Jak płacić gotówką za pomocą DoorDash

DoorDash to jedna z największych i najpopularniejszych na rynku aplikacji do dostarczania jedzenia na żądanie. Pozostali konkurencyjni dzięki opcji „Za pobraniem”.

Jak płacić gotówką za pomocą DoorDash

Ta funkcja umożliwiła kierowcom DoorDash przyjmowanie zamówień, które będą opłacane gotówką przez klientów. Jednak usługa została zawieszona z powodu pandemii Covid-19.

Mimo to DoorDash miejmy nadzieję, że w pewnym momencie wznowi tę usługę, więc warto wiedzieć, jak to działa. Ponadto w tym artykule omówimy, w jaki sposób możesz dać napiwek kierowcom DoorDash zarówno za pośrednictwem aplikacji, jak i gotówką.

Jak korzystać z usługi DoorDash za pobraniem?

Porozmawiajmy o tym, jak działa funkcja „Gotówka przy odbiorze” w DoorDash. Najważniejszą rzeczą do zrozumienia jest to, że kierowcy lub „Dashers” decydują, czy zaakceptować płatność gotówką, czy nie.

Klient może zażądać zapłaty „za pobraniem”, a DoorDash poinformuje o tym kreski w pobliżu zamówienia. Dasher ma możliwość zaakceptowania lub odrzucenia. Jeśli zdecydują się odmówić, w żaden sposób nie odbija się to źle na ich współczynniku akceptacji.

Jeśli zaakceptują, klient zapłaci Dasherowi osobiście. Zebrane przez nich pieniądze pozostają w ich posiadaniu i są odliczane od ich następnej zaplanowanej bezpośredniej wpłaty przez DoorDash.

Jednak mimo że ta usługa była nadal dostępna na DoorDash, nie zawsze było łatwo złożyć zamówienie na „za pobraniem”.

Nic dziwnego, że niewielu kierowców chce obsługiwać gotówkę lub martwić się o pełną zapłatę. Płatności online są znacznie wygodniejsze, więc stanowią większość zamówień na DoorDash.

Pamiętaj, że DoorDash akceptuje również karty podarunkowe za pośrednictwem aplikacji. Jest to rozwiązanie obejściowe dla tych, którzy nie mają na sobie nic poza gotówką. Możesz udać się do sklepu (co oczywiście jest nieco nieproduktywne), aby go kupić lub poprosić znajomego lub członka rodziny, aby kupił ci go online.

Dodatkowe często zadawane pytania dotyczące płatności przy odbiorze przez DoorDash

1. Co się stanie, jeśli sterownik DoorDash nie ma wystarczającej ilości zmian?

Kierowcy są zachęcani do akceptowania „płatności przy odbiorze” tylko wtedy, gdy są w stanie mieć wystarczającą ilość reszty dla klienta. Jednak zdarzają się błędy, a kierowcy mogą znaleźć się bez wystarczającej ilości zmian, aby oddać je klientowi.

Protokół DoorDash w tej sytuacji w pierwszej kolejności informuje klienta o zaistniałej sytuacji. Niestety oznacza to również, że nie mogą przekazać przesyłki klientowi, ale zamiast tego zwrócić ją do restauracji.

Muszą skontaktować się z pomocą techniczną DoorDash i poprosić o utworzenie kolejnej dostawy. Jeśli zdarzy się to zbyt wiele razy, kierowcy DoorDash mogą otrzymać zawieszenie po otrzymaniu zamówień „za pobraniem”.

2. Czy DoorDash nadal przyjmuje gotówkę podczas kryzysu Covid?

Jak wspomniano, DoorDash zawiesił funkcję „Gotówka przy odbiorze” w swojej aplikacji. Ponadto, podobnie jak wiele firm kurierskich, ustanowili system „dostawy bezdotykowej” jako domyślne ustawienia we wszystkich swoich zamówieniach.

Gdy klient złoży zamówienie, pojawi się opcja „Zostaw to u moich drzwi”. Możesz wprowadzić dodatkowe instrukcje, aby upewnić się, że Dasher dokończy dostawę.

Dystrybutorzy są również zobowiązani do noszenia masek podczas dostaw. Nie wiadomo, kiedy DoorDash wznowi w tym momencie opcję „Gotówka przy odbiorze”.

3. Czy potrzebuję dokładnej zmiany w dostawie DoorDash?

Jeśli jesteś Dasherem, lepiej mieć wystarczającą ilość reszty na dostawę, gdy jest ona opłacana gotówką. Ułatwia to zarówno Tobie, jak i klientowi. Jeśli nie masz dokładnej reszty, nie jest dobrym pomysłem liczyć na nadzieję, że klient zostawi napiwek.

Może się jednak zdarzyć coś odwrotnego. Klient może nie mieć pod ręką wystarczającej ilości gotówki na opłacenie zamówienia.

W takim przypadku nie mogą odebrać zamówienia, a Dasher będzie musiał zwrócić zamówienie do restauracji. Dasher otrzymuje wówczas rekompensatę w wysokości połowy gwarantowanej kwoty minimalnej.

4. Co jeśli klient twierdzi, że zapłacił online?

To może być nieprzyjemna sytuacja, ale Dasherowie muszą wiedzieć, że to niemożliwe. Dasher musi poinformować klienta, że ​​zaszła pomyłka i że będzie musiał zwrócić jedzenie do restauracji. Dasher będzie musiał powiadomić wsparcie DoorDash o incydencie.

5. Czy mogę zmienić moje zamówienie DoorDash z kredytu na gotówkę?

Ponieważ system „Cash on Delivery” jest w tej chwili wycofany, nie musisz się tym martwić.

Jednak nawet wtedy, gdy był nadal dostępny, nie można było przejść na dostawę gotówkową po złożeniu zamówienia. Jeśli nalegałbyś na płatność gotówką, jedyną opcją byłoby anulowanie obecnego zamówienia i złożenie kolejnego. Zobaczmy więc, jak możesz anulować zamówienie DoorDash za pośrednictwem aplikacji:

1. Uruchom aplikację DoorDash i przejdź do zakładki „Zamówienia”.

2. W prawym górnym rogu wybierz „Pomoc”.

3. Przejdź do „Menu pomocy” i wybierz „Anuluj zamówienie”. Lub wybierz przycisk „Anuluj zamówienie” w sekcji „Szczegóły zamówienia”.

4. Następnie postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Pamiętaj jednak, że możesz anulować tylko zamówienie, które nie zostało jeszcze dostarczone. Ponadto otrzymasz pełny zwrot pieniędzy tylko wtedy, gdy restauracja nie potwierdziła jeszcze Twojego zamówienia, a Dasher nie został przypisany.

Częściowy zwrot pieniędzy jest możliwy, jeśli restauracja potwierdziła, ale Dasher nie został przydzielony. Wreszcie, nie otrzymasz zwrotu pieniędzy, jeśli zarówno restauracja potwierdziła, jak i Dasher został przypisany do Twojego zamówienia.

6. Jak dać napiwek gotówką podczas korzystania z DoorDash?

DoorDash ma wbudowaną funkcję przechylania w aplikacji. Jeśli jesteś wywrotką, możesz polegać na tym systemie, aby zabezpieczyć końcówkę dla Dasher'a. Możesz wybrać jedną z zalecanych wskazówek Dasher w aplikacji lub wybrać „Inne”, aby ręcznie wprowadzić kwotę.

Jednak niektórzy ludzie są bardziej zadowoleni z pomysłu sprawdzenia usługi przed napiwkiem. To pozostawia im możliwość osobistego napiwku gotówką.

W tym systemie obowiązują ogólne wytyczne branży usługowej. W zależności od całkowitego rachunku za zamówienie, dodaj od 10 do 20% kosztu rachunku za napiwek.

Wielu kierowców DoorDash docenia napiwek w gotówce, ponieważ mogą od razu wpłacić pieniądze i nie czekać na bezpośrednią wpłatę z DoorDash. Ponadto dawanie napiwków w gotówce pozwala im dowiedzieć się, kto im dał napiwek. Napiwki za pośrednictwem aplikacji są anonimowe.

7. Czy muszę dać napiwek kierowcy DoorDash?

DoorDash mocno zachęca swoich klientów do napiwków dla swoich kierowców. W rzeczywistości model biznesowy pod wieloma względami opiera się na fakcie, że większość klientów rzeczywiście daje napiwki Dasherom.

Dlatego DoorDash zawiera sekcję napiwków, zanim przejdziesz do kasy. Jeśli jednak nie chcesz zostawiać napiwku lub chcesz dać Dasherowi napiwek w gotówce, musisz przejść do „Inne”, aby wpisać sumę zero.

Oczekiwanie zwrotu gotówki przy odbiorze na DoorDash

Kryzys Covid-19 wstrzymał funkcję „Cash on Delivery” na DoorDash. Jednak nadal możesz napiwki dla Dasherów w gotówce, jeśli zechcesz. Możesz również zrobić wszystko w aplikacji, w tym złożyć zamówienie i napiwek.

Na razie DoorDash, podobnie jak wiele innych aplikacji do dostarczania na żądanie, zapewnia „dostawę bezdotykową”, która wydaje się działać dobrze. Nikt nie wie, co przyniesie przyszłość firmom takim jak DoorDash, ale na razie zadowoleni klienci mogą przechylać Dasherów na dwa różne sposoby.

Czy używasz DoorDash? Jaka jest Twoja preferowana metoda napiwków? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.