Jak otworzyć plik DjVu

Jeśli nie miałeś wcześniej okazji korzystać z plików DjVu, a dopiero teraz je napotykasz, DjVu to format plików do przechowywania zeskanowanych dokumentów. Jedną z ogromnych korzyści w porównaniu z PDF jest wyższa kompresja formatu.

Jak otworzyć plik DjVu

Jednak głównym problemem z plikami DjVu jest to, że nie można ich otworzyć, chyba że używasz określonego programu obsługującego ten format.

W tym artykule omówimy, jak otwierać pliki DjVu na różnych urządzeniach.

Jak otworzyć plik DjVu

Po pierwsze – aby otworzyć plik DjVu, musisz użyć oprogramowania innej firmy. Tak, oznacza to, że Twoje urządzenie nie jest domyślnie wyposażone w zestaw narzędzi niezbędnych do otwarcia tego formatu pliku.

Zobaczmy więc, które oprogramowanie innych firm jest najlepsze dla plików DjVu według typu urządzenia.

Jak otworzyć plik DjVu na komputerze Mac

macOS nie słynie z obsługi aplikacji innych firm, co nie jest złe, ponieważ tylko najlepsze aplikacje trafiają na platformę. W przypadku plików DjVu na urządzeniach Apple, komputerach stacjonarnych lub laptopach zalecamy użycie czytnika dokumentów Cisdem. Ta aplikacja obsługuje pliki DjVu, a także PDF, WPS, WPD, XPS, OXPS i VISIO. Oto jak otworzyć plik DjVu za pomocą tego narzędzia.

 1. Pobierz instalację aplikacji z oficjalnej strony Cisdem i zainstaluj ją.

 2. Otwórz aplikację i kliknij Otwórz plik. Następnie wybierz plik DjVu, który chcesz wyświetlić. Alternatywnie przeciągnij i upuść plik w oknie aplikacji.

Aplikacja automatycznie zaimportuje plik. Jeśli chcesz dodać więcej plików, naciśnij ikonę plusa w prawym górnym rogu aplikacji. Spowoduje to otwarcie nowej karty dla nowego pliku DjVu.

Jak otworzyć plik DjVu w systemie Windows 10?

W przeciwieństwie do komputerów Apple, komputery stacjonarne i laptopy z systemem Windows mają do wyboru różne aplikacje do odczytu plików DjVu. Jednak przy takiej różnorodności aplikacji pojawia się trudność w wyborze. Najłatwiejszą w użyciu i najprostszą aplikacją do obsługi plików DjVu w systemie Windows 10 jest Sumatra PDF. Chociaż jest to przede wszystkim program zorientowany na pliki PDF, oto jak go używać do otwierania i przeglądania plików DjVu.

 1. Pobierz aplikację ze strony Sumatra i zainstaluj ją.

 2. Otwórz aplikację i wybierz Otwórz dokument.

 3. W wyskakującym oknie znajdź i wybierz plik DjVu, który chcesz wyświetlić. Możesz także użyć metody „przeciągnij i upuść”.

Jak otworzyć plik DjVu na Chromebooku

Urządzenia Chromebook są w większości ograniczone do funkcji w przeglądarce. Na szczęście istnieje rozszerzenie Chrome o nazwie DjVu Viewer i Reader, które można zainstalować w Google Chrome. Oto jak.

 1. Zainstaluj rozszerzenie DjVu Viewer and Reader (przejdź do strony rozszerzenia i kliknij Dodaj do Chrome).
 2. Wejdź na chrome://apps/ i otwórz aplikację DjVu Viewer and Reader.
 3. Na karcie rozszerzenia upuść plik DjVu za pomocą przeciągania i upuszczania lub kliknij Wybierz plik i wybierz plik docelowy z wyskakującego okna dialogowego.

Jak otworzyć plik DjVu na iOS

Niezależnie od tego, czy używasz iPhone'a, czy iPada, zasada działa tak samo. Zobaczmy, jak zainstalować aplikację DjVu Reader na iOS i otworzyć pliki DjVu.

 1. Otwórz App Store na swoim urządzeniu z systemem iOS.

 2. W pasku wyszukiwania wpisz „czytnik djvu.”

 3. Wybierz wpis DjVu Reader i dotknij Dostawać aby go pobrać i zainstalować.

 4. Uruchom aplikację, dotykając otwarty w App Store lub przejdź do listy aplikacji i uruchom aplikację, dotykając jej ikony.

 5. Wybierz Dokumenty wpis i znajdź plik DjVu, który chcesz otworzyć.

 6. Stuknij odpowiedni plik.

Jak otworzyć plik DjVu na Androidzie

W porównaniu do Apple, telefony i tablety z Androidem, takie jak urządzenia z systemem Windows, mają do wyboru różne aplikacje czytników DjVu. Najbardziej zoptymalizowany z tej grupy to FullReader na Androida. Zainstalowanie tej aplikacji działa tak samo, jak instalowanie dowolnej innej aplikacji na Androida.

 1. Otwórz Google Play.

 2. W pasku wyszukiwania wpisz „pełny czytnik dla Androida.”

 3. Stuknij wpis FullReader i stuknij zainstalować. Aplikacja zostanie automatycznie pobrana i zainstalowana na Twoim urządzeniu.

 4. Uruchom aplikację z Google Play lub ekranu głównego.

 5. Aplikacja powinna automatycznie znaleźć listę plików DjVu na Twoim urządzeniu.
 6. Znajdź plik, który chcesz otworzyć, i dotknij go.

Jak otworzyć plik DjVu w systemie Linux

Otwarcie mniej znanego formatu pliku, takiego jak DjVu na urządzeniach z systemem Linux, jest wykonalne, ale wymaga użycia kodu lub niektórych aplikacji, które mogą być już niedostępne. Więcej informacji na ten temat oraz kod do otwierania plików DjVu w systemie Linux można znaleźć tutaj.

Jak otworzyć plik DjVu za darmo?

Każde narzędzie/aplikacja polecane do tej pory jest narzędziem darmowym. Niektóre z tych narzędzi/aplikacji mają wersje płatne, ale nie dotyczą otwierania i odczytywania plików DjVu.

Jak przekonwertować plik DjVu

Chociaż wspomniane narzędzia umożliwiają przeglądanie plików DjVu, rozszerzenie DjVu może nie być idealne do uzyskiwania dostępu do informacji o dokumentach na różnych urządzeniach. Pliki PDF są cięższe niż równoważne pliki DjVu, ale przekonwertowanie tych pierwszych na drugie pomoże Ci uzyskać dostęp do informacji o plikach na prawie każdym urządzeniu na rynku. Najlepszym sposobem na to jest ta aplikacja internetowa.

 1. Wejdź na stronę aplikacji.

 2. Kliknij PRZEŚLIJ PLIKI. Alternatywnie możesz użyć funkcji przeciągnij i upuść, aby upuścić plik DjVu do okna przeglądarki.

 3. Po przesłaniu plik DjVu zostanie automatycznie przekonwertowany do formatu PDF.

 4. Kliknij ŚCIĄGNIJ WSZYSTKO aby pobrać wersję PDF pliku DjVu.

Możesz również użyć tej samej metody do przesyłania, konwertowania i pobierania wielu plików DjVu za pomocą tej platformy.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy pliki DjVu są bezpieczne?

Jak każdy inny plik (w tym PDF), pliki DjVu mogą być wstrzykiwane ze złośliwą zawartością. Nie oznacza to, że powinieneś unikać tych plików. DjVu to doskonałe rozszerzenie plików, które pozwala użytkownikowi przechowywać wiele skompresowanych treści w jednym miejscu. Tak więc, podobnie jak w przypadku każdego innego pliku, uważaj, od kogo otrzymujesz pliki DjVu, przeprowadź je przez oprogramowanie antymalware i nie pobieraj żadnych plików, chyba że pochodzą z zaufanych źródeł.

Czy można konwertować pliki DjVu na pliki PDF?

Tak, absolutnie. W Internecie dostępnych jest wiele narzędzi do konwersji DjVu na PDF. Zalecamy metodę opisaną w sekcji Jak konwertować plik DjVu powyżej.

Jaki jest najlepszy czytnik DjVu?

Najlepszy czytnik DjVu nie istnieje, ponieważ dostępność zależy od wielu używanych platform. Naszym zdaniem najlepszym czytnikiem DjVu dla każdej dostępnej platformy jest ten, który wybraliśmy. Są bezpłatne, łatwe w instalacji i bardzo proste.

Czy DjVu jest lepsze niż PDF?

DjVu nie można uznać za „lepsze” niż ogólnie w formacie PDF. Podczas gdy ta pierwsza jest znacznie łatwiejsza do przechowywania (mniejszy rozmiar pliku), ma również niższą rozdzielczość jako kompromis. Mimo to przez większość czasu pliki DjVu są doskonale czytelne i łatwe do odczytania, co czyni je świetną alternatywą dla PDF.

Praca z plikami DjVu

Mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci otworzyć i wyświetlić żądany plik DjVu na wybranej przez Ciebie platformie. Jesteśmy pewni, że wymienione przez nas narzędzia i aplikacje idealnie pasują do Twoich wysokich standardów.

Jeśli masz problemy z którymkolwiek z wymienionych narzędzi lub nie możesz znaleźć preferowanej platformy na liście, zostaw komentarz poniżej, a postaramy się Ci pomóc tak szybko, jak to możliwe.