Jak naprawić narzędzia w rdzy

Pomimo premiery w 2013 roku, Rust pozostaje jedną z 10 najlepszych gier na Steamie. Dużą popularność zawdzięcza wciągającej rozgrywce i realistycznej mechanice gry. Jednym z takich mechaników jest możliwość naprawy narzędzia, które zostało już użyte w sposób przekraczający jego granice.

Jak naprawić narzędzia w rdzy

Nowi gracze często wyrzucają narzędzia, których już nie mogą używać, co może oznaczać bezpośrednią utratę cennych zasobów. Na szczęście jesteśmy tutaj, aby pomóc ci lepiej grać w Rust, udzielając praktycznych porad do wykorzystania w następnej grze.

W tym artykule nauczymy Cię, jak naprawiać narzędzia i podamy najlepsze wskazówki dotyczące naprawy Rust.

Jak naprawić przedmioty w rdzy

W Rust wszystkie naprawy wykonuje się poprzez menu pozycji warsztatu naprawczego. Zanim spróbujesz naprawić zaufany toporek, którego używałeś od początku, musisz znaleźć lub zrobić nowe stanowisko naprawcze, aby przyspieszyć ten proces.

Gdy znajdziesz się na stanowisku naprawczym, wystarczy przeciągnąć przedmiot z ekwipunku do miejsca naprawy i nacisnąć przycisk „napraw”. Jeśli jest wyszarzony, oznacza to, że brakuje Ci zasobów niezbędnych do naprawy przedmiotu.

Przedmioty wymagają do naprawy do 20% ich zasobów rzemieślniczych. Jeśli nie masz pod ręką tych zasobów, nie będziesz jeszcze w stanie naprawić przedmiotu i być może będziesz musiał poszukać zamiennika. Niektóre przedmioty, takie jak metalowe ostrza i rury, mogą nie wymagać dokładnych komponentów do naprawy, ale zamiast tego będziesz potrzebować ich materiałów składowych.

Niektóre przedmioty będą wymagały naprawy planu wytwarzania przedmiotu. Dotyczy to tylko przedmiotów 2 lub 3 poziomu, więc większość popularnych narzędzi można naprawić bez nich.

Kiedy naprawisz przedmiot, zauważysz, że psuje się szybciej, gdy go używasz, ze względu na podstawową mechanikę redukcji gry. Za każdym razem, gdy naprawisz przedmiot, jego maksymalna wytrzymałość spada o 20%. Gra wyświetla tę utratę wytrzymałości za pomocą czerwonego paska po lewej stronie ikony przedmiotu w ekwipunku, pokazując maksymalne i aktualne wartości wytrzymałości.

Wskazówki dotyczące naprawy narzędzi w rdzy

Ponieważ naprawa narzędzi obniża ich maksymalną trwałość, każda kolejna naprawa ma coraz mniejsze zyski. Większość graczy naprawia przedmioty tylko do momentu, gdy osiągną poziom poniżej 50% ich pierwotnej wytrzymałości, w którym to momencie stworzenie zupełnie nowego przedmiotu staje się bardziej efektywne pod względem zasobów.

Jak stworzyć warsztat naprawczy

Do wykonania ławki naprawczej zużyjesz 125 fragmentów metalu. Chociaż często musisz znaleźć schematy wytwarzania, schematy warsztatu naprawczego są domyślnie dostępne dla graczy.

Po wykonaniu ławki naprawczej możesz ją postawić w dowolnym miejscu w świecie gry, ale zalecamy korzystanie z bazy. Możesz przesuwać ławkę, trzymając w dłoni młotek i wciskając przycisk interakcji (E) podczas patrzenia na nią. Ponieważ ławka nie odnosi obrażeń, gdy jest podnoszona w ten sposób, możesz odłożyć ją do ekwipunku, aby zaoszczędzić miejsce w bazie, gdy jej nie potrzebujesz.

Gdzie znaleźć warsztat naprawczy

Jeśli nie masz przy sobie stołu naprawczego i nie możesz sobie pozwolić na koszt wytworzenia, nadal istnieje sposób na jego zdobycie bez wydawania zasobów. Ławki naprawcze są rozrzucone po mapie, ukryte w niektórych godnych uwagi lokalizacjach na mapie. Odnalezienie ich nie zajmie dużo czasu, ale po drodze możesz napotkać wrogów, więc najlepiej się przygotować.

Oto wszystkie lokalizacje, w których można znaleźć stanowisko naprawcze.

Lotnisko

Stanowisko naprawcze lotniska znajduje się w dużym budynku naprzeciwko hangarów. Stojąc twarzą do budynku, skieruj się w lewo do drzwi garażowych. Wejdziesz do pokoju z recyklerem i ławką naprawczą wzdłuż ściany.

Obóz bandytów

Stanowisko naprawcze znajduje się w budynku najbliżej sklepu Air Wolf i strzeżonego lądowiska dla helikopterów. Po wyjściu ze sklepu Air Wolf przez duże drzwi wystarczy wejść prosto do pierwszego budynku, który zobaczysz. Ławka naprawcza znajduje się na drugim piętrze, więc musisz wejść po schodach.

Uruchom witrynę

Stół naprawczy można znaleźć w sekcji administracyjnej na stronie startowej. Najszybszym sposobem na zlokalizowanie go jest wejście z miejsca startu, okrążenie pierwszego budynku i wejście przez drzwi, które są skierowane w stronę innego budynku administracyjnego. Ławka mieści się w małym biurze na podwójnym prawym zakręcie do budynku.

Placówka górnicza

Stół naprawczy możesz łatwo znaleźć w Posterunku Wydobywczym po wejściu do budynku. Znajduje się wzdłuż jednej ze ścian budynku, naprzeciwko recyklera.

Placówka

Najszybszym sposobem na znalezienie stanowiska naprawczego w Placówce jest poszukanie budynku z napisem „Naprawy”. Znajduje się w budynku po prawej stronie, jeśli wejdziesz do placówki przez bramę 1.

Elektrownia

W elektrowni znajdziesz dwie ławki naprawcze, obie w tym samym pomieszczeniu. Musisz podążać za rurami z chłodni, aż dotrzesz do budynku magazynowego. Znajdź schody, aby dostać się do magazynu, a następnie przejdź dalej schodami, które widzisz po prawej stronie. Ławki znajdują się obok ściany działowej w pokoju, do którego wchodzi się ze schodów.

Stacja kolejowa

Stół naprawczy Train Yard znajduje się w największym czerwonym budynku magazynowym. Gdy wejdziesz do magazynu przez garaż, skręć w pierwszą klatkę schodową, którą zobaczysz. Wejdziesz na długi chodnik, który obejmuje całą podłogę magazynu. Ławkę naprawczą można znaleźć, podążając tym chodnikiem.

Uzdatnianie wody

Ostatnie dwie ławki na mapie znajdują się w Uzdatnianiu Wody. Pierwsza z nich znajduje się na najwyższym piętrze centralnego budynku w okolicy. Jest to magazyn otoczony z trzech stron drogą.

Drugie stanowisko naprawcze znajduje się w najbardziej wysuniętym na południe budynku w lokacji. Możesz podążać drogą z centralnego magazynu, aby się do niej dostać. Ławka dzieli ściankę działową z recyklerem.

Jak korzystać ze stanowiska naprawczego do zmiany skórek przedmiotów

Inną przydatną funkcją stanowiska naprawczego jest zmiana skórki przedmiotu lub wyglądu kosmetycznego po odblokowaniu innej skórki dla tego przedmiotu.

Aby zmienić skórkę, wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz ekran stanowiska naprawczego.
  2. Umieść przedmiot z ekwipunku w slocie na stole naprawczym.
  3. Przejrzyj ekran „Skórki”.

  4. Wybierz skórkę, której chcesz użyć.
  5. Przeciągnij przedmiot z powrotem do ekwipunku, aby użyć go z nową skórką.

Zmiana skórki przedmiotu nie kosztuje żadnych zasobów. Nie musisz też znać planu przedmiotu, jeśli jest to narzędzie wyższego poziomu.

Dodatkowe często zadawane pytania

Czy możesz naprawiać przedmioty tylko wtedy, gdy masz plan?

W przypadku przedmiotów 2 i 3 poziomu potrzebujesz planu, aby je naprawić, ale narzędzia niższego poziomu ich nie wymagają. Nie potrzebujesz schematu, aby zmienić skórkę przedmiotu, niezależnie od jego poziomu.

Jakie są inne zastosowania warsztatu naprawczego?

Ławki naprawcze są również przydatne do blokowania wejścia do twojej bazy. Jeśli postawisz jedną przed drzwiami, drzwi staną się znacznie trudniejsze do otwarcia (jeśli otwierają się na bok z ławką), dopóki ktoś nie usunie ławki. Możesz zablokować punkty wejścia do swojej bazy przed przejściem do trybu offline. Ławkę naprawczą możesz podnieść po ponownym zalogowaniu, ponieważ nie zostanie ona uszkodzona przez podniesienie.

Nie pozwól, aby Twoje przedmioty zardzewiały

Uważne przyglądanie się swoim narzędziom może być różnicą w tym, że pękają na środku pustego pola bez łatwego sposobu na ich naprawę. Ławki naprawcze są niezbędnym narzędziem rzemieślniczym, które daje starszym narzędziom nowe życie. Teraz wiesz, gdzie możesz znaleźć lub jak stworzyć ławkę naprawczą i wszystkie jej zastosowania.

Jakie są twoje wskazówki dotyczące naprawy narzędzia Rust? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.