Jak wyszukać określoną witrynę internetową za pomocą Google?

Osoby zaznajomione z prowadzeniem badań online wiedzą, że szukanie konkretnych tematów w Internecie jest o wiele bardziej skomplikowane, niż może sugerować termin „Google to”. Samo wpisanie słowa w polu tekstowym może często prowadzić do wyników, które nie są dokładnie tym, czego szukałeś.

Jak wyszukać określoną witrynę internetową za pomocą Google?

Nie jest łatwo znaleźć najbardziej powiązane wyniki, chyba że możesz skutecznie zawęzić wyniki wyszukiwania. W poniższym artykule pokażemy, jak przeszukiwać określoną witrynę za pomocą Google wraz z terminami Google Syntax, które pomogą Ci znaleźć to, czego szukasz.

Jak przeszukiwać witrynę za pomocą Google

Dla wielu osób wyszukiwanie tematów lub tematów w Google polega na wpisaniu wyszukiwanego hasła, a następnie naciśnięciu przycisku wyszukiwania. W przypadku większości zwykłych wyszukiwań załatwi to sprawę, zwłaszcza jeśli nie szukasz konkretnej witryny. Jeśli jednak szukasz konkretnej witryny, wypróbuj następujące rozwiązania, aby uzyskać dokładnie to, czego szukasz:

Wpisz „wyszukiwany element + witryna: nazwa witryny” bez przecinków. Na przykład, jeśli szukasz artykułów związanych z Microsoft Word w witrynie Alphr.com, wpisz: „Witryna Microsoft Word: Alphr.com”. Google przedstawi Ci następnie linki do najtrafniejszych wyników wyszukiwania z tej witryny.

Polecenie „site” to tylko jedna z kilku opcji Google Syntax, których możesz użyć do zawężenia dowolnego wyszukiwanego hasła. Omówienie dodatkowych operatorów Google Syntax znajduje się w następnej sekcji.

Jak przeszukiwać witrynę za pomocą składni Google

 1. Jeśli chcesz, aby w wynikach wyszukiwania Google pojawiały się konkretne wyniki, możesz użyć określonych słów w połączeniu z wyszukiwanymi hasłami, aby uzyskać więcej powiązanych linków. Te słowa są nazywane operatorami wyszukiwania składni Google. Te warunki Google Syntax to:
 2. „Wyszukaj przedmiot”
  1. Umieszczenie wyszukiwanego hasła w otwartych i zamkniętych cudzysłowach informuje Google, że chcesz dokładnie dopasować to, co właśnie wpisałeś. Jest to przydatne do wyeliminowania synonimów i słów, które są tylko ściśle związane z szukanym terminem.
  2. Przykład składni: „Minecraft”
 3. LUB
  1. To każe Google szukać jednego z terminów, które wpisujesz w polu wyszukiwania, z najbardziej powiązanymi linkami do każdego z nich na górze. Ważne jest, aby pamiętać, że składnię musisz wpisać wielkimi literami, w przeciwnym razie otrzymasz różne wyniki. Ponadto symbol potoku „|” może być użyty jako substytut „LUB” lub można go wpisać za pomocą Shift + \ na normalnych klawiaturach komputerów PC lub Mac oraz w menu Symbole klawiatur wirtualnych urządzeń mobilnych.
  2. Przykład składni: Minecraft LUB Roblox
 4. ORAZ
  1. Wpisanie tego w zwraca wyniki związane z obydwoma terminami wyszukiwania między poleceniem AND. Google robi to domyślnie, ale staje się bardziej przydatne, jeśli połączysz je z innymi operatorami Google Syntax.
  2. Przykład składni: Minecraft I Roblox
  1. Użycie tego operatora spowoduje wykluczenie wyszukiwanego hasła z wyników. Jest to przydatne, gdy wyszukiwane hasło jest ściśle związane z tematami, które nie są dokładnie tym, czego szukasz. W poniższym przykładzie wyniki będą wyświetlać terminy związane z rzeczywistymi bramami i nie będą wyświetlać żadnych związanych z firmą Microsoft ani Billem Gatesem. Jeśli otrzymujesz wyniki niezwiązane z tym, czego chcesz, po prostu dodaj je do składni –.
  2. Przykład składni: gates -bill -Microsoft -corporation
 5. *
  1. To jest operator wieloznaczny. Zwróci wyniki ze wszystkimi wpisanymi terminami oraz innymi powiązanymi słowami lub wyrażeniami. W poniższym przykładzie wpisanie go spowoduje wyświetlenie linków związanych z blokami Minecraft różnych typów. Ta składnia jest przydatna, jeśli nie masz pewności, jakiego dokładnie wyszukiwanego hasła użyć.
  2. Przykład składni: Minecraft * blok
 6. ()
  1. Podobnie jak w przypadku operacji matematycznych, symbole nawiasów grupują razem argumenty składni i informują Google, które argumenty należy wykonać jako pierwsze.
  2. Przykład składni: (Minecraft LUB Roblox) -Firma
 7. $
  1. Wyświetli wyniki ze znakami dolara. To świetnie, jeśli szukasz przedmiotów z dokładnymi cenami. Działa to również w przypadku euro (€), ale z jakiegoś powodu nie działa w przypadku funtów brytyjskich (£).
  2. Przykład składni: iPhone 200
 8. Definiować
  1. Używa wbudowanego słownika wyszukiwarki Google, aby podać definicję wprowadzonego terminu.
  2. Przykład składni: define:commiserate
 9. Pamięć podręczna
  1. Użycie tej składni Google spowoduje wyświetlenie najnowszych zapisanych w pamięci podręcznej wersji wyszukiwanego hasła. Należy pamiętać, że sama strona internetowa musi zostać zindeksowana, w przeciwnym razie nie będą dostępne żadne wersje z pamięci podręcznej, które można by wyświetlić.
  2. Przykładowa pamięć podręczna: Minecraft.com
 10. Typ pliku
  1. Ten operator poinformuje Google, aby wyświetlał wyniki tylko określonego typu pliku.
  2. Przykład: typ pliku Minecraft: pdf
 11. Strona
  1. Jak wyjaśniono powyżej, ogranicza to wyszukiwanie do wyników z określonej witryny.
  2. Przykład: witryna Microsoft Word:Alphr.com
 12. Związane z
  1. Użycie tego terminu spowoduje wyświetlenie linków związanych z daną domeną wyszukiwania. Witryny z pojedynczymi domenami lub niepowiązane witryny nie będą wyświetlać żadnych wyników.
  2. Przykład: related:microsoft.com
 13. Tytuł
  1. Użycie tego operatora spowoduje wyświetlenie wyników, które mają w tytule wyszukiwane hasło.
  2. Przykład: intitle: Minecraft
 14. Allintitle
  1. W przeciwieństwie do poprzedniego operatora, ten wyświetla tylko linki do witryn, które zawierają WSZYSTKIE wyszukiwane hasła w tytule.
  2. Przykład: allintitle: Minecraft Roblox
 15. Inurl
  1. Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch operatorów, ta opcja koncentruje się na adresie URL lub adresie internetowym witryny, aby znaleźć wyszukiwane hasło zdefiniowane zamiast tytułu. W poniższym przykładzie zostanie wyświetlona dowolna strona internetowa z adresem Minecraft.
  2. Przykład: adres URL: Minecraft
 16. Allinurl
  1. Działa to prawie tak samo jak inurl, z wyjątkiem tego, że wyświetla strony internetowe ze wszystkimi terminami podanymi w ich adresie internetowym.
  2. Przykład: allinurl: Minecraft Roblox
 17. W tekście
  1. Ta składnia Google będzie wyszukiwać strony internetowe zawierające wpisane terminy.
  2. Przykład: tekst: Minecraft
 18. Allintext
  1. Podobnie jak w przypadku podobnych operatorów, spowoduje to wyszukanie wszystkich podanych wyszukiwanych haseł w treści strony internetowej.
  2. Przykład: allintext: Minecraft Roblox
 19. WOKÓŁ(X)
  1. Ten operator Google Syntax wymaga dwóch słów wyszukiwania i wyświetla wyniki zawierające oba terminy w odległości X słów od siebie. Jest to przydatne, jeśli szukasz konkretnej frazy, a nie tylko witryn zawierających oba słowa, prawdopodobnie w jednym akapicie
  2. Przykład: Minecraft AROUND(5) Roblox
 20. Pogoda
  1. Wyświetli pogodę dla określonej lokalizacji.
  2. Przykład: pogoda: Kalifornia
 21. Dyby
  1. Spowoduje to wyświetlenie odpowiednich informacji giełdowych związanych z wyszukiwanym terminem.
  2. Przykład: akcje: Microsoft
 22. Mapa
  1. Użycie tej składni spowoduje wyświetlenie informacji o mapie dla wyszukiwanych haseł, które je zawierają. Jeśli wprowadzone wyszukiwane hasło jest fikcyjne lub nie zawiera żadnych informacji na mapie, zamiast tego wyświetlane są najtrafniejsze wyniki.
  2. Przykład: mapa: Kalifornia
 23. Film
  1. Spowoduje to wyświetlenie recenzji, dat premier i innych faktów dotyczących filmów o tytule, który podajesz jako wyszukiwane hasło. Jeśli masz włączone lokalizacje, wyświetlą się również pobliskie kina, które mogą wyświetlać film w Twojej lokalizacji, jeśli takie istnieją.
  2. Przykład: film: Avengers Endgame
 24. w
  1. Operator konwersji, używający tej składni, wyświetli jednostkę miary jako inną. Przydatne w przypadku wagi, temperatury, długości, waluty i innych podobnych konwersji. Spowoduje to również wyświetlenie edytowalnego kalkulatora konwersji dla wprowadzonych miar.
  2. Przykład: 100 cali w centymetrach
 25. Źródło
  1. Spowoduje to przeskanowanie danej witryny w celu wyszukania wszelkich powiązanych wiadomości lub postów na blogu dotyczących wpisywanego hasła wyszukiwania.
  2. Przykład: Minecraft źródło:Alphr.com

Jak przeszukiwać stronę internetową za pomocą Google Chrome

Jeśli używasz Google Chrome jako wybranej przeglądarki, możesz wyszukać określone terminy w otwartej już witrynie, postępując zgodnie z tymi instrukcjami:

 1. W Google Chrome otwórz stronę, którą chcesz przeszukać.

 2. Kliknij ikonę trzech kropek w prawym górnym rogu strony przeglądarki.

 3. Z menu rozwijanego kliknij Znajdź. Możesz też zamiast tego nacisnąć Ctrl + F na klawiaturze.

 4. Wpisz wyszukiwane hasło w polu tekstowym. Jeśli usłyszysz powiadomienie dźwiękowe, oznacza to, że wyszukiwanie nie może znaleźć wpisanego słowa. Sprawdź swoją pisownię. Jeśli powiadomienia dźwiękowe są wyłączone, zauważysz, że Google Chrome przestaje wyróżniać tekst, gdy nie może znaleźć wyszukiwanego hasła. W przeciwnym razie wszystkie podobne terminy zostaną podświetlone.

 5. Użyj strzałek w górę i w dół po prawej stronie pola wyszukiwania, aby przechodzić między wynikami.

Dodatkowe często zadawane pytania

Jak używać Google do wyszukiwania określonej witryny?

Jeśli chcesz wyszukiwać terminy we wcześniej określonej witrynie, możesz użyć składni wyszukiwania Google lub funkcji Znajdź w przeglądarce Google Chrome. Jeśli chodzi o pierwsze, wpisz wyszukiwane hasła, a następnie składnię wymienioną powyżej. Jeśli chodzi o to drugie, zapoznaj się z instrukcjami korzystania z wyszukiwania w Google Chrome.

Jak mogę umieścić swoją witrynę w Google?

Kiedy tworzysz witrynę, zazwyczaj może minąć bardzo dużo czasu, zanim pojawi się ona na kilku pierwszych stronach Google. Nie zniechęcaj się jednak, jest kilka rzeczy, które możesz zrobić, aby przyspieszyć ten proces. To są:

• Prześlij mapę witryny do Google Search Central. Mają bardzo obszerny samouczek, jak upewnić się, że Twoja strona zostanie szybko znaleziona przez ich algorytm.

• Nie rób tego jednak bez zgody właściciela witryny. Jest to nie tylko zła etykieta sieciowa, ale robienie tego wystarczająco często może spowodować umieszczenie Cię na czarnej liście w wyszukiwarce Google w poszukiwaniu spamu. Dobrym miejscem do rozpoczęcia są strony w mediach społecznościowych, jeśli je posiadasz.

• Używaj słów kluczowych i narzędzi SEO. Gdy użytkownik szuka słowa kluczowego, wyszukiwarka Google używa algorytmu, aby znaleźć najtrafniejsze strony internetowe do wyświetlenia. Chociaż ten algorytm zmienia się od czasu do czasu, używanie właściwych słów kluczowych nadal pomaga. Wypróbuj Planer słów kluczowych Google, aby zobaczyć, jakie wyszukiwane hasła należy uwzględnić.

• Używaj metatagów na swoich stronach internetowych. Google ma obszerną, choć nie wyłączną listę metatagów, które może rozpoznać jego algorytm. Sprawdź listę, aby zobaczyć, które z nich dotyczą Twojej strony.

• Upewnij się, że Twoja strona internetowa może być wygodnie przeglądana na urządzeniach mobilnych. Wiele przeglądania Internetu odbywa się teraz na telefonach i tabletach, więc należy je zoptymalizować pod kątem różnych rozmiarów ekranu. Jeśli Twoja strona internetowa nie jest zoptymalizowana pod kątem urządzeń mobilnych, tracisz większy rynek docelowy, który przegląda sieć za pomocą telefonów komórkowych.

Jak wyszukać określony produkt w Google?

Odwołaj się do operatorów Google Syntax wymienionych powyżej, aby zawęzić wyniki wyszukiwania podczas wyszukiwania określonych elementów w Google.

Czy mogę przeszukać witrynę internetową pod kątem określonego słowa?

Tak. Polecenie Znajdź dla przeglądarki Google Chrome przeskanuje zawartość strony internetowej pod kątem wpisywanego słowa. Aby to zrobić, zapoznaj się z powyższymi instrukcjami.

Efektywne badania

Wiedza o tym, jak przeszukiwać konkretną witrynę za pomocą Google, może znacząco wpłynąć na jakość wyszukiwania. Może to być różnica między popołudniem niekończącego się, nieefektywnego przeglądania, a znajdowaniem tego, czego szukasz jednym kliknięciem. Zdziwiłbyś się, o ile przyjemniejsze i wydajniejsze mogą stać się Twoje wyszukiwania w Google, jeśli zapoznasz się z tymi technikami.