Jak przetłumaczyć stronę w Google Chrome

Czasami podczas przeglądania sieci możesz natknąć się na witrynę, która nie jest napisana w języku angielskim. Możesz mieć ochotę zamknąć okno i iść dalej.

Jak przetłumaczyć stronę w Google Chrome

Ale jeśli używasz Google Chrome, nie ma takiej potrzeby. Przeglądarka ma doskonałe funkcje, jeśli chodzi o tłumaczenie. Domyślnie oferuje użytkownikom tłumaczenie stron, które nie są w ojczystym języku przeglądarki.

W tym artykule porozmawiamy o tym, jak tłumaczyć strony za pomocą przeglądarki Google Chrome i jak skonfigurować ją tak, aby działała najlepiej dla Ciebie. Rozwiążemy również potencjalne problemy, które możesz napotkać.

Jak przetłumaczyć stronę w Google Chrome

Jeśli znalazłeś się na zagranicznej stronie internetowej, od której chcesz kupić przedmiot, na przykład, może to spowodować problem, zwłaszcza w sekcji kasy.

A jeśli witryna nie oferuje wielu języków do wyboru, na ratunek przychodzi Google Chrome. Możesz przetłumaczyć stronę za pomocą komputera, laptopa lub urządzenia mobilnego, a my przeprowadzimy Cię przez wszystkie kroki.

Po pierwsze, użytkownicy systemów Windows i Mac korzystający z przeglądarki Chrome zobaczą okno „Tłumacz” w prawym górnym rogu ekranu, jeśli otworzą stronę internetową w języku obcym.

Możesz wybrać, aby strona została przetłumaczona na domyślny język Chrome lub dotknij trzech pionowych kropek i wybierz "Wybierz inny język".

Strona internetowa zostanie niezwłocznie przetłumaczona na wybrany język. A nawet jeśli otworzysz inną witrynę w innym języku, Chrome zaoferuje nowo wybrany język.

Jak przetłumaczyć stronę w Google Chrome na iPadzie

Jeśli czytasz coś na iPadzie i zdarzy ci się otworzyć stronę z obcym językiem w aplikacji Chrome na iOS, domyślnie przeglądarka zaproponuje przetłumaczenie strony.

Będziesz mógł zobaczyć tę opcję na dole ekranu. Pojawi się mały panel, który automatycznie wykryje język obcy. Chrome oferuje również opcję kliknięcia języka, na który jest ustawiona Twoja przeglądarka.

A jeśli go dotkniesz, natychmiast przetłumaczy stronę. Po tym panel natychmiast zniknie. Jeśli jednak chcesz przetłumaczyć stronę na inny język, możesz to zmienić, wykonując następujące czynności:

 1. Aby zmienić domyślny język, który oferuje Chrome, dotknij ikony koła zębatego na panelu u dołu ekranu.

 2. Wybierz "Więcej języków" i przewiń listę języków, a następnie wybierz ten, którego szukasz.

Google Chrome automatycznie przełączy się na wybrany język i przetłumaczy całą stronę.

Jak przetłumaczyć stronę w Google Chrome na iPhonie

Użytkownicy iPhone'a mogą tłumaczyć stronę w aplikacji Google Chrome w taki sam sposób, jak robią to użytkownicy iPada. Przeglądarka aplikacji mobilnej działa w ten sam sposób na tabletach i smartfonach z systemem iOS.

Ponadto, gdy uzyskujesz dostęp do tej funkcji w aplikacji mobilnej, wybranie "Więcej języków" i przejście z jednej oferty Chrome na inną to tylko coś, co możesz zrobić tylko raz. Chyba że zmienisz domyślny język w ustawieniach.

Jak przetłumaczyć stronę w Google Chrome na Androida

Użytkownicy Androida nie są pominięci, jeśli chodzi o niezwykle przydatną funkcję tłumaczenia stron internetowych. Jeśli masz tablet lub smartfon z Androidem, wszystko, czego potrzebujesz, to aplikacja mobilna Chrome, którą znajdziesz w Sklepie Play. Upewnij się, że jest to zaktualizowana wersja, aby zapewnić optymalną wydajność.

Kroki dotyczące tłumaczenia strony w Google Chrome na Androida są prawie identyczne jak te dla urządzeń z systemem iOS. Jedyną różnicą jest to, że zamiast stukać ikonę koła zębatego, masz trzy pionowe kropki na panelu na dole.

Jak wymusić tłumaczenie strony w Google Chrome

Gdy zdecydujesz się przetłumaczyć stronę w przeglądarce Google Chrome, wykonując powyższe czynności i nic się nie dzieje, pierwszym rozwiązaniem jest odświeżenie strony. Czasami to wystarczy, aby Chrome dostarczył tłumaczenie.

Ale zdarzają się sytuacje, w których Chrome nie wyświetla automatycznie paska tłumaczenia, gdy wchodzisz na stronę w obcym języku. Być może wcześniej zrezygnowałeś z tłumaczenia na ten język, więc teraz Chrome tego nie sugeruje.

Na szczęście możesz wymusić tłumaczenie. W przeglądarce internetowej po prawej stronie paska adresu znajdziesz ikonę tłumaczenia. Klikając go, zobaczysz pasek tłumaczenia tuż pod nim. W aplikacji Chrome na Androida i iOS wygląda to tak:

 1. Otwórz aplikację Chrome i dotknij trzech pionowych kropek w prawym górnym rogu.

 2. Wybierz opcję „Tłumacz…”.

Pojawi się panel na dole ekranu i możesz kontynuować wybieranie języka.

Jak używać rozszerzenia do tłumaczenia strony w Google Chrome

Jednym z bardziej popularnych produktów Google jest aplikacja Tłumacz Google. Jest dostępny w wersji internetowej i jako aplikacja mobilna. Ale jest też rozszerzenie Tłumacz Google dla Chrome.

Możesz zainstalować to rozszerzenie tylko w przeglądarce internetowej na komputerze. Nie jest dostępna w aplikacji mobilnej Chrome. Możesz go znaleźć tutaj i mieć go wśród innych rozszerzeń Chrome w mgnieniu oka. Istnieją dwa sposoby korzystania z tego rozszerzenia Chrome.

Pierwszym sposobem jest wybranie określonych sekcji tekstu na stronie internetowej, kliknięcie rozszerzenia i dostarczenie tłumaczenia na domyślny język Chrome. Rozszerzenie automatycznie wykryje język.

Drugim sposobem korzystania z rozszerzenia jest przetłumaczenie całej strony internetowej, nawet jeśli jest ona w domyślnym języku Chrome. Na dowolnej stronie kliknij rozszerzenie Tłumacz Google. U góry ekranu pojawi się mały panel, z rozwijanego menu możesz wybrać język.

Jak naprawić Nie można przetłumaczyć strony w Chrome

Ilekroć masz problem z funkcją tłumaczenia w Chrome, która nie działa poprawnie, pierwszą czynnością powinno być zawsze odświeżenie strony. Często to wystarczy, ale zdarzają się sytuacje, w których konieczne jest dalsze rozwiązywanie problemów.

Jeśli pojawi się komunikat „Nie można przetłumaczyć tej strony” lub Chrome po prostu odmówi ukończenia tłumaczenia strony, możesz mieć do czynienia z przestarzałą pamięcią podręczną przeglądarki internetowej Chrome. Aby to naprawić, musisz wyczyścić pamięć podręczną i dane Chrome. Oto jak:

 1. Otwórz Google Chrome na swoim komputerze i dotknij trzech kropek w prawym górnym rogu.

 2. Wybierz „Więcej narzędzi”, a następnie „Wyczyść dane przeglądania”.

 3. Przejdź do zakładki „Zaawansowane” i sprawdź „Obrazy i pliki w pamięci podręcznej” oraz „Pliki cookie i inne dane witryny”.

 4. Wybierz „Wyczyść dane”.

To wszystko. Nie martw się, nie wyloguje Cię to z konta Google, a wszystkie dane logowania i hasła zostaną zapisane.

W przypadku aplikacji mobilnej Chrome przejdź do Ustawień w telefonie i w aplikacjach, wyszukaj listę Chrome i ręcznie wyczyść pamięć podręczną i dane.

Jak zmienić domyślne ustawienia tłumaczenia w Chrome

W przeglądarce Chrome na komputer za każdym razem, gdy wybierzesz inny język do przetłumaczenia strony internetowej, język ten pozostanie, dopóki go nie zmienisz.

Z drugiej strony w Chrome na urządzenia mobilne musisz to zrobić ręcznie. W przeciwnym razie przełączy się na poprzednio ustawiony język. Oto jak zmienić domyślne tłumaczenie w Chrome na urządzenia z Androidem i iOS:

 1. Gdy otworzysz stronę w obcym języku, Chrome wyświetli panel tłumaczenia na dole ekranu.

 2. Wybierz trzy kropki na Androidzie lub ikonę koła zębatego na urządzeniu z iOS.

 3. Kliknij „Zawsze tłumacz strony w języku [język]”.

W celu uruchomienia nowych ustawień może być konieczne odświeżenie strony.

Jak włączyć lub wyłączyć tłumaczenie w Chrome

Jeśli nie potrzebujesz usługi Chrome tłumaczenia stron w różnych językach, możesz je łatwo wyłączyć. Wszystko, co musisz zrobić, to dotknąć jednego przełącznika w zaawansowanych ustawieniach Chrome. Oto jak to znaleźć:

 1. Otwórz Chrome na pulpicie i wybierz trzy kropki w prawym górnym rogu.

 2. Wybierz „Ustawienia”, a następnie „Zaawansowane”.

 3. W sekcji „Języki” kliknij „Język”.

 4. Odznacz opcję „Oferuj tłumaczenie stron, które nie są w języku, który czytasz”.

Nie będziesz otrzymywać od Chrome próśb o przetłumaczenie stron, chyba że ponownie włączysz tę funkcję. Ponadto kroki, aby włączyć lub wyłączyć tłumaczenie w aplikacji mobilnej Chrome, są prawie identyczne. Nie będziesz mieć opcji „Zaawansowane” do wyboru.

Dodatkowe często zadawane pytania

1. Jak wyszukiwać tekst na stronie w Chrome?

Jeśli używasz komputera z systemem Windows lub Mac, wyszukiwanie tekstu w czymkolwiek jest proste, naciskając CTRL + F lub Command + F na klawiaturze. Obejmuje to każdą stronę otwieraną w Chrome.

Istnieje jednak inny sposób na zrobienie tego na komputerze za pomocą przeglądarki Chrome. Przejdź do menu głównego (trzy kropki) i wybierz „Znajdź…” Następnie wpisz szukane słowa i naciśnij Enter.

Na urządzeniu mobilnym nie będziesz mieć możliwości użycia skrótu klawiaturowego, ale będziesz mógł znaleźć to samo, z wyjątkiem tego, że powie „Znajdź na stronie”. Wpisz słowo lub frazę, której szukasz, i dotknij strzałki.

2. Jak wyłączyć tłumaczenie stron internetowych w Chrome?

Aby całkowicie wyłączyć funkcję tłumaczenia w Chrome, musisz przejść do zaawansowanych ustawień językowych przeglądarki i wyłączyć tę funkcję. Jeśli masz rozszerzenie Tłumacza Google, możesz je również usunąć.

3. Jak mogę przetłumaczyć stronę internetową na angielski w Chrome?

Jeśli interfejs Twojego Chrome jest już ustawiony na język angielski, automatycznie zaoferuje Ci angielski, gdy znajdziesz się na stronie internetowej napisanej w innym języku. Jeśli tak nie jest, będziesz musiał zmienić ustawienia domyślne.

Jak wspomniano w wersji Chrome na komputery, ta zmiana będzie trwała po przełączeniu na inny język. W aplikacji mobilnej musisz ręcznie zmienić ustawienia na angielski.

4. Dlaczego w Chrome brakuje strony Tłumacza?

Może być kilka powodów, dla których funkcja tłumaczenia strony jest niedostępna w Chrome. Możliwe, że jest wyłączony, co oznacza, że ​​będziesz musiał włączyć go ręcznie. Inną opcją jest to, że Twoja przeglądarka nie działa optymalnie i musisz wyczyścić pliki cookie i pamięć podręczną, aby to naprawić.

Ale może się również zdarzyć, że musisz zaktualizować przeglądarkę Google Chrome. Dlatego sprawdź, której wersji przeglądarki używasz, a jeśli nie jest najnowsza, zaktualizuj ją.

5. Jaka jest wtyczka do tłumaczenia strony w Chrome?

Najlepszą wtyczką do tłumaczenia w Chrome jest Tłumacz Google. Możesz go łatwo znaleźć w sklepie internetowym Chrome i zainstalować za darmo. Daje ci możliwość przetłumaczenia całej strony internetowej lub tylko wybranych akapitów, fraz lub słów.

6. Jaki jest skrót do tłumaczenia strony w Google Chrome?

Aby szybko uzyskać dostęp do funkcji tłumaczenia strony w Chrome, możesz kliknąć prawym przyciskiem myszy dowolną stronę w języku, którego nie czytasz, i wybrać z menu „Przetłumacz na [język]”.

7. Dlaczego funkcja strony Tłumacz Google Chrome nie działa?

Powodów może być wiele. Twoja przeglądarka wymaga aktualizacji. Może być konieczne wyczyszczenie pamięci podręcznej i danych. Funkcję można również wyłączyć.

Możliwe też, że wcześniej wybrałeś opcję Chrome, aby nie tłumaczyć określonego języka w przyszłości z panelu podręcznego, a teraz już jej nie widzisz.

Na przykład możesz wybrać „Nigdy nie tłumacz z francuskiego”. Wszystko, co musisz zrobić, to usunąć zaznaczenie tej opcji, a Chrome zaoferuje tłumaczenie z francuskiego, gdy następnym razem wejdziesz na stronę, która go zawiera.

Jak najlepiej wykorzystać funkcję strony Tłumacza Google

Wielu użytkowników wybiera Chrome jako domyślną przeglądarkę, ponieważ jest najbardziej zgodna z innymi produktami Google. Dlatego rozszerzenie Tłumacz Google jest tak łatwo zintegrowane z przeglądarką na komputerze.

Funkcja tłumaczenia strony w Chrome jest bezproblemowa i wydajna, choć nie idealna, tłumaczy strony w różnych językach.

Chociaż istnieją pewne znaczące różnice, zarówno przeglądarka komputerowa, jak i wersja mobilna oferują mnóstwo opcji i ustawień. Mamy nadzieję, że możesz teraz swobodnie z niego korzystać podczas przeglądania, czytania lub robienia zakupów.

Jak często korzystasz z funkcji tłumaczenia Google? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.