Jak przesyłać strumieniowo swój iPhone do Roku (2021)

Roku to usługa przesyłania strumieniowego i gadżet, który wymaga niewielkiego wprowadzenia. Jedną z najlepszych rzeczy jest to, że aplikacja Roku umożliwia sterowanie strumieniem na inteligentnym telewizorze lub przesyłanie strumieniowe / dublowanie filmów. Aby wszystko było jasne, przesyłasz strumieniowo na telefon i możesz z niego wykonać kopię lustrzaną na urządzeniu Roku.

Jak przesyłać strumieniowo swój iPhone do Roku (2021)

Sprzęt, którego potrzebujesz, to jedno z urządzeń strumieniowych Roku podłączone do telewizora i oficjalnej aplikacji Roku. Poza tym proces jest dość prosty i nie wymaga dodatkowego sprzętu, takiego jak na przykład Apple TV. W każdym razie zobaczmy, jak to zrobić.

Streaming/Mirroring z iPhone'a do Roku

Krok 1

Najpierw musisz pobrać aplikację Roku i upewnić się, że urządzenie Roku jest włączone i połączone z siecią Wi-Fi. Zarówno iPhone, jak i urządzenie Roku muszą być w tej samej sieci Wi-Fi. Ten krok jest kluczowy, w przeciwnym razie konfiguracja nie zadziała.

Krok 1

Krok 2

Jeśli masz już zainstalowaną aplikację Roku, powinna ona natychmiast odebrać na odbiorniku. Osoby, które instalują aplikację po raz pierwszy, powinny skorzystać z prostego kreatora ekranowego.

Krok 2

Uruchom aplikację Roku i dotknij „Kontynuuj”, aby potwierdzić, że akceptujesz warunki i usługi. Natychmiast zostaniesz przeniesiony do okna parowania, a aplikacja odbierze odbiornik Roku w ciągu kilku sekund.

Połącz ręcznie

Jeśli nie chcesz łączyć się od razu, możesz pominąć ten krok, dotykając trzech poziomych kropek, a następnie wybierając "Połącz ręcznie" z wyskakującego okienka.

Krok 3

Zakładając, że sparowałeś aplikację i odbiornik, nadszedł czas, aby rozpocząć przesyłanie strumieniowe. Uruchom główne okno Roku (w aplikacji), a na dole znajduje się mała ikona „Zdjęcia +”, dotknij go. Następne okno zawiera foldery z muzyką, wideo i zdjęciami.

Wybierz folder wideo, a zostaniesz przeniesiony do Rolki z aparatu iPhone'a. Wybierz jeden z filmów, naciśnij przycisk odtwarzania, a na telewizorze rozpocznie się odtwarzanie wideo.

Funkcja wygaszacza ekranu

Naprawdę fajną rzeczą jest to, że możesz stworzyć wygaszacz ekranu ze swoich obrazów i przesłać go strumieniowo na telewizor. Jest to na przykład prosty sposób na pokazywanie znajomym zdjęć z wakacji.

Funkcja wygaszacza ekranu

Krok 1

W menu Zdjęcia+ stuknij opcję Wygaszacz ekranu, a następnie opcję Zrzuty ekranu, aby wybrać obrazy, których chcesz użyć.

Krok 2

Stuknij zdjęcia, aby je wybrać i naciśnij Dalej, gdy skończysz. Poniższe okno pozwala wybrać Styl i Szybkość wygaszacza ekranu. Po wybraniu preferencji dotknij „Ustaw wygaszacz ekranu”, OK, aby potwierdzić, a obrazy powinny zacząć odtwarzać się na telewizorze.

Ważna uwaga

Jeśli poprzednie kroki nie działają, możliwe, że Twój iPhone jest zablokowany na Roku lub funkcja dublowania ekranu nie została włączona. Aby zezwolić na dublowanie i odblokować urządzenie, przejdź do Ustawień (na Roku), wybierz system i przejdź do Screen Mirroring.

To samo okno zawiera sekcję "Urządzenia do dublowania ekranu" - jeśli iPhone jest zablokowany, pojawi się w sekcji "Zawsze blokowane urządzenia". Przejdź do swojego iPhone'a, wybierz go i odblokuj urządzenie. Możesz to wszystko zrobić za pomocą fizycznego pilota Roku.

Streaming na iPhonie

Oprócz dublowania / przesyłania strumieniowego z iPhone'a, aplikacja działa jako niezależna platforma strumieniowa i wszechstronny kontroler dla twojego odbiornika Roku.

Kliknij ikonę wyszukiwania i znajdź swój ulubiony film lub program telewizyjny. Aplikacja przeszukuje zarówno płatne, jak i bezpłatne kanały i szybko udostępnia treści na wyciągnięcie ręki. Aby przesyłać strumieniowo wideo na iPhonie, naciśnij przycisk Odtwórz i to prawie wszystko.

Jeśli używasz Roku do strumieniowego przesyłania muzyki, prywatne słuchanie (w aplikacji) pozwala zwiększyć głośność. Potrzebujesz pary słuchawek i możesz zaprosić trzech znajomych lub członków rodziny do przyłączenia się. Dodatkowo aplikacja oferuje cyfrowy pilot Roku.

Streaming na iPhonie

Pilot aplikacji ma te same przyciski, co jego fizyczny odpowiednik. Łączy się z Roku Streaming Stick lub Player, a także wirtualną klawiaturą ułatwiającą nawigację.

Kanał Roku

Na początku 2019 roku Roku wyszedł z branży urządzeń strumieniowych i wprowadził swój własny kanał. Po zainstalowaniu aplikacji Roku kanał jest do Twojej dyspozycji i nie potrzebujesz dodatkowego sprzętu, aby z niego korzystać.

Nie ma subskrypcji, ale kanał jest, podobnie jak inne bezpłatne sieci, obsługiwany przez reklamy. Z drugiej strony nie jesteś bombardowany reklamami, a wybór treści jest trudny do rywalizacji. Istnieje ponad 10 000 tytułów i 25 kanałów opartych na subskrypcji, takich jak EPIX, SHOWTIME czy Stars.

Subskrypcja premium obejmuje miesięczny bezpłatny okres próbny i otrzymujesz przypomnienie przed wygaśnięciem okresu próbnego. Całe zarządzanie rozliczeniami i subskrypcjami odbywa się za pośrednictwem my.roku.com, a fajne jest to, że możesz zacząć oglądać treści na telefonie komórkowym, a następnie odebrać je na telewizorze.

Prywatne słuchanie

Kolejną niezwykle przydatną funkcją aplikacji Roku jest funkcja „prywatnego słuchania”. Dzięki temu możesz połączyć się z dowolnym urządzeniem Roku za pomocą telefonu i odtwarzać dźwięk bezpośrednio w słuchawkach podłączonych do tego telefonu. Ta funkcja ratuje życie w wielu różnych sytuacjach, ułatwiając oglądanie ulubionych programów i filmów tak głośno, jak chcesz, nie przeszkadzając nikomu.

Telewizja w podróży

Bez wątpienia Roku oferuje integrację iPhone'a i smart TV, której trudno dorównać. Usługa jest zorientowana na użytkownika, wszechstronna i jest dostępna w cenie, która pasuje do większości budżetów.

Jakie urządzenie Roku posiadasz? Korzystałeś już z aplikacji mobilnej? Podziel się swoimi doświadczeniami z resztą społeczności TJ w sekcji komentarzy poniżej.