Jak korzystać z VPN ze szkolnym Wi-Fi [wrzesień 2021]

Większość szkół podstawowych i wyższych nakłada ograniczenia na dostęp uczniów przez Wi-Fi. W większości przypadków uzasadnienie tej decyzji jest rozsądne: nieletni nie powinni mieć dostępu do potencjalnie nieodpowiednich treści.

Jak korzystać z VPN ze szkolnym Wi-Fi [wrzesień 2021]

Jednak celem jest również zapewnienie, aby uczniowie nie byli rozpraszani przez całodzienne przewijanie TikTok, Instagrama lub innych platform mediów społecznościowych. Problem polega na tym, że czasami te ograniczenia idą za daleko. Co zrobić, jeśli chcesz obejrzeć film edukacyjny na YouTube, ale platforma znajduje się na liście osób niedostępnych w Twojej szkole?

Na szczęście istnieje sposób na ominięcie tych ograniczeń i maksymalne wykorzystanie szkolnej sieci Wi-Fi. Potrzebujesz niezawodnej wirtualnej sieci prywatnej (VPN). Wyjaśnimy dokładnie, jak z niego korzystać.

Czy korzystanie z VPN pozwoli mi na nieograniczony dostęp do Internetu?

Jak dokładnie działa VPN? Gdy masz niezawodną sieć VPN na swoim urządzeniu, możesz uzyskać dostęp do zaszyfrowanego tunelu łączącego Cię ze zdalnym serwerem znajdującym się w innym miejscu niż Twoja aktualna lokalizacja geograficzna.

Każdy ruch, który wykonujesz online, jest kierowany przez ten tunel i chroni Twoje dane. Ale co ważniejsze, chroni Twoją obecną lokalizację i sprawia wrażenie, że korzystasz z Internetu z innego miejsca.

Jeśli włączysz aplikację VPN na swoim urządzeniu i połączysz się ze szkolną siecią Wi-Fi, pomoże Ci to obejść filtrowanie sieci. Zasadniczo VPN służy jako rodzaj peleryny niewidki, a cała komunikacja za pośrednictwem dowolnej sieci staje się prywatna.

Tak więc, jeśli Twoja szkoła lub uczelnia zakazuje Facebooka, Twittera, Buzzfeed, Snapchata, Netflix lub jakiejkolwiek innej aplikacji lub strony internetowej, te ograniczenia mogą już nie istnieć w przypadku VPN.

Jak korzystać z VPN ze szkolną siecią Wi-Fi na komputerze z systemem Windows?

Jeśli używasz laptopa z systemem Windows do łączenia się ze szkolną siecią Wi-Fi, tak jak większość populacji na świecie, będziesz musiał zainstalować niezawodną sieć VPN, taką jak ExpressVPN. Zanim jednak będziesz mógł z niego korzystać w szkole, musisz utworzyć konto VPN i połączyć się z nim. Oto jak to działa:

 1. Przejdź do ExpressVPN i utwórz konto. Wybierz swój plan i podaj informacje o płatności.

 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby pobrać i zainstalować ExpressVPN na komputerze Mac.

Zostaniesz poproszony o skopiowanie kodu aktywacyjnego, który otrzymasz w e-mailu. Pamiętaj, aby go zapisać, ponieważ będzie on potrzebny do aktywacji ExpressVPN również na innych urządzeniach.

Jak korzystać z VPN ze szkolnym Wi-Fi na komputerze Mac?

Jeśli używasz laptopa Apple do łączenia się ze szkolną siecią Wi-Fi, musisz najpierw zainstalować na komputerze niezawodne oprogramowanie VPN. Zdecydowanie jednym z najbardziej wszechstronnych dostawców VPN jest ExpressVPN. Mają tysiące serwerów w 160 lokalizacjach w prawie 100 krajach.

Zanim jednak będziesz mógł z niego korzystać w szkole, musisz utworzyć konto VPN w domu. Oto jak to działa:

 1. Przejdź do ExpressVPN i utwórz konto. Wybierz swój plan i podaj informacje o płatności.

 2. Postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie, aby pobrać i zainstalować ExpressVPN na komputerze Mac.

Zostaniesz poproszony o skopiowanie kodu aktywacyjnego, który otrzymasz w e-mailu. Pamiętaj, aby go zapisać, ponieważ będzie on potrzebny do aktywacji ExpressVPN również na innych urządzeniach.

Jak korzystać z VPN ze szkolnym Wi-Fi na Chromebooku?

Chromebook to kolejny niezwykle popularny laptop dla studentów, który działa na systemie operacyjnym Android. Możesz również łatwo pobrać i zainstalować ExpressVPN na swoim Chromebooku.

Jest to superszybka usługa z szyfrowaniem na poziomie rządowym, która ma zasady braku logowania. Oto, jak możesz to zrobić na swoim Chromebooku:

 1. Na Chromebooku uruchom aplikację Sklep Google Play.

 2. Wyszukaj ExpressVPN w pasku wyszukiwania.

 3. Po wyświetleniu kliknij przycisk „Zainstaluj” w lewym górnym rogu.

 4. Załóż konto za pomocą poczty e-mail, utwórz hasło i wybierz plan subskrypcji.
 5. Kod aktywacyjny otrzymasz e-mailem. Po skopiowaniu i wklejeniu możesz zacząć korzystać z ExpressVPN.
 6. Stuknij, aby połączyć się z wybranym serwerem i rozpocząć przeglądanie.

Pamiętaj, aby pobrać ExpressVPN w domu, a nie w szkole, ponieważ usługa może być ograniczona. Ponadto ExpressVPN nie ma bezpłatnej wersji próbnej, ale oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy.

Jak korzystać z VPN ze szkolnym Wi-Fi na iPhonie?

Spójrzmy prawdzie w oczy – większość uczniów korzysta ze swoich telefonów, aby uzyskać dostęp do aplikacji społecznościowych, oglądać YouTube i rozmawiać ze sobą. Polegają również na swoich iPhone'ach, aby czytać artykuły lub wiadomości.

Jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a i chcesz mieć mniej ograniczony dostęp do Internetu w szkole, potrzebujesz potężnego dostawcy VPN. Aplikacja ExpressVPN na iOS jest łatwa w instalacji i obsłudze. Wystarczy wykonać następujące kroki:

 1. Zarejestruj się na stronie ExpressVPN. Po otrzymaniu najlepszej oferty ze strony internetowej pobierz aplikację z App Store.

 2. Załóż konto i wybierz swój plan abonamentowy.

 3. Wpisz kod aktywacyjny otrzymany w wiadomości e-mail.
 4. Uruchom aplikację ExpressVPN na swoim iPhonie, wybierz serwer i uzyskaj dostęp do dowolnej strony internetowej.

Ponownie, będziesz musiał pobrać aplikację VPN w domu za pomocą Wi-Fi lub możesz to zrobić w szkole, korzystając z sieci komórkowej. Ponadto, aby korzystać z ExpressVPN na iPhonie, Twoje urządzenie będzie musiało działać w systemie iOS 12.0 lub nowszym.

Jak korzystać z VPN ze szkolnym Wi-Fi na Androidzie

Jeśli jesteś użytkownikiem Androida – Samsung, LG, HTC lub jakikolwiek inny – Ty też masz szansę ominąć szkolne ograniczenia Wi-Fi. Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać aplikację ExpressVPN na Androida. Oto jak:

 1. Zarejestruj się na stronie ExpressVPN. Po otrzymaniu najlepszej oferty ze strony internetowej pobierz aplikację ze sklepu Play.

 2. Po zainstalowaniu go na urządzeniu z Androidem postępuj zgodnie z instrukcjami w aplikacji, aby zarejestrować się w usłudze VPN. Musisz podać adres e-mail, utworzyć hasło, wybrać plan i podać metodę płatności.

 3. Będziesz także musiał aktywować usługę, kopiując i wklejając kod aktywacyjny, który otrzymasz e-mailem.
 4. Po aktywacji ExpressVPN dotknij dużego przycisku zasilania, aby połączyć się z innym serwerem.

Użytkownicy Androida muszą również pamiętać o pobraniu aplikacji ExpressVPN za pośrednictwem domowego Wi-Fi lub mobilnego Internetu.

Ponadto, jeśli nie możesz uzyskać dostępu do aplikacji i stron internetowych za pomocą jednego serwera, zawsze możesz wypróbować inny. ExpressVPN ma tysiące opcji.

Ciesz się większą swobodą Wi-Fi

Ponownie szkoły mają swoje powody, dla których ograniczają niektóre strony internetowe i aplikacje. W końcu nie chcą, abyś używał ich Wi-Fi do torrentowania filmów lub przesyłania strumieniowego filmów HD na YouTube. To obciążyłoby sieć i uczyniłoby ją nieefektywną.

Jednak niektóre ograniczenia mogą zostać uznane za niepotrzebne, a uczniowie zawsze będą próbować znaleźć sposób na ich obejście. Aplikacja VPN na laptopie lub urządzeniu mobilnym to najbezpieczniejszy i najwygodniejszy sposób na to.

Inną możliwością są serwery proxy, szczególnie w przypadku komputerów szkolnych, ale nie są one tak bezpieczne. Jeśli korzystasz z VPN w szkole, aby uniknąć ograniczeń, upewnij się, że jest to niezawodna usługa, która ochroni Twoje dane.

Czy kiedykolwiek próbowałeś korzystać z VPN w szkole? Jak to działało? Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej.