Jak otworzyć żelazne drzwi w Minecrafcie

Drzwi są jednymi z pierwszych przedmiotów obronnych, które każdy gracz buduje w grze Minecraft. Chronią cię podczas pierwszej z wielu nocy przetrwania, pozwalają spojrzeć na zewnątrz, jednocześnie dodając estetyki twojej bazie.

Jak otworzyć żelazne drzwi w Minecrafcie

W przeciwieństwie do drzwi drewnianych, drzwi żelazne działają nieco inaczej. Nie jest tak łatwo otworzyć, jak podejść do niego i stuknąć lub kliknąć drzwi prawym przyciskiem myszy. Żelazne drzwi są częścią mechaniki Redstone. W związku z tym musisz je wyzwolić, aby się otwierały i zamykały.

Jak otworzyć żelazne drzwi w Minecrafcie

Po zainstalowaniu żelaznych drzwi w Minecrafcie masz kilka sposobów na ich aktywację. Gracze mogą korzystać z przycisków, dźwigni, płyt dociskowych, tripwires i szerokiej gamy złożonych mechanizmów Redstone do automatyzacji.

Poniższe akapity szczegółowo opisują opcje dotyczące pojedynczych i podwójnych żelaznych drzwi.

Jak otworzyć żelazne drzwi za pomocą Redstone w Minecrafcie?

Obwód Redstone to świetny sposób na wyzwalanie wielu akcji w Minecrafcie, naciskając jeden przycisk, pociągając jedną dźwignię i tak dalej.

Jeśli chcesz wiedzieć, jak otwierać żelazne drzwi w tym samym czasie w Minecrafcie, musisz nauczyć się tworzyć obwody Redstone.

W przypadku żelaznych drzwi obok siebie lub podwójnych drzwi, standardowa mechanika gry łączy przycisk z drzwiami z boku. Dlatego nie można np. nacisnąć lewego przycisku na ścianie, aby otworzyć drzwi po prawej.

Jeśli posiadasz system drzwi dwuskrzydłowych, chcesz mieć możliwość otwierania ich w tym samym czasie dla wygody. Obwody Redstone pozwalają to zrobić.

Do najprostszego projektu potrzebne będą następujące materiały:

 • 10 kawałków pyłu Redstone
 • Dwoje żelaznych drzwi
 • Dwie pochodnie Redstone
 • Cztery płyty dociskowe

Oto projekt obwodu:

 1. Wykop dziurę o szerokości czterech bloków i długości pięciu bloków, używając bloków pod drzwiami jako punktu środkowego.

 2. Umieść normalny klocek z boku każdych drzwi, upewniając się, że jest to jeden klocek pod spodem.

 3. Po wewnętrznej stronie tych bloków umieść pochodnię Redstone.
 4. Umieść pył Redstone w kształcie litery U po obu stronach podziemnych bloków.

 5. Upewnij się, że masz płyty dociskowe zainstalowane na blokach przed drzwiami i na górze obwodu Redstone pod spodem.
 6. Wejdź na płyty naciskowe, a otworzysz teraz obydwoje drzwi jednocześnie.

Istnieje wiele odmian opartych na tej najprostszej koncepcji, ale jest to świetny sposób na rozpoczęcie, zanim zbierzesz materiały do ​​stworzenia wzmacniaczy Redstone, tłoków i innych bloków używanych w mechanizmach sterowania dalekiego zasięgu.

Jak otworzyć żelazne drzwi za pomocą dźwigni?

Używanie dźwigni to fajny sposób na otwarcie drzwi w Minecraft. Wygląda nieco realistycznie i ma dodatkową zaletę, że pozostawia otwarte drzwi, aby szybko wyjść lub wyjść.

 1. Utwórz dźwignię.

 2. Umieść dźwignię na ścianie na bloku obok twoich żelaznych drzwi.

 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy, jeśli grasz na komputerze PC lub Mac.

 4. Naciśnij przycisk LT podczas gry na konsoli Xbox.
 5. Naciśnij przycisk L2 na kontrolerze PlayStation.
 6. Użyj przycisku ZL dla Nintendo Switch i Wii U
 7. Dotknij dźwigni na telefonie komórkowym.

Jeśli chcesz zamknąć drzwi automatycznie, będziesz musiał użyć przycisku lub płyty dociskowej, aby otworzyć drzwi. Używając dźwigni, możesz zamknąć drzwi dopiero po ponownym pchnięciu dźwigni do góry.

Umieszczenie dźwigni wewnątrz nie uruchomi dźwigni zewnętrznej i zamknie drzwi za Ciebie.

Jak otworzyć żelazne drzwi za pomocą przycisku?

Możesz użyć dowolnych bloków, które chcesz utworzyć przycisk. Najlepiej, jeśli użyjesz czegoś, co jest trudniejsze do zniszczenia lub zasmucenia na serwerach publicznych. Pamiętaj, że griefing jest bardzo mile widziany w społeczności graczy, więc rób to na własne ryzyko.

 1. Utwórz przycisk.

 2. Umieść przycisk na bloku sąsiadującym z drzwiami.

 3. Kliknij prawym przyciskiem myszy przycisk podczas gry na komputerze PC lub Mac.

 4. Naciśnij przycisk LT podczas gry na konsoli Xbox.
 5. Naciśnij przycisk L2 podczas gry na PlayStation.
 6. Użyj przycisku ZL dla Nintendo Switch lub Wii U
 7. Dotknij przycisku Minecrafta Pocket Edition

Pamiętaj, aby umieścić przycisk po drugiej stronie ściany, aby otworzyć drzwi od wewnątrz.

Jak otworzyć żelazne drzwi za pomocą płyty dociskowej?

Użycie płyty dociskowej to bezproblemowy sposób otwierania drzwi. Jest to również prawdopodobnie pierwszy mechanizm używany przez większość graczy, gdy brakuje zasobów na początku gry.

 1. Stwórz dowolną płytę dociskową.

 2. Umieść płytę dociskową na bloku przed żelaznymi drzwiami.

 3. Wejdź na płytę dociskową.

 4. Drzwi pozostają otwarte, gdy jesteś na płycie naciskowej i przez krótki czas po tym, jak zejdziesz.

Podobnie jak w przypadku mechanizmu przycisku, żelazne drzwi zamkną się, jeśli użyjesz płyty dociskowej. Dodaj kolejny talerz do środka, aby wyjść.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy wieśniacy mogą otworzyć żelazne drzwi w grze Minecraft?

Używanie żelaznych drzwi to jedyny sposób, aby upewnić się, że wieśniacy nie mogą wejść do budynków. Każdy mechanizm Redstone używany do blokowania drzwi rozwiąże problem wieśniaków błąkających się tam, gdzie nie powinni.

Wieśniacy nie mogą używać przycisków ani dźwigni do otwierania żelaznych drzwi.

Jak wieśniacy otwierają żelazne drzwi w Minecrafcie?

Chociaż zabezpieczenie budynków żelaznymi drzwiami jest dość łatwe, jest wyjątek. Najstarszy mechanizm wyzwalający drzwi – płyta naciskowa, nie powstrzyma mieszkańców wioski.

Wieśniak może nadepnąć na płytę naciskową za drzwiami i wejść do budynku. Dobrym pomysłem jest użycie dźwigni i przycisków na zewnątrz, a wewnątrz pozostawienie płyty dociskowej. To pozwoli Ci wygodnie wyjść bez podejmowania zbyt wielu działań.

Czy złodzieje mogą otworzyć żelazne drzwi w Minecrafcie?

Grabieżcy mogą niszczyć drewniane drzwi. Nie będą aktywnie tego dążyć, chyba że próbują dotrzeć do docelowych graczy podczas nalotów.

Nie mogą jednak aktywować żelaznych drzwi, które działają na mechanizmach zasilania Redstone, takich jak przyciski i obwody.

Jeśli żelazne drzwi mają z przodu płytę dociskową, złodzieje mogą otworzyć drzwi, wchodząc na płytę. Innym sposobem, w jaki grabieżcy mogą aktywować żelazne drzwi, jest uruchomienie wyzwalacza.

Czy zombie mogą otworzyć żelazne drzwi w Minecrafcie?

Zombie nie mogą aktywować większości mechanizmów, które pozwalają graczom korzystać z żelaznych drzwi. Chociaż, podobnie jak grabieżcy i wieśniacy, jeśli zombie nadepnie na płytę naciskową, może otworzyć żelazne drzwi połączone z płytą.

Nie mogą złamać żelaznych ani drewnianych drzwi. Jest niewielka szansa, że ​​gra przyniesie zombie z możliwością wyłamywania drzwi na poziomie trudności Trudny, a nawet wtedy zombie nie będzie w stanie wyłamać żelaznych drzwi.

Czy potwory mogą otworzyć żelazne drzwi w Minecrafcie?

Teoretycznie każdy potwór może otworzyć żelazne drzwi i otworzyć je, jeśli ma płytę naciskową. Przedmioty, takie jak kamienne płyty naciskowe, oddziałują na wszystkie moby i postacie graczy.

Co ciekawe, obciążone lub drewniane płyty naciskowe współdziałają z większą liczbą mechanik gry. Nawet przedmioty, kule lub strzały mogą wyzwalać drewniane i naciskowe płyty. Może to powodować sytuacje, w których grabieżcy lub łucznicy strzelają do płyty naciskowej i mogą otwierać drzwi z daleka.

Oprócz wchodzenia na płytę naciskową, potwory w Minecrafcie nie mogą otwierać żelaznych drzwi i nie mogą używać mechanizmów blokujących proszek Redstone.

Jak zrobić drzwi, które tylko Ty możesz otworzyć w Minecraft?

Możesz użyć obwodu Redstone do zaprojektowania własnej blokady hasła. W ten sposób możesz stworzyć wyjątkową kombinację klamek, która otwiera Twoje drzwi. Jeśli tylko Ty znasz właściwą kolejność dźwigni, tylko Ty możesz otworzyć drzwi.

Na serwerach publicznych inni gracze nadal mogą cię smucić i zniszczyć twój mechanizm lub drzwi. Wiesz już, jak stworzyć prosty obwód, który pozwoli ci stanąć na płycie naciskowej i otworzyć dwoje żelaznych drzwi.

Teraz spójrzmy na przykład blokady hasła.

• Zbuduj ścianę o szerokości 12 bloków i wysokości dwóch bloków obok wybranego budynku.

• Umieść 12 dźwigni w dolnym rzędzie bloków.

• Odpowiednio ponumeruj dźwignie, aby łatwiej zapamiętać kombinację.

• Za ścianą zacznij umieszczać jeden rząd repeaterów Redstone obok każdego bloku za pomocą dźwigni.

• Stwórz swoje hasło.

• Za każdą z wybranych dźwigni umieść dwa normalne klocki wystające na zewnątrz rzędu wzmacniaków.

• W otwartej przestrzeni pomiędzy tymi normalnymi blokami umieść dwa bloki repeaterów na poziomie gruntu.

• Umieść pochodnię na każdym z pierwszych normalnych bloków za wybranymi dźwigniami.

• Narysuj obwód Redstone łączący ostatni rząd przemienników i normalne bloki.

• Podłącz palniki do uziemionego obwodu Redstone.

• Podłącz obwód Redstone do swoich drzwi.

• Pociągnij w dół dźwignie w wybranej przez siebie kolejności, a drzwi się otworzą.

Prosty, ale złożony

Budowanie drzwi jest bardzo proste i nie musisz używać skomplikowanych mechanizmów do ich obsługi. Jednak, gdy chcesz uzyskać pewne funkcje jakościowe, musisz zacząć rozumieć i wdrażać obwody Redstone.

Na szczęście społeczność Minecrafta oferuje mnóstwo wyczerpujących informacji na temat optymalizacji skomplikowanych obwodów.

Daj nam znać w komentarzach poniżej swoje ulubione metody zasilania żelaznych drzwi i podwójnych drzwi. Jak daleko posunąłeś się w swoich projektach?