Jak zapisać wszystkie karty w Chrome

Google Chrome to nieoceniona przeglądarka, jeśli chodzi o wyszukiwanie i przeglądanie Internetu w poszukiwaniu informacji. Posiada szereg funkcji, które ułatwiają korzystanie i przechowywanie cennych danych. Posiada również przydatne funkcje, które umożliwiają zapisywanie treści na później, takie jak zakładki do witryn, do których chcesz mieć łatwy dostęp, lub obszerna historia ułatwiająca życie podczas przeglądania wcześniejszych wyników wyszukiwania.

Nie ma jednak wbudowanej funkcji, która umożliwia przechowywanie wszystkich bieżących kart do późniejszego przeglądania. Chociaż nie ma wielu okazji, w których byłoby to przydatne, niektórzy ludzie potrzebują tej funkcji w swoim życiu lub pracy. Chociaż nie ma szybkiego sposobu na osiągnięcie tej opcji, istnieje obejście, aby uzyskać ten sam efekt za pomocą zakładek Google lub niektórych rozszerzeń.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak przechowywać wszystkie otwarte karty do późniejszego przeglądania.

Jak zapisać wszystkie karty w Chrome jako zakładki

Najłatwiejszym sposobem zapisania bieżącej sesji Chrome jest skorzystanie ze zintegrowanych opcji zakładek. Możesz używać zakładek, aby bezpośrednio odwiedzać często używane witryny i strony, ale mają one więcej opcji, niż na pierwszy rzut oka. Chociaż możesz dodawać zakładki do zakładek, może to stać się nużące, jeśli otworzyłeś dziesiątki zakładek i musisz je szybko zamknąć. Nie martw się, ponieważ dostępna jest opcja masowego tworzenia zakładek, bez konieczności korzystania z rozszerzeń lub innego oprogramowania. Oto, co musisz zrobić:

 1. (Opcjonalnie) Kliknij ikonę trzech kropek w górnym rogu, a następnie znajdź „Pokaż pasek zakładek”. Jeśli opcja jest zaznaczona, pod paskiem nawigacji powinna pojawić się zakładka zakładek.

 2. Kliknij prawym przyciskiem myszy pasek kart (nad paskiem nawigacyjnym), a następnie wybierz „Dodaj zakładki do zakładek”.

 3. Otworzy się okno dialogowe z polem tekstowym i mapą folderów zakładek. Twoje karty zostaną zapisane jako lista zakładek w wybranym przez Ciebie folderze.

Ta metoda zapisywania kart będzie działać bez żadnych problemów na każdym komputerze z systemem Windows, Mac lub Chromebooku. Jest to jednak dość szczątkowe i nie pozwala na wiele zarządzania.

Jak przywrócić wszystkie karty w Chrome na raz?

Na szczęście przywrócenie wszystkich zapisanych kart w Chrome jest proste, jeśli zapisałeś je jako zakładki. Podamy szczegółowe informacje, jak to zrobić w wersji na PC, ponieważ wersja mobilna jest mniej przyjazna dla użytkownika:

 1. Jeśli chcesz otworzyć zapisane karty, przejdź do folderu zapisanych zakładek, kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie wybierz „Otwórz wszystko” lub „Otwórz wszystko w nowym oknie”, aby utworzyć nową wersję przeglądarki Chrome i otworzyć zapisane karty in. Jeśli chcesz otworzyć pojedynczą zakładkę, możesz wybrać ją z listy zakładek w tym folderze.

 2. Po zakończeniu korzystania z zakładki zakładki możesz kliknąć ją prawym przyciskiem myszy i wybrać Usuń, aby usunąć ją z folderu. Możesz także usunąć cały folder z listy zakładek i zrobić miejsce na nowe zakładki po wyczerpaniu listy zakładek.

Skorzystaj z poniższej sekcji poświęconej urządzeniom mobilnym, aby uzyskać instrukcje dotyczące otwierania zakładek w określonej przeglądarce mobilnej.

Jak zamknąć Chrome i zapisać wszystkie moje karty?

Jeśli przypadkowo zamknąłeś Chrome bez zapisywania poprzednich kart, możesz je znaleźć w sekcji Historia (Ctrl + H). Jeśli chcesz ponownie otworzyć ostatnio używaną kartę, użyj skrótu klawiaturowego Ctrl + Shift + T (Command + Shift + T na komputerach Mac).

Aby zapobiec przyszłym wpadkom, zalecamy zmianę sposobu, w jaki Chrome zapisuje sesje:

 1. Kliknij Opcje (ikona trzech kropek), a następnie wybierz Ustawienia.

 2. Wybierz "Przy uruchomieniu" z menu po lewej stronie.

 3. Wybierz opcję „Kontynuuj w miejscu, w którym przerwałeś”.

Po włączeniu tej opcji Chrome ponownie otworzy poprzednio używane karty po ich zamknięciu. Nie zapobiega to jednak manipulowaniu kartami przez awarię, a ładowanie może zająć dużo czasu, jeśli zgromadziłeś znaczną kolekcję.

Jak zapisać wszystkie karty w Chrome na urządzeniu mobilnym?

Jeśli używasz urządzenia mobilnego, być może zastanawiasz się, jak zapisać wszystkie karty w Chrome na telefonie z Androidem lub iPhonie. Niestety Chrome jest nieco ograniczony w wersjach mobilnych i nie obsługuje nawet rozszerzeń, które ułatwiają życie. Istnieje jednak obejście, które daje ten sam wynik, choć nie tak proste, jak opcje na PC.

W tej metodzie będziemy używać profilu i funkcji historii Chrome do tworzenia kopii zapasowych kart:

 1. Aby to zadziałało, musisz zalogować się do Chrome na swoim urządzeniu mobilnym i komputerze. Użyj tego samego konta na obu urządzeniach. Oba urządzenia mogą działać jednocześnie.

 2. Zamknij Chrome na urządzeniu mobilnym bez zamykania kart.

 3. Otwórz Chrome na swoim komputerze, a następnie otwórz kartę Historia. Użyj skrótu Ctrl + H (lub Command + H na Macu) lub przejdź do menu Opcje (trzy kropki), aby uzyskać do niego dostęp.

 4. Na karcie Historia wybierz "Karty z innych urządzeń" w menu po lewej stronie.

 5. Na liście historii powinny pojawić się najnowsze karty z urządzenia mobilnego. Lista może również zawierać karty, które wcześniej zamknąłeś.

 6. Otwórz żądane strony w Chrome na swoim komputerze. Kliknij prawym przyciskiem myszy > „Otwórz link w nowej karcie” lub kliknij środkowym przyciskiem myszy, aby nieco przyspieszyć proces.

 7. Po załadowaniu kart w Chrome zamknij wszystkie niepotrzebne karty (takie jak sama karta Historia).

 8. Użyj opisanej powyżej metody, aby zapisać wszystkie bieżące karty w Chrome jako zakładki. Zapisz folder zakładek na głównej karcie Zakładki, aby uzyskać łatwiejszy dostęp, i w razie potrzeby przestawiaj go na inne elementy.

 9. Możesz teraz otworzyć zapisane zakładki z urządzenia mobilnego.
 10. Stuknij ikonę trzech kropek w rogu, a następnie stuknij Zakładki, aby wyświetlić menu zakładek na Androidzie / iPhonie.

 11. Otwórz folder zapisanych zakładek, a następnie wybierz stronę, którą chcesz otworzyć.

 12. Jeśli chcesz otworzyć wiele kart jednocześnie, dotknij trzech kropek obok jednego z wpisów na liście, a następnie dotknij Wybierz.

W menu wyboru dotknij elementów, które chcesz uwzględnić, a następnie dotknij trzech kropek w górnym rogu i wybierz "Otwórz w nowej karcie".

Inna metoda przechowywania kart na urządzeniu mobilnym obejmuje włączenie ustawień programisty telefonu i użycie JSON do wyodrębnienia nieprzetworzonego tekstu wszystkich adresów URL w bieżących kartach. Nie zalecamy tej metody, chyba że jesteś zaawansowanym użytkownikiem, dlatego nie będziemy tutaj szczegółowo omawiać procesu. Możesz jednak zobaczyć szczegóły i dowiedzieć się, jak to zrobić tutaj. Chociaż nie ma wielu szans na zepsucie telefonu, niewygodne wydobycie i wymagania oddzielnego oprogramowania sprawiają, że jest on mniej odpowiedni do codziennego użytku.

Wyodrębnianie kart z urządzenia mobilnego jest bardziej nieporęczne niż korzystanie z wersji Chrome na komputery PC, ale najwyraźniej nie ma jeszcze planów dodawania funkcji zakładek do przeglądarek mobilnych. Jeśli Google uwzględni taką opcję w późniejszej aktualizacji, zmodyfikujemy artykuł zgodnie z potrzebami.

Najlepsze rozszerzenie Chrome do zapisywania kart

Chociaż korzystanie z zakładek jest szybkie i nie wymaga korzystania z oprogramowania innych firm, jedną z istotnych zalet Chrome jest rynek rozszerzeń, który zapewnia dodatkowe funkcje i funkcje. Wiele rozszerzeń zostało opracowanych wyłącznie po to, aby pomóc użytkownikom zarządzać ich kartami i sesjami oraz pomóc im przywrócić poprzednie.

Jednym z najlepszych z tych rozszerzeń jest Session Buddy. Dzięki ponad 1 milionowi pobrań jest to niezawodna i skuteczna metoda oszczędzania sesji.

Inne przykłady przydatnych rozszerzeń to Cluster, OneTab, Tabs Outliner i The Great Suspender, które działają na nieco innej osi, aby oszczędzać baterię i zużycie pamięci RAM.

Możesz przeglądać sklep Google, aby zobaczyć preferowane funkcje w menedżerze kart i przetestować każdą z nich za pomocą kilku kart, aby poznać to, czego potrzebujesz.

Zapisane i gotowe

Dzięki tym instrukcjom możesz zapisać karty Chrome i nie martwić się o utratę cennych danych badawczych do dużego projektu. Podstawowa funkcja zakładek w Chrome zwykle działa dobrze dla większości użytkowników, ale użytkownicy, którzy obsługują wiele kart jednocześnie, mogą potrzebować pomocy rozszerzenia, aby przejść przez nie.

Jakiej metody zapisywania kart używasz w Chrome? Ile kart zapisałeś? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.