Jak sprawdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta na Twitterze

W przeszłości Twitter był często krytykowany za nieco luźne środki bezpieczeństwa. Jednak w ostatnich latach rozprawili się z tym problemem, a tweetowanie nigdy nie było bezpieczniejsze.

Jak sprawdzić, czy ktoś inny korzysta z Twojego konta na Twitterze

Jednak żadna platforma społecznościowa nie jest idealna, a naruszenia się zdarzają. Jeśli martwisz się, że ktoś inny używa Twojego konta na Twitterze, na pewno chcesz wiedzieć, jak się tego dowiedzieć.

Ale czy byłbyś w stanie powiedzieć dokładnie, kto mieszał w twoim profilu na Twitterze? Odpowiedź brzmi zarówno tak, jak i nie. Możesz być w stanie wykryć podejrzaną aktywność, ale to nie znaczy, że będziesz wiedzieć, kto jest winowajcą.

Jak zobaczyć ostatnie aktywne zastosowania

Jeśli jesteś zwykłym użytkownikiem Twittera, prawdopodobnie będziesz przewijać swoją stronę wiele razy dziennie. Nawet jeśli wszystko, co robisz, to czytanie zabawnych tweetów, a nie udział w debacie politycznej. Ale możesz też żarliwie tweetować.

W takim przypadku łatwiej zauważyć podejrzaną aktywność na swoim koncie na Twitterze. Nagle pojawiają się odpowiedzi i wzmianki, których nie pamiętasz. Lub Twoje wiadomości zawierają losowe wiadomości.

Może to być poważnym powodem do niepokoju, dlatego ważne jest, aby zbadać problem. Prawdopodobnie dokładnie wiesz, kiedy byłeś ostatnio aktywny na Twitterze, a to świetnie, ponieważ będziesz potrzebować tych informacji.

Dobrą wiadomością jest to, że możesz sprawdzić wszystkie swoje ostatnie sesje na Twitterze i z jakich urządzeń pochodzą. Zła wiadomość jest taka, że ​​jeśli wyłączyłeś funkcję Dokładnej lokalizacji, możesz nie być w stanie dowiedzieć się więcej o problemie. Ale najpierw zobaczmy, jak sprawdzasz swój aktywny status i historię logowania na Twitterze.

Z iPhone'a lub Androida

Korzystanie z Twittera za pośrednictwem aplikacji na iOS i Androida jest często wygodniejsze niż z przeglądarki. Interfejs użytkownika jest znacznie bardziej responsywny, a za każdym razem, gdy odświeżasz kanał, słychać tak niewiele dźwięku, który daje poczucie otuchy.

Jeśli więc chcesz sprawdzić swoją historię logowania na Twitterze za pomocą aplikacji Twitter, jest to prosty proces. Niezależnie od tego, czy używasz iPhone'a czy urządzenia z Androidem, kroki będą takie same:

Stuknij zdjęcie profilowe

Otwórz aplikację Twitter na telefonie i dotknij swojego zdjęcia profilowego w lewym górnym rogu ekranu.

Stuknij Ustawienia i prywatność

Przewiń w dół i wybierz opcję Ustawienia i prywatność.

Dotknij „Aplikacje i sesje”

Teraz wybierz Konto, a następnie Aplikacje i Sesje.

U góry ekranu zobaczysz inne aplikacje połączone z Twoim kontem na Twitterze. Ale tuż pod spodem zobaczysz sekcję Sesje. Twitter pokaże, że jesteś teraz aktywny z telefonu, a także wyświetli Twoją lokalizację.

Ale zobaczysz także całą listę aktualnie aktywnych sesji. Możesz kliknąć na każdy z nich i zobaczyć datę, godzinę i lokalizację pierwszego logowania, a także urządzenie, z którego uzyskano dostęp.

Prawdopodobnie rozpoznasz wszystkie swoje urządzenia i sesje, ale możesz też zobaczyć aktywność i urządzenia, których nie rozpoznajesz. Dlatego postaraj się zapamiętać, czy kilka razy korzystałeś z telefonu znajomego lub logowałeś się w pracy. Nie pozwól też, aby znaczniki lokalizacji Cię niepokoiły.

Jak wspomniano, jeśli opcja Dokładna lokalizacja jest wyłączona, Twitter nie będzie w stanie określić dokładnej lokalizacji Twoich loginów. Prawdopodobnie pokaże kilka różnych lokalizacji tego samego dnia, często oddalonych od siebie o setki mil.

Z komputera PC lub Mac

Możesz uzyskać dostęp do historii logowania na Twitterze za pomocą przeglądarki internetowej, niezależnie od tego, czy jesteś użytkownikiem komputera Mac, czy PC. Strona będzie wyglądać tak samo, a wszystkie kroki sprawdzania sesji również będą takie same. Zobaczmy więc, jak wyglądają te kroki:

Otwórz portal internetowy Twitter za pomocą dowolnej przeglądarki. W lewej części strony głównej wybierz Więcej.

Pojawi się menu. Wybierz Ustawienia i Prywatność.

Wybierz Konto, a następnie Aplikacje i Sesje.

Od tego momentu strona będzie wyglądać dokładnie tak samo, jak po otwarciu aplikacji Twitter na telefonie. Zobaczysz swoją obecną sesję oznaczoną jako aktywna niebieskim kolorem, a wszystkie inne sesje zobaczysz poniżej swojego stanu aktywności.

Pobieranie danych z Twittera

Innym sposobem sprawdzenia, czy ktoś używał Twojego konta na Twitterze, jest pobranie wszystkich Twoich danych z Twittera. Każda interakcja, post i obraz zostaną starannie zapakowane w plik zip. Pamiętaj, że możesz poprosić o całe archiwum tylko raz na 30 dni. Oto jak to robisz:

Otwórz aplikację lub przeglądarkę Twitter i wybierz Więcej.

Wybierz Ustawienia i prywatność, a następnie Konto.

W obszarze dane i uprawnienia wybierz Twoje dane na Twitterze.

Wprowadź swoje hasło i potwierdź.

Następnie wybierz opcję Pobierz archiwum dla Twittera.

pobierz archiwum swoich danych

Po kilku minutach Twój Twitter zbierze wszystkie Twoje dane, a następnie możesz wybrać opcję „Pobierz archiwum”. Następnie możesz przejrzeć całą aktywność, aby sprawdzić, czy są jakieś rozbieżności.

Teraz, gdy widzisz wszystkie swoje sesje na Twitterze, możesz zidentyfikować te, które nie powinny znajdować się na liście. Nawet jeśli Twitter minął w miejscu i była to sesja, której nie pamiętasz, prawdopodobnie i tak najlepiej się wylogować.

Wyloguj się ze wszystkich urządzeń — telefon komórkowy

Możesz wylogować się z sesji Twittera za pomocą aplikacji Twitter na smartfonie. Wystarczy kilka dotknięć ekranu. Wykonaj wszystkie trzy kroki z dostępu do aplikacji i sesji z powyższej sekcji. A następnie wykonaj następujące kroki:

Stuknij w sesję, z której chcesz się wylogować.

Stuknij opcję Wyloguj się z pokazanego urządzenia.

Gdy pojawi się wyskakujące okienko, potwierdź swój wybór.

Sesja natychmiast zniknie z listy. Następnie możesz kontynuować powtarzanie tych kroków z dowolnymi sesjami, co do których nie jesteś pewien.

Wyloguj się ze wszystkich urządzeń – PC lub MAC

Wylogowanie z problematycznych sesji i urządzeń na Twoim koncie na Twitterze będzie wyglądało tak samo, gdy zrobisz to za pomocą przeglądarki internetowej.

Wykonaj powyższe kroki, aby uzyskać dostęp do aplikacji i sesji oraz wylogować się z wybranej sesji. Potwierdź swój wybór i nie musisz się już martwić.

Ale jest inny sposób, który jest prawdopodobnie bardziej ostrożnym podejściem. Możesz wylogować się ze wszystkich sesji jednocześnie. Twitter daje Ci tę opcję, aby upewnić się, że wyeliminujesz zagrożenie, nawet jeśli nie masz pewności, które to było.

Będziesz mieć dostęp do tej funkcji za pomocą komputera lub aplikacji Twitter. Zamiast wybierać jedną sesję na raz, kliknij Wyloguj wszystkie inne sesje. Nie martw się jednak. Twoja bieżąca sesja pozostanie aktywna, a Twitter nie wyloguje się automatycznie.

Z punktu widzenia bezpieczeństwa jest to prawdopodobnie najlepszy sposób działania, chociaż możesz to zrobić według własnego uznania. Ponadto, jeśli aplikacje takie jak TikTok, Instagram lub jakiekolwiek inne są połączone z Twoim kontem na Twitterze, możesz rozważyć ich odłączenie. Przejdź do Aplikacje i sesje>Aplikacje>(Wybierz aplikację)>Odwołaj dostęp.

Środki bezpieczeństwa

Zachowanie bezpieczeństwa w Internecie jest obecnie niezbędne, ponieważ nigdy nie wiesz, kiedy Twoja prywatność może być zagrożona. Ktoś może zaatakować Cię konkretnie lub możesz niestety pobrać złego wirusa na swoje urządzenia i konta w mediach społecznościowych.

Jeśli chodzi o zapobiegawcze środki bezpieczeństwa, ogólną zasadą jest, aby nigdy nikomu nie udostępniać swojej nazwy użytkownika i hasła. Nawet jeśli aplikacja innej firmy obiecuje, że zdobędzie więcej obserwujących lub że będzie to w jakiś sposób dla twojego dobra.

Należy również pamiętać, że Twitter nigdy nie poprosi Cię o przesłanie hasła za pośrednictwem wiadomości DM lub nawet e-mailem. Ponadto, gdy Twitter zarejestruje nowy login, niezależnie od tego, czy jest to nowe urządzenie, czy nowy adres IP, wyśle ​​Ci powiadomienie e-mail.

Dzięki temu będziesz wiedział, jak zareagować natychmiast, jeśli zajdzie taka potrzeba. Powiadomienie o nowym logowaniu pojawi się również na stronie głównej portalu internetowego Twittera, aby Cię ostrzec.

nowy login

Zmień swoje hasło

Zawsze zaleca się utworzenie bardzo silnego hasła składającego się z cyfr, liter, wersalików i rozsądnej długości. Jasne, wszyscy są tego mniej lub bardziej świadomi, ale mimo to ludzie mają tendencję do trzymania się imienia swojego zwierzaka i dat rocznicowych.

Dlatego jeśli musiałeś wylogować się ze wszystkich urządzeń i sesji, dobrym pomysłem jest również zmiana hasła. Możesz to zrobić za pomocą portalu internetowego Twitter lub aplikacji mobilnej Twitter, a my pokażemy Ci, jak to zrobić.

Korzystając z przeglądarki, zaloguj się na swoje konto na Twitterze, a następnie wykonaj następujące czynności:

  1. Wybierz opcję Więcej, a następnie kliknij Ustawienia i prywatność.

  2. Wybierz Konto, a następnie Hasło.

  3. Wpisz swoje aktualne hasło.
  4. Wybierz nowe hasło. Upewnij się, że jest bardzo bezpieczny.
  5. Potwierdź zmiany, wybierając Zapisz.

Trudne jest to, gdy chcesz się zalogować, ale nie pamiętasz swojego aktualnego hasła.

W porządku, ponieważ możesz zresetować hasło, przechodząc do „strony ustawień hasła”. Pamiętaj też, że ta czynność automatycznie wyloguje Cię z każdej sesji oprócz tej, której używasz do zmiany hasła.

Jeśli używasz telefonu iPhone lub telefonu z systemem Android do zmiany hasła, wysyłając reset hasła na swój adres e-mail, wykonaj następujące czynności:

  1. Jeśli jesteś zalogowany na Twitterze na swoim urządzeniu, najpierw się wyloguj.
  2. Następnie wybierz opcję Zaloguj się, a następnie Nie pamiętasz hasła?.

  3. Wpisz swój adres e-mail, a nawet nazwę użytkownika, jeśli jest to wygodniejsze. Jeśli Twój numer telefonu jest połączony z kontem na Twitterze, otrzymasz SMS z kodem resetowania. Jeśli nie, otrzymasz kod resetowania e-mailem.

Uruchom program antywirusowy

Rzeczywistość, której nikt z nas nie lubi rozważać, to zainfekowanie naszych komputerów i innych urządzeń wirusem, który powoduje wszelkiego rodzaju niefortunne konsekwencje.

Skąd w ogóle wiesz, czy Twój komputer ma wirusa? Czasami jest to jasne, a innym razem nie tak łatwo widoczne. Znak ostrzegawczy może wystąpić, gdy komputer nagle zwalnia i nie działa tak, jak ostatnio. Ponadto losowy spam pojawiający się zewsząd jest prawdziwą czerwoną flagą.

A jeśli nie masz dostępu do swoich folderów lub kont w mediach społecznościowych, to nigdy nie jest dobrze. Ale jednym z najdziwniejszych zdarzeń jest to, że jeden z Twoich znajomych na Twitterze wyśle ​​Ci wiadomość z pytaniem, dlaczego wysłałeś mu ten dziwny lub podejrzany link.

A co ze zdjęciami i postami, które pojawiają się w Twoim kanale, których nie masz pojęcia, skąd pochodzą? Oznacza to, że czas uruchomić program antywirusowy na urządzeniu, komputerze, tablecie lub smartfonie, aby zobaczyć, co się dzieje.

Prawdopodobnie najlepiej wybrać zaufane oprogramowanie antywirusowe i pozwolić programowi wykonać swoje zadanie zamiast ręcznie usuwać problematyczne instalacje. Oprogramowanie uruchomi skanowanie, a następnie wykryje, czy masz wirusa, czy nie. Jeśli okaże się, że wirus rzeczywiście Cię zaatakował, powinieneś zmienić wszystkie swoje dane logowania, nie tylko na Twitterze.

Ale jeśli Twitter jest jedynym miejscem, w którym widziałeś niechcianą aktywność, a wszystko inne wydaje się w porządku, być może zostałeś zhakowany przez kogoś, kto był w stanie zalogować się na Twoje konto. Nadal obowiązuje ten sam protokół – wyloguj się ze wszystkich sesji i zmień hasło.

Twoje konto na Twitterze jest tylko dla Ciebie

Rozumiemy przez to, że udostępnianie danych logowania nawet znajomym i rodzinie nie jest dobrym pomysłem. Nie z powodu braku zaufania, ale dlatego, że tak łatwo jest zapomnieć, kiedy się zalogowaliśmy i gdzie zostawiliśmy nasze telefony. A co ważniejsze, kto może uzyskać do nich dostęp.

Nie ma powodu do paranoi, gdy ktoś inny korzysta z twojego konta na Twitterze, ale nie ma też powodu, aby być nieostrożnym.

Czy kiedykolwiek ktoś włamał się na Twoje konto na Twitterze? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.