Jak wyświetlić ping w League of Legends

Siedziałeś, żeby spędzić trochę czasu, grając w League of Legends, ale twój bohater się nie rusza, gdy mu to każesz, podczas gdy wszyscy wokół mapy wydają się teleportować? Co daje?

Jak wyświetlić ping w League of Legends

Pierwszym krokiem w rozwiązywaniu potencjalnych problemów z LoL-em jest przyjrzenie się swojemu pingowi i zobaczenie, jak możesz go poprawić. Na szczęście RIOT sprawił, że proste dane analityczne, takie jak FPS i ping, są dość proste do wyświetlania w grze, bez konieczności ładowania prędkości online i ping-testerów, aby zrobili to za Ciebie.

Oto jak możesz wyświetlić swój ping i FPS w League of Legends.

Jak wyświetlić ping i FPS w League of Legends

Domyślnie gra ma proste skróty klawiszowe, które wyświetlają aktualne liczby pingów i FPS w prawym górnym rogu ekranu. Po prostu naciśnij „Ctrl + F”, aby przełączyć wyświetlanie ping/FPS. To takie proste.

Jak naprawić ping nie wyświetlający się w League of Legends

Gra ma pewne domyślne skróty klawiszowe, ale niektóre programy i ustawienia mogą je całkowicie nadpisać lub usunąć. Niektórzy gracze mogą używać w grze różnych skrótów klawiszowych, a domyślny skrót klawiaturowy może kolidować z ich intencjami.

Jeśli ping nie wyświetla się podczas łączenia skrótu klawiaturowego, prawdopodobnie przypisania klawiszy zostały ustawione nieprawidłowo. Oto, co możesz zrobić, aby zmienić te skróty klawiszowe:

 1. Zaloguj się do klienta League.

 2. W kliencie kliknij ikonę koła zębatego w prawym górnym rogu, aby wprowadzić ustawienia.

 3. Przejdź do zakładki „Skróty klawiszowe” w menu po lewej stronie w sekcji „W grze”.

 4. Przewiń nieco w dół i kliknij sekcję „Wyświetlanie”.

 5. Zobaczysz linię o nazwie „Przełącz wyświetlanie FPS”. Kliknij pierwszą komórkę po prawej, aby zmienić przypisanie klawiszy. Domyślnie komórka powinna brzmieć „Ctrl + F”.

 6. Po kliknięciu komórki otworzy się wyskakujące menu z alokacją skrótów klawiszowych. Wprowadź powiązanie klawiszy, którego chcesz użyć, a następnie naciśnij "Zapisz".

  Alternatywnie możesz nacisnąć „Unbind”, aby usunąć bieżące powiązanie i pozostawić puste. Jest to przydatne, jeśli nie chcesz mieć dwóch różnych kombinacji klawiszy dla tej samej akcji.

 7. Kliknij „Gotowe”, aby potwierdzić zmiany.

Jak wyświetlić ping w grze w League of Legends

Jeśli jesteś już w grze, nadal możesz uzyskać dostęp do ustawień, aby zmienić klawisz skrótu:

 1. Naciśnij „Escape”, aby wejść do ustawień.
 2. Wykonaj kroki 3-7 powyżej, aby zmienić klawisz skrótu.

Zalecamy zmianę skrótów klawiszowych i ustawień gry poza grą, ponieważ wprowadzenie niektórych zmian może zająć trochę czasu, więc rozgrywka może zostać zakłócona, jeśli nie będziesz zbyt długo majstrować przy ustawieniach. Jeśli chcesz sprawdzić, jak działają twoje ustawienia gry w grze i wprowadzić dalsze zmiany, zalecamy przejście do trybu praktyki, aby je przetestować:

 1. Kliknij „Graj” w lewym górnym rogu.

 2. Wybierz zakładkę „Trening” tuż pod przyciskiem „Graj”.

 3. Wybierz „Narzędzie ćwiczeniowe”.

 4. Kliknij „Potwierdź” na dole.

 5. Gra wyświetli lobby treningowe. Możesz ustawić przeciwnika kontrolowanego przez AI i nacisnąć „Rozpocznij grę”, gdy będziesz gotowy.

 6. Wybierz bohatera na ekranie wyboru i przygotuj się do testowania ustawień, przedmiotów lub strategii.

Jak pokazać ping na czacie w League of Legends

Istnieje kilka powodów, dla których możesz chcieć pokazać, jak wysoki lub niski jest twój ping na czacie zespołowym. Najważniejszym z nich jest poinformowanie kolegów z drużyny, jeśli napotkasz jakieś problemy techniczne. Byłoby nierozsądnie wchodzić w walkę decydującą o meczu, gdy wszyscy teleportują się wokół ciebie i nie możesz w ogóle zareagować.

Alternatywnie możesz pokazać swój ping, aby uzyskać porady lub pomoc od członków zespołu. Niektórzy gracze używają nawet opcji, by chwalić się, jak niski jest ich ping i jak płynna jest w rezultacie ich rozgrywka.

Niezależnie od powodu, istnieje prosta opcja wyświetlenia pingu na czacie gry. Oto, co musisz zrobić:

 1. Włącz wyświetlacz FPS. Domyślnie skrót klawiszowy to „Ctrl + F”, ale możesz postępować zgodnie z powyższymi wskazówkami, jeśli nie działa i należy je zmienić.

 2. Przytrzymaj „Alt”, a następnie kliknij lewym przyciskiem myszy swój numer ping. Musisz być nieco precyzyjny w tym przypadku, ponieważ gra będzie pingować poniższą mapę, jeśli nie zrobisz tego dokładnie.

 3. Czat w grze wyświetli wiadomość z twoją nazwą użytkownika, bohaterem i aktualnym numerem pingu.
 4. Wrogowie nie zobaczą tej wiadomości.

Jak pokazać tylko FPS w League of Legends

Twój FPS wskazuje, jak szybko gra odświeża aktualny stan. Dobry FPS (powyżej 60) oznacza, że ​​patrzysz na obraz na ekranie niemal w czasie rzeczywistym i możesz odpowiednio zareagować.

Jedynym sposobem na pokazanie swojego FPS jest użycie skrótu klawiaturowego „Przełącz wyświetlanie FPS”. Domyślnie jest to "Ctrl + F", a także wyświetli twój bieżący ping obok twojego FPS na prawym górnym ekranie. Obecnie nie ma możliwości wyświetlenia samego FPS-a.

Dodatkowe często zadawane pytania

Co to jest ping?

Ping to czas potrzebny na podróż pakietu między urządzeniem a serwerem, do którego próbuje dotrzeć. W przypadku LoL ping śledzi czas podróży między twoim komputerem a lokalizacją serwera w twoim regionie. Ping jest wyświetlany w milisekundach (ms).

Ping poniżej 60 ms zapewni płynniejszą rozgrywkę. Nie zauważysz ogromnej różnicy między 30 a 50 pingami. Jeśli jednak twój ping zacznie rosnąć powyżej 100 ms, zauważysz natychmiastową zmianę w tym, jak niezgrabna staje się gra i interakcja z nią. Wszystko powyżej 100 ms po prostu nie jest zalecane, jeśli chcesz utrzymać najwyższą wydajność rozgrywki.

Nie myl tej terminologii z pingami gier. Alerty ping w grze są używane przez graczy do komunikacji między drużynami i nie mają związku z tematem tego artykułu.

Co może wpłynąć na mój ping?

Kilka rzeczy może wpłynąć na nagły wzrost pingu:

• Przede wszystkim ping jest proporcjonalny do fizycznej odległości między domem a serwerem. Im dłużej pakiety muszą podróżować fizycznie, tym wyższy będzie twój ping.

• Twój ping może również zależeć od tego, jak masz połączenie z Internetem. Przewodowe połączenie Ethernet jest bardziej stabilne niż domowe Wi-Fi.

• Jeśli używasz większej liczby programów, które do działania wymagają połączenia z Internetem, mogą one odciągnąć Twoją przepustowość od LoL i spowodować skok lagów.

• Jeśli wiele osób w domu jest podłączonych do tej samej sieci, każdy z Twoich pingów nieznacznie wzrośnie, ponieważ tylko jedna linia jest wysyłana do Twojego dostawcy usług internetowych i wszystkie urządzenia konkurują o nią.

• Warunki pogodowe i problemy techniczne mogą mieć negatywny wpływ na ping. Czasami jedna z lokalnych platform routingu ulegnie awarii z przyczyn niezależnych od Ciebie i Twoje pakiety będą musiały zostać przekierowane przez bardziej odległe serwery, co w rezultacie zwiększy Twój ping. Zdarzenia te są rzadkie, ale wiadomo, że zdarzają się okazjonalnie.

Jak mogę zmniejszyć ping w League of Legends?

Jeśli zauważysz nagły wzrost pingu, istnieje kilka sposobów rozwiązania problemu i opanowania go:

• Zamknij inne programy korzystające z Internetu. Programy i platformy, które pobierają pliki lub przesyłają strumieniowo treści, są zwykle najgorszymi przepustami i mogą powodować problemy z rozgrywką.

• Sprawdź, czy gra nie ma problemów technicznych. Możesz przejść do strony stanu serwera RIOT, a następnie kliknąć zdjęcie LoL i wprowadzić lokalizację serwera, aby sprawdzić bieżące problemy.

• Podłącz komputer do modemu sieciowego za pomocą kabla Ethernet. Połączenie Wi-Fi może spowolnić lub zostać przerwane przez ściany i odległość, gdzie połączenie kablowe jest bardziej niezawodne i szybsze. Jeśli nie możesz użyć kabla, zbliż się do modemu.

• Zresetuj połączenie internetowe. Zakłóci to twoją grę na chwilę, dopóki nie połączysz się ponownie, ale może to być realna opcja, aby usunąć nagłe problemy z łącznością i zresetować ścieżkę routingu na bardziej wydajną.

• Zmień na bliższy serwer. To może nie być najlepsza, najłatwiejsza lub najtańsza opcja, ponieważ zmiana regionu serwera w LoL będzie cię kosztować RP, ale może to być jedyny sposób na trwałe zmniejszenie pingu. Używaj tego tylko jako jednej z ostateczności, ponieważ nie możesz tego cofnąć bez ponownego płacenia.

• Zmień dostawcę Internetu lub pakiet. Współcześni dostawcy i pakiety oferują szybsze i bardziej niezawodne połączenia, które mogą być nieco odporne na złą pogodę i nie mają tak wielu przestojów.

Wyślij ping, aby wygrać

W League of Legends o wyniku meczu może decydować gracz, który ma najbardziej niezawodne połączenie i może najszybciej reagować na wydarzenia. Jeśli zauważysz nagły spadek wydajności gry, możesz łatwo włączyć wyświetlanie FPS i ping i rozpocząć rozwiązywanie problemu. Jeśli sprawisz, że gra znów będzie działać bezbłędnie, będziesz znacznie bliżej zwycięstwa.

Jaki jest twój ping podczas grania w League of Legends? Czy masz jakieś wskazówki dotyczące obniżania pingu, których nie omówiliśmy w artykule? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.