Jak robić filmy/zdjęcia Snapchata bez dotykania ekranu?

Jest wiele rzeczy, które Snapchat robi dobrze, ale niestety nagrywanie bez dotykania ekranu nie jest jedną z nich.

Nagrywanie wideo bez dotykania ekranu może być dość trudne, jeśli aplikacja nie jest specjalnie dostosowana. Na szczęście istnieje kilka obejść, których możesz użyć, aby to osiągnąć.

Rzućmy okiem na to, jak robić zdjęcia i nagrywać filmy na Snapchacie bez dotykania ekranu.

Jak zrobić zdjęcie/wideo bez dotykania ekranu

W zależności od tego, co próbujesz zrobić w Snapchacie, możesz być w stanie użyć kontrolek w aplikacji w Snapchacie, aby prawidłowo unikać używania rąk.

Chociaż ta metoda nie zadziała w przypadku robienia zdjęć, jeśli chcesz nagrać wideo bez użycia rąk, możesz to zrobić zarówno na iOS, jak i na Androidzie bezpośrednio w aplikacji.

Kliknij ikonę „Zablokuj” podczas nagrywania

Otwórz Snapchata i upewnij się, że jesteś w interfejsie aparatu. Naciśnij i przytrzymaj palec na okrągłym przycisku przechwytywania, aby rozpocząć nagrywanie wideo, a następnie przesuń palec w lewo, gdzie na ekranie pojawi się mała ikona kłódki.

Niech Snapchat nagrywa

Po przesunięciu palcem po tej ikonie będziesz mógł dokończyć nagrywanie wideo bez konieczności przytrzymywania przycisku nagrywania.

Edytuj wideo

Ok, ale co z tymi pierwszymi kilkoma sekundami nagrania, zanim odłożysz telefon do nagrywania? Nie martw się — Snapchat zawiera wbudowany edytor wideo, którego możesz użyć do przycięcia klipu. Po nagraniu materiału upewnij się, że jesteś na ekranie, na którym wideo nadal zapętla się w trybie odtwarzania.

Edytor pojawi się tylko wtedy, gdy Twój klip będzie dłuższy niż dziesięć sekund. Podczas nagrywania zobaczysz małe pole w lewym dolnym rogu.

Po zatrzymaniu nagrywania dotknij małej ikony osi czasu na krawędzi wyświetlacza, a zobaczysz dwa uchwyty po każdej stronie klipu. Możesz użyć lewego uchwytu do przycięcia początku klipu, a drugiego uchwytu do przycięcia końca klipu.

Po zakończeniu przycinania klipu do tego, co chcesz, będziesz mieć klip na telefonie, w którym działasz bez dotykania ekranu, aby nagrać.

Korzystanie ze Snapchata bez rąk – iPhone

Jeśli z jakiegoś powodu to nie zadziała, na iPhonie jest sztuczka, z której możesz skorzystać, po prostu zanurzając się w menu ustawień telefonu.

Otworzyć Ustawienia aplikacja na iPhonie

Wybierać Dostępność

Włącz „Wspomagający dotyk”

„Utwórz nowy gest”

Nagraj swój gest

Naciśnij palec na ekranie, na którym zwykle znajduje się przycisk nagrywania w Snapchacie w dolnej, środkowej części wyświetlacza

Zapisz swój gest

Po nagraniu gestu naciśnij Zapisać i nadaj gestowi nazwę, a następnie „Wyjdź”

Teraz wróć do Snapchata i upewnij się, że korzystasz z interfejsu aparatu.

Zaangażuj swój gest na Snapchacie

Otwórz menu ułatwień dostępu, a następnie kliknij ikonę Niestandardowe i wybierz właśnie zapisany gest. Możesz przesuwać kropkę, aby upewnić się, że znajduje się dokładnie tam, gdzie powinna znajdować się na ekranie, i dotknąć jej, aby „odtworzyć” gest. Menu ułatwień dostępu pojawi się na ekranie jako okrągła ikona.

Podczas gry kropka gestu zaświeci się na biało; gdy nie jest odtwarzany, mała kropka wróci do swojej wyszarzonej pozycji, ułatwiając śledzenie tego, co robisz w urządzeniu.

Szczerze mówiąc, uważamy, że wraz z pojawieniem się blokady w Snapchacie ta sztuczka nie jest tak przydatna, jak kiedyś. Mimo to dobrze jest wiedzieć, że istnieje inna opcja na iOS, jeśli nie chcesz korzystać z interfejsu blokowania i przycinania dostępnego w Snapchacie. Jednak dla większości ludzi po prostu trzymaj się ikony kłódki w Snapchacie.

Korzystanie ze Snapchata bez praktycznego korzystania z Androida

W przeciwieństwie do iOS, nie ma unikalnej, tajnej sztuczki do nagrywania bez praktycznego Androida, dlatego sugerujemy użycie wbudowanej blokady rejestratora, jeśli możesz.

Jeśli jednak to nie zadziała, istnieje tylko jeden inny sposób nagrywania na Snapchacie bez użycia ręki i jest to niezwykle mało zaawansowane technologicznie.

Chwyć gumkę i podwójnie zapętl ją, aby była dość ciasna. Po otwarciu Snapchata w interfejsie aparatu owiń gumkę wokół telefonu, aby przytrzymywała przycisk głośności. Przy wciśniętym przycisku telefon będzie kontynuował nagrywanie, dopóki nie zwolnisz nacisku przycisku głośności.

Trzeba przyznać, że nie jest to najlepszy sposób na nagrywanie bez praktycznego Androida, ale sztuczka to sztuczka. Jeśli nie możesz użyć blokady nagrywania wbudowanej w Snapchat, jest to świetny sposób, aby to zrobić.

A co ze zdjęciami?

Chociaż nasze opisane powyżej sztuczki działają w przypadku filmów, nie ma łatwego sposobu na zrobienie zdjęcia w Snapchacie bez użycia ręki do przechwycenia obrazu, klikając przycisk migawki lub klikając przycisk głośności, aby wyzwolić aparat.

Na szczęście Snapchat umożliwia importowanie zdjęć z rolki aparatu, więc jeśli znasz zdjęcie, które chcesz przechwycić, możesz użyć aplikacji aparatu urządzenia, aby przechwycić obraz wraz z wbudowanym zegarem migawki.

Sposób, w jaki sobie z tym poradzisz, będzie się różnić w zależności od systemu operacyjnego, ale ogólnie rzecz biorąc, będziesz chciał otworzyć aplikację aparatu i poszukać małej ikony stopera. W systemie iOS znajduje się w górnej części wyświetlacza i umożliwia odliczanie od trzech do dziesięciu sekund. W systemie Android może się różnić w zależności od marki telefonu i tego, czy używasz dołączonej aplikacji aparatu, czy opcji innej firmy. Jednak na naszych urządzeniach Pixel, podobnie jak w iOS, znajdziesz go w górnej części wyświetlacza.

Po zrobieniu zdjęć możesz opublikować je w swojej historii lub wysłać znajomemu przez Snapchat, klikając ikonę Wspomnienia na dole wizjera w Snapchacie, a następnie wybierając z zakładek Rolka z aparatu.

Tutaj znajdziesz zrobione zdjęcia i możesz wybrać to, które chcesz wysłać. Pamiętaj tylko, że przesłanie przechwyconego zdjęcia w Snapchacie do znajomego będzie wyświetlane na czacie, a nie jako standardowy Snap. W Twojej historii Snapchata będzie to wyglądać jak zwykle.

Często Zadawane Pytania

Czy mogę po prostu przesłać film do Snapchata?

Tak. Jeśli Twój telefon oferuje natywną aplikację wideo, która umożliwia nagrywanie bez użycia rąk, możesz przesłać film do Snapchata, edytować go tak, jak chcesz, a następnie przejść do publikacji. u003cbru003eu003cbru003eDotknij ikony duetu kart tuż pod ikoną „Nagraj” w Snapchacie. Stuknij w „Rolka z aparatu” i prześlij swoje gotowe wideo. Przejdziesz te same kroki, aby edytować i publikować, jak gdybyś nagrał zawartość w Snapchacie.

Czy Snapchat ma natywny timer?

Nie. Niestety ze względu na wszystkie wspaniałe funkcje Snapchatowi brakuje tego. Chociaż aplikacja nie ma timera, możesz przesłać wideo. Dlatego Twój telefon powinien mieć tę funkcję w natywnej aplikacji aparatu.

Końcowe przemyślenia

Snapchat może być trudną do zrozumienia aplikacją. Może wydawać się to prostym założeniem, ale narzędzia zawarte w aplikacji są dość potężne, szczególnie w porównaniu z większością innych aplikacji sieci społecznościowych.

Jeśli próbujesz przechwytywać filmy lub zdjęcia bez trzymania palca na przycisku przechwytywania, najnowsze wersje Snapchata ułatwiają to. A dzięki starym metodom, które wciąż są dostępne zarówno dla iOS, jak i Androida, łatwo jest zostać twórcą treści Snapchata w mgnieniu oka.

Jeśli szukasz więcej przewodników Snapchata, sprawdź, jak sprawdzić, czy ktoś dodał Cię do Snapchata. Lub, jeśli nadal nie masz doświadczenia z Snapem, zapoznaj się z tym przewodnikiem, aby dowiedzieć się, co tak naprawdę oznaczają liczby w Snapchacie.