Jak usunąć linie siatki w Arkuszach Google

Linie siatki mogą być czasami bardzo mylące, zwłaszcza gdy używasz wielu obrazów w arkuszu kalkulacyjnym. W przypadku czystej pracy przy stole są w porządku, ale to nie znaczy, że cały arkusz musi być jedną dużą tabelą pojedynczych komórek. Możesz ukryć linie siatki lub użyć ich selektywnie na swoją korzyść, nawet w Arkuszach Google.

Jak usunąć linie siatki w Arkuszach Google

Usuń linie siatki z przeglądarki

Jeśli używasz Arkuszy Google w przeglądarce, usunięcie linii siatki naprawdę nie jest trudne. Jest to jednak nieco inne niż w Excelu. Jest to więc zrozumiałe, jeśli masz z tym trudności, jeśli jesteś nowicjuszem w Arkuszach Google.

Przejdź do menu Widok.

Usuń zaznaczenie opcji Linie siatki.

przełącznik linii siatki

Usuń linie siatki z aplikacji

Jeśli nie używasz przeglądarki, oto jak usunąć linie siatki z aplikacji Arkusze Google:

Wybierz kartę. Stuknij strzałkę w dół obok nazwy karty.

Przewiń w dół, aż znajdziesz opcję Linie siatki.

Wyłącz opcję usunięcia linii siatki.

Linie siatki nadal istnieją podczas drukowania

To jest ta rzecz. Chociaż Arkusze Google rozumieją, że linie siatki mogą rozpraszać podczas pracy nad arkuszem kalkulacyjnym, nie ukrywa ich na zawsze. Jeśli użyjesz dwóch poprzednich metod, aby je ukryć, wydrukowany arkusz kalkulacyjny nadal będzie zawierał linie siatki. Musisz więc usunąć tę opcję również z opcji formatowania wydruku.

Przejdź do zakładki Plik.

Wybierz Drukuj otwarte.

Zaznacz opcję Bez linii siatki w oknie dialogowym drukowania.

Możesz też usunąć zaznaczenie opcji Pokaż linie siatki na karcie Formatowanie.

Dotknij lub kliknij „Dalej”, aby wydrukować arkusz kalkulacyjny.

Możesz to zrobić, niezależnie od tego, czy pracujesz z włączonymi, czy wyłączonymi liniami siatki. Jeśli ci nie przeszkadzają, zostaw je włączone. Następnie po prostu użyj okna dialogowego drukowania, aby usunąć je w wersji drukowanej.

Selektywne linie siatki

Zrozum, że Arkusze Google pozwalają dostosowywać się jak szalony. Dlatego podobnie jak możesz usunąć linie siatki z całego arkusza kalkulacyjnego, możesz również dodać linie siatki, aby wybrać części arkusza.

Może to być bardzo przydatne, jeśli chcesz mieć linie siatki, aby lepiej wyróżniać daty lub znaczniki czasu. Możesz również użyć go do dalszego zaakcentowania tabel, ale nadal sprawić, by inne obszary arkusza kalkulacyjnego zawierały swobodny tekst.

Oczywiście selektywne linie siatki mogą również pomóc w korzystaniu z wykresów i tabel w tym samym arkuszu. Nie zawsze chodzi tylko o preferencje. Czasami linie siatki mogą być bardzo pomocne. Od Ciebie zależy, czy spróbujesz różnych rzeczy, dopóki nie znajdziesz czegoś atrakcyjnego wizualnie i wysoce odpowiedniego dla Twoich danych.

Aby dodać linie siatki do określonych obszarów, a nie do całego arkusza, najpierw musisz całkowicie wyłączyć linie siatki. Wiesz teraz, jak to zrobić. Następnie możesz wybrać zakres komórek i zastosować do nich określone obramowanie za pomocą przycisku Obramowanie/Linie siatki na pasku narzędzi.

Co wolisz?

Jeśli chodzi o dostosowywanie, jasne jest, że Arkusze Google to znacznie więcej niż na pierwszy rzut oka. Nawet coś tak ogólnego, jak linie siatki tabeli, może być używane na wiele różnych sposobów. Czasem na twoją korzyść, czasem na twoją szkodę. Teraz, gdy wiesz, jak z łatwością manipulować liniami siatki, nadszedł czas, aby utworzyć lepiej wyglądające arkusze kalkulacyjne dla pracowników, współpracowników i klientów.