Jak wyciszyć dźwięk Zoom na komputerze lub urządzeniu mobilnym?

Wraz ze wzrostem popularności Zoom w ostatnim czasie wzrosła również liczba filmów pokazujących często zabawne wyniki tego, co dzieje się, gdy aplikacja nie jest wyciszona. Jednak ci, którzy doświadczyli niektórych gagów, mogą nie uznać ich za zabawne, zwłaszcza podczas zajęć lub spotkania.

Istnieje wiele scenariuszy, w których Twój dźwięk nie powinien być dostępny dla innych osób w rozmowie. Możesz wyciszyć Zoom na minutę lub dwie, a w innych przypadkach wyciszyć całą rozmowę — ale jak to zrobić? W tym artykule dowiesz się, jak wyciszyć zoom na różnych urządzeniach i systemach operacyjnych, aby wszyscy uczestnicy konferencji słyszeli tylko to, czego chcesz.

Jak wyciszyć zoom na iPhonie

Jeśli chcesz wyciszyć się w Zoom za pomocą aplikacji na iPhone'a, proces jest bardzo prosty. Będziesz musiał dotknąć ekranu swojego iPhone'a w aplikacji. Spowoduje to wyświetlenie różnych opcji na dole ekranu.

Opcja Wycisz jest pierwszą po lewej stronie – dotknij jej, a dźwięk zostanie wyciszony. Gdy będziesz gotowy do wznowienia rozmowy, w tym samym miejscu zobaczysz ikonę Wyłącz wyciszenie. Dotknij go, a wszyscy w grupie będą mogli Cię ponownie usłyszeć.

Jak wyciszyć zoom na Androidzie

Aplikacja Zoom działa prawie tak samo, niezależnie od tego, czy używasz jej na iPhonie, czy na urządzeniu z Androidem. Oznacza to, że proces jest identyczny z opisanym w przypadku wyciszania Zoom na iPhonie. Jako dodatek wyjaśnijmy, jak wyciszyć inne osoby w Zoom. Możesz to zrobić tylko wtedy, gdy jesteś gospodarzem spotkania. Można to zrobić na dwa sposoby:

1. Wycisz wszystkich w rozmowie z zoomem

W menu, które pojawia się po dotknięciu ekranu podczas połączenia, zobaczysz opcję Uczestnicy. Stuknij w nią, aby wejść do listy osób objętych połączeniem. Pod listą uczestników zobaczysz opcję Wycisz wszystko u dołu ekranu. Po dotknięciu pojawi się wyskakujące okienko, w którym możesz potwierdzić akcję.

Ponadto w wyskakującym okienku zobaczysz zaznaczoną opcję Zezwalaj uczestnikom na anulowanie wyciszenia. Jeśli to odznaczysz, inni uczestnicy nie będą mogli ponownie włączyć dźwięku w rozmowie.

2. Wycisz uczestników indywidualnych

Jeśli chcesz wyciszyć tylko niektóre osoby biorące udział w rozmowie, musisz ponownie wejść na stronę Uczestnicy. Tam dotknij nazwy osoby, którą chcesz wyciszyć, i wybierz opcję Wycisz dźwięk.

Możesz je wyłączyć w dowolnym momencie, wybierając opcję Wyłącz wyciszenie dźwięku z tego samego menu.

Jak wyciszyć zoom na urządzeniu z systemem Windows

W przypadku smartfonów z systemem Windows korzystających z Zoom proces będzie taki sam, jak w przypadku użytkowników iPhone'a i Androida. Jeśli jednak korzystasz z komputera z systemem Windows, istnieje kilka różnych opcji. Zoom został stworzony z myślą o użytkownikach komputerów, więc aplikacja ma szereg skrótów klawiaturowych i skrótów klawiszowych skonfigurowanych dla tych systemów operacyjnych.

Domyślny skrót do wyciszania powiększenia w systemie Windows to Alt+A. Możesz dostosować skróty, przechodząc do Ustawień w kliencie Zoom. Stamtąd kliknij Skróty klawiaturowe, a zobaczysz pełną listę z opcją zmiany każdego skrótu.

Inne przydatne polecenia klawiaturowe dla Zoom w systemie Windows obejmują:

  1. Uruchamianie lub zatrzymywanie wideo: Alt + V
  2. Przełączanie widoku do aktywnego mówcy: Alt + F1
  3. Wyciszanie i wyłączanie wyciszenia dźwięku dla wszystkich oprócz gospodarza: Alt + M
  4. Uruchamianie lub zatrzymywanie udostępniania ekranu: Alt + Shift + S

Istnieje wiele innych opcji dostępnych za pomocą skrótów klawiaturowych, a każdy zapalony użytkownik Zoom może zapoznać się z poleceniami. Skróty są wymienione w tym artykule pomocy technicznej Zoom.

Jak wyciszyć zoom na komputerze Mac

Podobnie jak w przypadku komputera z systemem Windows, skrótów klawiaturowych można użyć również do wyciszenia Zoomu na komputerze Mac. Ta sama szeroka paleta poleceń jest dostępna na Macu, a jedyną różnicą są domyślne klawisze.

Aby wyciszyć Zoom na Macu, musisz nacisnąć Command + Control + A. Jeśli chcesz zmienić kombinację z ustawienia domyślnego, możesz to zrobić, korzystając z tej samej metody opisanej dla urządzeń z systemem Windows.

Niektóre inne skróty klawiaturowe Zoom na Macu to:

  1. Rozpocznij lub zatrzymaj wideo: Command + Shift + V
  2. Przełącz widok na aktywnego mówcę: Command + Shift + W
  3. Wyciszanie i wyłączanie wyciszenia dźwięku dla wszystkich oprócz gospodarza połączenia: Command + Control + M
  4. Rozpocznij lub zatrzymaj udostępnianie ekranu: Command + Shift + S

Jak wyciszyć zoom na iPadzie

Metoda wyciszania dźwięku Zoom na iPadzie zależy od tego, czy używasz urządzenia samodzielnie, czy z klawiaturą.

Jeśli nie ma klawiatury, będziesz mieć takie same opcje, jak w przypadku Androida i iPhone'a. Jedyną różnicą będzie to, że pierwsze menu, które pojawia się po dotknięciu ekranu, pojawia się na górze, a nie na dole ekranu.

Jeśli używasz klawiatury z iPadem, skróty Maca będą również dostępne na Twoim urządzeniu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Oto kilka odpowiedzi na pytania dotyczące Zoom.

Jak wyciszyć się w Zoom?

Metody są bardzo proste i nie powinieneś mieć problemów z wyciszeniem dźwięku w Zoom, jeśli wykonasz kroki opisane dla preferowanego systemu operacyjnego lub platformy.

Czy mogę wyciszyć określonego uczestnika w Zoom?

Tak, możesz. Jeśli chcesz wyciszyć tylko określoną osobę w rozmowie, musisz ponownie wejść na stronę Uczestnicy. Tam dotknij nazwy osoby, którą chcesz wyciszyć, i wybierz opcję Wycisz dźwięk. Możesz je wyłączyć w dowolnym momencie, wybierając opcję Wyłącz wyciszenie dźwięku z tego samego menu.

Zoom włączony

W szczególnych okolicznościach, jakie przyniósł bieżący rok, aplikacje do rozmów grupowych, takie jak Zoom, stały się nieocenione w celach osobistych, edukacyjnych i biznesowych. Wygodna funkcjonalność połączeń konferencyjnych może łączyć grupy przyjaciół, rówieśników i współpracowników w czasie, gdy spotkania grupowe nie są łatwe do zorganizowania.

Ponieważ każdy ma możliwość przeniesienia swojej pracy i życia towarzyskiego bezpośrednio do swojego domu, ważne jest, aby nauczyć się skutecznie obsługiwać połączenia z aplikacji. Teraz, gdy nauczyłeś się wyciszać Zoom, niezależnie od tego, czy korzystasz z komputera stacjonarnego, tabletu, laptopa czy smartfona, możesz bez obaw uczestniczyć w rozmowach. Nie będzie szans na wypadek, gdy inni usłyszą wszystko, co nie jest związane z połączeniem, a Ty nie przegapisz niczego ważnego, co dzieje się wokół Ciebie z powodu rozmów konferencyjnych. Pokazaliśmy Ci, jak wyciszyć dźwięk w Zoom – teraz od Ciebie zależy, czy użyjesz go mądrze.