie Roku jest aktualne przed wykonaniem kopii lustrzanej.

Aby sprawdzić, czy Twoje urządzenie Roku jest aktualne, kliknij przycisk Początek na pilocie Roku. Następnie przewiń w dół po lewej stronie do „Ustawienia”. Po prawej stronie pojawi się nowe okno, przewiń w dół i kliknij „System”. Następnie kliknij „Informacje”.

Jeśli na Twoim Roku działa Roku OS 7.7 lub nowszy, czytaj dalej. Ale jeśli tak nie jest, musisz go zaktualizować. Po prostu przejdź do „Ustawienia”, a następnie kliknij „System”. Przewiń w dół i kliknij „Aktualizacja systemu”. Twój Roku przejdzie przez proces aktualizacji, a następnie możesz przejść do kolejnych kroków.

Notatka: Zanim przejdziemy dalej, ważne jest, aby pamiętać, że dublowanie będzie działać tylko wtedy, gdy Twoje urządzenie Roku jest podłączone do tej samej sieci, co Twoje urządzenie. Aby sprawdzić sieć, do której podłączony jest Twój Roku, po prostu przejdź do menu ustawień i otwórz sekcję sieci.

Kompatybilność urządzenia

Niestety nie wszystkie urządzenia są w stanie wykonać kopię lustrzaną Chrome na urządzeniu Roku. Na przykład urządzenia z systemem iOS nie dają nam opcji przesyłania (termin Google i rzeczywista opcja w ustawieniach Chrome) na urządzenie Roku.

Nie będziesz też mieć możliwości przesyłania ani dublowania z niektórych urządzeń z Androidem (takich jak telefony Google Pixel). Chociaż możesz odzwierciedlić określone aplikacje (takie jak Netflix), nie zobaczysz tej opcji w Chrome.

Jeśli próbujesz udostępnić zdjęcia, filmy lub prezentacje, dobrym pomysłem może być skorzystanie z aplikacji innej firmy, takiej jak AllCast, do odzwierciedlenia treści na urządzeniu Roku, a nie na Chrome.

Przygotowywanie Roku do dublowania

Czasami najlepiej jest przygotować urządzenie przed wystąpieniem problemu i rozwiązywaniem go później. Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał zrobić, to sprawdzić, czy Twój Roku jest gotowy do przyjęcia sygnału z Twoich urządzeń.

Aby dostosować ustawienia na urządzeniu Roku, wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz sekcję Ustawienia na swoim Roku TV.

 2. Wybierz „System”.

 3. Wybierz „Odbicie lustrzane ekranu”.
 4. Wybierz opcję „Monituj” lub „Zezwól”.

Teraz możemy przejść do tworzenia kopii lustrzanych Chrome na urządzeniu Roku.

Jak wykonać kopię lustrzaną Chrome z Androida na Roku

Następnie nadszedł czas, aby skonfigurować dublowanie na urządzeniu z Androidem. Oto jak to zrobić:

 1. Zacznij od pobrania kopii ekranu innej firmy do aplikacji Roku ze sklepu Google Play. – Podobało nam się Screen Mirroring dla aplikacji Smart View Roku, ponieważ wydaje się, że działa dobrze (bez niektórych reklam) i ma świetne recenzje.

 2. Dotknij ekranu i obejrzyj swoją reklamę (przepraszam, ale ma reklamy).
 3. W prawym górnym rogu dotknij trzech pionowych kropek, a następnie dotknij „Włącz wyświetlacz bezprzewodowy”.

 4. Wybierz swoje urządzenie z wyświetlonej listy. – Dopóki Twoje urządzenie z Androidem i Roku są połączone z tą samą siecią Wi-Fi, pojawi się.

W tym momencie ekran Twojego urządzenia powinien pojawić się na Twoim Roku. Aby rozpocząć tworzenie kopii lustrzanej, po prostu dotknij go. Po podłączeniu wszystko, co jest wyświetlane na urządzeniu z Androidem, będzie również wyświetlane na telewizorze. Następnie możesz przesyłać Chrome do Roku lub dowolnej innej aplikacji na swoim urządzeniu z Androidem.

Należy również pamiętać, że monitorowanie ekranu działa tylko na urządzeniu z systemem Android 4.2 lub nowszym. Wcześniejsze wersje mogą nie być obsługiwane.

Jak wykonać kopię lustrzaną Chrome z systemu Windows do Roku

Funkcja udostępniania ekranu Roku działa również dobrze na urządzeniach z systemem Windows 10. Musisz rozpocząć proces tworzenia kopii lustrzanej z pulpitu, a nie z Chrome. Oto jak możesz to skonfigurować:

 1. Kliknij ikonę powiadomień w lewym dolnym rogu ekranu komputera.
 2. Kliknij „Połącz”.

 3. Twoje urządzenie Roku powinno pojawić się w wynikowym menu rozwijanym. Aby się połączyć, po prostu kliknij na niego.

Twój ekran automatycznie rozpocznie dublowanie, więc otwórz Chrome i przejdź do zamierzonych zadań.

Jak wykonać kopię lustrzaną Chrome z iPhone'a na Roku

Podobnie jak w przypadku metody, której użyliśmy powyżej na urządzeniu z Androidem, będziemy musieli użyć aplikacji innej firmy, aby wykonać kopię lustrzaną Chrome na Roku. Użyliśmy aplikacji Mirror for Roku w App Store, ale możesz użyć dowolnej aplikacji, którą znajdziesz. Oto, co musisz zrobić:

 1. Pobierz i zainstaluj odpowiednią aplikację do tworzenia kopii ekranu w App Store.
 2. Uruchom aplikację do tworzenia kopii lustrzanych i po wyświetleniu monitu kliknij „Włącz”.
 3. Aplikacja wyświetli listę urządzeń dostępnych do połączenia. Jeśli kopia lustrzana ekranu jest już włączona na Twoim Roku, nazwa Twojego urządzenia Roku powinna pojawić się na liście dostępnych urządzeń.
 4. Aby się połączyć, dotknij urządzenia Roku. Spowoduje to wyświetlenie ekranu Twojego iPhone'a na telewizorze.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy wszystkie urządzenia Roku obsługują Screen Mirrorin?g?

Chociaż większość odtwarzaczy strumieniowych Roku i telewizorów Roku obsługuje dublowanie ekranu, niektóre z nich nie:

Roku Express: Model 3900 obsługuje tworzenie kopii lustrzanych, ale model 3700 nie.

Roku Express+: model 3910 obsługuje dublowanie, ale model 3710 nie.

Jak znaleźć model swojego urządzenia Roku?

• Otwórz ustawienia."

• Przejdź do sekcji „System”.

• Otwórz „O”.

Czy mogę przesyłać bezpośrednio z Chrome na Roku?

Niestety w większości przypadków nie. Nawet w komputerowej wersji Chrome będziesz potrzebować rozszerzenia innej firmy, aby wykonać kopię lustrzaną do Roku.

Technologia Google Casting wydaje się być niezgodna z technologią Roku, ale to nie znaczy, że jest to niemożliwe. Jeśli wybierzesz ikonę z trzema kropkami w prawym górnym rogu i wybierzesz „Przesyłaj”, pojawi się lista dostępnych opcji. Możesz spróbować kliknąć swoje urządzenie na liście i wybrać jedną z opcji z „Źródeł”. Jeśli się powiedzie, ekran automatycznie pojawi się na Twoim Roku.

Czy mogę wykonać kopię lustrzaną w trybie gościa?

Tak! Roku oferuje opcję trybu gościa, która umożliwia innym użytkownikom dostęp do systemu operacyjnego Roku. Po prostu ustaw urządzenie w trybie gościa i podłącz, jak pokazano powyżej.

Uaktualnij swoje wrażenia z Chrome

Włożono wiele wysiłku, aby opracować urządzenia mobilne z bardzo dużymi ekranami, ale zbyt duży ekran może być problematyczny, ponieważ utrudni wygodne przenoszenie urządzenia. Jednak w tym miejscu pojawia się dublowanie ekranu. Może to być doskonały sposób na cieszenie się artykułami, filmami i plikami audio w Chrome. Uzbrojony w informacje zawarte w tym artykule, nic nie powstrzyma Cię teraz od wskoczenia i transmitowania Chrome na telewizorze.

Czy uważasz, że dublowanie ekranu jest pomocne? Jakie wyzwania napotkałeś podczas próby aktywacji dublowania na telewizorze Roku?

Daj nam znać w sekcji komentarzy.