Jak grać w Hearthstone przeciwko przyjaciołom

Hearthstone to jedna z najpopularniejszych gier karcianych online, w której miliony graczy testują swoją strategię i umiejętności w różnych trybach gry. Jest jednak coś lepszego niż granie z nieznajomymi online. Być może nie wiesz, ale Hearthstone pozwala również rzucić wyzwanie znajomym w pojedynkach lub wziąć udział w imprezach Battlegrounds, które wszyscy możecie bawić się razem! Przy tak wielu dostępnych opcjach nic dziwnego, że Hearthstone zyskał na popularności w ostatnich latach.

Jak grać w Hearthstone przeciwko przyjaciołom

W tym artykule wyjaśnimy, jak rozpocząć mecz Hearthstone ze znajomym lub zorganizować imprezę w trybie Battlegrounds.

Jak grać przeciwko znajomym w Hearthstone

Hearthstone ma kilka różnych trybów gry, w których możesz zaprosić znajomych do pojedynku: Standardowy, Dziczy i Tawerna Bójka. Pierwsze dwa są dostępne przez cały rok, ale Bójki w karczmie zmieniają tryby gry z ograniczonym czasem trwania. Początkowo Bójki były ograniczone do trzech dni w tygodniu, ale stały się podstawą, z nowym trybem gry w każdą środę, który trwa cały tydzień.

Zapraszanie znajomego do gry przeciwko tobie jest łatwe. Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz Hearthstone.

 2. Otwórz zakładkę „Społeczności” w lewym dolnym rogu. Na urządzeniu mobilnym przycisk znajduje się w lewym górnym rogu. Wskazuje na to portret z numerem obok. Liczba wskazuje, ilu Twoich znajomych Battle.net jest obecnie online.

 3. Wybierz z listy znajomego, z którym chcesz grać.
 4. Kliknij (lub dotknij) przycisk po prawej stronie jego nazwy. Ikona będzie wyglądać jak dwa ścierające się miecze.

 5. Możesz wybrać jeden z aktualnie dostępnych trybów rozgrywki: Standardowy, Dziczy i Karczemna bójka (jeśli taka jest w toku).

 6. Twój znajomy otrzyma powiadomienie o Twoim wyzwaniu. Mogą zaakceptować lub odrzucić.

 7. Kiedy twój znajomy zaakceptuje zaproszenie na pojedynek, oboje zostaniecie przeniesieni do ekranu wyboru talii. Jeśli byłeś w trakcie edycji talii, Twoje zmiany zostaną zapisane.

 8. Możesz wybrać tylko talię, która jest legalna w tym formacie. W Karczemnych Bójkach wybór talii może w ogóle nie istnieć, w zależności od wydarzenia, lub trzeba będzie na miejscu skonstruować inną.
 9. Gdy obaj gracze wybiorą swoje talie, rozpocznie się pojedynek!

Pojedynki towarzyskie nie mają limitu tur. Możesz wykorzystać tę okazję, aby przećwiczyć nowo zbudowaną talię lub nauczyć kogoś, jak grać w grę, nie tracąc czasu.

Nawet jeśli znasz osobę, przeciwko której grasz, może ona wybrać swoją talię na początku każdego wyzwania. Kiedy obaj gracze znają strategię drugiego, pojedynki mogą stać się skomplikowaną grą typu kamień, papier i nożyce, jeśli oboje zdecydujecie się grać taliami, które mają przewagę nad przeciwnikami. Pojedynki mogą mieć wyższy element strategiczny niż granie w drabince z nieznajomymi.

Zwróć uwagę, że możesz ukończyć niektóre codzienne misje poprzez pojedynki, a niektóre konkretnie nagradzają za wykonanie jednego. Jednak nie zdobędziesz stopni w rankingu za wygranie meczu towarzyskiego, bez względu na to, jak konkurencyjna jest twoja rozgrywka.

Jak grać przeciwko znajomym w Hearthstone Battlegrounds

Hearthstone Battlegrounds stał się jednym z najpopularniejszych sposobów gry w Hearthstone. Swoją sławę zawdzięcza, przynajmniej częściowo, podobnym trybom gry istniejącym w innych grach, takich jak DOTA2 (gdzie był znany jako AutoChess). Dodatkowym czynnikiem, który znacznie zwiększa zadowolenie graczy w porównaniu ze zwykłymi trybami kart, jest brak wymagań dotyczących budowania talii. W przeciwieństwie do innych trybów, nie musisz tracić czasu (i pieniędzy) na budowanie talii najwyższego poziomu. Battlegrounds stawia wszystkich graczy na równej stopie.

Nic dziwnego, że dzięki temu tryb stał się jeszcze bardziej atrakcyjny dla graczy, którzy chcą cieszyć się meczami ze znajomymi online. W 2020 roku Blizzard zaktualizował Battlegrounds, aby umożliwić graczom dołączenie do drużyny.

Oto, co musisz zrobić:

 1. Otwórz panel społecznościowy Hearthstone (kliknij ikonę „Znajomi” na dole).

  |

 2. Wybierz znajomego z listy, którego chcesz zaprosić, a następnie kliknij ikonę „zaproś” po prawej stronie jego imienia.
 3. Z menu wybierz ikonę odpowiadającą Battlegrounds.

 4. Możesz powtórzyć ten proces dla maksymalnie siedmiu znajomych.
 5. Każdy gracz otrzyma zaproszenie do dołączenia do twojej imprezy Battlegrounds. Gdy jeden z nich zaakceptuje, wszyscy gracze dołączą do ekranu drużyny Battlegrounds.
 6. Jeśli jesteś na imprezie Battlegrounds, przycisk zapraszania na liście znajomych automatycznie zaprasza ich na imprezę bez możliwości wyboru innych trybów gry. Jeśli jesteś liderem drużyny, możesz usuwać graczy z drużyny, klikając przycisk „kopnij” na liście znajomych obok ich nazwy (zastępuje przycisk zapraszania).

 7. Grupy składające się z maksymalnie czterech graczy mogą ustawiać się w kolejce i grać w rankingowej drabince Battlegrounds, dzięki której awansują wyżej, w zależności od ich wyników.
 8. Gdy twoja drużyna trafi co najmniej pięciu graczy, gra stanie się meczem niestandardowym i nie będziesz grać z żadnymi graczami zewnętrznymi. Pamiętaj, że pozwala to na grę w nieparzystą grę Battlegrounds, która może nie prowadzić do optymalnej rozgrywki ze względu na nieodłączną mechanikę gry.
 9. Gdy wszyscy dołączą do drużyny Battlegrounds, naciśnij „Graj”, aby rozpocząć mecz.
 10. Jeśli zginiesz podczas meczu party w Battlegrounds, wrócisz do ekranu drużyny. Stamtąd możesz kliknąć ikonę „oko” obok imienia członka drużyny, aby działać jako widz.
 11. W grze nieparzystej jeden gracz będzie walczył z Kel’Thuzadem, bohaterem NPC, który kopiuje ostatnią planszę osoby ostatnio wyeliminowanej z gry. Na początku meczu Kel’Thuzad zaczyna z najsłabszą dostępną bandą. Nadal może zranić gracza i może stanowić zagrożenie w dalszej części gry.

Czy możesz grać w Hearthstone Battlegrounds ze znajomym?

Granie w grupie w trybie rankingowym Battlegrounds może prowadzić do wzorców rozgrywki, które dają partyjnym graczom nieodłączną przewagę nad graczami solo w tym samym meczu:

 • Jeśli członkowie drużyny komunikują się podczas meczu, mogą uzyskać dostęp do wszystkich informacji o aktualnych stanach planszy i lepiej przewidzieć dostępną pulę stronników.
 • Członkowie drużyny mogą połączyć siły i łagodzić utratę zdrowia, jeśli stoją przeciwko sobie.
 • Więcej graczy może sprzymierzyć się z wiodącym graczem, dając im większą szansę na zwycięstwo, gdy gracze zaczną być eliminowani z gry.
 • Według oficjalnych statystyk ponad 75% rankingowych meczów Battlegrounds rozgrywanych jest solo, ale grupy mogą mieć nawet 4,5% wyższy współczynnik wygranych (w oparciu o liczbę graczy) w porównaniu z przeciętnymi graczami.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak rekrutować przyjaciół w Hearthstone?

Aby ułatwić większej liczbie osób wspólne dołączanie do Hearthstone, Blizzard wdrożył system rekrutacji, który przyniesie korzyści zarówno rekruterowi, jak i graczom, których z powodzeniem zaprosili do gry.

Oto jak rekrutujesz znajomego:

• Otwórz zakładkę „Społeczności”, a następnie kliknij przycisk „Rekrutuj” na dole. Ikona reprezentuje uścisk dłoni.

• Otworzy się menu Rekrutacja. Kliknij przycisk „Zrekrutuj znajomych”.

• Link zostanie skopiowany do schowka i będzie pasował do Twojego regionu.

• Alternatywnie możesz skorzystać z oficjalnej strony internetowej, na której znajduje się Twój link rekrutacyjny. Możesz zmienić link, aby aplikować do innych regionów, ale nie będziesz mógł z nimi grać, jeśli jesteś w innym regionie. Nadal otrzymasz bonus rekrutacyjny.

• Możesz wysłać link swoim znajomym w dowolny sposób (polecamy media społecznościowe i e-maile).

• Gdy znajomy kliknie łącze, jego przeglądarka otworzy stronę rejestracji, aby rozpocząć przygodę z Hearthstone.

• Gdy znajomy zaloguje się do gry po raz pierwszy, otrzyma pakiet klasyczny.

Oto kilka dodatkowych korzyści i uwag dotyczących modelu rekrutacji i jego oferty.

• Otrzymasz niewielką premię za pierwszych pięciu graczy, których Twój rekrut weźmie udział w grze. Pierwszy z nich to alternatywny bohater Szamana; Wyrocznia Morgl, podczas gdy pozostałe cztery nagrody to pakiet klasyczny.

• Ponieważ nie otrzymujesz żadnych korzyści po piątym poleceniu, może być bardziej korzystne dla innych znajomych, aby zrekrutować dodatkowych członków grupy.

• Możesz zrekrutować gracza, który już gra w Hearthstone, ale nie osiągnął poziomu 20. Obaj otrzymacie odpowiednie nagrody.

Twoje menu rekrutacyjne pokaże pięciu najlepszych rekrutów, podając ich łączny poziom.

Dlaczego nie mogę zagrać w mojego przyjaciela w Hearthstone?

Jeśli nie możesz rozegrać pojedynku lub w Battlegrounds ze znajomym, istnieje kilka możliwych rozwiązań:

• Upewnij się, że wszyscy gracze mają najnowszą aktualizację gry: gracze mobilni często muszą ręcznie zainstalować najnowszą aktualizację Hearthstone, podczas gdy gracze komputerowi pobierają aktualizację automatycznie po uruchomieniu aplikacji Battle.net.

• Poczekaj, aż telefon się zaktualizuje: Mobilne łatki są przesyłane na działające serwery kilka godzin, a nawet cały dzień później niż aktualizacje na komputer. W tym czasie gracze nie mogą grać, jeśli mają inną wersję gry. Gracze mobilni, którzy nadal grają w starą wersję, mogą grać z innymi użytkownikami mobilnymi, którzy mają tę samą wersję gry.

• Ustaw status profilu na Online: Aplikacja Battle.net może czasami ustawić status Twojego profilu na „Away” lub „Offline”, co uniemożliwia otrzymywanie zaproszeń na mecze lub imprezy. Jeśli możesz zaprosić innych graczy, ale oni nie mogą zaprosić Cię z powrotem, sprawdź swoją aplikację Battle.net i wprowadź zmiany, jeśli to konieczne.

• Poczekaj, aż skończą grę: Nie możesz zapraszać graczy, gdy są w trakcie meczu. Jeśli problem nie ustąpi po zakończeniu meczów przez wszystkich graczy, zrestartuj grę.

Hearthstone z przyjaciółmi

Hearthstone to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu i trenowanie strategicznego umysłu do nowych wyzwań. Gra ze znajomymi nadaje nowy wymiar grze, dając wszystkim członkom drużyny dodatkowe korzyści i lepsze wrażenia z gry. Podczas zabawy z przyjaciółmi zabawa nigdy się nie kończy!

W jakie tryby grasz ze znajomymi w Hearthstone? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.