Jak otwierać pliki CBZ

O ile nie mieszkasz w ogromnym miejscu i nie masz dużo miejsca do przechowywania komiksów, wkrótce może zabraknąć fizycznych lokalizacji, w których możesz je przechowywać. A co, jeśli szukasz rzadkiego komiksu? Czy musisz udać się na drugi koniec świata, aby to zdobyć?

Na szczęście dla kolekcjonera komiksów ta forma sztuki stała się cyfrowa, więc teraz można cieszyć się komiksami na smartfonie lub komputerze.

Ponieważ komiksy cyfrowe są teraz często w formacie CBZ (comic book zip), musisz znaleźć odpowiedniego czytelnika, aby je otworzyć. To powiedziawszy, jeśli chcesz dowiedzieć się, jak otwierać pliki CBZ na smartfonach lub komputerach, trafiłeś we właściwe miejsce.

Jak otwierać pliki CBZ na Androidzie

Lubisz czytać komiksy w biegu, ale nie chcesz zabierać ze sobą fizycznych kopii? Z przyjemnością dowiesz się, że możesz cieszyć się czytaniem ich na smartfonie z Androidem. Ta sekcja przeprowadzi Cię przez kroki otwierania plików CBZ na smartfonie z Androidem.

Przede wszystkim pobierz aplikację FullReader z Google Play. To darmowa aplikacja, która jest tak wygodna, że ​​sprawia, że ​​tradycyjne papierowe komiksy wydają się przestarzałe. Możesz też pobrać Moon+ Reader. Wspaniałą rzeczą w obu aplikacjach jest to, że obsługują różne formaty oprócz plików CBZ. To powiedziawszy, możesz użyć jednej aplikacji do korzystania z plików EPUB, PDF i innych.

Po pobraniu tych aplikacji przejrzyj internet, aby pobrać wybrane komiksy. Następnie wykonaj poniższe czynności, aby otworzyć pliki CBZ.

Od FullReadera

 1. Uruchom aplikację.

 2. Kliknij zakładkę „Szukaj”.

 3. Kliknij „Opcje wyszukiwania”.

 4. Stuknij w „Filtr formatów”.

 5. Domyślnie wybrane zostaną wszystkie formaty. Wyłącz je, ale upewnij się, że CBZ jest zaznaczone.

 6. Dotknij w dowolnym miejscu telefonu. Aplikacja wyszuka teraz dowolny plik CBZ znajdujący się w telefonie.

 7. Znajdź ten, który chcesz przeczytać i kliknij go.

Notatka: Na dole aplikacji zobaczysz pasek narzędzi. Tutaj możesz sprawdzić informacje o pliku, tworzyć zakładki itp.

Z czytnika Moon+

Jeśli zdecydujesz się pobrać Moon+ Reader, oto jak otwierać pliki CBZ za pomocą tej aplikacji:

 1. Uruchom aplikację na swoim smartfonie z systemem Android.

 2. Komiksy natychmiast się otworzą, a plik zobaczysz na swojej „Półce”.

Wspaniałą rzeczą w tej aplikacji jest to, że pamięta miejsce, w którym ostatnio czytałeś komiksy. Dlatego następnym razem, gdy otworzysz aplikację, możesz kontynuować czytanie w zakładce.

Jak otworzyć pliki CBZ na iPhonie

Większość aplikacji dostępnych dla aplikacji na telefony z Androidem – w tym FullReader i Moon+ Reader – nie jest dostępna dla iPhone'ów. Dlatego musisz pobrać różne aplikacje. Istnieje kilka opcji, które możesz wypróbować.

Otwórz pliki CBZ za pomocą aplikacji iComics

iComics to aplikacja chwalona przez wielu fanów komiksów. Możesz go pobrać tutaj. Po pobraniu, oto jak otworzyć pliki CBZ na iPhonie:

 1. Uruchom aplikację.

 2. Importuj pliki CBZ z iCloud.

Następnie ciesz się czytaniem.

Niesamowitą cechą aplikacji jest to, że umożliwia czytanie komiksów od lewej do prawej i od prawej do lewej. Jest to idealne rozwiązanie, jeśli lubisz czytać japońskie komiksy (Manga). Pamiętaj, że aplikacja nie jest darmowa.

Otwórz pliki CBZ za pomocą paneli

Inną popularną wśród użytkowników iPhone'a aplikacją do otwierania plików CBZ są Panele. Pobierz aplikację tutaj.

Jeśli chcesz otworzyć pliki CBZ i cieszyć się komiksem, powinieneś to zrobić:

 1. Otwórz aplikację na swoim iPhonie.

 2. Stuknij w „+”, a następnie kliknij „Importuj z plików”.

 3. Wybierz plik.

 4. Otrzymasz wiadomość z pytaniem, czy chcesz dodać plik do kolekcji, czy umieścić go w bibliotece. Wybierz swoje preferencje.

Proszę bardzo. Pomyślnie otworzyłeś plik CBZ za pomocą aplikacji Panele.

Jak otwierać pliki CBZ na iPadzie?

Istnieje wiele aplikacji dostępnych na iPada, które mogą otwierać pliki CBZ. Przeszukaliśmy internet, aby znaleźć najpopularniejsze. W następnej sekcji przeczytasz o dwóch najbardziej przyjaznych dla użytkownika aplikacjach na iPada, które bez wysiłku otwierają pliki CBZ.

Otwórz pliki CBZ na iPadzie za pomocą Chunky Comic Reader

Jedną z najpopularniejszych aplikacji do otwierania plików CBZ na iPadzie jest Chunky Comic Reader. Aplikacja jest bezpłatna i oferuje fantastyczne funkcje, takie jak możliwość poprawy rozdzielczości obrazów o niskiej jakości. Dostępna jest również wersja Pro, która umożliwia zmianę schematów kolorów. Możesz pobrać aplikację tutaj.

Po pobraniu i uruchomieniu natychmiast zaimportuje pliki CBZ, które wcześniej pobrałeś.

Otwórz pliki CBZ na iPadzie za pomocą ComicFlow

Alternatywnie możesz użyć aplikacji ComicFlow. Kliknij tutaj, aby go pobrać. Aby otworzyć pliki na iPadzie, musisz najpierw podłączyć go do komputera za pomocą kabla USB. Następnie wykonaj następujące kroki:

 1. Otwórz aplikację Comicflow na iPadzie.

 2. Wybierz plik CBZ, który chcesz otworzyć, i dwukrotnie dotknij pliku w bibliotece.

 3. Teraz możesz cieszyć się czytaniem.

Jak otwierać pliki CBZ na komputerze Mac?

Podobnie jak w przypadku iPada, istnieje kilka czytników obsługujących pliki CBZ na komputerze Mac. Oto dwa, które są najbardziej chwalonymi czytelnikami.

Otwórz pliki CBZ na komputerze Mac za pomocą programu MComix

Jedną z najbardziej przyjaznych dla użytkownika aplikacji, która otwiera pliki CBZ na komputerze Mac, jest MComix. Jest bezpłatny i jest regularnie aktualizowany, aby naprawić wszelkie błędy. Aplikację znajdziesz tutaj. Po pobraniu aplikacji, oto kroki, aby otworzyć plik CBZ:

 1. Uruchom aplikację na komputerze Mac.

 2. Otwórz plik CBZ z eksploratora plików.

 3. Ciesz się komiksem.

Jak widać, czytanie komiksu na komputerze Mac jest stosunkowo proste. Aplikacja umożliwia również tym, którzy lubią mangę, czytać je od prawej do lewej.

Otwórz pliki CBZ na komputerze Mac za pomocą YACReader

YACReader obsługuje pliki CBZ, a także pliki CBR i PDF. Możesz pobrać aplikację tutaj. Po pobraniu aplikacji wykonaj następujące czynności:

 1. Otwórz YACReader.

 2. Znajdź komiks w eksploratorze plików na komputerze i kliknij go.

 3. Otwórz plik CBZ.

Jak otworzyć pliki CBZ w systemie Windows 10?

Czy masz system Windows 10? W takim razie prawdopodobnie zastanawiasz się nad najlepszym czytnikiem plików CBZ dla swojego komputera.

Przeglądarka Comic CBR, CBZ umożliwia importowanie komiksów bezpośrednio z Dysku na komputer. Po pobraniu aplikacji możesz uzyskać do niej dostęp w następujący sposób:

 1. Otwórz aplikacje Chrome i dotknij "Comic CBR, CBZ Viewer".

 2. Na innej karcie otwórz Dysk i znajdź komiks, który chcesz przesłać do czytnika.

 3. Przeciągnij plik z Dysku do czytnika.

Możesz też przesłać plik z komputera do czytnika. Po otwarciu czytnika wykonaj następujące czynności:

 1. Kliknij „Wybierz plik”.

 2. Znajdź plik na swoim komputerze. Kliknij go i wybierz „Otwórz”.

Jak otworzyć pliki CBZ w Ubuntu?

Comix to świetny czytnik plików CBZ dla użytkowników Ubuntu. Co więcej, można go pobrać bezpośrednio z Centrum oprogramowania Ubuntu. Oto, co powinieneś zrobić:

 1. Otwórz Centrum oprogramowania Ubuntu.
 2. Poszukaj Comixa.
 3. Dotknij go, aby go zainstalować.

Oto, co należy zrobić po pobraniu aplikacji, aby otworzyć plik CBZ:

 1. Znajdź plik na swoim urządzeniu.
 2. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i wybierz „Otwórz za pomocą Comix”.

Notatka: Comix obsługuje również pliki CBR, więc możesz również cieszyć się tym formatem komiksów. Możesz otworzyć te pliki w taki sam sposób, w jaki otwierasz pliki CBZ.

Jak otworzyć pliki CBZ w systemie Linux?

Jest kilku czytelników, o których warto wspomnieć, jeśli chodzi o otwieranie plików CBZ w Linuksie. Przyjrzyjmy się im w tej sekcji.

Jak otwierać pliki CBZ w systemie Linux za pomocą Gomics

Jeśli szukasz profesjonalnego czytnika plików CBZ, to Gomics powinien być Twoim pierwszym wyborem. Znajdziesz go tutaj. Po pobraniu i uruchomieniu automatycznie rozpoznaje zarówno pliki CBZ, jak i ZIP z komputera, dzięki czemu możesz natychmiast rozpocząć czytanie.

Możliwe jest również przybliżenie komiksu i lepsze dostrzeżenie szczegółów.

Jak otwierać pliki CBZ w systemie Linux za pomocą programu MComix?

Kolejnym świetnym czytnikiem plików CBZ dla Linuksa jest MComix. Możesz to dostać tutaj. Po pobraniu, oto jak otworzyć plik CBZ, który chcesz przeczytać:

 1. Znajdź plik na swoim urządzeniu.
 2. Kliknij go prawym przyciskiem myszy i dotknij "Otwórz za pomocą MComix".

Ciesz się komiksami

Otwieranie plików CBZ nie jest trudne, pod warunkiem, że masz odpowiedni czytnik plików CBZ. Teraz możesz cieszyć się cyfrowymi komiksami na smartfonie lub komputerze w dowolnym miejscu i czasie. Jesteśmy pewni, że pokochasz aplikacje, które dla Ciebie znaleźliśmy, ponieważ wielu oddanych fanów komiksów chwaliło ich przyjazny dla użytkownika interfejs.

Czy słyszałeś o którejś z tych aplikacji? Czytasz komiksy w formacie PDF i jakiego czytnika do nich używasz? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.