Jak pokazać FPS w League of Legends

Niewiele jest rzeczy, które irytują graczy bardziej niż ich gra, która nie działa poprawnie. League of Legends zostało stworzone, aby pomieścić szeroką gamę komputerów i można było grać na starszych maszynach, ale czasami gra może zacząć działać bardziej niestabilnie niż zwykle. Rozwiązywanie problemu najczęściej zaczyna się od wyświetlenia szczegółów FPS i pingu oraz ustalenia, który z nich nie wygląda prawidłowo.

Jak pokazać FPS w League of Legends

Na szczęście RIOT sprawił, że te dwa narzędzia analityczne są łatwo dostępne i wyświetlane w grze, dzięki czemu nie musisz ładować dodatkowych programów i usług online.

Oto wszystko, co musisz wiedzieć o FPS i ping w League of Legends.

Jak wyświetlić FPS i ping w League of Legends

Gra ma proste powiązanie klawiszy, aby przełączać natywny FPS i wyświetlanie pingów. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć „Ctrl + F”, aby wyświetlić te liczby w prawym górnym rogu ekranu. Dane są wyświetlane w czasie rzeczywistym i będą się zmieniać w miarę poprawy (lub pogorszenia) połączenia lub zmian FPS z powodu podstawowych procesów.

Możesz zmienić domyślne sterowanie wyświetlaniem FPS, przechodząc do ustawień gry. Nie musisz być w grze, aby uzyskać dostęp do tych ustawień, a mimo to zaleca się, aby zrobić to poza grą. Poświęcanie czasu na majstrowanie przy klawiszach oznacza, że ​​nie możesz poświęcić uwagi grze.

Oto jak zmienić klawisze wyświetlania FPS w kliencie gry:

 1. W kliencie kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu.

 2. Kliknij kartę „Skróty klawiszowe” po lewej stronie, znajdującą się pod „W grze”.

 3. Przewiń w dół, aż dojdziesz do sekcji „Wyświetlanie”, a następnie ją otwórz.

 4. Poszukaj linii o nazwie „Przełącz wyświetlanie FPS”. Kliknij pierwszą komórkę, aby zmienić skrót klawiszowy. Domyślnym tekstem komórki powinien być „Ctrl + F”.

 5. Możesz kliknąć sąsiednią komórkę, aby skonfigurować dodatkowe przypisanie klawiszy dla łatwiejszego dostępu.
 6. Otworzy się wyskakujące menu z przypisaniem skrótów klawiszowych. Wprowadź skrót klawiszowy, którego chcesz użyć i kliknij „Zapisz”.

  Alternatywnie możesz użyć „Odłącz”, aby wyczyścić komórkę i całkowicie usunąć klawisz skrótu.

 7. Kliknij „Gotowe”, aby zapisać.

Alternatywnie możesz uzyskać dostęp do tych ustawień i wprowadzić niezbędne zmiany skrótów klawiszowych, naciskając „Escape”. Nie będziesz mógł poruszać swoją postacią w menu, więc uważaj.

Co oznacza FPS?

FPS oznacza „klatki na sekundę” i w zasadzie informuje, ile razy ekran jest odświeżany w ciągu sekundy. Im wyższa liczba, tym płynniejsza rozgrywka, ponieważ opóźnienie między serwerem a tym, co jest wyświetlane na monitorze, jest mniejsze.

Wszystkie monitory mają twardy limit liczby klatek na sekundę, które mogą obsłużyć, a nowsze modele podnoszą liczby jeszcze wyżej. Na przykład, jeśli masz monitor 60 FPS, gra nie może odświeżyć więcej, niezależnie od liczby w prawym górnym rogu tego, co mówi twój ekran. Dodatkowe klatki są po prostu odrzucane, chyba że masz lepszy monitor.

Jaki jest najlepszy FPS w League of Legends?

Ogólnie rzecz biorąc, im wyższy FPS w grze, tym płynniejsza będzie gra. Generalnie zalecamy naciskanie co najmniej 60 FPS, aby uzyskać przyzwoitą rozgrywkę, ponieważ wszystko, co jest niższe niż ta (szczególnie poniżej 30), spowoduje, że gry będą niestabilne i nie będą odpowiadać.

Jeśli masz problemy z osiągnięciem tego testu FPS, musisz obniżyć ustawienia graficzne swojej gry. Oto, co musisz zrobić:

 1. Przejdź do ustawień gry podczas gry (Escape). Zalecamy korzystanie z „Trybu ćwiczeń”, aby nie zakłócać gry na żywo przez zmianę ustawień graficznych. Podczas konfigurowania gry możesz wybrać „Tryb ćwiczeń” w zakładce „Trening”.
 2. Wybierz zakładkę „Wideo” po lewej stronie.

 3. W sekcji „Grafika” przesuń suwak w dół.

 4. Możesz także wyłączyć „Wypisywanie znaków”.

 5. Naciśnij „OK”, aby zapisać zmiany i wyjść z ustawień.

 6. Zobacz, jak w rezultacie zmienił się Twój FPS. Musisz włączyć wyświetlanie FPS.
 7. Jeśli twój FPS nadal nie mieści się w rozsądnych granicach, powtórz ten proces. Możesz także wyłączyć „Antialiasing” i „Czekaj na synchronizację pionową”, aby poprawić wydajność. Może to nieco zmniejszyć stabilność obrazu, ale znacznie poprawi jakość gry na maszynach z niższej półki.

 8. Możesz także zmienić tryb okna gry na górze. Wybierz menu rozwijane pod „Tryb okna” i wybierz odpowiednią opcję. Zobacz, jak wpływa to na FPS i rozgrywkę, i w razie potrzeby wprowadź więcej zmian.

Możesz również zauważyć linię z napisem „Ograniczenie liczby klatek na sekundę”. W przypadku większości maszyn najlepiej ustawić to ustawienie tak wysokie, jak pozwala na to częstotliwość odświeżania monitora (ponieważ wszystko, co powyżej, nie powoduje bardziej znaczącej zmiany). Całkowite ograniczenie liczby klatek na sekundę może poprawić wydajność na komputerach z wyższej półki, ale wyniki są nadal ograniczone możliwościami monitora.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co może wpłynąć na twój FPS?

Istnieje kilka ważnych czynników, które wpływają na liczbę klatek na sekundę w twojej grze:

• Sprzęt twojego systemu (procesor, karta graficzna, pamięć) jest jednym z kluczowych czynników. Starszy komputer po prostu nie ma wystarczającej mocy, aby zasilić nowszą grę.

• Ustawienia graficzne gry. W większości nowoczesnych gier różnica między najniższymi a najwyższymi ustawieniami graficznymi jest zwykle tym, co odróżnia maszyny z wyższej półki od reszty. Wybranie najniższych ustawień może nie zapewnić najlepszej estetyki, ale pozwoli to grze działać z zadowalającym (lub doskonałym) FPS, co poprawi jakość gry.

• Aktualne obciążenie Twojej maszyny. Inne programy, które wymagają dużej mocy obliczeniowej i pamięci, wysysają zasoby i zmniejszają liczbę klatek na sekundę.

• Optymalizacja i kodowanie gry. Tak naprawdę nie możesz na to wpłynąć, ale programiści często to robią. Na przykład RIOT poczynił kroki w kierunku poprawy wydajności gry na maszynach z niższej półki, zapewniając jednocześnie solidną rozgrywkę i wydajność grafiki.

Najprostszym sposobem na natychmiastowe ulepszenie FPS jest zamknięcie niepotrzebnych lub niepotrzebnych programów i obniżenie ustawień graficznych gry. Poza tym najlepszą opcją jest ulepszenie sprzętu, aby pasował do bardziej wymagających wymagań nowszych gier.

Co oznacza ping w League of Legends?

Ping to czas potrzebny, aby pakiet danych internetowych dotarł do serwera gry i powrócił do Twojego urządzenia. Zasadniczo im wyższy staje się twój ping, tym dłuższe jest opóźnienie między twoimi danymi wejściowymi a tym, co robi twoja postać w grze.

Ping poniżej 60 jest zwykle uważany za całkowicie akceptowalny. Ping wyższy niż 100 jest często powodem do niepokoju i może powodować opóźnienia i obniżyć wydajność rozgrywki. Przerażający ping 9999 zwykle oznacza, że ​​gra utraciła połączenie z serwerem gry i musi się połączyć ponownie.

W przeciwieństwie do FPS, twój ping opiera się na dwóch rzeczach:

• Jak szybkie i stabilne jest Twoje połączenie internetowe. Zasubskrybowanie bardziej stabilnego połączenia lub usunięcie innych urządzeń z sieci lokalnej spowoduje, że ping spadnie lub stanie się z czasem mniej błędny.

• Jak daleko serwer gry jest w porównaniu z twoją lokalizacją. Lokalizacja serwera gry jest oparta wyłącznie na regionie, w którym grasz. Jeśli twój ping jest stale wysoki, możesz uzyskać lepsze wyniki, zmieniając region gry.

Dlaczego nie widzę mojego FPS w League of Legends?

Jeśli klikniesz „Ctrl + F”, a wyświetlacz FPS nie pojawi się w prawym górnym rogu ekranu, możliwe, że zmiana skrótu klawiszowego zastąpiła ustawienia domyślne. Aby ponownie zobaczyć wyświetlacz FPS, musisz wrócić do ustawień i wprowadzić prawidłowe przypisanie klawiszy. Możesz postępować zgodnie z instrukcjami zmiany ustawień FPS powyżej.

Jak przeprowadzić test pingowania League of Legends?

Jeśli chcesz przeprowadzić test ping, masz dwie możliwości:

• Poznaj adres IP serwera, który próbujesz pingować (serwer NA używa 104.160.131.3, ale możesz znaleźć listę innych opcji tutaj), a następnie użyj w tym celu polecenia „ping” w wierszu poleceń Adres IP.

• Użyj narzędzia do testowania pingów online, takiego jak Game Server Ping lub League Ping Test, aby szybko sprawdzić, jaki będzie twój ping na dowolnym serwerze LoL.

Jak wyświetlić FPS w systemie Windows?

Windows 10 uruchomił aktualizację w 2019 roku, aby umożliwić graczom przeglądanie FPS ich gry bez pobierania aplikacji innych firm. Wszystko, co musisz zrobić, to nacisnąć „Wygraj + G”, aby otworzyć pasek gier systemu Windows.

Twój FPS zostanie wyświetlony w oknie o nazwie „Zasoby”. Będziesz musiał udzielić uprawnień systemowi Windows, aby zebrać te dane i ponownie uruchomić komputer, aby zmiany zaczęły obowiązywać po pierwszym otwarciu paska gier systemu Windows.

Poznaj swoją grę, aby wygrać grę

Znajomość aktualnej liczby klatek na sekundę i pingu może pomóc zoptymalizować ustawienia gry w celu uzyskania lepszej wydajności. Zwiększona liczba klatek na sekundę może prowadzić do natychmiastowego przyspieszenia rozgrywki, a łatwo zobaczysz różnicę między 30 a 60 klatkami na sekundę. Chociaż określenie FPS nie jest trudne, ulepszenie go będzie wymagało trochę majsterkowania przy ustawieniach gry i sprzęcie, aby jak najlepiej wykorzystać komputer.

Jaki jest twój obecny LoL FPS? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.