Jak uruchomić oprogramowanie Windows na komputerze Mac?

Nie ma wątpliwości, że macOS ma świetny i dobrze prosperujący ekosystem. Często jest idealnym laptopem dla fotografów, montażystów wideo, programistów, administratorów i wielu innych dziedzin. Niestety, istnieje tylko oprogramowanie dostępne tylko w systemie Windows, które znacznie ułatwiłoby życie niektórych osób na Macu. Czasami musisz być w stanie otworzyć arkusz Excela i zapisać kilka liczb, a innym razem Microsoft Word ma do wykorzystania w projekcie. Wystarczy powiedzieć, że istnieją programy przeznaczone wyłącznie dla systemu Windows, których wielu użytkowników Mac musi zazdrościć.

Jak uruchomić oprogramowanie Windows na komputerze Mac?

Dobrą wiadomością jest to, że istnieje wiele sposobów na uruchomienie oprogramowania Windows na macOS. Oto, w jaki sposób możesz szybko uruchomić te programy na komputerze Mac.

Uruchamianie systemu Windows na komputerze Mac za pomocą Boot Camp

Apple zdaje sobie sprawę, że istnieją powody, dla których ludzie muszą korzystać z systemu Windows i po prostu nie ma na to sposobu. Wymyślili więc całkiem fajne rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują dostępu do tego typu oprogramowania: Boot Camp. Boot Camp to sposób na zainstalowanie systemu Windows wraz z systemem macOS. Proces ten nazywa się podwójnym rozruchem. Możesz używać tylko jednego systemu operacyjnego na raz, ale będziesz mógł wybrać i wybrać system operacyjny, którego potrzebujesz, w oparciu o swoje potrzeby.

Może jesteś graczem, ale podczas codziennej pracy przy edycji wideo polegaj na ekskluzywnych aplikacjach Apple. Będąc graczem, wiesz, jak okropny jest macOS do grania. Dzięki podwójnemu rozruchowi możesz edytować wideo w ciągu dnia, wyłączyć komputer Mac pod koniec dnia, a następnie uruchomić system Windows, aby grać wieczorem lub późną nocą. To tylko jeden przykład, jak to może działać.

Oczywiście podwójne uruchamianie nie jest dla wszystkich. Czasami może być konieczne uruchomienie aplikacji macOS razem z aplikacją Windows. Niestety, nie możesz tego zrobić natywnie z macOS, a nawet przez podwójne uruchamianie. Tak jak powiedzieliśmy, podwójne uruchamianie pozwala na pracę tylko z jednym systemem operacyjnym na raz, więc do czegoś takiego jak uruchamianie aplikacji obok siebie, będziesz musiał użyć maszyny wirtualnej.

Używanie maszyny wirtualnej do uruchamiania systemu Windows na komputerze Mac

Oprogramowanie maszyn wirtualnych to coś, co możesz zainstalować na macOS, co pozwoli Ci uruchomić „wirtualny” system operacyjny — część wirtualna nie jest tutaj koniecznie ważna: wszystko, co musisz wiedzieć, to to, że maszyna wirtualna pozwala na uruchomienie innego systemu operacyjnego w innym oknie w systemie macOS. Możesz uruchomić różne wersje dystrybucji Windows, Linux, a nawet uruchomić na nich macOS.

Zanim zaczniemy, warto zauważyć, że maszyna wirtualna może zająć znaczną ilość zasobów systemowych komputera. Musisz przydzielić miejsce na dysku i pamięć tym maszynom wirtualnym. Jeśli chodzi o pamięć, powinieneś przydzielić co najmniej 4-6 GB na maszynę wirtualną, przy czym ta ostatnia jest najbardziej preferowana. Jeśli wszystko jest niższe, twoja maszyna wirtualna będzie działać w trybie indeksowania, często po kilku minutach, zanim nawet zareaguje na akcję. Mając to na uwadze, system podstawowy powinien mieć około 16 GB pamięci RAM lub pamięci, aby zapewnić optymalną wydajność. Możesz używać maszyny wirtualnej za mniej, ale znowu otrzymasz ogromny hit wydajności.

Zalecamy korzystanie z VirtualBox dla komputerów Mac. Jest to bezpłatne oprogramowanie maszyny wirtualnej, które można pobrać z firmy Oracle. Możesz go pobrać bezpłatnie tutaj.

Po pobraniu uruchom instalator. Uruchom program i powinieneś zobaczyć coś takiego.

  1. Aby utworzyć maszynę wirtualną z systemem Windows 10, naciśnij Nowy przycisk w górnej części ekranu. Przycisk Nowy VirtualBox
  2. W wyskakującym okienku nadaj nazwę swojej maszynie wirtualnej. Możesz to nazwać, jak chcesz. Pod Rodzaj rozwijane, wybierz Microsoft Windows. A potem pod Wersja wybierz Windows 10 (64-bitowy). Menu tworzenia VirtualBox
  3. Następnie musimy przydzielić pamięć RAM naszej maszynie wirtualnej, ustawić ją na 4096 MB (4 GB) i nacisnąć Następny. VirtualBox zaleci 2 GB, ale doświadczysz przy tym okropnej wydajności. Windows 10 powinien działać dobrze przy 4 GB, ale jeśli chcesz szybkości i szybkiej wydajności, optymalne jest od 6 do 8 GB. Menu tworzenia VirtualBox 2
  4. Teraz na ekranie tworzenia naszego wirtualnego dysku twardego wybierz opcję, która mówi Utwórz teraz wirtualny dysk twardy. Menu tworzenia VirtualBox 3
  5. Teraz wybierz typ pliku dysku twardego, opcję domyślną VDI (wirtualny obraz dysku) będzie działać dla większości ludzi. Menu typu pliku Virtual Box
  6. Następnie wybierz rodzaj przechowywania i kliknij Następny. Zalecamy wybór Naprawiony rozmiar opcja, ponieważ uruchomi maszynę wirtualną szybciej, ale Przydzielone dynamicznie zadziała również, jeśli masz ograniczoną ilość miejsca na dysku. Menu tworzenia VirtualBox 4
  7. Następnie musimy wybrać lokalizację zapisu oraz rozmiar dysku, a następnie kliknąć Tworzyć. Zalecamy zapewnienie co najmniej 40 GB miejsca — firma Microsoft zaleca 20 GB dla 64-bitowego systemu Windows 10, ale zawsze potrzebujesz więcej niż minimalna zalecana specyfikacja dla dodatkowych aplikacji i plików. Menu tworzenia VirtualBox 5
  8. Gratulacje, stworzyłeś maszynę wirtualną! Teraz wystarczy zainstalować na nim system Windows. Musisz utworzyć obraz ISO dla systemu Windows 10, a następnie pod System opcja w VirtualBox, musisz najpierw zmienić kolejność rozruchu na optyczną. Wybierać Optyczny, a następnie upewnij się, że znajduje się powyżej Dysk twardy. naciskać ok. Ustawienia VirtualBox

Teraz jesteś gotowy, aby uruchomić swoją maszynę wirtualną! Wybierz go w Virtual Box i naciśnij Początek przycisk z zieloną strzałką. Twoja maszyna wirtualna uruchomi się i przeprowadzi Cię przez kroki instalacji systemu Windows 10, a po zakończeniu możesz normalnie zainstalować programy systemu Windows 10.

Używanie pulpitu zdalnego do obsługi systemu Windows na komputerze Mac

Ostatnim sposobem korzystania z programów Windows na Macu jest zdalny pulpit. Jest to o wiele mniej skomplikowane niż tworzenie maszyny wirtualnej, ale wymaga posiadania zapasowego komputera z systemem Windows, zarówno w pracy, jak i w domu.

Będziesz musiał używać oprogramowania do zdalnego pulpitu na komputerze Mac i PC. Możesz użyć czegoś takiego jak TeamViewer, chociaż zwykle wymaga to licencji, a także kogoś, kto nada ci kod PIN w celu uzyskania dostępu do komputera. Możesz postępować zgodnie z instrukcjami tutaj, aby to wszystko skonfigurować, ale pamiętaj, aby zainstalować oprogramowanie na komputerze Mac zamiast na telefonie.

Warto zauważyć, że jeśli próbujesz zdecydować, jakiego oprogramowania do zdalnego pulpitu użyć, GoToMyPC jest tutaj prawdopodobnie najlepszy. Jest przeznaczony do użytku osobistego, więc nie będzie wymagał ciągłego posiadania kodu PIN w celu uzyskania dostępu. Będzie to kosztować około 20 USD miesięcznie, w zależności od rodzaju użytkowania, chociaż użytkowanie korporacyjne kosztuje więcej. Zacznij korzystać z GoToMyPC tutaj.

Werdykt

Jak widać, korzystanie z aplikacji Windows w systemie macOS to skomplikowane, długie i żmudne zadanie. Jeśli zależy Ci na wydajności i czasie, najlepszym sposobem jest albo podwójne uruchomienie systemu Windows 10 z Boot Camp, albo udostępnienie drugiego komputera z systemem Windows 10.

Jak korzystać z aplikacji Windows w systemie macOS? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej!