Czy możesz zapłacić gotówką z Lyft?

Jeśli zastanawiasz się, jak zapłacić gotówką za przejazd Lyftem – nie masz szczęścia. Ta opcja nie jest nawet dostępna. W dzisiejszym współczesnym świecie przestarzałe usługi jazdy w stylu taksówek są zastępowane przez nowe firmy transportowe, takie jak Uber, CAR:GO i Lyft – które nie akceptują już gotówki jako formy płatności.

Czy możesz zapłacić gotówką z Lyft?

W tym przewodniku omówimy różne metody płatności akceptowane przez Lyft. Odpowiemy również na niektóre często zadawane pytania dotyczące polityki płatności Lyft.

Metody płatności Lyft

Lyft to amerykańska aplikacja mobilna, która oferuje różne usługi związane z pojazdami, takie jak przejażdżki samochodem, możliwość wypożyczenia samochodu i zmotoryzowane skutery. Lyft oferuje również system wypożyczania rowerów i dostawę jedzenia. Po utworzeniu konta w ich aplikacji mobilnej lub witrynie internetowej możesz ubiegać się o dowolną z tych opcji.

Możesz zamówić różne rodzaje przejazdów – nie tylko samochody, ale także rowery i skutery – a nawet możesz poprosić o przejażdżkę dla kogoś innego. Korzystając z usług Lyft, możesz zwiększyć swoje bezpieczeństwo, udostępniając swoją lokalizację znajomym i rodzinie. To tylko niektóre z przydatnych funkcji, które oferuje Lyft.

Jeśli chodzi o metody płatności dostępne w Lyft, do wyboru jest kilka opcji. Chociaż nie możesz zapłacić gotówką za przejazd Lyft, możesz zapłacić za pomocą swojego konta Lyft, karty debetowej/kredytowej lub użyć karty podarunkowej Lyft.

W tym przewodniku krok po kroku omówimy każdą z tych metod płatności.

Dodaj gotówkę do konta gotówkowego Lyft

Po każdej przejażdżce Lyft zostaniesz poproszony o ocenę kierowcy i przekazanie opinii na temat swojej jazdy. Po zakończeniu kierowca poprosi Cię o potwierdzenie metody płatności.

Możesz ustawić domyślną metodę płatności na swoim koncie Lyft, która jest również nazywana „Lyft Cash”. Aby skorzystać z usług transportowych Lyft, musisz mieć pieniądze na swoim koncie Lyft, które jest bezpośrednio połączone z Twoim kontem bankowym. W ciągu kilku sekund możesz przelać pieniądze ze swojego konta bankowego na konto Lyft, które zostaną automatycznie wykorzystane do bieżącego przejazdu Lyft.

Jeśli chcesz dodać gotówkę do swojego konta Lyft Cash, wykonaj poniższe czynności:

 1. Otwórz aplikację Lyft na swoim telefonie.
 2. Przejdź do menu w lewym górnym rogu ekranu.

 3. Znajdź zakładkę „Płatność” i dotknij jej.

 4. Przejdź do „Karta gotówkowa Lyft”.
 5. Wybierz opcję „Dodaj gotówkę”.
 6. Wpisz kwotę, którą chcesz dodać do swojego konta Lyft Cash.
 7. Wybierz „Gotowe”.
 8. Stuknij w opcję „Do kasy”.
 9. Wybierz preferowaną metodę płatności, aby zapłacić za przejazd Lyft.
 10. Wybierz „Kup”.

To wszystko. Gdy Twoja płatność zostanie sfinalizowana, otrzymasz e-mail z potwierdzeniem, wraz z informacjami o płatności. Twoja płatność zostanie również natychmiast przesłana do systemu Lyft.

Możesz powtórzyć te kroki za każdym razem, gdy zabraknie Ci gotówki na koncie Lyft Cash. Jeśli zastanawiasz się, co się stanie, gdy nie masz wystarczającej ilości pieniędzy na koncie Lyft Cash, aby pokryć pełny koszt przejazdu, różnica zostanie pobrana z domyślnej metody płatności – Twojego konta bankowego.

Jeśli chcesz zarządzać swoim kontem Lyft Cash, możesz skorzystać z opcji „Automatyczne uzupełnianie”. Jeśli aktywujesz tę funkcję, Twoje konto Lyft Cash zostanie automatycznie uzupełnione, gdy na Twoim koncie będzie mniej niż 15 dolarów. Lyft robi to, pobierając saldo z domyślnej metody płatności.

Aby aktywować tę funkcję, po prostu przejdź do Płatności i przełącz przełącznik „Automatyczne uzupełnianie”. Jeśli zmienisz zdanie, możesz w dowolnym momencie wyłączyć tę funkcję.

Masz również możliwość dodania swoich kart podarunkowych do swojego konta Lyft Cash. Tak to się robi:

 1. Otwórz Lyft.
 2. Stuknij trzy poziome linie w lewym górnym rogu ekranu.

 3. Przejdź do „Płatności”.

 4. Znajdź ikonę karty podarunkowej w menu i dotknij jej.

 5. Wpisz kod karty podarunkowej i PIN.

Korzystanie z kart podarunkowych jest proste i możesz powtórzyć ten proces za każdym razem, gdy otrzymasz nową kartę podarunkową.

Dodaj gotówkę do przedpłaconej karty kredytowej za przejazdy Lyft

Jeśli nie chcesz korzystać z Lyft Cash, możesz płacić za usługi Lyft za pomocą kart kredytowych, kart debetowych, kont bankowych, kart przedpłaconych, sprzedawcy i cyfrowych kart podarunkowych. Z drugiej strony Lyft nie pozwala płacić za swoje usługi za pomocą kart dojeżdżających do pracy, Google Pay, Venmo, PayPal i Apple Pay.

Przedpłacona karta kredytowa nie jest połączona z Twoim kontem bankowym; zamiast tego masz tylko możliwość wydawania pieniędzy, które wcześniej dodałeś do karty przedpłaconej. Możesz dodać gotówkę do karty przedpłaconej na kilka sposobów:

 • Wpłać płatność na swoją kartę przedpłaconą.
 • Przelej gotówkę ze swojego konta bankowego lub innych kart przedpłaconych.
 • Kup „pakiet doładowania”, aby dodać pieniądze do swojej karty przedpłaconej.

Po dodaniu gotówki do przedpłaconej karty kredytowej możesz ustawić ją jako domyślną metodę płatności w Lyft:

 1. Otwórz aplikację Lyft.
 2. Stuknij trzy poziome linie w lewym górnym rogu ekranu.

 3. Przejdź do „Płatności”.

 4. W sekcji „Metody płatności” znajdź „Dodaj kartę” i dotknij jej.

 5. Wpisz numer karty przedpłaconej i inne informacje.
 6. Wybierz „Zapisz”.

Teraz będziesz mógł użyć swojej przedpłaconej karty kredytowej, aby zapłacić za usługi Lyft.

Dodaj gotówkę do swojego konta bankowego i użyj karty bankowej do Lyft

Inną metodą płatności za przejazd Lyft jest konto bankowe. Lyft akceptuje wszystkie rodzaje kart kredytowych – MasterCard, Visa i Discover. Aby skorzystać z tej metody płatności, musisz mieć na swoim koncie bankowym rzeczywistą gotówkę. Dodanie gotówki na konto bankowe zwykle obejmuje pójście do swojego banku lub przelanie pieniędzy z innego konta.

Po dodaniu gotówki do konta bankowego wykonaj poniższe czynności, aby użyć karty bankowej jako domyślnej metody płatności dla Lyft:

 1. Otwórz aplikację Lyft na swoim telefonie.
 2. Stuknij trzy poziome linie w lewym górnym rogu ekranu.
 3. Przejdź do zakładki „Płatność”.
 4. Znajdź opcję „Metody płatności”.
 5. Dotknij „Dodaj kartę”.
 6. Wprowadź dane swojej karty bankowej w odpowiednie pola.
 7. Dotknij „Zapisz”.

To wszystko. Możesz użyć tej metody za każdym razem, gdy chcesz zaktualizować metody płatności w Lyft.

Często Zadawane Pytania

Czy możesz dać kierowcy napiwek gotówką?

Jeśli chcesz dać napiwek swojemu kierowcy, możesz dać mu gotówkę lub skorzystać z aplikacji Lyft. Jeśli zdecydujesz się na to drugie, masz dwie możliwości. Możesz dać napiwek kierowcy od razu lub zrobić to później.

Jeśli chcesz to zrobić raczej wcześniej niż później, bądź ostrożny; dostajesz tylko dwie godziny Ta metoda jest możliwa tylko wtedy, gdy nadal nie zapłaciłeś za przejazd i nie oceniłeś kierowcy. Jeśli chcesz dać napiwek kierowcy w tym samym czasie, w którym płacisz za przejazd, wystarczy, że wpiszesz całkowitą kwotę w aplikacji Lyft. Obejmuje to gotówkę za usługi Lyft i dodatkową kwotę za napiwek.

Jeśli chcesz to zrobić później, musisz znaleźć swojego kierowcę w zakładce „Historia jazdy”. Po znalezieniu sterownika na liście wybierz opcję „Wskazuj kierowcę”. Na tę metodę masz tylko 72 godziny. Jednak napiwki w aplikacji muszą wynosić mniej niż 50 USD.

Dlaczego nie możesz zapłacić gotówką za przejażdżki Lyft?

Płacenie gotówką za usługi Lyft po prostu nie jest dostępne. Podobnie jak w przypadku CAR:GO, Lyft akceptuje wyłącznie płatności w formie kart kredytowych i debetowych lub innych kart powiązanych z kontem bankowym.

Nie widzę opcji dodania gotówki Lyft. Co się dzieje?

Jeśli postępowałeś zgodnie z powyższymi instrukcjami, ale nie widzisz opcji gotówkowej Lyft, to dlatego, że nie jest ona jeszcze dostępna dla wszystkich motocyklistów. Firma nie podała nam szacunkowego czasu, w którym funkcja będzie dostępna. Nadal możesz kupić kartę podarunkową i w ten sposób dodać środki do swojego konta Lyft.

Wybierz metodę płatności, która Ci odpowiada

Teraz wiesz, jak zapłacić za usługi transportowe Lyft. Masz możliwość korzystania z konta Lyft Cash, kart podarunkowych lub po prostu połączenia konta z kartą bankową. Wiesz również, jak zaktualizować domyślną metodę płatności i napiwek kierowcy.

Jak zwykle wolisz płacić za przejazd Lyftem? Czy używasz którejś z metod opisanych w tym artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.