Jak zaplanować spotkanie w przyszłości w Google Meet

Dzięki Google Meet gigant wyszukiwarek dąży do zbliżenia swoich użytkowników. To, czy będzie w stanie konkurować z Zoomem, dopiero się okaże. Ale jedno jest pewne: Google Meet to siła, z którą należy się liczyć.

Jak zaplanować spotkanie w przyszłości w Google Meet

Ten opis obejmuje planowanie przyszłych spotkań i zawiera szczegółowe instrukcje dotyczące różnych urządzeń. Omówimy również dodatkowe informacje, które pomogą Ci w pełni wykorzystać tę usługę.

Szybkie informacje przed rozpoczęciem

Podział Google Hangouts, Google Meet to usługa „freemium” dostępna dla wszystkich, którzy korzystają z Google G Suite. Zasadniczo potrzebujesz tylko konta Gmail, aby zalogować się do usługi wideokonferencji.

poznać

Aby uzyskać dostęp do Google Meet, kliknij ikonę Google Apps (dziewięć małych kropek przed awatarem) i wybierz odpowiednią ikonę. Ale nie możesz zaplanować przyszłego spotkania za pośrednictwem samej usługi. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak to zrobić.

Jak zaplanować spotkanie Google Meet na komputerze Mac lub PC?

Metoda planowania spotkania jest taka sama na komputerach PC i Mac. W rzeczywistości nie ma nawet znaczenia, której przeglądarki używasz, o ile jesteś zalogowany na swoje konto Google. Aby dać ci podpowiedź; planujesz spotkanie za pomocą kalendarza Google. Oto niezbędne kroki.

dołącz lub rozpocznij spotkanie

Krótka notatka: W poniższych sekcjach założono, że jesteś już zalogowany na swoje konto Google.

 1. W przeglądarce kliknij Aplikacje Google i wybierz Kalendarz Google.

  kalendarz

  W środku znajduje się duży przycisk Utwórz w lewym górnym rogu ekranu, kliknij go, aby rozpocząć konfigurowanie spotkania.

 2. W tym miejscu wykonujesz wszystkie harmonogramy i dodawanie uczestników za pomocą jednego wyskakującego okna/formularza.

  Dodaj tytuł Zacznij od dodania tytułu do spotkania, a ponieważ jest to wydarzenie, możesz zachować to ustawienie bez zmian. Następnie przejdź do sekcji czasu i zmień godzinę i datę zgodnie ze swoimi potrzebami.

  Nie ma tu żadnych ograniczeń – w każdej chwili możesz umówić się na spotkanie za pięć lat. Oczywiście dotyczy to sytuacji, w których w tym przedziale czasowym nie odbywa się kolejne spotkanie.

 3. Przejdź do sekcji „Dodaj gości”, możesz to zrobić, wprowadzając imię i nazwisko lub adres e-mail osoby. Pierwsza opcja ma zastosowanie, jeśli dodajesz innych użytkowników G Suite.

  test Google pozwala na dodanie do 250 uczestników. Może to być bardzo przydatne, jeśli korzystasz z usługi w przypadku kursów online lub seminariów internetowych z dużą liczbą odwiedzających.

  Na uboczu kliknij przycisk „Dodaj konferencję wideo Google Meet”, aby wygenerować szczegóły spotkania. Jeśli pominiesz tę czynność, tworzysz podstawowe Wydarzenie, a nie spotkanie.

  Inną kluczową rzeczą są informacje o spotkaniu, do których uzyskujesz dostęp, klikając strzałkę w dół obok „Dołącz przez Google Meet”. Informacje obejmują identyfikator spotkania, kod PIN i numer telefonu.

 4. Na koniec masz możliwość dodania lokalizacji i opisu. Dodanie lokalizacji jest zbędne ze względu na charakter tych spotkań. Jednak dodanie opisu może być przydatne do nakreślenia tematów lub samego spotkania.

  Wyślij zaproszenie Po zakończeniu sprawdź szczegóły spotkania, aby upewnić się, że wszystko się zgadza, i kliknij przycisk Zapisz. Ostatnim krokiem jest wysłanie e-maili z zaproszeniami do uczestników i nie należy pomijać tego kroku.

  W momencie, gdy klikniesz Wyślij, uczestnicy otrzymają wiadomość e-mail ze wszystkimi szczegółami spotkania. Ponadto mają możliwość dodania go do swojego kalendarza i potwierdzenia uczestnictwa.

  zaproszenieNotatka: jeśli planujesz spotkanie za pośrednictwem firmowego adresu e-mail, pojawi się krok pośredni potwierdzający dodanie uczestników spoza organizacji. I powinieneś otrzymać e-mail o uczestnikach, którzy potwierdzili swoją obecność.

Jak zaplanować spotkanie Google Meet w aplikacji na iPhone'a i Androida?

Aby zaplanować przyszłe spotkanie za pomocą smartfona, potrzebujesz aplikacji Kalendarz Google. W tym artykule założono, że zainstalowałeś i zalogowałeś się do aplikacji.

Interfejs aplikacji i metoda planowania są takie same niezależnie od systemu operacyjnego. Dlatego przedstawimy Ci jeden krótki przewodnik dla Androida i iOS.

Krok 1

Otwórz okno główne Kalendarza Google i dotknij dużej ikony plusa w prawym dolnym rogu ekranu.

Zaplanuj spotkanie w przyszłości w Google Meet

Ta akcja pozwala zaplanować nowe wydarzenie, podobnie jak na komputerze.

Krok 2

Stuknij ikonę wydarzenia w prawym dolnym rogu ekranu i wypełnij formularz szczegółami spotkania.

dodaj gości

Podobnie jak w wersji przeglądarkowej, możesz dodać tytuł, uczestników, ustawić godzinę i datę i nie tylko. Ponownie kluczowym działaniem jest dotknięcie „Dodaj wideokonferencję”, aby zaplanować spotkanie i wygenerować dane dostępowe.

Krok 3

Po zakończeniu naciśnij „Zapisz” w prawym górnym rogu ekranu i gotowe. Zaletą metody planowania aplikacji mobilnej jest możliwość ustawienia przypomnień tuż przed rozpoczęciem spotkania.

Notatka: Masz możliwość natychmiastowego zaplanowania i rozpoczęcia spotkania za pomocą aplikacji mobilnych. Szczegółowy przewodnik na ten temat znajduje się w sekcji FAQ.

Dodatkowe często zadawane pytania

Zorganizowanie wydarzenia/spotkania w Google Meet to spacer po parku. Co więcej, logika metod planowania jest prawie taka sama, niezależnie od używanego urządzenia. Mimo to Google Meet ma w zanadrzu więcej sztuczek.

Czy mogę natychmiast rozpocząć spotkanie?

Tak, możesz i są na to trzy sposoby – przez Gmaila, aplikację Google Meet na smartfona lub klienta internetowego. Oto, co musisz zrobić.

Metoda Gmaila

Uzyskaj dostęp do swojego konta Gmail przez przeglądarkę i kliknij „Rozpocznij spotkanie”. Ta opcja znajduje się w Meet po lewej stronie ekranu. Akcja przenosi Cię bezpośrednio do kamery i podglądu audio oraz generuje szczegóły spotkania, w tym identyfikator, numer telefonu i PIN.

Kliknij przycisk „Dołącz teraz”, a dołączysz do spotkania jako twórca. Następnie jesteś w oknie „Dodaj inne” i musisz podać dane kontaktowe (nazwę użytkownika lub adres e-mail) innych uczestników.

dodaj innych

Po wysłaniu zaproszeń pozostaje tylko czekać, aż inni się przyłączą.

Aplikacja Google Meet na smartfony

Mimo że nie możesz zaplanować spotkania za pośrednictwem aplikacji, możesz je rozpocząć zaraz po zalogowaniu.

spotkanie w Google

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, skorzystaj z menu szybkiego dostępu, naciśnij i przytrzymaj aplikację Google Meet i wybierz „Rozpocznij nowe spotkanie”. Oprogramowanie natychmiast generuje szczegóły spotkania i pojawia się wyskakujące okienko „Udostępnij informacje o dołączaniu”.

udział

Kliknij powyższą opcję, aby udostępnić informacje i wybrać metodę udostępniania. Oprócz wysyłania informacji e-mailem, masz również możliwość wysłania ich jako SMS lub za pośrednictwem innych aplikacji do przesyłania wiadomości.

Klient sieciowy

Jak wskazano, natychmiast rozpoczynasz spotkanie za pośrednictwem klienta internetowego w taki sam sposób, jak w każdy inny sposób. Ale nie zaszkodziłoby zrobić szybkie podsumowanie wymaganych kroków.

Po uzyskaniu dostępu do Google Meet w przeglądarce kliknij przycisk „Dołącz lub rozpocznij spotkanie”. W następnym oknie musisz wpisać swój pseudonim. Jeśli dołączasz do spotkania, wpisz kod spotkania zamiast swojego pseudonimu.

dodać ludzi

Aby wejść na spotkanie, kliknij przycisk „Dołącz”, a zobaczysz wyskakujące okienko ze szczegółami spotkania. Jest to również miejsce, w którym można rozpocząć dodawanie kolejnych uczestników. To na uboczu, wszystko gotowe i wystarczy poczekać, aż inni wskoczą na pokład.

Jak dołączyć do spotkania Google Meet

Do spotkania można dołączyć na cztery sposoby – przez Gmaila, aplikacje mobilne, Kalendarz Google lub klienta internetowego. Oto krótkie samouczki.

Kalendarz

Uzyskaj dostęp do Kalendarza, przejdź do danego wydarzenia i kliknij lub naciśnij „Dołącz w Google Meet”. Wymagane działania są takie same, gdy dołączasz do spotkania za pomocą aplikacji mobilnej Kalendarz.

Gmail

W Gmailu kliknij „Dołącz do spotkania” i wpisz lub skopiuj i wklej kod spotkania w wyznaczonym polu.

kod spotkania

Klient sieciowy

Kliknij „Dołącz lub rozpocznij spotkanie”, wprowadź kod spotkania i od razu dołączysz do spotkania.

wpisz kod spotkania lub pseudonim

Notatka: Jeśli chcesz rozpocząć spotkanie przez klienta internetowego, nie musisz wpisywać nicka – możesz zostawić pusty pasek.

Aplikacje mobilne

Uruchom aplikację, wybierz „Wprowadź kod spotkania”, wpisz kod i naciśnij przycisk „Dołącz do spotkania”. Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, naciśnij aplikację, aby uzyskać opcje szybkiego dostępu, ponieważ w ten sposób jest to szybsze.

Wesołych rozmów

Łatwość obsługi i prostota to niektóre z głównych zalet Google Meet. Ponadto ta aplikacja do wideokonferencji w pełni wykorzystuje G Suite, zapewniając bezproblemowy dostęp i planowanie. I świetnie, że możesz rozpocząć spotkanie na komputerze, a następnie natychmiast przełączyć się na telefon komórkowy.

Jak często masz spotkania w Google Meet? Czy korzystałeś z innej aplikacji do wideokonferencji? Jakie było twoje doświadczenie? Podaj nam swoje dwa grosze w sekcji komentarzy poniżej.