Jak grać w gry na Androida na komputerze?

Po pewnym czasie granie w gry na telefonie z Androidem może być nieco męczące, bez względu na rozmiar ekranu. Jasne, jest wygoda oddawania się ulubionej rozrywce, czekając w kolejce do sklepu spożywczego, ale nic nie przebije szerokiego ekranu monitora w domu.

Gdyby tylko istniał sposób na zagranie w tę nową grę na Androida na swoim komputerze? Do wyboru jest kilka opcji.

Jak grać w gry na Androida na komputerze z BlueStacks

Bez wątpienia najpopularniejszym sposobem grania w gry na Androida na dowolnym laptopie lub komputerze jest użycie emulatora.

Zasadniczo emulator to aplikacja, która emuluje inną platformę, aby móc uruchamiać oprogramowanie stworzone dla tej platformy. Tak więc w tym przypadku otrzymasz emulator Androida dla systemu Windows. Jednym z powszechnie stosowanych rozwiązań jest BlueStacks.

To nie przypadek, ponieważ BlueStacks jest szczególnie stabilny i łatwy w instalacji i obsłudze, a mimo że może zużywać wiele zasobów, działa przez większość czasu. Zobaczmy, jak możesz pobrać i uruchomić BlueStacks na swoim komputerze:

 1. Przejdź do oficjalnej strony BlueStacks, gdzie na ekranie głównym zobaczysz zielony prostokąt pobierania.

 2. Zostaniesz poproszony o wybranie lokalizacji pakietu instalacyjnego. Wybierz folder i kliknij „Zapisz”.

 3. Pobieranie zajmie kilka chwil, w zależności od szybkości Internetu, a po zakończeniu uruchom instalator BlueStacks.

 4. Instalacja zajmie kilka minut, a potem będziesz mógł zobaczyć aplikację BlueStacks w menu Start systemu Windows.

 5. Klikając ikonę BlueStacks, zostaniesz poproszony o zalogowanie się na swoje konto Google.

 6. Zauważysz, że domyślnie jest zainstalowanych kilka aplikacji i że jest tam również Sklep Play, z którego możesz pobierać gry.

 7. Wyszukaj gry, które chcesz pobrać i zainstaluj je na swoim komputerze. Każda aplikacja, którą otworzysz w BlueStacks, pojawi się jako osobna karta, którą możesz przełączać tam iz powrotem.

O czym należy pamiętać

Chociaż BlueStacks działa naprawdę dobrze, programiści od jakiegoś czasu nie aktualizowali oprogramowania. Jednak nadal działa z większością gier na Androida dostępnych w Sklepie Play.

Ponadto, zanim zaczniesz pobieranie, upewnij się, że masz co najmniej 2 GB pamięci RAM i co najmniej 5 GB wolnego miejsca na dysku. Musisz także być administratorem swojego komputera, aby zainstalować BlueStacks, który wymaga systemu Windows 7 lub nowszego.

Przycisk Ustawienia BlueStacks znajduje się w prawym dolnym rogu ekranu i możesz go użyć do zmiany niektórych ustawień graficznych i sprzętowych.

Jak grać w gry na Androida na PC bez emulatora BlueStacks?

Niektórzy gracze nie są tak wygodni, aby grać w BlueStacks lub innym emulatorze. Emulatory te zajmują zasoby i mogą uruchomić program antywirusowy.

Bez względu na powód, dla którego nie chcesz korzystać z BlueStacks, dostępne są inne opcje.

Studio Android

Jeśli masz już starszą wersję Android Studio, musisz pobrać najnowszą, aby uzyskać dostęp do Sklepu Play. Jeśli jednak po raz pierwszy zapoznajesz się z platformą, powinieneś wiedzieć, że jest ona przeznaczona dla programistów aplikacji na Androida.

Zakładając, że nie jesteś programistą aplikacji, funkcja Android Studio, której należy szukać, to AndroidVirtual Device Manager lub AVD manager. Jest tak blisko bycia emulatorem, nie będąc nim.

Oferuje również dużą wszechstronność podczas integracji funkcji Androida i komputera, takich jak odbieranie połączeń i wiadomości tekstowych. Oto jak możesz pobrać i zainstalować Android Studio na swoim komputerze:

 1. Przejdź na oficjalną stronę Android Studio i kliknij przycisk „Pobierz Android Studio”.

 2. Po pobraniu aplikacji uruchom plik .exe i rozpocznij instalację.

 3. Po zakończeniu instalacji Android Studio możesz go znaleźć w menu Start systemu Windows i zacząć z niego korzystać.

Pamiętaj, że chociaż Android Studio jest solidną alternatywą dla BlueStacks, jest również bardziej złożony i ma inne zastosowania.

Android x86

Istnieje inny sposób grania w gry na Androida na komputerze bez korzystania z BlueStacks. Możesz użyć projektu inicjatywy open source o nazwie Android x86. Jego celem jest przenoszenie urządzeń z Androidem na komputery z procesorami x86 firmy AMD lub Intel. Oto jak to zrobić:

 1. Przejdź do oficjalnej strony Android x86 i kliknij przycisk „Pobierz” na ekranie głównym.

 2. Teraz wybierz jedną z dwóch opcji lustrzanych, „OSDN” i „FOSSHUB”.

 3. Po pobraniu pliku przejdź do narzędzia „Rufus”, które pomoże Ci utworzyć rozruchowy dysk flash USB.

 4. Następnie włóż dysk flash do portu USB komputera. Rufus wykryje dysk flash i możesz go pobrać.

 5. Następnie uruchom instalację Androida x86 i uruchom ponownie komputer.

 6. Będziesz mógł załadować system Android x86 na swój komputer i przystąpić do jego konfiguracji, aby móc pobierać gry ze Sklepu Play.

Chromebook

Inną realną opcją grania w gry na Androida na komputerze jest użycie Chromebooka. Jeśli naprawdę szukasz laptopa, który świetnie współpracuje z grami na Androida, Chromebook będzie działał bez zarzutu.

A to dlatego, że nie musisz niczego instalować. Działa już w systemie operacyjnym Google, więc nie ma potrzeby używania emulatora.

To mały laptop, który opiera się na połączeniu internetowym, a nie na pamięci masowej. Chromebooki mogą natywnie uruchamiać gry na Androida, a to krok naprzód w porównaniu z graniem w gry na telefonie.

Jak grać w gry na Androida na komputerze za pomocą klawiatury i myszy?

Wszystkie powyższe opcje będą działać z klawiaturą i myszą. Jednak w szczególności jeden działa jako skrót, który zasadniczo umożliwia jednoczesne granie w gry na Androida na telefonie i komputerze.

Wszystko, co musisz zrobić, to wykonać kopię lustrzaną telefonu w systemie Windows za pomocą aplikacji do tworzenia kopii lustrzanych. Nadal korzystasz z telefonu, ale wszystko, co robisz, jest również wyświetlane na ekranie.

Istnieje wiele opcji, aby to zrobić i na przykład niektóre telefony Samsung mają już zainstalowaną tę funkcję. Ale wiele telefonów z Androidem tego nie robi i wtedy musisz zainstalować aplikację do tworzenia kopii lustrzanych, aby działała. Oto, co możesz wypróbować:

 1. Otwórz Sklep Play na telefonie z Androidem i pobierz aplikację Screen Stream Mirroring.

 2. Po zainstalowaniu pamiętaj o ponownym uruchomieniu urządzenia.

 3. Następnie uruchom aplikację na telefonie i upewnij się, że telefon i komputer znajdują się w tej samej sieci Wi-Fi.

 4. Alternatywnie możesz połączyć telefon i komputer za pomocą kabla USB.

 5. Uruchom grę, w którą chcesz zagrać, a zobaczysz ją zarówno na ekranie komputera, jak i telefonu.

Wybierz swój ulubiony sposób na duży ekran

Gry na Androida przeszły długą drogę i jest tak wiele uzależniających wydań. Ale kiedy mały ekran po prostu nie wystarczy, istnieje kilka sposobów na grę na komputerze.

BlueStacks zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem dla większości, ale to nie jedyna droga. Rozwiązania Android Studio i Android x86 są być może dla tych, którzy już zajmują się tworzeniem gier lub czymś podobnym.

Dublowanie to skrót, który działa znakomicie, jeśli masz szybkie połączenie Wi-Fi i nowszy telefon.

Jaki będzie twój wybór? Próbowałeś tego? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.